Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Мењати цену на горе и погоршавати услове из уговора је малте не кривично дело. Пре свега мислим на мобилни. То што они повећавају са 6/1 на 10/1 је толико смешно да немам речи. Колико је то релано бољи интернет? Па боље да су ставили 6/3 него да су понудили и 15/1.

Krivično delo??? krivično delo zato što su ti dali besplatne razgovore fiksni-fiksni, povećali ti brzinu interneta 50%?

Znaš kako, ako ti trošiš preko 300minuta mesečno za razgovore preko mobilnog, ako ti treba brzina neta od 1gb/s a brzina uplouda od 100mb/s onda ću ti dati jedan besplatan savet: sinko prvo pronađi posao. Zatim nađi neku zgodnu cicu za kojom ćeš poludeti i oženi je, napravi decu, pa kad sve to budeš uradio i dao smisao svom životu onda ćeš malo drugačije razmišljati. Zašto? zato što ti nećeš tada biti jedini koji koristi telefon, zato jer će tvoja deca više koristiti internet od tebe za feis, igrice, a ti ćeš ga koristiti za skype sa familijom u inostranstvu i eventualni pregled nekih zanimljivih sajtova sa vestima iz sporta itd. Tvoja supruga će koristiti net za slušanje muzike preko youtuba (inače one su glavni hakeri u kući i zato je najbolje da koristiš linux, da nebi reinstalirao windows svakih dva meseca) i to je sve što vam treba. Jedino zbog skype bi trebalo malko brži upload od 1,5-2 mb/s.

E vidiš, za ovakve korisnike je napravljen Box paket a takvih korisnika BOX paketa je 99%. Onih 1% se deli na dva dela: prvi su poslovni korisnici koji pokušavaju da porodični Box paket koriste za tehnološku podršku svom poslovanju i druga grupa su osobe koje su čule da tamo negde u inostranstvu imaju brzine od 1gb/s i gratis svaki telefonski poziv. Tačno je imaju da ali znaš li ti koliko taj paket košta? To košta toliko da to sebi može da priušti samo 10% populacije. Ako bi malo seo u prevozno sredstvo i otišao po belom svetu video bi da to što se priča nije baš sve istina i da u Nemačkoj postoje mesta gde nemaju ni ADSL već moraju da se dovijaju sa bežičnim netom. U našem susedstvu npr mnogohvaljenoj tehnološki superiornoj Hrvatskoj brzina uplouda na njihovom box paketu je 512kb/s ako ne i niža (ako se ne varam) a količina nije flat nogo je limitirana na nekih 15Gb mesečno. Jedini koji odskaču su skandinavske zemlje i Velika Britanija ali to je već pitanje tehnološke superiornosti. Zemlje tipa Rumunija, Bugarska itd ma hajte molim vas to je sve na papiru a u praksi brmba.

Ovim sam ujedno dao odgovor svima koji kukaju na Telekom i na nešto što smo u box paketima svi zajedno već dugo tražili a to je povećanje neta na komotnih 10mb/s. Besplatni telefonski razgovori fiksni-fiksni su nam došli neočekivano a 300 minuta i ako se ne varam 600 poruka i 1GB mobilnog neta mesečno su savim dovoljni za 99% korisnika. Telekom je za nas unapredio BOX paket a pri kreiranju ponude je verovatno imao u vidu i komentare ozbiljnih korisnika na ovom sajtu. Drugi razlog je predstojeća prodaja Telekoma i prilagođavanje ponude svojih usluga kompaniji koja je najverovatniji novi vlasnik Telekoma Srbija. Svi otprilike znamo ko je to i zato nas raduje što paketi nemaju limitiranu količinu podataka za internet saobraćaj, nadam se da će tako i ostati kad Telekom dobije novog vlasnika.

Izvinjavam se ako sam išao malo off-topic :)
 
Znaci super je telekom, samo si zavoravio da napises svaka cast Vucicu za samo....
 
Da li neko zna da li je moguce raskinuti ugovor na njihovu stetu, zbog menjanja usluga i cene?
 
Hahaha, ne nisam bot. Inače za dotičnog gospodina nikada nisam glasao već za one druge, takođe i na sledećim izborima isto glasam za one druge, hahaha puno pozdrava.
 
citaj ugovor ako pise da je moguce usled drastcne promene uslova iz ugovora da se raskine ti pokreni proces da ga raskines
Pa takav ugovor će da padne na bilo kom sudu, ako neko ima živaca da se sudi. Već postoje presude protiv banaka koje su pisale nešto sitnim slovima.
Novim paketom BOX usluga drastično se menja situacija za onaj deo paketa za mobilni telefon.
 
Pa takav ugovor će da padne na bilo kom sudu, ako neko ima živaca da se sudi. Već postoje presude protiv banaka koje su pisale nešto sitnim slovima.
Novim paketom BOX usluga drastično se menja situacija za onaj deo paketa za mobilni telefon.

moze i bez suda mnogo toga da se uradi ako ljudi citaju sta potpisuju
 
Da li neko zna da li je moguce raskinuti ugovor na njihovu stetu, zbog menjanja usluga i cene?

Ne moze na njihovu stetu, moze bez penala tebi. Sto nije isto (na njihovu stetu bi bilo da oni tebi plate zbog raskida, a toga nema u ugovoru).

Posto se menja cena, sigurno mozes raskinuti, nema veze i da svega daju duplo vise (ne pricamo o tome da li bi taj slucaj imao smisla, vec da li je dozvoljen).
Menjanje cene = tvoja steta.
 
Da li neko zna da li je moguce raskinuti ugovor na njihovu stetu, zbog menjanja usluga i cene?

Ne moze na njihovu stetu, moze bez penala tebi. Sto nije isto (na njihovu stetu bi bilo da oni tebi plate zbog raskida, a toga nema u ugovoru).

Posto se menja cena, sigurno mozes raskinuti, nema veze i da svega daju duplo vise (ne pricamo o tome da li bi taj slucaj imao smisla, vec da li je dozvoljen).
Menjanje cene = tvoja steta.

Nisam ni ocekivao da oni meni plate. Malo mi je 300min a fixni i ne koristim... Hvala za info. Nadam se da ce do avgusta da se iskristalise, sta i kako. Mozda ostave stare pakete dok ne isteknu ugovori ili ne izrazimo zelju da promenimo paket
 
Ceo problem ovde je sto mnogi ne shvataju da je fiksni jako daleka proslost...to zna telekom i stalno pokusava da ga ozivi sto je nemoguce...recimo porodica od 4 clana ako nema 4 mobilna onda trebaju na obuku,a ako ta 4 mobilna nisu na postpaid onda ih treba kazniti...moja porodica ima 3 clana i ne znamo sta cemo sa minutama a o sms da ne pricam i obzirom da smo imali telefone sa 50% pretplate nas izadje sve nesto preko 2000din tako da fiksni nismo videli godinama i ne javljamo se nikada jer sada samo banke zovu na fiksni...

Uz viber i skype i mob minute a da ne kazem da nismo ni aktivirali omiljene brojeve izmedju sebe fiksni je samo nuzno zlo interneta...
Zato podrzavam da je ova akcija poskupljenje,jer ja bih pristao da mi pretplata na fiksni bude 100din bez ijednog impulsa ili minuta a minut da mi bude 10000 dinara...ali telekom to zna pa je resio bar jos jedan EU mesecno da mi uzme iako ne znam ni gde mi se fiksni nalazi...
 
kod mene je fixni na tatu a iptv na mene i pitao sam za box2 i moram tatu da vodim u poslovnicu ako hocu box 2 da bi se sve vezao na njega

i rekose me da to mogu tokom ovog meseca da uradi i da ce ugovor od 12 meseci da stupi na snagu od 1.08 kao aneks (od prvog narednog meseca) i da imam od tada free pozive ka fixnim telekom mreze a onih 150 min ce se trositi ako pozivam sbb fixnu mrezu ...

A jel si jos pod ugovorom za iptv ili je istekao?
 
Mobilna tarifa sada ima ukupno 600 minuta,300 ka svim mrežama i 300 unutar mts-a.Ne vidim šta je tu loše osim ako sam nešto propustio.
 
Verovatno po Telenor principu: prvo se trose svi a onda minuti unutar mreze. Ako nije tako vec stari mts bel princip super.
 
Pa do sada si imao 500 ka svim mrezama, a sada 300. E sad nekome je 300 u mrezi bolje nego 200 ka svima, nekome nije, pa se zato i zale. (ja bi vise voleo 200 ka svima)
 
Realno je da ćeš posle onih 300 minuta (ka svim mrežama), da ubodeš nekog sa mts-a.Čak i ako ih ne ubodeš dovoljno, možeš ih sigurno napecati preko fiksnog i pričati do mile volje.U svakom slučaju kombinacija fiksnog i mobilnog je u totalu bolja nego ranije,samo sada moraš malo više da koristiš fiksni.Ja bi ga lično odjavio kada bi imao net bez telefona.Većinu onih sa kojima pričam su posle 9 kod kuće tako da mi nije problem da ih pecam kod kuće a uzgred rečeno nabavio sam bežični wi-fi fiksni telefon pa mogu preko mobilnog telefona da pecam ili primam bilo koji fiksni poziv.Da je telekom pametan kao što nije mogao je da ubaci takav telefon u ponudu i da oživi sobilni telefon na mobilnom.
Da imam SBB kablovsku i njihov net,odavno bi fiksni bacio u bunar i zalio ga betonom:guitar:
 
Poslednja izmena:
Мислим да ће да буде одвојено јер ово није неки додатак па да буде у другом плану. Као што у КТ има паралелних минута па се бонус троши кад год позовеш некога у mt:s мрежи а главни кредит за остало. Ја сам иначе на неки начин оштећен јер сам те минуте ка свим мрежама користио да допуним пар вип бројева (мада конкретно то мени ништа не значи) и сада уместо 500 могу да им допуним са 300. Иначе ми минути ништа не значе, имам месечни бонус 4.000 динара према mt:s мрежи плус 2000 минута према Теленор мрежи па ми остаје само Вип ... чије бројеве баш и немам у именику, осим два поменута и можда још пар које једва да понекад и позовем.

Што се фиксне телефоније тиче, она није потребна онима који немају родбину и пријатеље са мало више година а такви ретко зову на мобилни. Па и ја имам неке другаре који имају мобилни али ме увек позову на фиксни ... скупо им да троше кредит. Немају сви по милион минута па да зову на мобилни, ја и даље знам много њих који месечно допуне 200-300 динара и онда мере сваки позив. Сада су и позиви по целој Србији у пакету па ће то да олакша звање родбине и пријатеља.
 
box paketi imaju li sport klubove?
 
Mislim da bi trebalo da tražimo od telekoma da nam u okviru mobilne tarife razdvoji pozive unutar svoje mreže od poziva prema svima ostalima. Znači kada imam 300 minuta ka svim mrežama i pozovem mts broj da mi obračunavaju saobraćaj iz mts mreže a ne prema svima, to bi bilo jako fer sa njihove strane. Znači poseban obračun minuta.
 
Možda i jeste razdvojeno.
 
Мислим да ће да буде раздвојено јер је то баш пакет а не додатак који се активира по неком услову. То лепо ради у КТ, зашто не и овде?
У Боксу нема спорт клубова. ;)
 
U exit i meganet paketu nije razdvojen saobracaj. Zasto bi box tarifa bila slicnija prepaid kt tarifi a ne postpaid?
 
Код поменутих пакета пише да нису раздвојени док Бокс још нема пун опис па ћемо ипак да сачекамо. Како год буде, остаће до краја уговора а после ћу да видим шта даље.
 
Trebali su da napišu 300 minuta ka svim mrežama osim mts-a,i 300 minuta ka mts mreži.

Da im IPTV ima rešenje kao d3go ili da moj web tv može da se gleda van računara verovatno bi uzeo iptv,ovako neću.Jedino gde vidim da je bilo kakav boks isplativ je da besomučno pričaš preko fiksne linije.

Ovo je moj odabir:

50/2 po ceni od 10 mega + mobilni uz 50% popusta MIX NET L.

Fiksni telefon ću koristiti samo da ispucam onih 150 minuta jer mi je to dovoljno,znači box paket mi nije potreban.
 
Poslednja izmena:
Pa to ti vec dodje 1900+650+990 sto je vise od 3600 koliko je MegaBox.
 
Ne vidim nigde cene za mega box,ali ovo gore što sam ja odabrao je varijatna sa 600 minuta ka svim mrežama plus 1.5 giga neta.Dobiješ više minuta i neta nego u box paketu a pošto telekom iptv nema sport klubove a moj ptt kds ima i arene i sport klubove onda mi taj mega box nije potreban.Plus na sve to kod mega paketa treba da dodaš i dodatne iptv boksove za druge sobe koji se verovatno dodatno plaćaju pa onda kad podvučeš crtu bude sve to nepovoljno.Na sve ovo ptt kds uvodi i cam module za pay tv bez potrebe za dodatnim boksvima pa nema šanse da se odreknem kds-a u korist iptv-a.

Kod mega paketa koliko vidim neko je ovde napisao da ide 500 minuta na mobilnom i 300 impulsa na fiksnom ali to je sve ono što je bilo po starom a od prvog avgusta se menja.Neka neko postavi ako zna tačne parametre mega box paketa.Koji je to biser u telekomu izbacio prvo vesti za nov mega box paket pa onda promenio ceo box paket??????

Danas sam opet zatekao vdsl majstore u zgradi.Pitam ih ja pa zar nije bio tehnički prijem,kažu oni jeste ali tek posle toga oni mora da završe još nešto na Ipan-u, pa tek onda dolazi baja koji kupi miraz jer on prespaja sve telefone u zgradi na nov ipan i tek posle njega može da se izvrši prijava za vdsl uslugu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno