Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Slazem se net su trebali da puste koliko moze da izvuce linija, kad je box pusten imali su najbrzi net, a sada najslabiji. Ali sta da se radi, najgore se nervirati. Uzmi u obzir kolika je inflacija za zadnje 4 god. koliko je skocila pretplata za fiksni i razne mob pakete. Ovo postaje limunada u odnosu na druge sfere zivota :D
 
Иста је цена као за Бокс пакет само што је услов да узмеш и ХД пакет који кошта око 400 динара месечно. Наравно, мораш да испуњаваш техничке могућности које мало ко може да испуни.

Imam vec 50/2 i IPTV sa HD paketom. Obzirom da prebacujem tri broja kod njih jedan bi taman uglavio u mega box paket.
 
Већ су неки добили понуду, цена је 3.519,66 па се прерачунај, мислим да ћеш добро да прођеш. Једино је питање да ли неко ко је тек склопио један уговор може да пређе на други. Некада је могло на Бокс са других обавеза али је боље да се провери.
 
za mene ce ipak da bude neki mega box 3 paket samo kada ovi zavrse ovo kopanje :S:

pretvorise nam grad u njivu moz' komotno da sadimo psenicu i kukuruz :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je ovo poskupljenje poslednji trzaj pred prodaju. Treba da se nadoknade pare utrosene na raznorazne kombinacije tipa besplatan tablet, finansiranje sportskih klubova i sl.
Moja porodica spada u one korisnike koji se uklapaju u osnovnu pretplatu tako da sto se mene tice ovo je vrlo nepovoljna ponuda.
Ne treba mi nista besplatno od Telekoma vec hocu da platim onoliko koliko potrosim!
 
Ја не знам зашто су сви одушевљени? Шта је Телеком понудио једно велико ништа. То што до сад корисници ВОХ пакета нису имали беспалтан домаћи саобраћај је срамота. Зашто бар нису дали неке беплатне минуте ка иностранству прва зона. Да не причам и о тој ИПТВ услузи и ако имате више од једног телевизора у кући.
Повећаће брзину интернета ала су се претгли са 6 на 10 МВс. Како се нису сетили да повећају брзину аплоуда(пишем ћирлицом).

П.С
После СББ-а и њихових пакета очекивао се одговор Телекома. Срећа Телекомова па је ово Србија и конкуренција у к...цу.

Ni da hoće ne mogu izvući više više od adsl tehnologije, ko ima uslove za vdsl može da uzme mega box paket i dobije 50/2 ako mu ne smeta doplata od 400 za HD paket, ko ne, to mu je što mu je. :)
 
Nije mi jasno koja je razlika izmedju Box 2 Fiksni telefonski priključak IPTV usluga (Mini paket) i Box 2 Fiksni telefonski priključak IPTV usluga (Osnovni paket)?
I da li u Box-u 3 u tih 300 minuta ka svim mrezama se ubrajaju i pozivi ka mt:s-u ili samo pozivi ka drugim mrezama?Pozz.
 
Poslednja izmena:
Ni da hoće ne mogu izvući više više od adsl tehnologije, ko ima uslove za vdsl može da uzme mega box paket i dobije 50/2 ako mu ne smeta doplata od 400 za HD paket, ko ne, to mu je što mu je. :)

mogu postaviti isturene stepene na svim lokacijama gde je potrebno, i tako bi svi imali uslove za vdsl. 50-100mbps, koliko moze preko vdsl-a da se izvuce je sasvim dovoljno jos za koju godinu.
meni takodje ne odgovaraju ove promene. pozdravljam konacno ukidanje impulsa i pocetak normalnog tarifiranja u fixnoj telefoniji, ali ne podrzavam povecanje pretplate i (realno) smanjenje minuta u mobilnoj box liniji. nije mi jasno zasto jos uvek posebno placamo usluge identifikacije dolaznog poziva na fix. ni jedan box mi ne odgovara jer je na obicnom spor net, a na mega box-u ima IPTV koji mi ne treba..

Nije mi jasno koja je razlika izmedju Box 2 Fiksni telefonski priključak IPTV usluga (Mini paket) i Box 2 Fiksni telefonski priključak IPTV usluga (Osnovni paket)?
I da li u Box-u 3 u tih 300 minuta ka svim mrezama se ubrajaju i pozivi ka mt:s-u ili samo pozivi ka drugim mrezama?Pozz.


ni meni nije jasno. ne vidim u cenovniku za IPTV nikakav mini paket.
koliko sam razumeo dobijaju se 300min za sve nacionalne pozive + 300 min u mrezi
 
Poslednja izmena:
Већ су неки добили понуду, цена је 3.519,66 па се прерачунај, мислим да ћеш добро да прођеш. Једино је питање да ли неко ко је тек склопио један уговор може да пређе на други. Некада је могло на Бокс са других обавеза али је боље да се провери.

Са других обавеза на Бокс може, са Бокса на Мега бокс не док не истекне стари уговор.

a mislim da je ovo poskupljenje poslednji trzaj pred prodaju.
Исто мислим. Пре неки дан је лик нудио фиксни за динар онима који немају. Ја сам то пре годину дана платио 6.000 динара (не због фиксног вез због интернета). Хоће тако да дигну себи цену.
 
Imam ugovorne obaveze za postpaid i za adsl. Pretpostavljam da bi moglo da se prebace u box3, eventualno kasnije i na 4.
 
Situacija je sledeca: fiksni telefon se vodi na pokojnog dedu, a iptv i net sam pre par meseci uzeo na sebe (24 meseca ugovor). Znaci odvojeno moji placaju fiksni, a ja net i tv. Da li postoje nekakve sanse da sve to spojim u jedan box paket?
 
Misllim da bi morao da povedeš ostavinsku raspravu i preneseš vlasništvo nad fiksnom linijom na sebe.
 
Ne, ako nije fixni na tebe nece da daji box, mozes kao da uzmes jos jednu liniju koja ce biti vezana u box, mislim da je 1200 ta nova linija. Tako je kod mene bio slucaj.
 
više minuta i SMS poruka i u okviru pretplate za mobinu liniju iz Box paketa i to:300 minuta ka svim mrežama u domaćem saobraćaju, 300 minuta u mt:s mreži

Ја ово доживљавам по принципу првих 300 минута према свим мрежама се заједно броји, а онда када то истектне, 300 минута у МТС мрежи се броји а све остало се одмах наплаћује, тј. као што је у другим сличним пакетима.

Нека неко јави ако успе да сазна прецизно.
 
ja sam moj fiksni sam 'preveo' na moje ime :) trebao sam da ukljucim identifikaciju dolaznij poziva, ali nisam mogao jer je fiksni takodje bio na pokojnom dedi. isao sam do poslovnice, trazili su resenje sa imovinske rasprave.. i tako ih ja posle par dana pozovem telefonom. i predstavim se u dedino ime. kazu oni meni da nemaju potpune podatke, fali im moj (dedin) jmbg. ja im lepo izdiktiram moj jmbg i oni ga ubeleze, aktiviraju mi identifikaciju i sve proslo ok. posle nekog vremena odem da uzmem adsl u poslovnicu. traze mi licnu kartu, vide da se jmbg slaze ali ime ne. i ja kazem da sam primetio da na racunu nije dobro ime i da isprave to. bez problema oni to srede, dopune ostalim podacima iz lk, i eto, presao fix na moje ime.. probajte i vi tako, mozda uspe ako nemaju sve podatke o korisniku, a verovatno nemaju jer se fiksni uvodio pre 20-30 godina..
 
Ја ово доживљавам по принципу првих 300 минута према свим мрежама се заједно броји, а онда када то истектне, 300 минута у МТС мрежи се броји а све остало се одмах наплаћује, тј. као што је у другим сличним пакетима.

Нека неко јави ако успе да сазна прецизно.

Videcemo tek kad izbace zvanicne informacije za tarifu, a mislim da pre 1. avgusta ni oni sami nece znati :)
Ovaj novi Box paket sada lici na Exit/Xfactor tarifu - gde su minuti u mrezi bili dostupni tek posle potrosenih ostalih :( Ako je tako, onda je korak unazad i nama koji 90% imamo pozive ka MTS-u.
 
Da li je našao neko negde neki info, šta se dešava sa ljudima koji imaju već BOX. Da li se po automatizmu prelazi na nove pakete ili ostaju stari uslovi do kraja ugovora? Bilo bi lepo da tarifiranje mobilnog ostane isto, a da net povećaju na 10Mbps...:d
 
Ako uzmem box sa fiksnim,iptv i adslom i popisem ugovor. Da li ću za pola godine ( kada mi istekne ugovorna obaveza sa telenorom) moći da u to uključim i mobilni telefon?
 
Мислим да може да се прелази на скупљи Бокс, ја сам својевремено потписао Бокс 3 и питао за телевизију, одговорили су ми да могу касније да пребацим.
Da li je našao neko negde neki info, šta se dešava sa ljudima koji imaju već BOX. Da li se po automatizmu prelazi na nove pakete ili ostaju stari uslovi do kraja ugovora? Bilo bi lepo da tarifiranje mobilnog ostane isto, a da net povećaju na 10Mbps...:d
Пише у обавештењу, услови важе за постојеће и нове кориснике, значи од 1. августа свима важе ови услови.
Било би лепо и не би се бунио а да је обрнуто? Да остане брзина а промене мобилне? ;) Како год да ураде, некоме неће да се свиђа. Ако оставе стари пакет, многи ће да траже 10/1 а да не потписују нови уговор а ако промене, као што ће да ураде, неки ће да се буне због подељених мобилних али неће да им смета флет фиксни и 10/1. ;)
 
Мењати цену на горе и погоршавати услове из уговора је малте не кривично дело. Пре свега мислим на мобилни. То што они повећавају са 6/1 на 10/1 је толико смешно да немам речи. Колико је то релано бољи интернет? Па боље да су ставили 6/3 него да су понудили и 15/1.
 
Колико је то релано бољи интернет?

Pa skoro duplo!:D Ne vidim sto se nerviras,ali sta ce mi 6/3 internet?U ogromnoj vecini slucajeva ja a i vecina korisnika,skidamo nasto sa neta,a retko kad aploudujemo_Ok,slazem se da bi moglo biti 10/2 na primer,(a mozda i bude do kraja).Voleo bi da mi neko pokaze ko to ima jeftinije u Srbiji-flat fixni+10 MB internet+iptv+mobilna linija?I sve to za 3,200 dinara.
 
Мени би било занимљиво да код нас видим АДСЛ пакет са 6/3 брзином. ;)
 
Мењати цену на горе и погоршавати услове из уговора је малте не кривично дело.
Cuj, ako ne volis Telekom, nemoj iznositi neistine ili se kriti iza zackoljice ("maltene") ;)
Nije krivicno delo i dozvoljeno je ugovorom. Zakon ne zabranjuje to.
Ali ti imas pravo da to smatras promenom na tvoju stetu i raskines ugovor u tom slucaju.

Пре свега мислим на мобилни. То што они повећавају са 6/1 на 10/1 је толико смешно да немам речи. Колико је то релано бољи интернет? Па боље да су ставили 6/3 него да су понудили и 15/1.

Alo, ljudi? Da li vi shvatate da prvo 99% ljudi nema potrebu za vise od /1 upload, a uz to je to MAXIMUM koji ADSL moze da izvuce?
 
Мењати цену на горе и погоршавати услове из уговора је малте не кривично дело. Пре свега мислим на мобилни. То што они повећавају са 6/1 на 10/1 је толико смешно да немам речи. Колико је то релано бољи интернет? Па боље да су ставили 6/3 него да су понудили и 15/1.

Ćuti brate, to je velika vajda. Mnogi od nas su kukali 2-3 godine da se sa 6/1 promeni na 10/1. ADSL sa bokom , verovatno i ne može više (fizički). Ovo za mobilni moglo je i bolje.
 
Мислим да може да се прелази на скупљи Бокс, ја сам својевремено потписао Бокс 3 и питао за телевизију, одговорили су ми да могу касније да пребацим. Пише у обавештењу, услови важе за постојеће и нове кориснике, значи од 1. августа свима важе ови услови.
Било би лепо и не би се бунио а да је обрнуто? Да остане брзина а промене мобилне? ;) Како год да ураде, некоме неће да се свиђа. Ако оставе стари пакет, многи ће да траже 10/1 а да не потписују нови уговор а ако промене, као што ће да ураде, неки ће да се буне због подељених мобилних али неће да им смета флет фиксни и 10/1. ;)

Oket.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran koliko je će ova promena ići meni u korist. Više bih voleo da su se potrudili za mogućnost VDSL-a, nego što su omogućili brzinu do 10 Mbps. Ja sam do pre nekih 6 meseci imao SNR margine oko 15 dB, koje su sada nešto ispod 10 dB. Nemam pojma šta se desilo, imao sam par dana problem sa netom i IPTV-jem, a kada se problem rešio, SNR margine su pale. Maximum bandwidth jeste preko 20K, ali nisam siguran da li ću moći da izvučem nešto veće brzine. Ne sećam se kada sam nekoga pozvao na fiksni, a ovih 500 minuta mi je itekako završavalo posao (mada imam još jedan broj koji je umrežen sa celom porodicom). Ja sam na telekom prešao sa SBB-a zbog stabilnosti veze, jer mi je to najbitnija stavka pri izbor provajdera. Ugovor mi ističe na kraju godine, taman dovoljno da vidim isplativost novog box paketa. Ukoliko nekim slučajem budem imao mogućnost za megabox, 99% ostajem.
 
Situacija je sledeca: fiksni telefon se vodi na pokojnog dedu, a iptv i net sam pre par meseci uzeo na sebe (24 meseca ugovor). Znaci odvojeno moji placaju fiksni, a ja net i tv. Da li postoje nekakve sanse da sve to spojim u jedan box paket?

kod mene je fixni na tatu a iptv na mene i pitao sam za box2 i moram tatu da vodim u poslovnicu ako hocu box 2 da bi se sve vezao na njega

i rekose me da to mogu tokom ovog meseca da uradi i da ce ugovor od 12 meseci da stupi na snagu od 1.08 kao aneks (od prvog narednog meseca) i da imam od tada free pozive ka fixnim telekom mreze a onih 150 min ce se trositi ako pozivam sbb fixnu mrezu ...
 
Nazad
Vrh Dno