Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ja taman pomislio da je uključivanje 3 mobilne linije u box besplatno,kad ono????:mad:
 
Kao da je aktiviran dodatak Najdrazi broj;)
 
Imam tri pitanja pa ako je neko voljan da mi odgovori:
1. Pod ugovornom sam obavezom za IPTV do februara 2015. godine. Ako sada uzmem BOX da li plaćam neke penale za IPTV ili ne?
2. Ako sada potpišem za BOX 4 da li prelazim automatski na bolj BOX paket ako se pojavi ili mora čekanje da istekne pa tek onda potpisivanje novog (pročitao sam da će biti 10/1)?
3. Da li u okviru BOX-a može da se uzme HD paket ili to važi samo za IPTV?
1. Ne placas nista, potpisujes ugovor za box, sem ako tvoj ugovor nije deo neke specijalne ponude koja je npr. da si dobio neki telefon ili tablet, tada ne bi mogao.
2. ne prelazis na bolji, ostajes na tome sto si potpisao.
3. moze. iptv je deo box ponude, vazi sve isto sto vazi i van box paketa.

Ja taman pomislio da je uključivanje 3 mobilne linije u box besplatno,kad ono????:mad:
kolko sam shvatio, besplatno je to sto ces ih imati na istom racunu i imaces one pogodnosti da se medjusobno besplatno pozivaju, ali racun za svaki se naplacuje kao da linija nije u okviru box paketa...
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislio je na placanje 250RSD mesecno za svaku liniju da bi imala besplatno pozivanje unutar Box paketa.
 
Nije besplatno ako platim 250 dinara.
Supruga ima Mix 400 sa 50% i plaća 240 dinara mesečno. U paketu 100 minuta i 100 poruka pa ti računaj kako je ovo "besplatno".
 
Poslednja izmena:
Nije besplatno. Ali, za 250 dinara mozes SVE linije unutar Box paketa zvati besplatno celog meseca. I slati SMS poruke.
Jedino ne pise da li se trose pre/posle minuta ukljucenih u pretplatu.
Obrni/okreni, nigde nema skroz frei razgovora u mrezi :( Svugde ima nekih zackoljica, ili se placa dovoljno da je pitanje da li se vise isplati da lepo svi uzmi smart telefon i Skype.
 
Ja ne znam samo ko im sedi tamo i smislja ovako *****ne promocije za BOX paket.Sto puta sam im pisao i pitao ih kada ce da uvedu BOX (3) sa vecom brzinom ili bar 10 Mb/s ,ali naravno uvek neki glupi i genericki odgovori!
Dok kod SBB-a ljudi u Gold paketu imaju min 15 Mb/s,svi mi koji zavisimo iskljucivo od Telekoma moramo da se zadovoljimo sa BOX-om od max 6 MB/s tj. u najboljem slucaju 5.2 Mb/s! :(
 
Poslednja izmena:
Nije besplatno. Ali, za 250 dinara mozes SVE linije unutar Box paketa zvati besplatno celog meseca. I slati SMS poruke.
Jedino ne pise da li se trose pre/posle minuta ukljucenih u pretplatu.
Obrni/okreni, nigde nema skroz frei razgovora u mrezi :( Svugde ima nekih zackoljica, ili se placa dovoljno da je pitanje da li se vise isplati da lepo svi uzmi smart telefon i Skype.

Kako nema, zar nema u Telenorovim Prenesi paketima?
 
Mozes i uzeti ADSL samo + IPTV, ili VDSL+IPTV ako imas mogucnosti.
A ti pitaj SBB zasto si osudjen da njih nemas - Telekom barem imas. Nije Telekom kriv sto ga imas kao izbor i sto SBB nemas.... to stvarno nema smisla :)
 
Kako nema, zar nema u Telenorovim Prenesi paketima?
NAKON potrosenih minuta iz paketa! I svi Telenor paketi su skuplji po pitanju razgovora. Prenesi i Dopuni ima najbolju opciju, u smislu da su dva broja skroz rastavljena od ostatka protoka, ali zato za bilo sta drugo dere taj paket.

Mada su i Telenor i VIP bolji od MTS-a po tom pitanju, posto MTS jedino u prepaid varijanti ima soluciju za puno minuta unutar mreze. VIP i Telenor imaju i u postpaid varijanti.
Mada ni kod ta dva ne moze da se nesto posebno razgovora bez ~1000dinara (900 kod Telenora za najnizi PiS, i 1400/1500 za Smart700 kod VIP-a, posto za nize Smartove ima limit minuta u mrezi). Pa se onda u svim slucajevima vise isplati prepaid, ili da svi koriste Skype.
 
Poslednja izmena:
Nije besplatno. Ali, za 250 dinara mozes SVE linije unutar Box paketa zvati besplatno celog meseca. I slati SMS poruke.
Jedino ne pise da li se trose pre/posle minuta ukljucenih u pretplatu.
Obrni/okreni, nigde nema skroz frei razgovora u mrezi :( Svugde ima nekih zackoljica, ili se placa dovoljno da je pitanje da li se vise isplati da lepo svi uzmi smart telefon i Skype.
Ne kažem ja da je to skupo ili jeftino ali oni to reklamiraju kao besplatni razgovor, što nije tačno. Mislim da se i ZZP krši takvom reklamom.
 
Mislim da ima zilion slicnih stvari gde tako nesto stoji.
Mada i meni licno ide nekako na .... kako je pretplata nekako skrivena.
 
Mislio je na placanje 250RSD mesecno za svaku liniju da bi imala besplatno pozivanje unutar Box paketa.
realno, to cak nije ni promocija, to je samo titranje jajc*, a i u pravu je Joker da se ovde radi o povredi prava potrosaca, kroz ovakvo reklamiranje. Al kako nemamo ni zakonodavstvo.. dolazimo i do sledeceg problema..

Mozes i uzeti ADSL samo + IPTV, ili VDSL+IPTV ako imas mogucnosti.
A ti pitaj SBB zasto si osudjen da njih nemas - Telekom barem imas. Nije Telekom kriv sto ga imas kao izbor i sto SBB nemas.... to stvarno nema smisla :)
E vidis, to je problem. Nije tacno da ih nije briga, briga ih je i to podosta. Zbog zakona o monopolu, oni su se organizovali u nesto sto se zove Trust, neformalno se dogovorivsi ko ce gde i koliko da uzme % od korisnika, tako da niko nema preko 50%, i da uvek postoji nesto sto ih kao sprecava da se prosire. Ta prepreka se kod njih zove "Tehnicke mogucnosti", i ironija je da ljudi ne kapiraju da je zakon koji zabranjuje monopol u sustini i protiv samih korisnika. Ok, stiti se tu da uvek postoji konkurencija. Ali konkurencije u nekom "slobodnom trzistu" uvek moze da bude. Jednostavno receno - hocu da mi taj operater pruzi tu uslugu. Neometano. Po povoljnostima koji ima moj komsija. I da moraju da ti je daju. Jednostavno zato sto je to - slobodno trziste. Ko da je tesko sve to izvesti, naravno da nije. Mogli su za 3 meseca kad je SBB nastao da se enormno prosire na 30% cele Srbije, mogu i za godinu dana da imaju celu mrezu na teritoriji RS. Ali nece. A vi vidite zasto - da ne bi morali da se takmice cenovno, da ne moraju da placaju unapredjenje opreme, da ne moraju da odgovaraju za los kvalitet ili uslugu. Jednostavno, stite se. Cim se priblizi brojka nekom od ovih operatera na vise od dozvoljene, oni daju losiju uslugu i ljudi predju kod neke druge firme jer su bas tad krenuli sa nekom mnogo dobrom promocijom. Kad ih navuku, to je to, stanje je i dalje redovno. eto toliko...
 
U principu svaki monopol koji se sprečava zakonom o slobodnom tržištu postaje nakon nekog vremena oligopol, tj nekoliko jačih firmi preuzme tržište i formiraju slične cene. Primer, mobilna telefonija, svi operateri imaju slične pakete sa sličnim cenama, jedina razlika je u ponudi telefona. Generalno, monopol, kao i gomila drugih organizacija i sistema je loš ukoliko se zloupotrebljava, tj samo ukoliko su ljudi loši. MTS ne treba da se proda, vec da se samo reorganizuje i prepusti pravim stručnim ljudima da ga vode.
 
Nije besplatno. Ali, za 250 dinara mozes SVE linije unutar Box paketa zvati besplatno celog meseca. I slati SMS poruke.
Jedino ne pise da li se trose pre/posle minuta ukljucenih u pretplatu.
Obrni/okreni, nigde nema skroz frei razgovora u mrezi :( Svugde ima nekih zackoljica, ili se placa dovoljno da je pitanje da li se vise isplati da lepo svi uzmi smart telefon i Skype.

Novi Smart kod VIPa je free u mrezi, za pozive. Dakle ima, ali ima vrlo malo ostalih sadrzaja
 
Nije free, plaćaš pretplatu, znači neki deo pretplate ide na te razgovore, free bi bilo da imaš poseban paket za koji nema mesečna pretplata a imaš free razgovore u mreži. Čak ni vip ne koristi reč besplatni, nego neograničeni minuti u mreži.
 
Ima li vesti o 10 mega box paketima???
 
Izgleda da je aprilska sala, nista se ne radi u Telekomu :( Ne zezam se, nema sanse da o tome razmisle i urade kad je vec pocelo leto :( Pogotovu sto imaju prece obaveze za poplavljena podrucja.
 
Мени обећава ово што су убацили неке додатке на Бокс пакет па ми делује да екипа која то ради ипак нешто чачка. Можда ускоро и убрзају.
 
Nije besplatno. Ali, za 250 dinara mozes SVE linije unutar Box paketa zvati besplatno celog meseca. I slati SMS poruke.
Jedino ne pise da li se trose pre/posle minuta ukljucenih u pretplatu.
Obrni/okreni, nigde nema skroz frei razgovora u mrezi :( Svugde ima nekih zackoljica, ili se placa dovoljno da je pitanje da li se vise isplati da lepo svi uzmi smart telefon i Skype.
Nije 250 din za sve, vec po dodatom broju.Znaci za 3 dodata broja u BOx = 750din svaki mesec.
Za svaku mobilnu liniju koju povežete sa Box paketom, plaćate mesečnu naknadu od samo 250,00 dinara putem Box računa. Naravno, ovu naknadu ne plaćate za osnovnu mobilnu liniju koja je sastavni deo Box paketa.
 
Lose sam se izrazio, u pravu si!
 
Ja sam sebi pronašao zamenu za box paket.Pošto već imam PTT KDS kablovsku ,uzeću njihov adsl od 10 mega uz već postojeću kablovsku.Mobilni telefon cu ostaviti u mts-u uz onaj popust od 50%.Na ovaj način sam napravio sopstveni box paket od 10 mega.
 
Poslednja izmena:
Šta se dešava sa VDSL-om ako se uzme BOX paket?
 
Gubis ga.
 
Apsolutni sam pocetnik u vezi mobilnog interneta.
Posetio sam stranice MTS-a i mislim da sam dosta toga razjasnio, ali ipak par pitanja ako nije problem.

1. Mobilni internet nema veze sa telefonima, tj. nije potrebni biti korisnik nekog Mts paketa mobilne telefonije?

2. Ako se uzme popust od 50% do 31. jula, da li je i dalje modem 1 dinar uz paket 3gb? Na sajtu nista izricito ne pise, ali pretpostavljam da je tako.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/modem-huawei-e3131.html

3. Da li je moguce platiti unapred 12 meseci ili 24 meseca, ili koliko god? Uzeo bih net na tudje ime, pa da ga ne maltretiram da placa svaki mesec.

4. I za kraj jedno pitanje na koje je tesko dati odgovor :)
Da li bi bilo dovoljno 3gb mesecno za intenzivan surf recimo 2 sata dnevno, bez downloada i youtubea?
Koliko potrosi recimo sat streama utakmice u "losem kvalitetu" slike?
Godinama koristim flat, pa nemam osecaj koliko tu ide megabajta pri prostom surfu.

Hvala unapred :)
 
Ili uzimas karticu mobilni net sa 50% popusta bez modema, ili modem za dinar na 24 meseca puna mesecna cena. Moj ti je savet da se ne zezas sa tim, ja sprzim 2 gb mesecno dok sam u prevozu, a zamisli na kompu 3 gb. To za par dana potrosis.

Mozes da platis unapred kao avans koliko hoces.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno