Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Мене брига, већ сам довукао све што ме занимало а ионако имам и СББ за сваки случај ... мада ће са појавом једног оваквог, сви провајдери да уведу ФУП.

Videcemo ko ce doci.... Ali, vidim da i ti i @alfaunits ne pratite Deutsche telekom, oni su ukinuli FUP, barem na sajtovima drzava koje sam ja proverio pre jedno mesec dana, a to su Madjarska, Crna Gora, Slovacka. Makedonski Telekom jos uvek ima FUP.

edit: Upravo sam proverio i Hrvatski telekom i oni imaju opciju FLAT.
 
Poslednja izmena:
Znas zasto su uklonili pocevsi sa Nemackom skoro? Jer je Vrhovni Sud Nemacke rekao da krse zakon:)
 
Da. Do tada je bilo FUPa svuda. Kako nisi nasao za T-Mobile CG?
https://www.telekom.me/fer-koriscenje.nspx
Kako nisi nasao na T-mobile SK?
http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-...e-otazky/vyuzivate-fair-use-policy-fup?step=1
http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-...ladene-otazky-faq-magio-internet/?pomohla=nie
Da li je T-mobile Slovacka uopste ISP, ili samo mobilni operater?

Gledao si T-mobile HU?:) Zapitaj se zasto nisi nasao FUP za internet :) Uopste nisu ISP.

Jedino je izgleda T-com HR izbacio stvarno FUP, ali mozda cisto ne znamo koje reci da trazimo.
 
Poslednja izmena:
Sakrili su sve te linkove, kada se izaberu paketi toga nigde nema, cak ni malim slovima (a dobro se secam da je pre bilo ili malim slovima ili *) npr. https://www.telekom.me/adsl-paketi-prica-o-adsl-u.nspx

Sto se tice Tmobile HU, nije Tmobile HU (Tmobile je mobilni operater) nego Thome HU, kako nisu ISP? http://www.t-home.hu/lakossagi/internet/dijcsomagok http://www.t-home.hu/lakossagi/internet/mi_a_kulonbseg

Kod Tcom HR je i dalje prisutan FUP ali je moguce kupiti dodatak za neogranicen (opet je pitanje da li je stvarno neogranicen).
 
Nije nesto sakriven, ima sa leve strane "politika fer koriscenja" cim se ode na Internet sa glavne strane.
 
Šta bi sad? A ja kad sam govorio da su to prevaranti i da je najbolje po nas korisnike da Telekom ostane državni ovde su vlasnici pilićarskih firmi hteli da me pojedu. Ja nisam stalno ovde ali imam Telekomov box paket zato jer mi je najpovoljniji, imam i kablovskog operatera ali to nije takva ponuda da bi čovek bez razmišljanja prešao kod njih, niti je usluga kablovskog operatera kvalitetna a o tome niko ne sme da govori. U susednom mestu kablovski je bio ok dok nije pao sneg a kad je pao sneg onda zbogom internet do ujutru hahahahah.

E sad je nedoumica što se boxa tiče meni ističe ugovor negde u novembru ali nisam siguran da li ću potpisivati novi pošto ovde vidim da se sprema prodaja nemačkoj kompaniji koja nudi tehnološku revoluciju u vidu paketa sa brzinama od 1-2Mb/s, da nije tragično bilo bi smešno. Imam neke kolege iz Hrvatske koji se po običaju hvale kako je tamo sve kao u bajci al kad mi kažu da imaju internet brzine do 2Mb/s i 15GB protoka, a čak postoji mogućnost da se doplati za flat paket! Ja ih pogledam onako sažaljivo i kažem: i šta kežete vrućina kod vas u Avganistanu...al standard.
E zato ne znam da li potpisivati novi ugovor ili preći na neku alternativu. BOX paket je jako povoljan zbog 500 minuta na mobilnom ali je brzina interneta ipak na samoj granici, trebelo bi d povećaju na 10Mb/s. Preko toga mislim da u ovom trenutku za kućne korisnike ne treba ni ići , ako ćemo realno. Ima razlike u surfovanju izmedju 2 i 5 megabita, takodje ima ralike izmedju 5 i 10 ali nema nikakve razlike iznad 10Mb/s. Zato navijajmo da povećaju BOX brzinu na 10 i da Telekom ostane državni, to je naravno moje skromno mišljenje :)
 
Jel može pre isteka ugovora za adsl kod Telekoma da se pređe na box4 ?
 
Može .
 
"Postojeci Postpaid korisnici mogu ukljuciti taj broj u Box paket ukoliko nije pod ugovornom obavezom ili ukoliko je u kampanji 50% popusta na pretplatu. Ako je ugovor sklopljen sa telefonom, moguce je, uz oslobadjanje naplate preostalih pretplata, integrisati broj u Box paket ako je do isteka tog ugovora ostalo manje od 3 meseca. Korisnici ADSL usluga mogu integristai ovu uslugu u Box paket u toku trajanja ugovorne obaveze, osim ako je ugovor sklopljen u kampanji sa tablet uredjajem ili racunarom (u ovom slucaju nakon isteka ugovorne obaveze je moguce podneti zahtev)."
 
Planiraju li oni da povećavaju brzine na tim box paketima? Ima li neko nekiinterni info?
 
Било је неких прича да ће врло ускоро да пребаце Бокс на 10/1 а што се тиче техничких могућности за vdsl ... колико њих може да има vdsl, толико може и vdsl box. Ако некима који имају могућност нуде 50/2, онда могу да понуде и нешто слично у бокс облику. Не мора vdsl бокс да буде доступан свима али што пре то крене, брже ће да прошире понуду.
 
"Postojeci Postpaid korisnici mogu ukljuciti taj broj u Box paket ukoliko nije pod ugovornom obavezom ili ukoliko je u kampanji 50% popusta na pretplatu. Ako je ugovor sklopljen sa telefonom, moguce je, uz oslobadjanje naplate preostalih pretplata, integrisati broj u Box paket ako je do isteka tog ugovora ostalo manje od 3 meseca. Korisnici ADSL usluga mogu integristai ovu uslugu u Box paket u toku trajanja ugovorne obaveze, osim ako je ugovor sklopljen u kampanji sa tablet uredjajem ili racunarom (u ovom slucaju nakon isteka ugovorne obaveze je moguce podneti zahtev)."

Jel to odgovor iz korisnickog centra posto ne vidim na sajtu da se ta informacija pojavila. Ja sam hteo da uzmem tablet pa da predjem na box kad mi istekne ugovor sa sbb-om do kraja meseca posto stoji

"U BOX paket se mogu uključiti postpaid, Internet i IPTV linije koje su pod ugovornom obavezom, bez obzira na period isteka ugovorne obaveze, a za koje su zaključeni promo Ugovori u sledećim kampanjama:
-u kampanjama za postpaid usluge mobilne telefonije bez telefonskog aparata (tzv. kampanje sa popustom u pretplati)
-u svim kampanjama za Internet i IPTV"
 
Pa ne mozes da uzmes tablet i predjes uz Box... samo ugovori BEZ aparata.
 
Било је неких прича да ће врло ускоро да пребаце Бокс на 10/1 а што се тиче техничких могућности за vdsl ... колико њих може да има vdsl, толико може и vdsl box. Ако некима који имају могућност нуде 50/2, онда могу да понуде и нешто слично у бокс облику. Не мора vdsl бокс да буде доступан свима али што пре то крене, брже ће да прошире понуду.

mozda odrade to za 10/1 box paket ali ovo za VDSL BOX neces se nagledati pre sledece godine, a posle ovih poplava gde je TT mreza potpuno unistena pitanje da li i tada

sace sve investicije da idu kod njih da dovedu mrezu u funkcionalno stanje pre svega
 
Jel moze neko da mi kaze jel se tarifira internet kod tog postpaid broja koji se dobija uz box paket,kad se potrosi 1Gb protoka???
 
Jel moze neko da mi kaze jel se tarifira internet kod tog postpaid broja koji se dobija uz box paket,kad se potrosi 1Gb protoka???

9azerepe.jpg
 
Sad je skuplji Box? Ne primecujem razlike u cenama, mada ih nemam nigde zapisano za poredjenje :)
 
Imam tri pitanja pa ako je neko voljan da mi odgovori:

1. Pod ugovornom sam obavezom za IPTV do februara 2015. godine. Ako sada uzmem BOX da li plaćam neke penale za IPTV ili ne?

2. Ako sada potpišem za BOX 4 da li prelazim automatski na bolj BOX paket ako se pojavi ili mora čekanje da istekne pa tek onda potpisivanje novog (pročitao sam da će biti 10/1)?

3. Da li u okviru BOX-a može da se uzme HD paket ili to važi samo za IPTV?
 
1. Kazu bez penala moze prelazak
2. Niko ne zna :)
3. Ja ne znam jer ne koristim TV :d
 
OK, hvala na odgovorima.

Uzimam HD paket samo da gledam kako Brazil melje Hrvate u HD-u :)
 
Izadjes u bilo koji kafic tokom SP i eto ti u HD-u :D
 
Nazad
Vrh Dno