Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

RF Modulator ili dodatni STB (+300 din), ima li razlike i koji RF modulator eventualno da kupim za monitor, ima li na DXu?
Monitor nema ugrađene zvučnike, ali ima izlaz za slušalice.
PS
u stvari sa ili bez rf modulatora, gleda se isti program na oba ?
 
Poslednja izmena:
RF Modulator ili dodatni STB (+300 din), ima li razlike i koji RF modulator eventualno da kupim za monitor, ima li na DXu?
Monitor nema ugrađene zvučnike, ali ima izlaz za slušalice.
PS
u stvari sa ili bez rf modulatora, gleda se isti program na oba ?

Mislim da sam dovoljno jasno objasnio u prethodnom postu. Ako hoćeš da gledaš dva različita programa trebaju ti dva STB-a.
 
ima li nekih ubrzanja kod vas?
ono gore što sam kačio nije bilo trajno, ali malo malo pa skače preko starih 6mbps. Evo trenutno torrent piči 1.05 MB/s...

Ne kontam kako izvuces tol'ku brzinu. :D
 
Mislim da sam dovoljno jasno objasnio u prethodnom postu. Ako hoćeš da gledaš dva različita programa trebaju ti dva STB-a.
Da, u prvi mah me zbunilo ovo sa RF konektorom, koji se tu našao bzv. Nego, mogu li svi programi da se prate preko neta na foru, kao web tv i sl., kao što kod SBB postoji usluga.
 
Ja sutra idem da uzmem box4, jer imam iptv(2 STB-a), adsl, fixni i mobilni, i po mojoj računici, mesečno bih uštedeo nešto malo manje od 1000 dinara što mi se svakako isplati, na 2 godine to je 24000. I još dobijem internet sa 4Mbit na 6Mbit. E sad koliko znam, IPTV uzme 5MBit-a, ja imam 2 STB-a, to je znači sve ukupno 16Mbita. Pitanje, kako mogu da pratim fixne impulse, tj koliko sam potrošio, i da li mogu sam da proverim da li može veza da mi izvuče 16MBita.
 
Vidi u modemu koliki ti je max protok. Kod mene je 24bit. Ja iamam box, 6mbit+sd stb+hd stb i ide sve lagano
 
^ Downstream max rate (kbit/s) 17356, Po ovome kontam, ad bih mogao da izguram, mada ću biti na granici.
 
Prešao sam danas na box. Jedna stvar mi nije jasna, koliko vidim po parametrima ja mogu da izguram 6 MBit/s, a ne dobijam toliko. evo i slika, pa da čujem vaše mišljenje, jel to mora tako ili...


Screenshot - 090313 - 17:58:31.png

Screenshot - 090313 - 17:58:49.png
 
To ti je otprilike to. Ne možeš na adsl-u da izguraš punih 6
 
^A što ne bih mogao da izugram punih 6? Ne protivim se, samo pitam :) MIslim ako linija može da mi izgura 18 MBita-a.
 
A kako vam se čini moja linija, koliko može da razvije?
Jeste max rate nešto niži, možda to mogu da podese u telekomu, s obzirom da trenutno imam 4mb paket, ali su SNR i Line Attenuation dobri.
 

Prilozi

  • adsl.jpg
    adsl.jpg
    25.9 KB · Pregleda: 259
Evo kod mene kako je - kod mene više od 10Mbps ne može, sve i da hoću...

NAcJxkx.png

Tako da kod tebe može mnogo više... Inače komšija moj ima box paket 6Mbps + IPTV... I to radi dobro.
 
I tako pred novu godinu u predprazničnom raspoloženju krenem ja u obilazak mts poslovnica u NS. OMG :S: ... A tamo red ko na pumpama u teška vremena...
OK nema veze sad ću da ih zovnem na 19818 pa će sve fino da mi objasne ( nabiše mi 250 din za 11min razgovora, pored silnih besplatnih minuta koje sam imao :mad: ).
Fiksni na matorog - ADSL, IPTV na moje ime, mora da se prebacuje :d mora komplikovano. Fiksni može na mene odmah u poslovnici al sa lk-kartama, izvodom iz mkr i valjda vlasničikim listom iz katastra... Srbija brale :smoke: uvek FT1P.
Ovaj 19818 je valjda besplatan poziv
http://www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=126&id=684#call
A za ovaj vl. list ne znam, taj nemam sigurno, imam samo ugovor o otkupu stana, valjda može i sa tim.

Da li se placa 3g pretplata ukoliko se uzima tel uz box paket?
E ovo i mene interesuje, kod Kontrole troškova se recimo ne plaća, tako da, ima izuzetaka.
 
Poslednja izmena:
Placa se pretplata ako se uzme telefon koji podrzava 3G :)

wot?

Koristim box 3 i 3G, i mislim da znaju da koristim 3G obzirom da sam trazio minisim za iphone, i ne placa se nikakva dodatna 3g pretplata.
 
To su dobre vesti.
Inače, uspešno sam preneo vlasništvo nad fiksnim brojem, bez vlasničkog lista.
 
Zašto su "+" paketi jeftiniji, da li na njih ide pretplata za dodatnu fiksnu liniju?
I da li neko može da potvrdi da li se plaća 3g pretplata?
 
Zašto su "+" paketi jeftiniji, da li na njih ide pretplata za dodatnu fiksnu liniju?
I da li neko može da potvrdi da li se plaća 3g pretplata?

U plus paketu dobijas dodatnu IP telefonsku liniju, ali u tu cenu nije uracunata cena pretplate za osnovnu fiksnu tel. liniju. Tako da kada dodas na tu cenu i pretplatu za broj dodje ti skuplje nego obican box 3
 
Da li ce biti u skorije vreme povecanje brzine interneta u BOX paketina?
 
Pozz,planiram da uzmem box 4 ovih dana pa me interesuje par stvari.
1.Sta se dobija od opreme?Koliko sam shvatio dobija se neki uredjaj koji ide blizu tv pa se preko njega menjaju kanali i ostalo(koliko sam shvatio to je STB),da li ide i ruter/modem ili iz tog stb ide kabel direkt u komp(radi interneta)?
2.Posto mi je neophodno zbog posla da vise puta dnevno promenim ip sto sada radim resetujuci konekciju na simens ruteru,kako se menja ip na box paketu?Brzo?Sporo?Da li prekida iptv za to vreme?
 
Dobiješ ruter i dobiješ STB uređaj za IPTV. Na ruteru imaš 4 porta, 2 su za internet, 2 za IPTV. Kad god ugasiš ruter IPTV se prekine.
 
Hvala zholinho
nekoliko puta sam pitao ovu iz korisnickog da li se prekida iptv kada resetujem ruter i ona mi rece "ne" al bilo mi je sumljivo sto tako lagano odgovara. Ima li nacina da se promeni ip bez prekidanja IPTV? Reset konekcije nekako? Ni sa ovim adsl-om nisam bukvalno ga cupao iz struje nego samo pristupao ruteru preko 192.168... pa resetovao.Jel mozes to da uradis? By the way, kako si zadovoljan boxom sve ukupno?
 
Može, imaš opciju REBOOT kad se uloguješ na ruter, ali IPTV se prekine u svakom slučaju. A to traje 1-2 minuta, dok se ponovo ne uspostavi veza.

Obzirom da koristim adsl, iptv, mobilni i fixni i sve kod telekoma, prelaskom na box uštedeo sam nešto više od 1000 dinara mesečno, još sam dobio jaču tarifu za mobilni nego što sam koristio. E sad pošto tek treba da dobijem prvi račun, ne znam još koliko će mi biti veći račun zbog fixnog, pošto je u cenu uračunara samo pretplata i ti besplatni impulsi u okviru nje.
A što se tiče svega ostalog sam zadovoljan, net mi je nešto malo manji od 6 Mbit/s, ali to je zato što ja imam 2 IPTV, pa je to praktično maximum linije. Sve u svemu sam zadovoljan.
 
Hvala ti puno Zholinho
I ja sam sav na telekomu ko ti pa isto zato prelazim.Jesi uzimao mob?Koliko sam shvatio dele mob za dz(ustvari dinar al dinar je dz).Bez mesecnih rata i bilo cega. Neke nokie sa dual sim i par alkatela,samsunga i jos nesto.
 
E ja sam dobio neku Nokiu 206. Dao sam mami, solidan telefon, vidim da imaju neke aplikacije instalirane, whats app, fb...Vidim da košta nov oko 7000 dinara. U suštini ja sam im rekao da mi daju telefon koji je za džabe i da ne moram da plaćam nikakvu pretplatu (3g), i oni mi dali taj, kao kaže taj lik on misli da je taj najbolji. E sad, ja nisam gledao šta još imaju, ali kad je džabe nije ni bitno :)
 
Tako nešto ću i ja uzeti, za prodaju, samo bez 3g pretplate.
 
potpisah pochetkom avgusta ugovor za box paket za vikendicu.
generalno sam zadovoljan do pre par dana kad mi je stigao rachun.
traze mi pored pretplate i nekih 5000 din za troshkove raskida rachuna.

da li je neko imao sl iskustvo?
da li je to neka APP fora?
naravno da sam se zalio, ali evo proshlo je nedelju dana i nisu me obavestili shta se deshava.

jedino shto ih je mozda "zbunilo" je to shto je mob broj glasio na mene,medjutimi ugovor mi je istekao josh u maju ove godine, pa je preneto (imam i onaj papir u ostupanju broja) sve na majku na koju se inache i vodi vikendica i fixni telefon.
 
IMam ja jedno pitanje kao novopridosli na lelekom box pakete iz nuzde... Oni su 6/1Mbit, medjutim speedtest mi kaze da je dl 1.5Mbita:S. nakon resetovanja rutera par minuta radi sa 4,5-5Mbita posle toga dl opet padne na 1,5 gledao sam u ona siromasna podesavanja rutera i ne nalazim problem nigde... Iskreno ovo mi veoma ide na zivce i nastavi li se ovako definitivno raskid i prelazak na WiFi net
 
Nazad
Vrh Dno