Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Novi test,posto sam juce testirao samo sa ukljucenim iptv-ijem i imao 6mb.

Iskljucen iptv
2791431542.png


Ukljucen iptv
2791434258.png
 
Opet su radili nesto u posti i zvali me telefonom i na kraju su mi priznali da mi net i iptv idu zajedno i da ce to resiti.

2791690865.png

2791688706.png
 
Poslednja izmena:
Ako moze mala pomoc oko zamene daljinca za STB. Ovaj koji sam dobio u paketu je vec polako poceo da odlazi u vecna lovista, pre par meseci poceli su da zafrkavaju dugmici za promenu kanal, a od pre par dana par numerickih dugmica je takodje pocelo da posustaje. Naime moraju tasteri krvnicki da se stisnu ili u protivnom nereaguju, pa cak i tad nekad iskuliraju.

Zanima me da li postoji neko alternativno resenje, tj neki drugi daljinac iole kvalitetniji da moze da se koristi za STB uredjaj Entone kamai 410. Kazem iole kvalitetniji, jel u kuci se aktivno koriste 22god. star daljinac od LG tv-a, 11god. od Samsung tv-a, 6god. od LG kucnog bioskopa i 1god. od Samsung tv-a i svi rade i dalje besprekorno. Bitno mi je samo da na daljincu rade tasteri za menjanje kanala, numericki tasteri i power dugme.
 
Navodno je dovoljno odneti neispravan u poslovnicu, gde ga na licu mesta zamene drugim. Kazu da ne pitaju zasto i kako, ocito se "kvalitet" dokazao na delu.
 
1 pitanje:6mb\s,jel dovoljna ta brzina u radu,tacnije da li je brzina zadovoljavajuca?xD
 
Jedino ako si navikao na znacajno vece brzine moze da zasmeta, inace je sasvim pristojna brzina za par konektovanih korisnika. Ja sam sa SBB 6Mb spao na ADSL 4Mb i nije bilo toliko strasno.
 
Hoce biti nekog ubrzanja neta za box paket? Mogli bi da se otvore posle vise od 2 godine, sad sa ovim zadnjom akcijom box je medju najsporijim...
 
Teško, ograničenje nije do menadžmenta lelekoma, već do tehnologije. Tek kada se raširi VDSL.
 
Znam, ali razmisljam da podignu limit ko nema iptv. Mislim da u gradu za porodice iptv uopste nije atraktivan, jedino samcima i kaficima.
 
Nema razloga da ne podignu, samo neka kazu da je paket do 10Mbps i nema nikakvih problema!!! Ko moze da izvuce 10, dobice 10, ko ne moze setovace mu port na onu brzinu koju maks. moze da izvuce i to je to. Tj. odavno je box trebao da dobije tih 10(a red bi bio da omoguce i vece brzine u box-u uz neku malu doplatu ili neko smanjenje paketa za mobilni). A iskreno je i sramota ovo sto je Telekom uradio, tj. prakticno su eliminisali osnovni paket od 1500(videli ljudi foru od Targa). Realno je bilo da taj net5 zameni klik1, ali... Ovo sto sada nude (10Mbps oko 1500 na ugovor) je trebala da bude normalna cena, bez akcije). Jer ispada da su u poslednje 2 godine paketi(akcije) bili bolji nego do pre koji dan kad su izbacili onu "akciju"(ja sam prvo imao onu studentsku akciju, 3 meseca besplatno i klik4 po ceni klik1, a posle toga onu akciju sa 50% gde sam klik4 placao oko 1000 dinara), ali sa ovim nema nikakvog popusta na najmanji net5 paket. Ako cemo iskreno Telekom(adsl) nije povecao brzine vec vise od 2 godine, red bi bio da se nesto uradi i po tom pitanju

A i kad smo kod boks paketa red je da se spomene i fiksni, za koji su, pored onih 300 impulsa, mogli bar da stave besplatne pozive u lokalnoj mrezi ako nista drugo. Jer se za fiksni ne dobija nista, tj. dobija se istih 300 impulsa koji se dobijaju i bez boksa
 
Poslednja izmena:
Citaj pazljivo. Rekao sam da su trebali da daju 10Mbps sa ugovorom za 1500, a ne da to samo bude ponuda u nekoj akciji, kao sto je sada slucaj. Jer poslednje povecanje brzina je bilo 1.2.2010.(a oni koji su bili na klik1 paketu bas i nisu nesto osetili to povecanje), tj. pre 2,5 godine


http://www.open.telekom.rs/home/News.aspx?temp=8&cid=55019
 
Poslednja izmena:
Slazem se markomix, ispada da je sada jedina prednost boxa placanje 1 umesto 3 provizije posti(banci).
 
Pa sad i nije bas samo da ti je jeftinije samo za provizije. Sumnjam da bi mogao ispod 4000 din da skupis odvojeno kod kojih god provajdera 6mb net, iptv osnovni paket, 500min+500sms i naravno onsovinih 500 din koje vec dajes na fixni za tih 300 impulsa, potrosio ih ili ne. Naravni bez akcija. Prednost box paketa i jeste sto je sve objedinjeno u jedno i nesto jeftinije, mana ce uvek biti sto ne mozes da biras brzine nego ti se izbor uvek svodi samo na hoces ili neces.
To sto zivimo u BANANA drzavi pa recimo drugarica u Nemackoj za skoro iste pare ima 50Mb net, 1000+ min i sms i iptv, koje malte ne ni neoseti, a meni u Srbiji je svaka 1000 koju ustedim bitna je sasvim druga prica kojoj nije mesto na ovom forumu.
Brzina neta jeste najveca mana box paketa, meni licno najvise zbog live streamova koje ne moze da izgura na full HD-u kako treba i po pravilu sam stream mi obara kvalitet skoro uvek. 8Mb bi bila neka donja granica barem po meni, 10Mb vec mozda neka komotna brzna. Al nekome drugom bi verovatno vise odgovaralo da ima 750min+sms, a net i od 2Mb bi mu zavrsavao posao. 100 ljudi 100 cudi. U sustini u Srbiji kad potpises ugovor na 2 god pomiris se odma sa tim da ce za par meseci da bude neka bolja akcija i ni negledas sta ima na repertoaru dok si pod ugovornom obavezom samo moz da se iznerviras. :D
 
Da li može, i kako da se prati ipTV na računaru?
 
Moze da se baci signal, ali svejedno prebacivanje kanala ide preko STB, tu nema pomoci.
 
vidim ja nešto mi brzo idu torenti danas, kad ono... :)

 
da li vam je, svima koji imate box pakete, ping dobar, bez obzira da li je ukljuchen ili iskljuchen TV?
 
Kod:
C:\Users\Marko>ping google.com

Pinging google.com [173.194.39.135] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.39.135: bytes=32 time=23ms TTL=55
Reply from 173.194.39.135: bytes=32 time=24ms TTL=55
Reply from 173.194.39.135: bytes=32 time=23ms TTL=55
Reply from 173.194.39.135: bytes=32 time=23ms TTL=55

Ping statistics for 173.194.39.135:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 23ms, Maximum = 24ms, Average = 23ms

C:\Users\Marko>ping facebook.com

Pinging facebook.com [173.252.110.27] with 32 bytes of data:
Reply from 173.252.110.27: bytes=32 time=140ms TTL=81
Reply from 173.252.110.27: bytes=32 time=140ms TTL=81
Reply from 173.252.110.27: bytes=32 time=140ms TTL=81
Reply from 173.252.110.27: bytes=32 time=140ms TTL=81

Ping statistics for 173.252.110.27:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 140ms, Maximum = 140ms, Average = 140ms

C:\Users\Marko>ping eurosport.com

Pinging eurosport.com [91.212.202.12] with 32 bytes of data:
Reply from 91.212.202.12: bytes=32 time=49ms TTL=240
Reply from 91.212.202.12: bytes=32 time=49ms TTL=240
Reply from 91.212.202.12: bytes=32 time=49ms TTL=240
Reply from 91.212.202.12: bytes=32 time=49ms TTL=240

Ping statistics for 91.212.202.12:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 49ms, Maximum = 49ms, Average = 49ms

C:\Users\Marko>
 
Iste vrednosti su i kad je isključen set top box.
 
Lepo bi bilo da se još neko izjasni dali mu je brzina neta povećana kao što je i Vojkanu, tada bi konačno saznali dali su dobili u box paketu ono što je sasvim logično Net 10. :type:
 
Bilo bi lepo ali nista od toga kod mene, i sa iskljucenim IPTV.
 
Razmisljam o ovom paketu...
Interesuje me da li mogu sam da povezen dodatni STB uredjaj kojeg bih kupio, da ne bih placao telekomu 300+ dinara za iznajmljivanje istog?
Ako je ovo moguce... da li bih imao nezavisno saltanje kanala na oba tv-a, tj. da li mogu na razlicitim televizorima gledati razlicite kanale iz paketa?
Ako je i ovo moguce... da li svaki STB uredjaj odgovara ip tv-u, koja je cena STB uredjaja?
 
Prvo, da li mi je potrebna tv kartica za gledanje iptva na računaru, imam monitor sa hdmi priključkom, drugo, da li je neophodan dodatni stb uređaj, ili bi sa jednim recimo gledao isti program na kompu i na tv-u, ako treba još jedan, onda je to dodatni trošak od 300 din mesečno!
 
Razmisljam o ovom paketu...
Interesuje me da li mogu sam da povezen dodatni STB uredjaj kojeg bih kupio, da ne bih placao telekomu 300+ dinara za iznajmljivanje istog? Ako je ovo moguce... da li bih imao nezavisno saltanje kanala na oba tv-a, tj. da li mogu na razlicitim televizorima gledati razlicite kanale iz paketa?
Ako je i ovo moguce... da li svaki STB uredjaj odgovara ip tv-u, koja je cena STB uredjaja?

Ne možeš. Ne znam kako si zamislio da staviš dodatni STB kad moraju na serveru da ti povecaju brzinu da bi imao dovoljan protok da gledaš dva različita programa u isto vreme.


Prvo, da li mi je potrebna tv kartica za gledanje iptva na računaru, imam monitor sa hdmi priključkom, drugo, da li je neophodan dodatni stb uređaj, ili bi sa jednim recimo gledao isti program na kompu i na tv-u, ako treba još jedan, onda je to dodatni trošak od 300 din mesečno!

Prvo: ako dobiješ STB sa HDMI priključkom ne treba ti tv kartica. Samo spojiš STB sa monitorom i na monitor nakačiš zvučnike da dobiješ zvuk.

Drugo. Sa jednim STB-om u praksi možeš da gledaš jedan isti program na dva ili tri televizora zavisno od priključaka ( antenski, scart i HDMI) a sa malo ulaganja (kupis RF Modulator) na neograničenom broju televizora. Inače da gledaš jedan isti program na dva televizora je po meni glupost. Ima smisla da imaš jedan isti program na vise televizora samo u nekom poslovnom prostoru (prodavnica televizora, kladionica, kafić)
 
Poslednja izmena:
Pablo, mislio sam da moze da izgura sa istim protokom.
Znaci mi i odgovor koji si dao Iron-u "sa jednim STB-om u praksi možeš da gledaš jedan isti program na dva ili tri televizora zavisno od priključaka ( antenski, scart i HDMI) a sa malo ulaganja (kupis RF Modulator) na neograničenom broju televizora."

Hvala
 
ima li nekih ubrzanja kod vas?
ono gore što sam kačio nije bilo trajno, ali malo malo pa skače preko starih 6mbps. Evo trenutno torrent piči 1.05 MB/s...
 
Nazad
Vrh Dno