PDA

View Full Version : Aparati za kafu

Strana : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Ledeni
16.10.2011., 20:41
Kako to moze biti profesionalno, pa to je kao da fiat servis nece da servisira fiat koji nije kupljen preko njih, stvarno nebuloza...

Nie to baš tako . Nije to Gaggia servis već firma koja uvozi i prodaje ugostiteljsku opremu pa su se tu našli Gaggia aparati i servisira samo one koje je prodala. To je to ako me razumeš.

@ J Lo

Potpuno si u pravu što se tiče mlina , dobro samlevena kafa tik pred kuvanje je osnova svega.

IzNoGooD
17.10.2011., 07:19
da li znate koja je razlika izmedju New Baby i Classic modela Gaggie? sem sto je Classic od inoksa, a Baby je od plastike? po specifikacijama su slicni, a Baby je duplo jeftiniji...

eh sada, gledam i Evolution - a koliko vidim, on nema solenoid ventil....

posto ostavljamo oko 100 € mesecno u CoffeDream-u, gledam sta bi bila dobra investicija za 2-4 kapucina dnevno :D

danijel00
17.10.2011., 12:00
Rekoh gore da imam gaggiu, skroz plasticnu, znaci losija od evolutiona i da sam prilicno zadovoljan? 2-4 dnevno ce ti svaki narpaviti... gaggia ce to raditi malo duze nego rhonson npr :)

Aleksandar011
17.10.2011., 13:12
Ja vise ne pijem kafu jer me teofilin previse unervozi (sto znaci ne vredi ni decaf.)

Probaj da pijes caj da vidis sta je teofilin ;) Nije neka drasticna razlika ali sadrzi vise teofilina i teobromina od regularne kafe. Posle 3 soljice ima da se zatreses, registrovace te na Rihterovoj skali :).

alfaunits
17.10.2011., 16:50
Probaj da pijes caj da vidis sta je teofilin ;) Nije neka drasticna razlika ali sadrzi vise teofilina i teobromina od regularne kafe. Posle 3 soljice ima da se zatreses, registrovace te na Rihterovoj skali :).

Pa i rekoh da sam na Earl Grey trenutno :) Ali barem njega samo jednu soljicu popijem, kafu ako pocnem ne ide ispod 4-5 ;)

Ledeni
17.10.2011., 21:55
da li znate koja je razlika izmedju New Baby i Classic modela Gaggie? sem sto je Classic od inoksa, a Baby je od plastike? po specifikacijama su slicni, a Baby je duplo jeftiniji...

eh sada, gledam i Evolution - a koliko vidim, on nema solenoid ventil....

posto ostavljamo oko 100 € mesecno u CoffeDream-u, gledam sta bi bila dobra investicija za 2-4 kapucina dnevno :D

http://www.bago.rs/?view=category&id=125&product=189 Može i taj ako nemaš para za skuplji Inox.

IzNoGooD
20.10.2011., 10:40
wtf, promenili su cenu... Baby sada malo jeftiniji od Classica

mr008
22.10.2011., 22:48
Danas je u univeru bila promocija ovih aparata Nescafe Dolce Gusto (http://www.nestle.rs/brands/nescafe/Pages/NESCAF%C3%89DolceGusto.aspx) veci model je 15k a manji 10k razlikuju se samo po kapacitetu vode, koriste svoje patrone i jedan izadje u proseku 35din, probao sam jednu Latte Macchiato i sta znam, za te pare ocekujem vise, sta vi mislite o ovome ?

kUdtiHaEX
23.10.2011., 11:48
Hitno potreban savet:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/delonghi-kafe-aparat-bco-130.html
vs
http://www.tehnomanija.rs/katalog/krups-aparat-za-espresso-xp-2000.html
vs
http://www.tehnomanija.rs/katalog/krups-aparat-za-espresso-xp-5220.html

Koja je bolja od ove dve sub-20k?

smarac
23.10.2011., 13:29
Danas je u univeru bila promocija ovih aparata Nescafe Dolce Gusto (http://www.nestle.rs/brands/nescafe/Pages/NESCAF%C3%89DolceGusto.aspx) veci model je 15k a manji 10k razlikuju se samo po kapacitetu vode, koriste svoje patrone i jedan izadje u proseku 35din, probao sam jednu Latte Macchiato i sta znam, za te pare ocekujem vise, sta vi mislite o ovome ?

Pijem redovno Nescafe espresso kod prijatelja koji su jos pre par godina aparat kupili u nemackoj cini mi se (ili bese svajcarska) patrone kupuju u nemackoj redovno, a kafa je ..... najbolja koju sam probao kod nas :)

Aparat nije isti kao ovo sto je na slikama .... a, ni patrone nisu iste :) tripujem da je ovo neka druga kategorija aparata

mr008
23.10.2011., 13:43
Nasao sam orginal sliku i bas ovaj se prodaje u univeru LINK (http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=15317) i ta je cena za taj manji model.
Koliko izadju te patrone u nemackoj ?

kUdtiHaEX
23.10.2011., 14:06
Kupio sam Krupps XP 5220. Nadam se da nisam mnogo pogresio :)

E sad, trebaju mi saveti iskusnijih - kako da se borim sa kamencem (tj. kako da ga cistim), na koliko da perem uredjaj (ako, recimo, pravim 4 soljice dnevno)? I gde da nadjem soljice za epsresso? :D

fcinterbgd
23.10.2011., 14:32
Nasao sam orginal sliku i bas ovaj se prodaje u univeru LINK (http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=15317) i ta je cena za taj manji model.
Koliko izadju te patrone u nemackoj ?

U Lisabonu izadju oko 35-40c po komadu kad kupujes vece pakovanje. Slazem se da je mnogo bolje nego ovi aparati koje nude za 150-200e.

MareBGD
23.10.2011., 20:02
Ja uzeh Dolce Gusto Circolo u Tempu za 16.000. Izgleda mnogo dobro, dodje mi da ga drzim u dnevnoj sobi. Kafa je vrlo vrlo dobra! Najveca prednost je konstantnost. Sa kvalitetnim aparatima i mlinovima moze da se dobije kafa za 10, ali mozes i da zeznes jedan od milion parametara i da pijes katastrofu. Ovde non stop pijes solidnu osmicu, da se tako izrazim :)

Najjace od svega je sto aparat upalis, i posle 30 sekundi imas vrelu dobru kafu, a nemas apsolutno nista da cistis, toliko je aparat jednostavan, a funkcionalan da je to cudo.

Ko nece da se cima, a zeli solidnu kafu to je to mislim.

Duke Nukem
23.10.2011., 23:20
Kutija opusti se, kamenac na 6 meseci cisti. Ima da se kupi prasak koji sipas u rezervoar, pustis da iscuri tj da prodje kroz sistem i cao kamenac.
Soljice imas na limundu, 12 komada 399 dinara :P

alfaunits
24.10.2011., 00:08
Soljice imas na limundu, 12 komada 399 dinara :P

Ejh... najbolja stvar dobre kafe/caja su prave soljice :)

marko_n
24.10.2011., 02:22
Ja uzeh Dolce Gusto Circolo u Tempu za 16.000. Izgleda mnogo dobro, dodje mi da ga drzim u dnevnoj sobi. Kafa je vrlo vrlo dobra! Najveca prednost je konstantnost. Sa kvalitetnim aparatima i mlinovima moze da se dobije kafa za 10, ali mozes i da zeznes jedan od milion parametara i da pijes katastrofu. Ovde non stop pijes solidnu osmicu, da se tako izrazim :)

Najjace od svega je sto aparat upalis, i posle 30 sekundi imas vrelu dobru kafu, a nemas apsolutno nista da cistis, toliko je aparat jednostavan, a funkcionalan da je to cudo.

Ko nece da se cima, a zeli solidnu kafu to je to mislim.

Koja je prednost tog Circolo u odnosu na Piccolo koji košta 10k? :)

MareBGD
24.10.2011., 05:29
He bre pa ovaj je 6k skuplji i ima plavi LED :) citao sam neke reviews sad da me ubijes pojma nemam. Inace ako neko ide u Segedin, Budimpestu, na akcijama u Cori je ovaj najskuplji model 9300 dinara :wall:

marko_n
24.10.2011., 10:18
Mene samo plaši da se to na našem (bednom) tržištu neće primiti i da kroz koji mesec neće biti kapsula na tržištu ili će u najboljem slučaju biti u par prodavnica u celoj zemlji. Gledam baš juče u hipermarketu, slabo to nešto ljudi gledaju, tj. kad vide cenu kutije kapsula, ostavljaju je kao da su se opekli o nju. :D

mr008
24.10.2011., 10:42
He bre pa ovaj je 6k skuplji i ima plavi LED :) citao sam neke reviews sad da me ubijes pojma nemam. Inace ako neko ide u Segedin, Budimpestu, na akcijama u Cori je ovaj najskuplji model 9300 dinara :wall:

Jos je manja cena, racunaj povracaj afe, pa to se isplati uzeti, a tih patrona ako ne bude kod nas bice ih u madjarskoj.

bojsa
24.10.2011., 10:48
Ja sam dao sansu dolce gustu i nisam pogresio, barem mislim da nisam, jer uvek postoji taj strah da ne nestanu kapsule, cime aparat postaje beskoristan, jer bih do njih dolazio samo kada odem do madjarske i slicno...

Svaki dan X puta pijem kafu, a u sustini Dolce Gusto koristim samo za espreso, jer me ostale kafe/ukusi ne zanimaju, mada, uzeo sam i po jednu kutiju latte machiato i cappucino, ali sam mozda jednom do sada to spremio za sebe :)
Dopada mi se koncept ubacis kapsulu, pomeris ruckicu i eto kafe, nema nikakvog smaranja, ciscenja, jednostavno minut posla. Kapiram da se nekom ovo nece dopasti, jer je previse bezlicno, nema zanimacije oko spremanja, sto priznajem, ima neki smek.

Sto se samog espresa tice, meni se mnogo dopada, puno je bolji od onih iz kafica, barem je to moje misljenje...

Inace, izmedju modela nema bas nikakve funkcionalne razlike, uzeo sam Circolo (najskuplji) samo zato sto ih daju na 6 rata bez kamate, ali i zato sto zbog specificnog dizajna mogu da ga drzim u sobi, umesto u kuhinji, jer je zaista jako lep.

Pritom, uvek sam zeleo pravu espreso masinu, ali neku koja ce sve zavrsiti sama (sa mlinom) i da bude digitalna, ali to kosta 50+ hiljada din, pa to mozda kupim u nekom drugom zivotu :D

Ledeni
24.10.2011., 16:22
Kupio sam Krupps XP 5220. Nadam se da nisam mnogo pogresio :)

E sad, trebaju mi saveti iskusnijih - kako da se borim sa kamencem (tj. kako da ga cistim), na koliko da perem uredjaj (ako, recimo, pravim 4 soljice dnevno)? I gde da nadjem soljice za epsresso? :D

Šoljice i kalcinet u malom pakovanju za čišćenje kamenca imaš u Bago.

tassotti
24.10.2011., 16:50
Mozda nece da prodaju posto nije kupio aparat kod njih :)

vladimirdowla
25.10.2011., 20:38
preterali su sa cenom, takav aparat kod nas bi bio skup da košta 3000din a ne 10000din. 40% od ovih što uopšte i imaju nekakve prihode nemaju puno više od 300€ mesečno, ko će dati trećinu toga na aparat za kafu. a čak je i veći procenat onih koji imaju manja primanja od 300€. tako da će to sa kapsulama sigurno propasti kod nas.

tassotti
25.10.2011., 20:59
Ja samo mislim da je cena patrone od 35 dinara velika. Kada se to uporedi sa cenom espresa, pakovanje od 1 kg npr. grandovog espresa je mislim ispod 1500 dinara, i ako od tog kilograma moze da se napravi do 140 kafa, lako dolazimo da je taj espreso visestruko jeftiniji od sistema sa patronima