Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Lazo ovakvi polovni pojavljuju za 200e, ako ga bas zelis.
 
Sličan smo kolegi uzeli u milanu za 180e
 
Koji je automatski aparat najmanje bucan? Cena nije toliko bitna, ali ne bi da predje cca 800eur (nov ili kao nov).
Sve ovo sto sam imao prilike da vidim/probam, je po meni extra bucno... A to su neke Jure novije generacije, Philips Saeco, DeLonghi. Najvise mi se svidela kafa iz Jura Impressa XS90 i svidja mi se sto je potpuno automatski, pa cak i ciscenje je automatsko.... Ali je bucan do zla boga.
 
Mlevenje je uvek dosta bucno... nisam nigde video da neko to meri, a subjektivni osećaj ti ne znači puno...
 
Nemam kontakt nikakav, samo sam na KP naleteo par puta na Francis
 
Mlevenje je uvek dosta bucno... nisam nigde video da neko to meri, a subjektivni osećaj ti ne znači puno...

Postoji jedan Saeco, zaboravih koji je model, ali znam da je noviji ili najnoviji, koji nije bucan toliko cak ni pri mlevenju. Jedini problem je sto je on 1500eur.

Sto me dovodi da zakljucka, da cu morati da napravim kompromis oko buke :)

Tako da bi moje novo pitanje bilo, koji je trenutno najbolji full automatski aparat do 800eur, kao nov ili nov? :)
 
Poslednja izmena:
Koji je automatski aparat najmanje bucan? Cena nije toliko bitna, ali ne bi da predje cca 800eur (nov ili kao nov).
Sve ovo sto sam imao prilike da vidim/probam, je po meni extra bucno... A to su neke Jure novije generacije, Philips Saeco, DeLonghi. Najvise mi se svidela kafa iz Jura Impressa XS90 i svidja mi se sto je potpuno automatski, pa cak i ciscenje je automatsko.... Ali je bucan do zla boga.

Imam Bosch vec 2,5 godine, pegla svaki dan, redovno cistim masinu i zadovoljan sam stvarno. Nov je bio oko 100 soma.
Sad vidim da su dosta snizene cene
http://www.tehnomanija.rs/aparati-za-kafu?filter_submited=1&show_filters=1&filters[Robna+marka][]=Bosch&filters[Tip+aparata][]=aparat+za+espresso

edit
u stvari ista je cena i dalje :D
http://www.tehnomanija.rs/aparati-za-kafu/bosch-aparat-za-espresso-tes-71221rw.html
 
Poslednja izmena:
Iste ovakve kafe dobijem

Samo mi se ovaj tockic syebao, pa baguje, sve drugo radi odlicno.
Racunajte na filter vode 10e svaka 3,4 meseca, tablete za ciscenje 2 vrste 2x10 evra (traje min 1,5 godinu)
Sad sve zavisi koliko kafe pravite, ja max 2,3
 
Uzeo sam aparat na preporuku drugara koji radi servis tih mašina pa je rekao da je mnogo ozbiljno urađena s obzirom na današnje standarde.
Evo posle ovoliko kafa šljaka kao zmaj.
Čišćenje je obavezno inače kamenac sve uništi.
221c223a3021da8ea75082784f2e7930.jpg
 
Da, ali patrona za njih je preko 100 dinara. Za te pare piću kafu u kafiću.
 
Mene kafa košta 10 dinara :D
Nisam popio 10 kafa u kafićima zadnje 2 godine
 
Mene kafa košta 10 dinara :D...
Jel' u ovu cenu racunas samo sirovine - kafa, voda, secer.. ? Nesto mi je tih 10RSD malo za soljicu kafe. Ako ubacis u racunicu i troskove aparata (nabavka, koriscenje i odrzavanje), tesko da ce biti ispod 20-50 RSD (zavisno od cene aparata i broja spremljenih porcija).

Pozdrav
 
Ako sve to treba da racunamo onda nema smisla uzivati u bilo cemu :)
 
Malo je 10din. 100-140kafa od kile kafe koja kosta od 1500din...
Ali cena kafe je nebitna. Neki ljudi piju jako skupu i kvalitetnu kafu. Ja od one najobicnije uzivam :D Jedna mi se nije svidela samo. Cibo neki karamelizovani... kupljeno u Poljskoj, u hipermarketu gde oni nesto prze. Pu, kako je ono meni ispocetka odvratno bilo, ali sam i nju stukao :D Na sve se covek navikne ;)
 
Koju kafu u zrnu uzimate?

I gde ima da se uzme ona posuda za mleko od inoxa?
Treba mi nešto u čemu ću da penušam mleko.
 
Mozes da uzmes i obicnu dzezvu za kafu od inoxa. Mada mene mrzi da posle perem taj dodatak za penusanje mleka, a ako se ne opere, mleko koje zaostane na njemu se pokvari dok si rek'o keks :(

@Creative: slazem da se nije poenta racunati svaku paru, ali treba imati neku procenu koliko sta kosta. Za ljude koji piju par kafa nedeljno, finansijski je isplativije da kafu piju u kaficu, nego da daju 500-1000 EUR za neki bolji aparat. Kazem finansijski - ne uzimam u obzir druge prednosti/mane posedovanja aparata kod kuce. Naravno, prilikom odluke o kupovini aparata, svako treba da proceni svoje potrebe i na osnovu toga odluci.

Pozdrav
 
@marko_ns moje su oko 3k :D Prethodni vlasnik ga nije stedeo :) uploadfromtaptalk1436453920821.jpg
 
@marko_ns moje su oko 3k :D Prethodni vlasnik ga nije stedeo :) Pogledajte prilog 174565

Brate koji koman je ovo koristio? :D

Sto se tice finansija, nema tih para koje meni mogu da nadoknade kafu u 6h.
Ko ima vremena da ladi jaja i sedi po kaficima svaka cast.
Meni se ovaj aparat odavno vec isplatio jer sam manje nervozan ujutro i brze se razbudim.

Kafu uzimam Riobu u metrou, oko 1200din neka gold valjda nije losa.
Lavazza je isto meni odlicna, samo preko oglasa nikako u radnjama.
Ima jos kafa treba probati, mada ja pijem sa penom od mleka i tako mi je skoro svaka ista.
 
Nikad nisam racunao al ajd. 250grama u zrnu me košta 740 dinara. Recimo da je slabije pečen singl origin koristiću 14gr to je 17 kafa. Oko 45 din kafa. S obzirom da ima možda 2 kafića u gradu koji će da spreme kafu iole približnog kvaliteta to je džaba. I to je računica za najkvalitetniju kafu koju možeš da kupiš kod nas...
 
Koji kafic sprema tako kvalitetnu kafu?
 
Aparat za espreso koliko je meni poznato uzima max 10g kafe kad melje, i to najaca doza.
 
Negde sam nasao da moj aparat "saeco incanto digital" uzima 12g kada je podesen na maksimum. Siguran sam da postoje aparati koji uzimaju i vise... Drug ima neku melittu, kad krene da melje kafu to traje duplo duze nego kod mene. Pretpostavimo da ne melje istom brzinom tj da melje manje kafe u sekundi ali cini mi se da je kafa malo jaceg ukusa. Inace 14g mislim da je prava mera za dobru kafu :)
 
Ništa on ne uzima no mu ja dajem ;) Da se razumemo ja pričam o duplom espresu, nekih 60ml ugrubo, mada više se vodim gramažom i odnosom vode i kafe, dakle za dupli od 14grama kafe nekih 28grama tekućine na kraju priče. Imam standardne korpe od 14 grama u koje ide od 12-16grama kafe zavisi od situacije, i imam VST basket od 18grama. Neke kafe vole manje doze (lagano pečena Etiopija npr) neke kafe veće. Uglavnom jače doze uglavnom idu za jače pečene kafe. Evo interesantnog dijagrama za one koji žele da eksperimentišu sa odnosom doza/nivo mlevenja itd. Naravno sve ovo važi za one koji imaju mlin...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    106.9 KB · Pregleda: 198
Zaboravio Mare da smo ovde vecinom 'automaticari' ;)
Ja mogu da 'vrtim' od ~9-12g.

Ukratko, automatika i manuelni aparat nemaju dodirnih tacaka do onog espresso i kafa :)
 
Nazad
Vrh Dno