Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

@grga,ja se nisam igrao sa set cpu-om,jesi radio neki overclock ili samo podesavao klok za odredjene situacije?
 
Nikakav overclock, samo obaranje frekvencije radi ustede baterije.
 
meni se sada puni telefon pa javljam da li je pomoglo sto i tebi...
jos jedno pitanje.da li ti baterija traje jednako na svim procentima,tj da se bolje izrazim.kod mene se do 60% spusta polaka,ali bas polako,i onda krene brzo da opada
 
@savior Iskreno, nisam ni obraćao pažnju, mada mislim da se prilično linearno prazni. Probaj sa kalibracijom baterije kada je napuniš do 100%.
 
HARD RESET ovog telefona, za ne daj Bože : Ugasen telefon, pritisnuto volume UP i Power ON i drzi se jedno 20 sekundi.
 
Ljudi da li je neko obraćao pažnju koliko se vremenski puni ovaj telefon?
Meni više od 4.5h, nisam soguran koliko.
E da, je li neko probao neki drugi osim fabričkog punjača, kakva je situacija po ovom pitanju?
 
meni do tih 95 posto kada prestaje da se puni po meracu,mislim jedno 2 i po sata
 
Meni do 95% napuni brzo,mozda za ~2h,a onda tih ostalih 5 % puni skoro kao i tih 95%
 
meni do tih 95 posto kada prestaje da se puni po meracu,mislim jedno 2 i po sata
Ja ga stavim on isto tako dogura do 95% i cini mi se ne mrda...Medjutim jednom sam slucajno izvadio i ponovo ukljucio i napunio ga je do 100%..
BTW probao sa mislim NOKIA punjacem i radi...
 
Skinite battery monitor widget, moze da se prati prosecno punjenje, praznjenje i jos neki parametri baterije. I meni se jako sporo puni, i to zakucavanje na 95% se desava. (nije rutovan)
 
znaci neko ko nije rutovao da nosi u telenor da vidimo sta je :p
 
Baš tako ...

Pored svega, najbolji savet bi bio da prestanete da obraćate pažnju na indikator baterije i da samo koristite telefon. Punite ga kad možete, i prestanite da budete opsednuti tačnim brojkama. Ako vam je neophodan duži vek baterije, kupite bateriju sa povećanim kapacitetom i koristite je normalno.

Ja to odavno radim, još i sa NiCD sam radio, iako sam im tako skraćivao vek, jer, po Marfiju, ja kad čekam da dodje maltene do kraja, onda obavezno negde moram da krenem, ili privatno ili poslovno, auto-punjači su uvek bili krševi, koji jedva mogu i da je održavaju tu gde jeste, a kamoli da napuni, tako da sam ja čim dodje na pola, odma na punjač i ne mislim .... kad rikne, zameniš je i kraj ...

Oduvek, ali oduvek me je nerviralo kada pričam sa nekim, a on će: "Ej, baterija mi pri kraju, pišti, ako se ugasi, da znaš šta je ...." A pritom recimo znam da ima fon koji drži po 5-6 dana ... pa dal stvarno u 2 dana ne možeš da ga staviš pola sata na punjač, ne više .... ?
 
Kakav je za muziku ovaj telefon, mislim glasnoća i podešavanja EQ.
 
Uzeo sam telefon prosle nedelje (prenesi i surfuj 500), i blago receno odusevljen sam. S obzirom da mi je ovo prvi android ikada, nisam upoznat sa sistemom gotovo uopste, snalazim se ja dobro sto se tice samog telefona i svih podesavanja na njemu, ali "fino" tweak-ovanje mene interesuje. Tacnije rootovanje. Zahvaljujuci useru nvukelic skontao sam sta treba da uradim da bih rootovao fon i bas dok ovo kucam update-uje mi se SDK mngr. E sad posto imam(o) garanciju i nije mi bas svejedno (rekose mi u telenoru da se gubi garancija root-ovanjem), interesuje me nakon root-a, ako se nesto (ne daj boze) desi sa telefonom, kako ga vratiti u prvobitno stanje, odnosno unrootovati i vratiti face twiter i jos par aplikacija kojih zelim da se otarasim...

Edit
@kefalo81
Zvuk je odlican, stock slusalice su crap i odmah sam ih se otarasio i nabacio moje philips koje u kombinaciji sa telefonom gruvaju. Sto se tice zvucnika samog telefona, i on je odlican cak se i basovi lepo cuju. EQ moze samo preko playera sa marketa (koliko sam ja za sada primetio).

Inace na znam za vas da li ste probali, ali meni recimo nece da daje zvuk na zvucnike (pusta ga na svom zvucniku, dok na alteku nista...), a slusalice normalno rade, cak i ove velike...
 
Poslednja izmena:
Baš tako ...



Ja to odavno radim, još i sa NiCD sam radio, iako sam im tako skraćivao vek, jer, po Marfiju, ja kad čekam da dodje maltene do kraja, onda obavezno negde moram da krenem, ili privatno ili poslovno, auto-punjači su uvek bili krševi, koji jedva mogu i da je održavaju tu gde jeste, a kamoli da napuni, tako da sam ja čim dodje na pola, odma na punjač i ne mislim .... kad rikne, zameniš je i kraj ...

Oduvek, ali oduvek me je nerviralo kada pričam sa nekim, a on će: "Ej, baterija mi pri kraju, pišti, ako se ugasi, da znaš šta je ...." A pritom recimo znam da ima fon koji drži po 5-6 dana ... pa dal stvarno u 2 dana ne možeš da ga staviš pola sata na punjač, ne više .... ?

Ja sam za SVE telefone koje sam ima kupova po jos jednu bateriju, pa kad idem negde na put ako ne stignem/zaboravim da ga napunim imam jednu koja je puna...Ne znam kako cu proci sa ovom alcatel i da li njih ima na trzistu?Definitivno vo je daleeeko najveci potrosac od svih modela koje sam imao...
E da to kad ljudi kojima fon drzi po 3 dana dolaze u situaciju da im crkne u sred dana:wall::wall:
 
Da, dobro pitanje... Moze li se uopste bilo sta od opreme naci za ovaj telefon? Silikonska futrolica npr...
 
Silikonsku nisam navatao, ima folija za ekran, i ima celih maski .... a futrole nisam našao ni hard case, ni siliconske.
 
Ja sam za SVE telefone koje sam ima kupova po jos jednu bateriju, pa kad idem negde na put ako ne stignem/zaboravim da ga napunim imam jednu koja je puna...Ne znam kako cu proci sa ovom alcatel i da li njih ima na trzistu?Definitivno vo je daleeeko najveci potrosac od svih modela koje sam imao...
E da to kad ljudi kojima fon drzi po 3 dana dolaze u situaciju da im crkne u sred dana:wall::wall:

Pitao sam ja u telenoru za baterije i punjace, u slucaju da se nesto desi da li mogu naci u slobodnoj prodaji ili kod njih da kupim. Operaterka mi je rekla kao da to sve moze preko servisa njihovog... i ja sam kontao isto da uzmem jos jednu bateriju. Takodje mi nije jasno zasto baterija ovog alcatela koja je na oko veca od baterije za nokiu c3 ima manji kapacitet za 20mAh...
 
Silikonsku nisam navatao, ima folija za ekran, i ima celih maski .... a futrole nisam našao ni hard case, ni siliconske.

Ma ni ja nista ne nadjoh :( A bas bi mi dobrodosla neka silikonsa obloga :d ili sl, da ga bar malo sacuva od svakodnevnog koriscenja... A ovo sto rece Borgof, zaista bi i bilo ok da preko njih moze da se nabavi bar baterija (ako nista drugo) za ovaj telefon.
 
Ne kod nas, ako si se to ponadao ... oko 1300 dinara su kada se preračunaš.
 
iGo 8.4...ne moze da mi se zakaci na satelit? Cekao sam 3 puta po 20 minuta i ne vredi...jel ima neko slicnih problema? Na nekim forumima sam video da treba da se prebaci na com4 port, ali ja ta podesavanja ne mogu da nadjem.
 
Ja imam igo 8.3xx i Ndrive 11.06 valjda i oba rade, samo im nekada treba manje a nekad vise vremena da nadju gps signal (nema pravila). Nije mi bas jasno u cemu je fora, buduci da Gps test programcic vidi sasvim dovoljan br satelita i signal je ok...Nisam se doduse ni nesto preterano prckao sa ovim, pa ako neko ima vise iskustva saveti su dobrodosli :)
 
Jel može neko da mi kopira gps.conf podešavanja u system/etc folderu? (potreban root pristup)
 
moj gps.conf fajl

Moj Gps.conf .....

NTP_SERVER=xtra1.gpsonextra.net
XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info
# 4 - Debug, 5 - Verbose
DEBUG_LEVEL = 3

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable
INTERMEDIATE_POS=0

# Accuracy threshold for intermediate positions
# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions
# ACCURACY_THRES=5000

################################
##### AGPS server settings #####
################################

# FOR SUPL SUPPORT, set the following
# SUPL_HOST=supl.host.com or IP
# SUPL_PORT=1234

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following
# C2K_HOST=c2k.pde.com or IP
# C2K_PORT=1234

################################
# EXTRA SETTINGS
################################
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno