Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Na nekom forumu procitah da je neko vec provalio unlock preko IMEI, cekam da vidim da li je 100 posto sigurno ....
 
jel ima neko ideju kako da ga overklokuje ?:d
 
jesi isao u settings za wireless mreze i tamo u btooth setting imas da ukljucis vidljivost telefona?
ja koristio btooth sa laptopom koji je 2.1
ne moze jos overklok
jer neko uspeo da rootuje super one clickom ne razumem koje drivere da koristim...?
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se opet na dobuleu,ali da li je neko uspeo da promeni tastaturu koju koristi
 
instaliraj preko marketa tastaturu koju god hoćeš
 
Rešio sam problem sa drajverom, trebalo je da samo pažljivo čitam temu na xda i instaliram f'cking pdanet, sad ga adb vidi. Nego jel' se neko usudio da rootuje preko Super One Click-a?
 
resio sam tastaturu,nego :D
ja bih rutovao one clickom ako bih skapitao koji driveri da se instaliraju.
nigde ne mogu da nadjem taj pc suite 9.5
 
Rešio sam problem sa drajverom, trebalo je da samo pažljivo čitam temu na xda i instaliram f'cking pdanet, sad ga adb vidi. Nego jel' se neko usudio da rootuje preko Super One Click-a?

Usudio se i uspeo, whoohoo :banana:!!!
 

Prilozi

  • 20111023113820.png
    20111023113820.png
    48.1 KB · Pregleda: 6,412
Uspeo si preko super one click-a?

Da.

Nego, pokušavam uz pomoć Root Uninstallera da uklonim ona sranja što su došla uz telefon, on to sve uredno odradi (backup, pa uninstall), ali se meni memorija telefona ne uvećava. Bez obzira što sam pobrisao bar 20-ak MB aplikacija, ostaje na istoj vrednosti. Gde grešim?
 
nemam pojma,mozda mu treba samo neko vreme da vidi promenu?
hvala za pomoc za drajvere bice root :D
 
Usudio se i uspeo, whoohoo :banana:!!!
Koju si verziju SuperOneClick-a koristio? Meni je sa 2.1.1 stalno pucalo na 4 tachki pa sam radio manualno.

Btw neko je pre pitao kako radi Skype na telefonu, pre 2 dana je izasao novi update i sada Skype razgovor radi bez problema. Malo mozda laguje u prvih par sekundi ali posle toga je sve ok.
 
opet problem :D
znam kako da instaliram drivere iz device managera,ali telefon uopste nije vidljiv u njemu?
ok,rutovao sam :D
ne znam tacno kako,ali jesam.uglavnom mucio sam se instalacijom tog drivera za qualcome nesto nesto device i nije htelo.instalirao sam pda net,i pokrenuo super one click(1.9.5 treba da se koristi valjda i kod mene radi).restartovao telefon i imam root jej :)
jos jednom hvala
kakav vam je market?ranije mi je bio na engleskom,sada je na srpskom i dosta je promenjen(ne znam da li ima veze sa rootom)
 
Poslednja izmena:
Koju si verziju SuperOneClick-a koristio? Meni je sa 2.1.1 stalno pucalo na 4 tachki pa sam radio manualno.

Btw neko je pre pitao kako radi Skype na telefonu, pre 2 dana je izasao novi update i sada Skype razgovor radi bez problema. Malo mozda laguje u prvih par sekundi ali posle toga je sve ok.

Sa 2.1.1 nije ni meni htelo, mora 1.9.5. Nego, jesi deinstalirao one preinstalirane aplikacije i jesi dobio na prostoru?

Što se Skype-a tiče, ja ga deinstalirao nakon što sam video da mi radi isto kao na WF, sad ću da probam opet.
 
sada cu i ja probati da brisem aplikacije koje su preinstalirana,ali mi je bitno da mogu igrice recimo da saljem na karticu,nesto kao cut the rope,fruit ninja zauzima po 20 mb
 
Verovatno cu i ja probati.Znaci-izvadim SD karticu,instaliram PDAnet(dali on treba da bude pokrenut prolikom rootovanja ili ne?),i samo pokrenem Super one click1.9.5-i on odradi svoje.Restart fona i to je to?
 
Verovatno cu i ja probati.Znaci-izvadim SD karticu,instaliram PDAnet(dali on treba da bude pokrenut prolikom rootovanja ili ne?),i samo pokrenem Super one click1.9.5-i on odradi svoje.Restart fona i to je to?

Pdanet čak ne moraš da instaliraš ni na telefonu, a kamoli da ga pokrećeš, bitno je samo da ga instaliraš na kompu da bi on instalirao drajvere (ovo samo važi za Win 7 x64, ostali OS nemaju tih problema, pa im nije potreban pdanet). SD karticu ne moraš da vadiš, ali moraš da je unmount-ješ, pokreneš SuperOneClick, sačekaš par sekundi da on odradi svoje, restartuješ fon i to je to.
 
Ovako-nista nisam uradio!Super one click je navodno sve odradio,napisao sucksses,ja restartovao fon,i nemogu apsolutno ni jednu aplikaciju koja je bila u njemu(preinstalirana)da deinstaliram.Sve mi je ostalo isto.Jel treba kad upalis fon posle roota da napise nesto?Imam onaj Superuser instaliran-i sta sa njim?
 
probaj da skines root check sa marketa,ili valjda kucas u supperuseru -su ili tako nesto,googlaj
nvukelic,kako kod tebe izgleda market?
 
nvukelic,kako kod tebe izgleda market?

Isto ko i pre, što? Meni je na srpskom bio i pre, tačnije odkad sam prebacio lokalizaciju na srpski. A verovatno ti se update-ovao na novu verziju.
 
Poslednja izmena:
Ufff,rooth checker mi cestita jel mi je sucksses-ovano rutovan telefon(imam rooth acsses),ali ja uopste ne mogu ni jednu app. da prebacim na memo.card ili da je deinstaliram?????Gde gresim?
 
Poslednja izmena:
Ne mogu ni ja direktno da deinstaliram nijednu zaštićenu aplikaciju direktno iz Settings->Applications->Manage Applications, ali uz pomoć Root Uninstaller-a sam uspeo. Ili sam uspeo prividno jer su aplikacije nestale, ali nisam dobio na prostoru, tako da i mene živo interesuje, WTF?!
 
Hm, ode moj root access u nepoznatom pravcu :-(... Superuser mi se updateovao kao i su binary i posle toga više nemam root.
 
@Gorgilije hvala na odgovoru !

Procitao sam ovo: "Potrebno:

Telefon na kome trči Froyo
ADB instaliran

Uputstva:

1. Uključite debugging na vašem telefonu (Settings->Applications->Development->USB Debugging)
2. Povežite telefon i PC
3. Otvorite Command Prompt (na PC-u Start->Run ukucajte cmd pa Enter)
4. U Command Prompt-u kucajte: adb shell pm setInstallLocation 2
5. Pritisnite Enter"
jel to radi?

Moze li neko da mi kaze nesto za unroot? to je kada se sve vraca u default stanje?
 
vise nemas root dozvolu,i to je cela prica.
nego,koliko vam traje baterija,i koliko vam procenata zauzima android sistemu u onom grafikonu potrosnje?
 
Nazad
Vrh Dno