Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Android moze svako da edituje kako hoce a narocito kad su u pitanju " custom" ROM-ovi tako da ...
 
Android moze svako da edituje kako hoce a narocito kad su u pitanju " custom" ROM-ovi tako da ...

Naravno, samo sto je 10 ljudi "editovalo" rom i niko sem pagzlog nije stavio svoje ime a obrisao sergejevo. Pomenuti jadnik je posle toga (a posto je admin) izvredjao sergeja, pobrisao sve poruke podrske sergeju i rekao mu da nema sta da pita koga i nema sta da pise na osnovu cijeg roma.

Na kraju svega je stvar sledeca, zbog jedne individue cela zajednica ispasta. Svi znaju da je opsta kultura da kad uzmes neciji kod (program ili sta vec), da napises ciji si rad koristio kao osnov (credits etc.).

Bilo kako bilo Pazglup je ukrao rom napisao svoje ime (postao veliki developer u ocima svojih 2-3 pratioca mora imati romove sa svojim imenom) a ostatak zajednice je zbog jednog admina uskracen za odlicne romove od jedinog developera.


Najgore od svega i najteze za shvatiti je da je pomenuta individua admin na forumu posvcenom android sistemima. Admin koji bi trebalo da cuva red i mir a ne da disstribuira piratizzovani softwer krade tudje radove i koristi forum za promociju svojih plagijata (jedino sto on promeni u romu je ime autora) da je to normalan forum on bi bio izbacen odavno (ne bi nikad ni bio admin).

Hvala pazglup svojim Kradovima si unazadio zajednicu. Meni ce sergej dati sifru al sta ce ostali?
 
Poslednja izmena:
Da nekoga to zaista toliko pogadja, svi zajedno bi dali Sergeyu toliku donaciju da bi ga bilo briga šta radi neki iskompleksirani adminčić koga u stvarnom životu šef i žena/devojka maltretiraju 24/7.
 
nisam u toku...koliko znam sergej je radio na cm7, jel to sad znaci da nema nista od toga?
 
Evo miui 2.4.20 on CM7...ko zeli neka proba...ja necu moci narednih 7dana ali imam zelju da isprobam
 
Imam opak problem, ne mogu da primim poziv. Kada se pozovem sa drugog fona kaže da je zauzeto, a ovaj mi prikaže propušten poziv. Slično je i sa porukama, kada uđem vidim da sam imao poruku iako nije signalizirao. Inače sva su mi zvona na maksimumu
 
sad nadjoh neki oglas, prodaje se ovaj ot 990:
"star par meseci, savrseno ocuvan, radi bez greske, sim free, punjac, usb, 2gb mem, instaliran ics 4.0.4. cena nije fixna. poziv i sms."
Gde je on uspeo da nadje ics za ovaj telefon??
 
nigde ali postoji tema za jedan od custom rom-ova, mozda je na to mislio, inace kolika je cena u tom oglasu ?
 
taj ocigledno ni ne zna sta je ics ima temu i misli ima ics, inace ako sergej ne nastavi rad a nema ko drugi nema nista od naseg telefona...
 
Vecina ljudi je ionakao vec zadovoljna time sto je izasao 2.3 a i sam fon je vec napunio 2 godine tako da kad se sve sabere, jos je i dobar kakvih ima.
 
Opasan problem postoji na Telenor 2.3.4 sa baterijom, šta god da sam uradio, ne pomaže da izgura dan, izgleda kernel problem. Moram da menjam rom. Koji staviti, QME (1.9 ili 2.0) ili v5H6-0 sa onim dodatnim kernelom? Ako su oba dobri po pitanju trajanja baterije i brzine cpu, onda ne bi odlučio izgled, nego manji broj sigurnosnih propusta. Ima li neko da je probao oba pa da kaže neku...
Miui i CM7 ne bih jer vidim da imaju dosta problema.
 
Ja probao oba, qme je bio ok,mada je dosta cesto iskakao neki fc,a baterija jedva 15 sati drzala. Sad koristim ovaj vh i super mi radi na 787mhz,ali baterija traje do 24 sata plafon.e sad meni je 3g ukljucen stalno.
 
A sta se desava sa CM7, jel nastavljen razvoj ili? Nemam telefon kod sebe ali cu mozda uskoro morati da ga sredjujem pa zato pitam. Da li ga neko uopste koristi?
 
na cm7 nije nastavljen razvoj je developer nece da prosledi source a ovaj lik nas sto portuje nemoze bez source coda nista, a rus nece da nastavi developing, tako da tu smo de smo ja sam preso na MookeOS, za sad sam zadovoljan, imamo i MIUI, tako da ono.. Inace do juce sam bio na CM7, i onda nocas preso na ovaj za sad prezadovoljan, extra sve, msm moglo bi i bolje da ima jaci hardver :D
 
jel moze neki link za taj mookeOS,ne mogu da nadjem na googlu? :/
mislim,pronasao sam gde ima da se skine,ali da li moze neki mali review,nesto? :)
 
Poslednja izmena:
Moja kuma ima ovaj telefon sa nekim praistorijskim softverom 2.2...nešto, koji je počeo da joj pravi probleme...

Vidim da su linkovi u prvoj poruci prilično bajati - odakle da krenem da joj ubacim neki normalan ROM?


btw. Ona je telefon koristila bez kačenja na internet, kad sam aktivirao wifi i zakačio se na moj ruter, telefon ulazi u neku petlju soft-resetovanja (pojavi se telelor logo i kao da se telefon resetuje - na svakih minut-dva)... kad deaktiviram wifi telefon radi normalno.. da li je neko imao ovakav problem?

Takođe, dok je zakačen na wifi, nudi mi OTA update na neki 2.2..nešto, ali se bojim da radim update, da mi ne stane na pola.. dakle, više bih voleo da skinem neki rom i ubacim ba preko kabla..
 
Poslednja izmena:
@savior evo 2gi dan sve ok, ako si vido de ima da se skine vido si i bagove to je to sto je, malo zeza ono notifikacije sve ostalo kul super je brz, meni za sad najjbolji rom.
@radax ako odradis taj update nista novo ne dobijas a sve iz telefona svejedno se brise, od custom-a preporucujem cm7, MookeOS, MIUI, pa biraj svaki je po sebi specifican, ili ako oces starije imas Marina Rom, QME Rom, i Ewra rom( on je 2.2.2.) i imas v5h6, ova 3 su 2.3.4, dok ovi sto sam prve nabroja cm7, itd su 2.3.7. i jedno proximity senzor sto zeza al kad se instalira program ne zeza vise tako da ono, sljaka sve super.. ti sad vidi pa odluci, u principu i sa CM7 bice zadovoljna. a to za net nije normalno sto se desava i najjbolje sto pre da se ubaci rom novi, mada ko zna sta je u pitanju pa se to sa wifi desava..
 
radax, pošto ona verovatno nije neki zahtevan korisnik, mislim da će biti dovoljno da joj legalno UPNeš na 2.3.4 telenorov, i eventualno rutuješ, da ima mesta za instalacije .. i eventualno CPUMaster, da štedi bateriju ...

I kad ide preko WiFi, mislim da on prvo skine FW na SDKarticu, pa onda instalira, ne vuče direkt sa neta i odmah upisuje, tako da nemaš bojazni od nestanka struje/prekida veze.
 
pošto ona verovatno nije neki zahtevan korisnik, mislim da će biti dovoljno da joj legalno UPNeš na 2.3.4 telenorov
S tom napomenom da baterija osetno slabije drži sa tim romom, nego na 2.2...
Koji je bolji sa baterijom, CM7 ili QME, kad rade na istom clocku i "svom" nekom kernelu?
 
Ja ne znam, al ja nijedan rom koji sam imao ne traje baterija duze od 20 sati,doduse ja ga koristim ne stoji mi ceo dan na stolu:D jedino sto sam razmisljao da kupim neku jacu bateriju.
 
Ljudi desava mi se nesto cudno, fabricki telenorov 2.2 rom, nista dirano, sat mi zuri po 3-4 minuta, kada stavim na vrednost mreze ode na +4 minuta a kada stavim na rucno i podesim prema ostalim satovim opet ubrza, i to vidno, sta moze biti uzrok, nemam nista neuobicajeno na telefonu, igram top eleven. neznam dali to moze uticati na sat...
 
Jel zna neko kako se aktivira/koristi prednja kamera na OT 990? Imam ga vec godinu dana a nisam provalio :d
 
udjes u kameru i na podesavanjima imas zadnju ikonicu i tu je opcija front/back
 
Thanks! Nije mi jasno kako nisam video ovo jbt, a vidi koliko pise front camera :d
 
Ja ne znam, al ja nijedan rom koji sam imao ne traje baterija duze od 20 sati,doduse ja ga koristim ne stoji mi ceo dan na stolu:D jedino sto sam razmisljao da kupim neku jacu bateriju.
Probah sve romove ali što se tiče baterije, za mene, najbolji je v5h6 na bazi gb 234. Izdrži dva dana bez problema, sa OC-om i nekim sitnim podešavanjima. Pozdrav
 
Probah sve romove ali što se tiče baterije, za mene, najbolji je v5h6 na bazi gb 234. Izdrži dva dana bez problema, sa OC-om i nekim sitnim podešavanjima. Pozdrav

Ja taj rom koristim vec duze vreme i za sad me sluzi. Al druze kako baterija 2 dana? Meni 3g stoji stalno ukljucen, tj skoro stalno. I dosta sam cestn na netu. I jos koristim viber, tako da meni 20 sati plafon.
 
Ne koristim 3g, samo 2g. Mislim da wifi troši manje od 3g-a. Viber, whatsup i sl. bude' telefon iz deep sleepa. Koristim ds battery saver a po preporuci jednog od "kolega" sa drugog foruma isključio sam sve u vezi gfs checkin.
Ali ako si često na mreži, mislim da je normalno da traje dan-dan1/2.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno