Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Na koju foru su ti poslali kod? Hocu i ja da otkljucam fon ali i da pazarim drugi i pored toga sto imam jos 1god pod ugovorom :D

Isto to sto si ovde naveo im posaljes kao molbu,znaci napises da imas jos neki broj na tvoje ime i da bi hteo na taj drugi broj da uzmem mob i potpises i na njemu ugovor,ali da neces da imas 2 mob-a samo za telenor...,vec da ti ovaj otkljucaju ;-)
Tako sam ja napisao i odradili su mi ;-) Saljes na [email protected]
Sto se tice operatera i molbi i reklamacija,Telenor je uvek No.1,nikad sam njima nisam imao probleme,uvek su uvazavali moje reklamacije kojih je bilo jako malo,mozda 3,4...,od toga 2 su bile moja greska ;-) a kod njih sam bar 5,6 god postpejd ;-)
Evo sad sam ih pitao jel mogu i pre isteka ugovora da uzmem drugi mob (koji nosi moja sestra,samo se vodi na mene,a istice joj pocetkom februara,oni ti mogu dati mesec dana ranije da obnovis,ali ne vise) i trazili su mi broj za koji me to zanima,ja im poslao mejlom i vec 2 puta je sestru zvao korisnicki centar 063/9000 verovatno da je obaveste za to.Kako je radila nije se nijednom javila pa su mi opet poslali mejl da su zvali,ali da se niko ne javlja i ako ocu da ostavim drugi kontakt mob na koji ce me pozvati opet i ja im dao sad bas moj broj danas i verovatno ce me sutra zvati i cisto sumnjam da mi nece odobriti ranije da uzmem drugi mob ;-)
Ovo sam ih pitao da bi nas uhvatile novogodisnje akcije u decembru,jer ce verovatno opet spustiti cene mob-ova i sl.,a pola januara se maltene ne radi ;-) a regularno ona u decembru ne moze da uzme drugi mob,vec tek polovinom januara ;-)
Odmah im u mejlu navedi br.moba,ime i prezime na koga je broj i IMEI moba (ovo ti kazem jer sam im ja prvo samo pitanje postavio,pa mi oni odgovorili da im dam ove podatke,a ja tebi onda kazem sve to da navedes da ne cekas to da ti kazu i da samim tim cekas duze odgovor i moguci kod) ;-)
Posle oni taj IMEI salju alkatelu (naravno ako oce da ti otkljucaju) i kad im on posalje,oni tebi salju postom na adresu pismo i kod ;-)
Oni ce ti odgovoriti najkasnije 15 dana,ali kad ce ti poslati kod,ako ti odobre zavisi samo od alkatela i kad im on posalje ;-) to su meni odma rekli ;-)
Ja sva sreca nisam dugo cekao,sve ukupno je mozda trajalo mesec dana ;-)
p.s.Ruke mi otpadose od kucanja,dodjes mi pice za ove instrukcije ;-)
 
Poslednja izmena:
I SMS radi normalno!

Nisam bio jasan: ako memoriju telefona napunis do te mere da ti uvek stoji obavestenje da nemas dovoljno memorije nece ti stizazi sms. Mislim da ako imas manje od 18MB slobodne nemozes da primus sms.
 
Ma shvatam, ali ja sam imao 20mb a nije hteo da apdejtuje whatsapp, i izgleda samo whatsapp!
 
Isto to sto si ovde naveo im posaljes kao molbu,znaci napises da imas jos neki broj na tvoje ime i da bi hteo na taj drugi broj da uzmem mob i potpises i na njemu ugovor,ali da neces da imas 2 mob-a samo za telenor...,vec da ti ovaj otkljucaju ;-)
Tako sam ja napisao i odradili su mi ;-) Saljes na [email protected]
Sto se tice operatera i molbi i reklamacija,Telenor je uvek No.1,nikad sam njima nisam imao probleme,uvek su uvazavali moje reklamacije kojih je bilo jako malo,mozda 3,4...,od toga 2 su bile moja greska ;-) a kod njih sam bar 5,6 god postpejd ;-)
Evo sad sam ih pitao jel mogu i pre isteka ugovora da uzmem drugi mob (koji nosi moja sestra,samo se vodi na mene,a istice joj pocetkom februara,oni ti mogu dati mesec dana ranije da obnovis,ali ne vise) i trazili su mi broj za koji me to zanima,ja im poslao mejlom i vec 2 puta je sestru zvao korisnicki centar 063/9000 verovatno da je obaveste za to.Kako je radila nije se nijednom javila pa su mi opet poslali mejl da su zvali,ali da se niko ne javlja i ako ocu da ostavim drugi kontakt mob na koji ce me pozvati opet i ja im dao sad bas moj broj danas i verovatno ce me sutra zvati i cisto sumnjam da mi nece odobriti ranije da uzmem drugi mob ;-)
Ovo sam ih pitao da bi nas uhvatile novogodisnje akcije u decembru,jer ce verovatno opet spustiti cene mob-ova i sl.,a pola januara se maltene ne radi ;-) a regularno ona u decembru ne moze da uzme drugi mob,vec tek polovinom januara ;-)
Odmah im u mejlu navedi br.moba,ime i prezime na koga je broj i IMEI moba (ovo ti kazem jer sam im ja prvo samo pitanje postavio,pa mi oni odgovorili da im dam ove podatke,a ja tebi onda kazem sve to da navedes da ne cekas to da ti kazu i da samim tim cekas duze odgovor i moguci kod) ;-)
Posle oni taj IMEI salju alkatelu (naravno ako oce da ti otkljucaju) i kad im on posalje,oni tebi salju postom na adresu pismo i kod ;-)
Oni ce ti odgovoriti najkasnije 15 dana,ali kad ce ti poslati kod,ako ti odobre zavisi samo od alkatela i kad im on posalje ;-) to su meni odma rekli ;-)
Ja sva sreca nisam dugo cekao,sve ukupno je mozda trajalo mesec dana ;-)
p.s.Ruke mi otpadose od kucanja,dodjes mi pice za ove instrukcije ;-)

Ok, hvala ;)

Mozda slozim neku pricu da dobijem kod, a za novi tel moracu da cekam jos 10-ak meseci
 
Hvala s0urc3.

Anybody else?
 
Da li je još nekom dešavalo da telefon neće da primi poruku?
Tetka je bila instalirala neke igre i ostalo samo 15ak MB, i ja sam oslobodio na 40tak, ali nije pomoglo.
Gašenje, update na zvanični gingerbread nije pomogao, clear data aplikacije za poruke nije. Nisam stigao da ga resetujem na fabrička podešavanja.
 
Da li je još nekom dešavalo da telefon neće da primi poruku?
Tetka je bila instalirala neke igre i ostalo samo 15ak MB, i ja sam oslobodio na 40tak, ali nije pomoglo.
Gašenje, update na zvanični gingerbread nije pomogao, clear data aplikacije za poruke nije. Nisam stigao da ga resetujem na fabrička podešavanja.

I upravo mislim da ce mu to pomoci :-D jer reset dobar deo problema resi ;-) meni nije radio mms kad sam ga uzeo dok nisam to odradio ;-)
 
Da li je još nekom dešavalo da telefon neće da primi poruku?
Tetka je bila instalirala neke igre i ostalo samo 15ak MB, i ja sam oslobodio na 40tak, ali nije pomoglo.
Gašenje, update na zvanični gingerbread nije pomogao, clear data aplikacije za poruke nije. Nisam stigao da ga resetujem na fabrička podešavanja.

Ovaj problem se kod dosta ljudi pojavio. Jel ima neko trajnije resenje? Brisao sam kes, dalvik, podatke iz memorije i nista ne pomaze. Sta se to napuni i zaglupi pa ne moze da mrdne? Ne radi mi se nesto reset, posle sve trebam ponovo da ubacujem.
 
pa glupi telefon mrzim ga, al kad nmoegu da uzmem bolji vecito kuburim sa softwareom cas sam na ovom romu cas na onom, i tako u krug cekam ovaj cm7 izbacili prvu alpha beta verziju koja god da je no pola stvari neradi i gasi se,ako to srede a ja ga jos budem imao super u suprotnom odlazi da ga ne vidim vise...
 
Ne znam zasto se mucite sa alfa verzijama ROM-ova...
Ja sam vec par meseca na O2 2.3.4 sa Gulyuk-ovim newker2 kernel om i manje-vise sve radi bez problema.
 
niko se ne muci, samo sam probao i kao drugi telefon da imam, ali dzabe kad se zakljuca on se ugasi, bar se meni to desavalo i ne radi data/3g.. ja sam sinoc se vratio v5h6 kako se vec zove, zadnji koji je izbacio gulyuk, sa kernelom kkoji ide uz njega moze oc, ja 787mhz, necu extreme da ubacujem ne radi sd kartica lepo..a pre ovog sam bio na qme ics themed, a pre njega isto ovaj v5h6 tako da sve zavisi dok me ne iznervira no qme, nikad vise, teleofn je pokocen bio 200%..
 
odinstaliraj wsap pa idi root explorerom i pregledaj neke od aaps direktorijuma na sistemskoj particiji i nadji nesto tipa whatsapp.lib i obrisi..
Nisam siguran da je lib fajl ali mislim da nije frka da obrises bilo sta vezano za wsapp sto je ostalo.. kad to odradis moci ces da instaliras ponovo, a dotle ce ti prijavljivati da nema mesta za instalaciju..
Ako hoces precizniji info potrazi na google, ja sad nemam vremena.. :))
 
Je li neko ovde probao CM 7 Alpha 2 Test. Vidim da nema nigde pomenuto, ili ja dobro ne vidim.Extra je, kada bude stable, biće vrh, i probaće da odrade CM 9.
 
imam problem sa telefonon - komp nece da prepozna uredjaj a hoce da ga puni.

probao sam na 3 kompa, i win 7 i xp i isti rezultat. probao sam i sa i bez usb debugging opcije.

sta bih mogao da uradim da resim problem?
 
Vrv je kablic u prekidu. Probaj sa drugim.
 
hmmm... izgleda da je ulaz na telefonu 'prekida' posto sa istim kablom drugi telefon prepoznaje (a povezao sam i drugi kabl - isti rezultat)...
a jel moze da se nekako instalira 2.3.4 bez USB konekcije? imam bluetooth na kompu pa mogu tako da prebacim fajlove mada ne znam kako da izvedem update sa 2.2 na 2.3
 
Poslednja izmena:
ako ti je rutovan fon onda moze jer u tom slucaju ti samo treba ROM na telefonu tj na SD kartici ako nije onda tesko.
Imaju neke fore za povezivanje i cak rutovanje preko wifi-ja ali krastavac. meni radi usb tako da se nisam s time petljao.
 
hmmm... izgleda da je ulaz na telefonu 'prekida' posto sa istim kablom drugi telefon prepoznaje (a povezao sam i drugi kabl - isti rezultat)...
a jel moze da se nekako instalira 2.3.4 bez USB konekcije? imam bluetooth na kompu pa mogu tako da prebacim fajlove mada ne znam kako da izvedem update sa 2.2 na 2.3
mozes preko mreze da uradis update na 2 3 4
 
moze neki link ili instrukcije?

i da li mogu fajlovi da se prebacuju wirelessa i kako? bluetooth je zgodan, ali ne mogu folderi preko njega a zamorno je da svaki fajl prihvatam ponaosob...
 
Poslednja izmena:
Fotografija1357.jpg
Da li neko zna sta je ovo? Pojavilo se odjednom... Da li je to folija ili je zastitno staklo osteceno ako ga uopste ima?
 
Poslednja izmena:
Onda ide na reklamaciju i ovako su mi vec menjali displej zbog mrtvih piksela pre pola godine pa valjda ce i ovo. Inace su ga lose odradili, sve mi se prasina podvukla izmedju ekrana i te plastike ili sta je vec.


A ovo levo, ženska noga u čarapama?


Moram priznati da imas ostro oko. :D
 
Ljudi jel zna neko gde se mogu naci neke novije mape za igo za ovo nase cudo? Potrebne su mi zbog posla. Hvala puno unapred!
 
Jel moguce zameniti ono djubre od tastature za ICS Keyboard bez root-a ? instalirao sam ICS Keyboard ali nikako nemogu da je namestim da bude default ?

Moram josh jednom da pitam ovo posto pre 5 meseci mi niko nije odgovorio...
 
Nazad
Vrh Dno