Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Hvala. Inače ovaj novi rom je za sada super kada je baterija u pitanju. U poređenju sa zvaničnim telenorovim nebo i zemlja. Pre mi se telefon sam gasio noću iako je prethodnog jutra napunjen a tokom dana minimalno korišćen. Sad je pregurao noć a plus sam ga sinoć drndao kao prvi put kad je kupljen. :D
daj sta je to da instaliram, ja imam ovaj qme 1.9, i neko vece legnem na spavanje sa 90% probudim se ujutru ugasen telefon!doduse ostao mi je upaljen wifi, ali opet mogao je izdrzati tih 5-6 sati :) ocajan sam sto se tice baterije, ima tu i tamo po koji FC, ali baterija me ubija, jos ga drzim na 600 MHz, kontam da ga stavim na 800, ne bi izdrzao ni 3 sata :)
 
Pa to je ovaj v5h6 ili kako se već zove rom pomenut pre par strana.
 
@s0urc3
'Fala, mozes i na PM, da ne zatrpavamo vamo bzvz... :)
 
Pa to je ovaj v5h6 ili kako se već zove rom pomenut pre par strana.

ja podesio vise profila u setcpu , da downclockuje kada je ekran iskljucen na 325 a kada je ukljucen oc na 730 kao i da smanji klok kada je bat ispod 30. uz podesavanje displey-a imam subjektivni osecaj da mi bat. traje duze 20posto nego na 2.2 stock rom-u
 
ja nisam podesavao profile nego samo onu bfq ili kako vec...jel ima neki CWM za ovaj gore navedeni rom, koji se ne instalira preko racunara, posto koristim linux, pa mi je malo komplikovanije to?
 
Za sada je najbolji ROM vh6-mod. Najbrži, baterija uz extra ubijanje tokom dana traje dugo, nema bugova, po meni najbolji custom ROM za sada.Eh kada bi i CM7 bio...............:-devil-:
 
Za sada je najbolji ROM vh6-mod. Najbrži, baterija uz extra ubijanje tokom dana traje dugo, nema bugova, po meni najbolji custom ROM za sada.Eh kada bi i CM7 bio...............:-devil-:
izem ti pos'o, meni rekli qme 1.9 je najbolji i pre 2 nedelje u fullu flesnem taj, sad cu probati ovaj sto hvalite posto mi ovde baterija katastrofa radi. kazite mi samo jel mogu njega flesnem preko qultsat reccoverija? ako ne mogu da li postoji neki CWM koji se instalira kroz recovery, kao sto sam vec pitao gore
 
II) Kako instalirati ClockWorkMod Recovery console na OT-990:

Instalacija ClockWork Recovery konzole:

1) Download-ujte recovery image fajl

http://android.podtwo.com/recovery/r....1.5-ot990.img

2) Kopirajte ga u root folder vaše SD kartice
3) Download-ujte "Recovery Manager" odavde:

http://wiki.frandroid.com/wiki/Recovery_Manager
ili odavde (novija verzija)
http://android.modaco.com/topic/3297...ger-v036-beta/

4) Otvorite "Recovery Manager"
5) Odaberite "Recovery" karticu, zatim "Install Recovery" i odaberite odgovarajući fajl koji ste prethodno snimili na SD karticu "recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img"
6) Restart-ujte telefon
 
a da skroz sam zaboravio na to :), kazite mi jos samo uz taj rom, da li ide vec novi kernel ili to moram posebno?
 
a da skroz sam zaboravio na to :), kazite mi jos samo uz taj rom, da li ide vec novi kernel ili to moram posebno?
Већ има модован кернел (оверклок, инит.д, итд.).
Kako da se sa zvanicnog telenorovog 2.3.4 vratim na 2.2?Telefon nije rutovan.
Са АндроидСрбија форума, http://www.4shared.com/rar/UKtnVhtN/OT990_Downgrader_234_-_222_Roo.html
 
ne mogu da instaliram ovaj recovery, iz recovery managera, kad odem na install on mi kaze installed recovery is not recognized, i kad odem u recovery samo stoji tabla, sad prakticno nemam nikakav CWM, probacu sad da insaliram qultsar, pa onda iz njega cu probati, ne znam kako drugacije

uspeo sam da vratim ovaj qultsar, treao bi mi sad neki CWM u zip formatu koji moze da se instalira iz CWM-a? izvinjavam se na smaranju
 
Poslednja izmena:
ne mogu da instaliram ovaj recovery, iz recovery managera, kad odem na install on mi kaze installed recovery is not recognized, i kad odem u recovery samo stoji tabla, sad prakticno nemam nikakav CWM, probacu sad da insaliram qultsar, pa onda iz njega cu probati, ne znam kako drugacije

uspeo sam da vratim ovaj qultsar, treao bi mi sad neki CWM u zip formatu koji moze da se instalira iz CWM-a? izvinjavam se na smaranju

nije dobar recovery , ostavio sam dobar recovery ali mora sa kompa instalacija
 
snasao sam se, uspeo sam sa nekim 5.0.28 recoverijem. isntalirao sam rom i temu, e sad imam pitanje, one stvari sto su sa ruskim nazivima kako to promeniti :) promenioi sam jezik na ekgleski ali ti nazivi su i dalje na ruskom :) i nervira me, sto mi na google play-u na racunaru i dalje pokazuje kao da imam sve aplikacije na telefonu, pa ne mogu da ih instaliram sa racunara.
 
Promeniće se ti nazivi na ruskom posle određenog vremena. Da l' posle restarta beše ili samo od sebe uglavnom sad je sve na engleskom.
 
jeste posle restarta se promenilo. e sad da vidimo kako ce ovaj rom da sljaka :)
 
Sergej je uploadovao test verziju CM7 roma pa koga zanima nek vidi..Neke stvari jos ne rade, ali ono sto radi radi odlicno :)
Imate full info na Ewra Blogu i 4pda forumu..
 
nisam bas upucen sta i kako radi taj rom, al cini mi se da sam video da je to najpopulraniji, pa jedva cekam neku sledecu verziju da probam, posto je ovo jos u fazi testiranja :)
 
da taj rom ja imam na mom starom huawei u8110 i stvarno ima gomilu opcija za detaljno stelovanje telefona.
 
Evo malopre, da apdejtujem WhatsApp, nece. Izbacuje "Insuficient storage available" Apdejt je 6.9 mb, a ja imam slobodno 20mb. Zasto to radi?
 
Evo i ovde da se pohvalim da sam mozda usao u istoriju kao prvi koji je dobio kod za otkljucavanje mob-a od telenora,a da pri tom imam jos nesto manje od godinu dana do isteka ugovora za ovaj 990 mob (znaci nisu morali da mi ga otkljucaju) ;-)
Dobio sam pismom na kucnu adresu od Telenora kod u kome pise i da ne smem vise od 3x da pogresim jer onda sam snosim troskove otkljucavanja aparata i pise da ovo pismo sacuvam za slucaj da neuspesno otkljucam mob kako bi dokument odneu u servis na uvid
E,sad gde kucam ovaj kod,jel ima na youtube-u postupak?
p.s.Sad videh na yt...,znaci moram ubaciti npr.MTS u mob i onda on sam uzbaci da moram uneti kod...,samo otkucam tih 10 brojeva i potvrdim,jel tako?
Sad me zanima jel mi onda stalno otkljucan mob i ako resetujem sistem ili opet moram ovo kucati i ako moram jel mi uvek ostaje isti kod?
 
Jeste, turis karticu od drugog operatera i uneses kod ako nece ta tri puta onda restartujes fon pa probas ponovo.
Kada otkljucas, to ti ostaje za vek i vekova. tj trajno, mozes da menjas sistem - ovaj, onaj, nema veze, tebi je fon otkljucan, jedino sto ti i dalje ostaje pod imenom Telenor ( u google play prodavnici ali to moze tamo da se izmeni).
 
Jeste, turis karticu od drugog operatera i uneses kod ako nece ta tri puta onda restartujes fon pa probas ponovo.
Kada otkljucas, to ti ostaje za vek i vekova. tj trajno, mozes da menjas sistem - ovaj, onaj, nema veze, tebi je fon otkljucan, jedino sto ti i dalje ostaje pod imenom Telenor ( u google play prodavnici ali to moze tamo da se izmeni).

Ma druze bas me briga za ime...,meni bitno da moze za sve mreze jer su pred novu god. uzeti jos jedan kod njih,a necu 2 moba samo za telenor da budu ;-) vec ovaj 990 ubacim mts,a u taj novi telenor ;-)
Jesu najskuplji,ali brate sa njima je svaki dogovor moguc,bar sam ja takva iskustva imao...,sve sto sam im pisao,trazio,reklamirao...su uvazili i isli u moju korist ;-)
 
Na koju foru su ti poslali kod? Hocu i ja da otkljucam fon ali i da pazarim drugi i pored toga sto imam jos 1god pod ugovorom :D
 
Evo malopre, da apdejtujem WhatsApp, nece. Izbacuje "Insuficient storage available" Apdejt je 6.9 mb, a ja imam slobodno 20mb. Zasto to radi?

Nemoze update posto ako ima manje od 20mb slobodno nece moci da ti stizu poruke... Glupost znam ali tako je. Root + link2SD resava ovaj problem.
 
Jel ovo vazi samo za WhatsApp i za jos neke aplikacije tog tipa, Viber i sl.? Sad mi neapdejtovani WhatsApp radi normalno, stizu poruke, saljem poruke bez problema.
 
Jel ovo vazi samo za WhatsApp i za jos neke aplikacije tog tipa, Viber i sl.? Sad mi neapdejtovani WhatsApp radi normalno, stizu poruke, saljem poruke bez problema.

Mislio sam na normalne SMS poruke.
 
Drustvo, izvinite sto opet hi-jack-ujem temu, ali devojcin Alcatel OT985 pokazuje slicne probleme (opisane pre par postova) sa memorijom kao i vasi OT990...

Zna li neko gde da nadjem postupak kako njega da rutujem, ili vec bilo sta za taj model? Da li su iste metode kao za OT990 i da li cu sjeebati nesto ako pokusam, a ispadne da treba drugacije?

'Fala unapred svima! :)
 
E ja sam se raspitivao za taj model,nit ko ima nit ko zna sta i kako:)
 
Nazad
Vrh Dno