Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Ja sam uradio update na 2.3.4 i prva tri dana baterija nije držala ni jedan dan.Onda sam uradio glavni reset i baterija mi traje dva dana bez problema.
meni isto traje jedan, ma kakvi jedan dan traje mi 12 sati plafon, mislio sam da je do roma, sad imam qme 1.9 i onaj neki novi kernel i ginger i baterija riknjava samo tako, ne znam sta da radim.i jos mi je procesor na 600 max.
 
Da li mozes da utvrdis sta ti jede bateriju? Ako imas Maps, idi u Maps Settings/Location Settings pa pogasi nepotrebne opcije.
Da li mozes da stavis Better Battery Stats pa da ga pustis da prati potrosnju.
 
mislis da je bolji rom od QME 1.9? posto ja imam QME 1.9, GB, ICS temu i onaj novi kernel i generalno sam zadovoljan, osim sto mi baterija drzi oko 12 sati

Nisam probao taj rom tako da ne mogu da uporedim. Telefon mi jako glatko radi na 723mhz, nema reseta, grejanja , force close, baterija oko 12h mada to moram da testiram duze jer sam ga intezivno koristio ovih dana tako da nemam realnu sliku
 
Много бољи од QME. Нема ФЦ-ова, гашења, проблема са бежичним нетом, све ради перфектно.
Сергеј га је урадио одлично.
 
Много бољи од QME. Нема ФЦ-ова, гашења, проблема са бежичним нетом, све ради перфектно.
Сергеј га је урадио одлично.
kako baterija drzi?
ja imam ponekad fc, nije nesto cesto, al ono. jedino mi baterija pravi probleme
 
Мени издржи цео дан, понекад и мало дуже, мада га ја у 99% случајева, без обзира колико је % батерије остало, пуним увече..
 
Мени издржи цео дан, понекад и мало дуже, мада га ја у 99% случајева, без обзира колико је % батерије остало, пуним увече..
hahahah, evo sad odjednom poceo da mi iskace neki fc, na svakih 10 sekundi :) kakav baksuz :)
kazi mi samo jel ima taj rom gore onaj toolbar sa precicama kao qme?
ma meni baterija ne moze da izdrzi do uvece u tome je problem :)
 
Има.. Обавезно инсталирај ИЦС тему, много лепше изгледају те иконе (али не можеш да их сетујеш)..
 
ok, ni vamo ih ne mozes setovati, a vec koristim IcS temu tako da znam da je lepse, sad trazim neke screenshotove za rom cisto da vidim kako izlgeda
 
Evo danas 16 sati koriscenja sa dosta neta ... otprilike kao telenor 2.2 sto se bat tice ... ja sam zadovoljan.
 
Ja nikako ne uspevam da ubacim ovaj rom koji preporučujete. Imam telenorov 2.3.4 i kad treba da se uđe u recovery samo se ugasi i mora da ga palim skidanjem i vraćanjem baterije. Gde grešim?
 
@Darko

taj recovery koji si stavio nije dobar, treba ti drugi recovery , mogu da ti saljem na mail. Novi recovery se instalira iz fastboot-a (povezes tel na komp, ugasis telefon i upalis ga tako sto drzis Vol- i power, kad zavibrira pustis power i drzis vol- jos nekoliko sekundi), nakon toga kliknes na install bat foldera u kome je recovery i to je to. E onda iz recovery-ja instaliras rom standardno. :wave::wave:
 
Okacio bi recovery za 2.3.4 android posto onaj postojeci koji se nalazi na nasim forumima ne radi (ja sam ovaj iskopao negde na xda). dajte neki server na koji da okacim ili da posaljem nekome da to uradi.

Edit:

Evo link-a za download recoverija ( instalira se iz fastboot-a vol- i power zajedno kad zavibrira pusti se power a vol- drzi jos par sekundi, nakon toga klik na instal.bat iz foldera)

http://www.mediafire.com/?wy85xmhhot3b7y0

Nego da meni neko pomogne da nadjem onu bumper gumenu oblogu za ot990, video sam da postoji samo ne znam gde da nadjem
 
Poslednja izmena:
Nego da meni neko pomogne da nadjem onu bumper gumenu oblogu za ot990, video sam da postoji samo ne znam gde da nadjem
ja sam kupio negde u martu, aprilu ove godine u telenoru u Novom Sadu. Platio sam 1000 dinara, i mogu ti reci da je jako kvalitetna. Video sam kakve nose na ovim ostalim telefonima, ono je sve nesto mekano i jadno, ova je cvrsta i kvalitetna. Dva, tri puta mi je ispao telefon na beton, nije se cak ni ona ostetila :)
 
Ok, instalirao sam rom uspešno. Za sada sam zadovoljan. E sad da bih obrisao battery stats treba opet da se uđe u recovery. Da li je on već instaliran ili mora opet?
 
Šta beše da uradim, da vratim na "fabričko", a da ne obrišem root i ovaj FW, da ne vraća na Telenor.....a da ga "očistim" , da ide na doboš ....
 
Factory reset iz Androida ili wipe data/cache/dalvik iz CWM, ostaće ti root.
 
Clear data/factory reset iz CWM. Ако немаш CWM онда у подешавањима имаш Приватност па врати на фабричка подешавања.
 
Naravno da jeste B-)

Hvala. Inače ovaj novi rom je za sada super kada je baterija u pitanju. U poređenju sa zvaničnim telenorovim nebo i zemlja. Pre mi se telefon sam gasio noću iako je prethodnog jutra napunjen a tokom dana minimalno korišćen. Sad je pregurao noć a plus sam ga sinoć drndao kao prvi put kad je kupljen. :D
 
Drugari, imam pitanje:

Uzeh pre neki dan devojci OT-985, koji je po specifikacijama prilicno slican sa OT-990, mada ne znam da li im je chipset uopste isti. Bilo kako bilo - zna li neko od vas kako njega da rutnem? Da nije ista procedura, koju bih onda video u OP? Telenorov rom necemo jos menjati - mogu vam reci da je vrlo dobar (a to kazem kao korisnik Nexusa).

Da dodam - prijatno sam iznenadjen telefonom. Beli je u pitanju, vrlo lep, i ODLICNE izrade. Rom kao sto rekoh super, ekran solidan (bolji od OT-990, imao sam i njega "na uvid"), jedino bloatware-a masa. Stoga i zelimo root. :)
 
Drugari, imam pitanje:

Uzeh pre neki dan devojci OT-985, koji je po specifikacijama prilicno slican sa OT-990, mada ne znam da li im je chipset uopste isti. Bilo kako bilo - zna li neko od vas kako njega da rutnem? Da nije ista procedura, koju bih onda video u OP? Telenorov rom necemo jos menjati - mogu vam reci da je vrlo dobar (a to kazem kao korisnik Nexusa).

Da dodam - prijatno sam iznenadjen telefonom. Beli je u pitanju, vrlo lep, i ODLICNE izrade. Rom kao sto rekoh super, ekran solidan (bolji od OT-990, imao sam i njega "na uvid"), jedino bloatware-a masa. Stoga i zelimo root. :)

Otkricemo tajnu kako rutovati, u zamenu za 6 iz verovatnoce :p
Nisam se susretao sa tim modelom, ali mislim da je procedura ista. Licno mislim da bi mozda ipak trebao staviti drugi rom, jer je i ovde telenorov rom ok, ali kad stavis neki drugi izvlacis iz teleofna bar jos 50%, doduse podrska romova za OT-990 je ocajna, ne znam kakva je situacija sa tim modelom.
 
Za sesticu ce vidimo, moze stogod da se sredi... :p

Ma za OT-985 nema nigde nista... Mozda nisam dovoljno trazio, ali onako na prvu loptu - ne znam ni CWM da li ima a kamoli ROMove i modove.
 
kontam da ne moze biti vece g**** od ovog naseg ot-990, al opet ovaj nas je dosta popularan, pa se nesto i radi na njemu. bas sad i ja gledam, nista nisam nasao, ima drugar moj neki alcatel, mozda bas taj, raspitacu se ako ima taj model gde je on nasao stvari za njega
 
Nazad
Vrh Dno