Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Pa da,moras samo jednom prvi put da upises IP,posle nemoras.Ma sta ce ti USB veza?Samo da se zezas sa kablovima.Ovo lepo i brzo pici,prebacio sam danas neki dokumentarac od 300 MB za 3-4 minuta.Sta ces lepse.
Ma ne treba mi ali ako neko ima takvu konfiguraciju...A i imam ortaka kome android nema šanse da se poveže na ruter recimo...
 
I druze sa tim resetom se sta sve gubi i kako se radi? I mene zeza mms,a ovi u telenoru rekli kao nece jer sam potrosio sve mb-e po punoj brzini pa sad net radi sporo i ne moze da ucita sto mi nije logicno...

Odgovorih coveku na pm, al` da odgovorim i ovde - Ti iz Telenora sa kojima si pricao lupetaju gluposti samo tako :mad: Ja sam nekih 45 min proveo na vezi sa njihovom teh. podrskom (devojka je uistinu bila izuzetno ljubazna) i sve smo zivo probali, sve parametre ponovo rucno unosio, pa iskljuci ovu opciju, pa iskljuci onu opciju i sl...I nista :wall: Ostalo je na kraju da se javim tamo gde sam uzeo fon (Novi Merkator) da to "kolege pogledaju live i vide o cemu se radi i da li mogu da pomognu" :d A meni se nesto nije cekalo do sutradan a i nisam nesto bio uveren da ce kolege da rese problem :p pa sam bribegao tradicionalnoj metodi - restart :D (Menu-Settings-Privacy-Factory Data Reset) i voila! :p Resen problem i MMS proradio kako treba :)

Meni je telefon bio nov tj tek sam ga uzeo prethodnog dana i sve sto je obrisano kada sam ga resetova je tel. imenik (sve sto je na njemu bilo preinstalirano je tako i ostalo, jel :) - a i pise ti tamo tacno sta ostaje a sta brise pre nego sto ga sokiras ;))

Potroseni Mb...Nije nego :D
 
Probao sam taj driver ali ne radi...mozda je do OS-a win7 64. Aj probacu na XP-u. Kako si ga instalirao. Divece Manager pa update driver pa onda izaberes folder sa tim fajlovima ili drugacije?

Ja sam probao na sve moguće načine, ali neće adekvatno da ga prepozna (probao drajvere sa xda i sa zvaničnog sajta). U device manageru on vidi 3 neka Qualcomm uređaja i jedan nepoznat, ali stoji onaj žuti uzvičnik što valjda znači da ih nije dobro instalirao, a Android ADB interfejsa ni od korova (verovatno je to taj 'Unknown device'), samim tim ga adb devices u cmd-u ne izlistava, pa je rootovanje nemoguća misija... Windows 7 x64 je u pitanju, jel' još neko, osim mnml-a uspeo da poveže ovo čudo preko USB kabla na njemu?
 
Odgovorih coveku na pm, al` da odgovorim i ovde - Ti iz Telenora sa kojima si pricao lupetaju gluposti samo tako :mad: Ja sam nekih 45 min proveo na vezi sa njihovom teh. podrskom (devojka je uistinu bila izuzetno ljubazna) i sve smo zivo probali, sve parametre ponovo rucno unosio, pa iskljuci ovu opciju, pa iskljuci onu opciju i sl...I nista :wall: Ostalo je na kraju da se javim tamo gde sam uzeo fon (Novi Merkator) da to "kolege pogledaju live i vide o cemu se radi i da li mogu da pomognu" :d A meni se nesto nije cekalo do sutradan a i nisam nesto bio uveren da ce kolege da rese problem :p pa sam bribegao tradicionalnoj metodi - restart :D (Menu-Settings-Privacy-Factory Data Reset) i voila! :p Resen problem i MMS proradio kako treba :)

Meni je telefon bio nov tj tek sam ga uzeo prethodnog dana i sve sto je obrisano kada sam ga resetova je tel. imenik (sve sto je na njemu bilo preinstalirano je tako i ostalo, jel :) - a i pise ti tamo tacno sta ostaje a sta brise pre nego sto ga sokiras ;))

Potroseni Mb...Nije nego :D

ok druze,reci mi samo gde da vidim sta sve brise...,imenik mi je na mob-u...,sd koliko znam ne dira nista?
Predpostavljam da to pise kad kliknem na reset i osle toga da li potvrdjujem ili ne,a?
 
Poslednja izmena:
Pa kada kliknes na Factory data reset napise da brise: Your Google Account, Sytem and application data and settings i Downloaded Applications. A ne brise Current system software and bundled applications i SD card files.

Imenik sigurno imas backupovan negde :) (outlook, Android Sync Maneger, drugi mob i sl ). Samo klikni, udri reset i cekaj da sam zavrsi svoje :) Kada se opet podigne sistem ima da radi k`zmaj :D i 99,9% sam uveren da ce i tebi MMS proraditi bez problema posle :)
 
ja sam instalirao driver koje je mnml stavio na xp-u, ides redom update driver pa browse pa folder gde su driveri, i tako za sve qualcom i unknown devices. btw samo ces jedan uspeti da instaliras, ostalo nista ali to je dovoljno da ga android manager prepozna i da rootujes
 
Sve to sam odradio, neće.
 
kazem ti probaj xp a ne 7 pa jos 64, trebalo bi da radi..
 
Jes', baš ću da se zajebavam sa OS-om računara samo zbog toga...
 
Jutros mi je samo odjednom nestala ona ikonica za internet!Ona pored jacine signala i baterije.I nema sanse da se zakacim na net.Wi-fi radi bez problema.Sve sam pokusao i ne vredi.A posto sam danas isao do Delta-citi-ja,reko aj da svratim do Telenora da njih pitam (mada sam telefon pre dve nedelje kupio na Uscu).20 min.ga je covek cackao,ubacivao njegovu karticu u moj telefon,ali nece!Na kraju mi je rekao da ako se i sutra tako nastavi-odem sa garancijom tamo gde sam ga kupio i da reklamiram.Kad sam dosao kuci ja mu uradim hard-reset i evo ga radi,samo fercera!
 
Pa kada kliknes na Factory data reset napise da brise: Your Google Account, Sytem and application data and settings i Downloaded Applications. A ne brise Current system software and bundled applications i SD card files.

Imenik sigurno imas backupovan negde :) (outlook, Android Sync Maneger, drugi mob i sl ). Samo klikni, udri reset i cekaj da sam zavrsi svoje :) Kada se opet podigne sistem ima da radi k`zmaj :D i 99,9% sam uveren da ce i tebi MMS proraditi bez problema posle :)

Matori hvala puno...,uradio sam sta si rekao i sad mms sije ko zmaj...,glupi telenor...,nemaju pojma,ali su opet mnogo bolji od mts-a ;-)
Samo je pitanje oceli to opet zezati za neki period,necu valjda morati cesto taj reset raditi...?
 
Drago mi je da ti sve sljaka sada :) Iskren da budem, i ja se nadam da nece biti potrebe resetovati ga cesto zbog mms-a i sl gluposti (evo upravo procitah gorgilijev post i problem koji je takodje resio resetom...) Sad nas dosta ima ovaj telefon, pa cemo videti kako ce da se pokaze vrlo brzo (ili da budemo srecni sto reset pomaze pri resavanju mnogih problema tj sto nije do hardvera? :D ;) ? ) Pozdrav
 
I ja sam to pomislio. Valjda neću morati da radim reset svakih 20 dana zbog nelke gluposti, pa sve ponovo da podešavam/instaliram ... ?
 
@nvukelic

aaaa , sad razumem, ti bi da se ....... a da ti ne udje :p e to nije moguce.. :-D
 
Jel neko nasao resenja sa kacenjem ovog telefona na win7 komp npr. rad sa PCSuite?

Meni radi sa Mobiledit pc suite-om na win7 x64 u kombinaciji sa drajverima iz ot upgradea 1.4 i android driver packom sa mobiledit sajta..

http://download.mobiledit.com/drivers/setup_cdd_android_0_99_1_1.exe

Windows ne prepoznaje telefon u potpunosti, ali funkcionise sto se tice bekapa sms-a i phonebooka..
Radi preko aplikacije koju sam Mobiledit instalira na mob..
 
@nvukelic

aaaa , sad razumem, ti bi da se ....... a da ti ne udje :p e to nije moguce.. :-D

Ma da, potpuno je logično da ne postoje adekvatni drajveri za trenutno najzastupljeniji računarski OS na svetu, pa treba da se vraćam na 10 godina stariji...

Meni radi sa Mobiledit pc suite-om na win7 x64 u kombinaciji sa drajverima iz ot upgradea 1.4 i android driver packom sa mobiledit sajta..

Iz čega?
 
Mislim da sam ipak ove drajvere installirao preko Device Managera: http://dl.dropbox.com/u/10854911/ot990.zip
Toliko sam ih poskidao i update-ovao u krug da ne znam tacno koji su. :D Inace i ja sam rootovao iz Win7 x64.

Slicna situacija i kod mene, tj ne znam vise koji je drajver u pitanju.. :D
Trebalo bi da radi ovaj iz mnml-ovog linka pa probaj taj..

Imam instaliran samo android adb interface i mobiledit uspe da mi se poveze sa telefonom preko te svoje connect aplikacije i cita phonebook i sms-ove..
 
Ma neće, krastavac...
 
Jako se dvoumim oko ovog telefona i imam nekoliko nedoumica... Napominjem da bi mi ovo bio prvi Android i prvi touchscreen i da nemam iskustva sto se toga tice
1) Citao sam da se uz pomoc apps2sd moze nesto od preinstaliranih Telenorovih aplikacija prebaciti na sd... Instalirao bih nekoliko programa (ono sto je must have i sto se najcesce instalira) i nekoliko igrica (cisto da probam kako to radi na touchscreen) znaci ono sve sto je moguce na sd... da li bi onda preostala raspoloziva memorija telefona bila dovoljna za neko normalno funkcionisanje da fon ne secka i da ne trokira?

2) Znam da je jedna od mera za stednju baterije da se stavi da ne bude stalno na 3G...jel moze da se namesti da bude samo 2G da ne menja na 3G? Ne kontam kad koristi net ili kad otvara YouTube preko GPRS-a jel to tad 2G ili 3G, zato pitam..

3) Kako vam se ponasa telefon, mislim ono jel nema zaglupljivanja, da blokira ili slicno? Alcatel mi je totalna nepoznanica i najvise me to zabrinjava

4) Znam da se rutovanjem gubi garancija. postoji li neki postupak kojim bi posle rutovanja u slucaju potrebe bilo moguce da se telefon vrati na fabricko stanje kao kad je kupljen? (nesto kao ghostovanje windowsa) Onda bi mogli da se igramo i zezamo, pa ako nesto zabrljamo ili zatreba garancija - vratimo na fabricko stanje i reklamiramo opusteno :)

Hvala vam unapred na odgovorima!
 
1-Nemoze pomocu tog programa da se preinstalirane aplikacije prebacuju.Bilo bi dovoljno memorije.
2-Moze da se stavi samo na 2G.
3-Lepo se ponasa,ne blokira i ne trokira.
4-To nek ti neko drugi odgovori.;)
 
Proveri jel ti ukljucen usb debugging u settings/aplications/development, ako nije ukljuci..

Mozda je do toga..

Ma jeste uključeno, verovatno je nešto pobrljano u Win 7, nema veze, sačekaće reinstalaciju sistema jednog dana.
 
Jel' neko pokušao da prebaci nešto pomoću bluetooth-a sa ovog telefona na neki drugi? Meni ne vidi drugi android telefon, pa ne mogu ništa da pošaljem, dok u suprotnom smeru radi.
 
Negde sam procitao da je na njemu blutut 3.0,pa i taj drugi tel.mora da ima isti takav bt 3.0 da bi lepo radilo.
 
@nvukelic

napravi particiju od 10gb(ako vec nemas slicnu) i napravi dual boot win7 i xp. sve ukupno pola sata posla, to je manje vremena nego sto si se ....ebavao trazeci drivere za 7cu.i radice sve bez prob.
ko je pominjao da predjes na xp :p

ko rece da se gubi garancija rootovanjem..... pa uvek mozes da uradis unroot a i kako ce znati srrvisu da li je rootovan, mislis da se zezaju sa tim...ako ne radi, oni ce ga i tako flashovato
 
Poslednja izmena:
Novi review:

http://reviews.cnet.co.uk/mobile-phones/alcatel-ot-990-review-50005743/

Nema ih puno pa mislim da vredi procitati.

P.S. Sto je dobra ova druga maska koja ide uz telefon:
440x330-alcatel99009.jpg


Jos jedna cudna stvar, plastika je na ovom modelu glossy a ne gumirana??
 
Nazad
Vrh Dno