Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

^^
meni se najbolje pokazao O2 ROM, dok je bio na 2.2.2. sada je upgrade-ovan preko OTU na 2.3.4 i baterija mu je krs! ranije je znao da izdrzi i 2 dana uz minimalno koriscenje, sada ni dan.
 
Meni an Orange 2.3.4 traje pun dan .... nikakvo nenormalno korišćenje ....
 
Isprobao sam dosta toga i po meni trenutno naj 2.3 rom je:

v5H6-0_mod
sa Kernelom 2.6.35.14 #2 by Shkerzy (dosta stabilnije radi i nema lagova, ja drzim overklokovano na 825 mhz bez problema)
I odex skriptom (dobijate prilicno na prstoru)

To je najnoviji Sergejov rom(naslednik Marina roma) i baziran je na najnovijem Ruskom updateu za nas mob..

Instalira se iz cwm-a iskljucivo ako vec imate 2.3 verziju androida instaliranu..
Prvo se odradi factory reset, whipe-uje cache i dalvik cache, onda instalira sam rom,ponovo odradi factory reset i whipe, zatim instalira kernel i na kraju odex skripta pa reboot .. :)


Naj 2.2 rom po meni i dalje Ewra ..

Ako hocete da baterija drzi znacajno preko jednog dana onda se drzite 2.2 verzije tj pomenutog EWRA roma..
 
znaci da se ne prebacujemo na 2.3.4 jer i meni traje do 2 dana
sta bih dobio kada bih se prebacio,koja su poboljsanja?
 
Neko je vec navodio u ovoj temi ranije konkretne razlike, a mozes da pogledas i po netu..
Moj neki utisak je da je stabilnije i "glatkije" sa 2.3 verzijom..Benchamrkovao i poredio nisam pa nemam neki konkretan podatak..
Ako ti je najvaznije trajanje baterije onda recimo da je tako, al' opet to je individualno..Ja sam samo napisao neko svoje misljenje o izboru roma posto je o tome bila rec..

Poz ;)
 
Svidja mi se QME, kažu da dobro drži bateriju... ali, ja ne znam kako to da uradim, da stavim QME.
Sad je 2.3.4 marina 5.1 i sve je super osim baterije.

E sad, da li je moguće da se stavi odmah QME preko marine? Ako bi mi neko lepo objasnio, bio bih mu zahvalan.:)
 
Pa ako vec imas 2.3 ROM sa recovery onda mozes bez problema ubaciti QME.
Znaci stavi QME na SD, udji recovery, uradi data reset ili kako vec pise i instal zip, pdaberi QME i to je to.
 
Sve sam tako uradio i prošlo je uredno, ali sad se "podigao" i imam samo sat, bateriju i signal, sve ostalo je crno, kako??
 
jel postoji mogucnost downgrade-a na 2.2.2? baterija mi neverovatno kratko traje!
 
jel postoji mogucnost downgrade-a na 2.2.2? baterija mi neverovatno kratko traje!
imao isti problem>resio ovako "Kalibrisanje baterije
ispraznti bateriju skroz da se telefon ugasi sam, napuniti telefon 100% i kad je pun sa Root Explorerom otici na fajl /data/system/batterystats.bin oznaciti ga i obrisati i restartovati telefon"
ovo sam dva puta radio.takodje sam prvih 3-4 puta bateriju punio dok je fon bio ugasen.i sad traje isto kao na 2.2.2
 
@ losmi_80: kalibrisao sam i ja bateriju odmah po ubacivanju ROM-a, ali preko aplikacije battery calibration. sa njim sam kalibrisao i na 2.2.2 i radilo je super. probacu i sa root explorerom.
@zolabg: ne moze da mi izgura 24 sata. izdrzi 15-16 sati uz umereno koriscenje (15-ak min neta, iskljucivo 2G, 10-ak min poziva i 5-10 poruka), na 2.2.2 mi je trajala i 2 dana sa ovakvim koriscenjem. desava mi se recimo, uvece pred spavanje ga skinem sa punjaca, napunjen oko 95%, ujutru posle nekih 7-8 sati sna 60%. imam i onaj deep sleep widget, bas sam na ovoj temi procitao za njega, ali ne kapiram ga nikako.
 
Batali widget i skini cpu spy sa marketa. Ako ti stavka deep sleep stoji po unused states to znaci da neki program ne dozvoljava telefonu da ode u deep sleep. Onda skini better battery stats i on ce ti reci koji program odrzava telefon "budnim"
 
Better battery states je jos bolji, pokazuje sta i koliko dugo je drzalo telefon budnim, sta ga je i koliko puta budilo, itd. Vrhunska aplikacija za resavanje problema sa baterijom i potrosnjom.
 
probao sam da skinem better battery stats sa marketa, ali mi kaze not available in your country.
 
Skini sa xda.
 
skinuo i instalirao better battery stats. kako ga koristiti? :)
 
koristi telefon neko vreme. zakljucaj ga i ostavi. posle par sati pogledaj izvestaj bbs-a i videces gde curi. ima u toj xda temi kako se tumace bbs izvestaji.
 
Jel moze mala pomoc, slabo stojim sa engleskim i ne nadjoh na xda " battery stats" moze li sam o neko link da mi ostavi
hvala
 
Sto se tice baterije meni solidno drzi, 2-3 dana (samo pozivi i sms), ako koristim i net/igrice/gps onda manje... Ali desi se povremeno da napunim telefon u toku dana i ne izdrzi do sutra, ugasi se u toku noci... Sta to istopi bateriju tako povremeno nemam pojma...
 
Da li je bezbedno puniti bateriju preko usb-a, ili je bolje za nju ako se puni punjačem?
 
Evo ja punim uglavnom preko usb i slično je vreme punjenja, kao i trajanja, ako ne isto.
Jel ima neka jača baterija, vidim u OT-991 i 995 je baterija od 1500mAh, jel probao neko, tj. da li pasuje? :)
Ne kažem da je ova loša, ali otom potom.
 
Da se ispravim. Zavisi od punjaca. USB daje ~0,5 A, a punjaci oko 1A, a neki i vise. Koliko ampera imaju ti punjaci?
 
Imam punjač od lg-ja, output:5.1V...0.7A.
 
Zato i rekoh da slično traje, što i nije loša stvar.
 
vidim da niko nije postavio imate novi kernel za 2.3.4 OC na 900Mhz, koristim ga dosta dugo radi super, s tim sto, nije uvek na 900 vec samo kad hocu nesto zahtevnije da se igram tipa gta3, razlika je ogromna...
http://x-ewra.blogspot.com/
 
Nazad
Vrh Dno