Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Ako ti je telefon rootovan i mas instaliran CWM onda nije uopste komplikovano - iz CWM-a napravis particiju (pre toga complete backup sadrzaja sa SD) i sa marketa skines Link2SD. I to je to :)
 
Ok. Procitao sam. Jedino me brine ulazak u recovery mode, jer ako malo promasim timing, ode u factory reset.
 
Kao sto je vec gore pomenuto, najednostavnije je iz CWM-a uraditi kreiranje ext particije i onda instalirati Link2SD potom unutar L2SD ima opcija create link i to je to, meni se jedino nesvidja jer usporava boot-ovanje telefona kada se app tako prebace.
 
a jel se moze nekako produziti trajanje baterije, jer je ovo neprihvatljivo malo? cini mi se da mu vise treba da je napuni nego istrosi. :) na 2.2.2 mi je trajala znatno duze...
 
Kolega kaze da mu je baterija na 2.3.4 podjednako dobra kao na 2.2.2. Doduse, on nije preterano koristio sve mogucnosti telefona.
 
Kolega kaze da mu je baterija na 2.3.4 podjednako dobra kao na 2.2.2. Doduse, on nije preterano koristio sve mogucnosti telefona.

I meni sto traje baterija, nisam primetio neku razliku.

Btw instalirao sam onaj rom manager, ali nece reboot into recovery.. kao nemam cwm, a ima naravno, preko njega sam i odradio root
 
Pozdrav svima,procitao sam celu temu,ali ipak bih da budem siguran jer bice mi prvi put da ubacujem neki ROM u telefon,pa imam par pitanja:

1. Koji ROM se pokazao kao najstabilniji,znaci da radi najbrze i da ima najmanje bugova?
2. Mozete li da mi ostavite kompletno uputstvo za ubacivanje tog ROMa, situacija sa mojim OT-990 je sledeca:

ROM je fabricki 2.2, ROOTovan. Imam instaliran link2sd i ext particiju. Na racunaru mi je Win7 32bit.

3. Da li treba da prvo pobrisem sve sa link2sd ext particije da posle ne dodje do nekih konflikata nakon ubacivanja novog ROMa? Da li treba jos nesto da se brise pre ubacivanja novog ROMa?

Hvala unapred, i nadam se da nisam udavio sa ovim pocetnickim pitanjima,ali ne bih da zabrickujem telefon :)
 
Ok. Procitao sam. Jedino me brine ulazak u recovery mode, jer ako malo promasim timing, ode u factory reset.

adb reboot recovery ;)


Samo da napisem da sam uspeo instalirati cwm sa drugog kompa. Sa mog W7x64 nikako nije htelo verovatno neki konflikt sa driverima od ZTE ili od Samsunga.
Jel' zna neko koje sistemske aplikacije smem da unistaliram ? Mislim napravicu cwm backup ali ipak... Konkretno me zanima:

-DRM programska zastita
-E-mail
-Easy Installer
-Layar
-Office suite
-Opera Mini
-Touch Pal tastatura
-Twiter
-Upravljanje datotekama
-Upravljanje saobracajom
-Usteda baterije

Shta od ovih aplikacija nesmem da diram ??
 
interesuje me ako predjem na 2.3.4 da li onda gubim kontakte i sl iz tel i ako je tako sta da uradim pre prelaska ,hvala
 
adb reboot recovery ;)


Samo da napisem da sam uspeo instalirati cwm sa drugog kompa. Sa mog W7x64 nikako nije htelo verovatno neki konflikt sa driverima od ZTE ili od Samsunga.
Jel' zna neko koje sistemske aplikacije smem da unistaliram ? Mislim napravicu cwm backup ali ipak... Konkretno me zanima:

-DRM programska zastita
-E-mail
-Easy Installer
-Layar
-Office suite
-Opera Mini
-Touch Pal tastatura
-Twiter
-Upravljanje datotekama
-Upravljanje saobracajom
-Usteda baterije

Shta od ovih aplikacija nesmem da diram ??

Mislim da mozes sve da obrises, ali zasto tastaturu jbt ? :D Poredjaj ti aplikacije po velicini, neke su smesno male pa je glupo da brises mozda nekad i zatreba
 
Mislim da mozes sve da obrises, ali zasto tastaturu jbt ? :D Poredjaj ti aplikacije po velicini, neke su smesno male pa je glupo da brises mozda nekad i zatreba

Pa zato sto je glupa, sad ova GB tastatura sto se dobija sa 2.3 update-om je 100% bolja i funkcionalnija.


interesuje me ako predjem na 2.3.4 da li onda gubim kontakte i sl iz tel i ako je tako sta da uradim pre prelaska ,hvala

Sinhronizuj kontakte sa gmail nalogom i tako ih neces izubiti.
 
Poslednja izmena:
E ljudi instalirao sam onaj madjarski 2.3 ROM, interesuje me koji je sad najbolje custom ROM da stavim? Koliko sam procitao po forumima svi hvale onaj ewra 0.2h,ali koliko sam skontao on je samo za 2.2 Froyo sisteme a ne za 2.3? Koji je najbolji za 2.3 ROM? I sta jos da instaliram od tih modifikacija za klokovanje i sta vec treba da mi telefon bude brzi?
 
Čime (kojim programom) brišete aplikacije koje ne želite više posle rutovanja?
 
Root Uninstaller
 
E ljudi instalirao sam onaj madjarski 2.3 ROM, interesuje me koji je sad najbolje custom ROM da stavim? Koliko sam procitao po forumima svi hvale onaj ewra 0.2h,ali koliko sam skontao on je samo za 2.2 Froyo sisteme a ne za 2.3? Koji je najbolji za 2.3 ROM? I sta jos da instaliram od tih modifikacija za klokovanje i sta vec treba da mi telefon bude brzi?

Nemas potrebe da stavljas costum rom ovaj telenorov 2.3 radi sasvim pristojno.
 
Ne brisite programcic za ustedu baterije, trazicete ga svecom, program je mali i sluzi da ugasi data i wi-fi konekciju kad je ekran ugasen i da isto upali kad je ekran upaljen. To se podesi cekiranjem u setingsu.
 
Poslednja izmena:
Ja morao da vratim Orange sa CWM 4.0.1.5 , jer Telenor 2.3.4 sa "ugradjenim" ovim novim, nije hteo da mi particioniše karticu. A ne umem da nerutovan Telenor 2.3.4 rutujem, pa da ubacim stari CWM ....
 
i ja sad razmisljam da predjem sa QME na ovaj zvanicni 2.3
razlog je to sto QME ima nekih povremeni bugova sa wifi i uopste mu ne funkcionise opcija iskljucivanja sinhronizacije tj ukljucena je stalno.
 
Немојте да убацујете нови рикавери 5.0.хх. "Поправи дозволе" не ради како треба, побрљави телефон после њега, изгуби се ланчер, мора флеш.
Тај нови рикавери је добар само за бекап, јер све бекапује. Ако радите бекап онда из њег бекапујте, али се после вратите на 4.х.хх.
 
Posle updatea na 2.3.4. imam problem sa instalacijom CWM. Nakon pritiskanja volume down i power tastera upali mi tri donja dugmeta i tu telefon zakuca. Vraćam ga u život tako što izvadim bateriju. Ako neko ima rešenje, unapred zahvaljujem.
 
U CWM se ulazi tako što pritisneš Volume Up+Power, kad zavibrira pustiš Power, a brzo pritisneš Home (i dalje držiš Volume Up) dok se ne pojavi Android logo, kada pustiš sve.
 
U CWM se ulazi tako što pritisneš Volume Up+Power, kad zavibrira pustiš Power, a brzo pritisneš Home (i dalje držiš Volume Up) dok se ne pojavi Android logo, kada pustiš sve.

Ili jednostavno: adb reboot recovery

:)
 
Koji se rom pokazao kao najbolji za bateriju??
Ja sam telefon kupio sa 2.3.4 marina 5.1 i baterija nije baš najbolja, izdrži dan slabog korišćenja.

a da, osvetljenje je na pola i manje, 2G, data-sync off... povremeno uključim net (data) i tad se baterija baš sroza.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno