Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

CWM i Root jos uvek nisam odradio.. Kolega se nesto plasi da to odradi na telefonu. Moj SGS2 je rootovan cim sam dosao kuci kad sam ga kupio.
 
Instalirao sam BetterBattery i Deep Sleep widget. Primetio sam da mi Media access ne dozvoljava odlazak u deep sleep. Izbrisao sam sve aplikacije, tj. odradio hard reset i nakon toga nema vise Media accessa. Znatno se poboljsalo trajanje baterije na nivou od par sati i Deep sleep widget najzad prikazuje da ga je bilo. Videcu kako ce narednih dana da se ponasa, nadam se da je bila neka aplikacija u pitanju.
 
Odradio sam update na 2.3.4 ali hocu i da ga rootujem nek pobrisem gluposti iz roma. Ono upustvo sto je stavio e1zemun nevalja posto kad idem na drugu opciju:

Dowload this file: recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990-kernel-v53B-0-anyboot.zip.
Unzip it anywhere on the pc.


Neskida .zip file nego .img

Jel' ima negde validnih linkova ?
 
Koliko je komplikovano odraditi rootovanje ovog telefona? Muka mi vise da ne mogu nista da instaliram jer je phone memory pun idotskih preinstaliranih aplikacija koje ne mogu da se obrisu.
 
@ PABLO kad otvoris link za cwm iz posta koji je postavio e1zemun, idi na kraj stranice, gde su komentari, i tamo imas link koji je postavio neki Roland Ho. on radi 100%, ja odradio sinoc sa njim.
 
^^
Eh i ja dbl mrzi me da pregledam komentare a ima ih samo 5...

Hvala :)
 
Drugar mi ima problem sa 990, pojede mu bateriju za nekoliko sati, kada udjemo u stats prikaze da android sistem pojde 92% baterije, kako srediti da sistem ide u deep sleep kada se "klikne" na ono bocno dugme!
 
Zapeo sam na driverima za fastboot. Udjem u fastboot na phonu i kad spojim sa USB kablom u device manageru imam Android sa uzvicnikom. Odakle da skinem fastboot drivere ?
Inace ADB mi radi, nije problem do njega.
 
Poslednja izmena:
ah jedva nekako posle 5 sati i 6 pokusaja uspede da mi odradi ugrade zvanicni na 2.3 sa qme 1.9
svaki put OneTouch Upgrade radi nekih 40 min i onda pobrljavi i morao sam ga ubiti svaki put i pononovo sve dok nije nakako doslo do 60 odsto e tad odradi zacas,
Rom je bezveze i dalje sa onim telenorovim glupostima tako da sam odmah ubacio QME 2.0 i sad polako sa titanium backup-om vracam prethodne aplikacije.
 
pa upravo zbog toga, treba dosta vremena da sve to odradi plus nesvidja mi se telenorova boot animacija a ujedno navikao sam na QME rom...
 
Pa bežali smo sa telenor na Orange ili O2 ili nešto treće, jer je telenor bio 2.2.2. a ovi su bili 2.3.4 ......

Sada kada je Telenor izbacio 2.3.4, ne vidim razlog nekog drugog ... ili se varam?

Zato sam to napisao ....

Rutuješ, pobrišeš, dodliš deo na SD kartice, i imaš rom na srpskom, sve (skoro :) ) legalno ....
 
da i ovo kroz onetouch update je takodje 2.3.4 prakticno ista stvar koju madjari i jos neki imaju skoro citavih godinu dana duze nego mi...
Nego jel zna ko da li sesada novi ot 990 u telenoru prodaju sa 2.3 ili je i dalje 2.2 ?
 
Pa ako su navukli ogromnu količinu, a mislim da jesu, da bi mogli po onim cenama da prodaju, onda garant 2.2.2 ....
 
Pa bežali smo sa telenor na Orange ili O2 ili nešto treće, jer je telenor bio 2.2.2. a ovi su bili 2.3.4 ......

Sada kada je Telenor izbacio 2.3.4, ne vidim razlog nekog drugog ... ili se varam?

Zato sam to napisao ....

Rutuješ, pobrišeš, dodliš deo na SD kartice, i imaš rom na srpskom, sve (skoro :) ) legalno ....

Koliko sam upoznat orange, O2 itd su bili isto 2.2.2 romovi, samo madjarski i QME su 2.3.4

Koristio sam QME rom i ne vidim nikakvu prednost u odnosu na ovaj sada zvanicni 2.3.4. A mislim i da je u odnosu na madjarski malo doradjen i stock aplikacije se definitivno razlikuju. Na QME mi je flesirala kamera i slika kad gledam neki klip, nema normalna tastatura, nema nista od zvukova za zvono i notifikacije.. ma ogoljen maximalno. Dok ja ubacim te osnovne stvari odose par sati....

Da ne bude zabune po meni jeste bolji QME 2.3.4 u odnosu na stock 2.2.2, ali sada mislim da je ipak najbolji zvanicni 2.3.4
 
Poslednja izmena:
imam 2.3.4 ubacen preko OTU vec nekoliko dana. root-ovan je, ubacen cwm, po meni telefon mnogo brze radi ali mi zato jede bateriju kao lud. :) nisam neki potrosac baterije, ali je na 2.2.2 baterija znala da izgura i cela 2 dana, mada uglavnom je trajala do dan i po. sada ne moze da sastavi ceo dan. ne znam u cemu je problem? razmisljam se, ako je to moguce, da ga downgrade-ujem na 2.2.2.
 
imam 2.3.4 ubacen preko OTU vec nekoliko dana. root-ovan je, ubacen cwm, po meni telefon mnogo brze radi ali mi zato jede bateriju kao lud. :) nisam neki potrosac baterije, ali je na 2.2.2 baterija znala da izgura i cela 2 dana, mada uglavnom je trajala do dan i po. sada ne moze da sastavi ceo dan. ne znam u cemu je problem? razmisljam se, ako je to moguce, da ga downgrade-ujem na 2.2.2.

Ja sam primetio i sad i ranije da ako ostanem ulogovan na facebook-u baterija mi ode neverovatno brzo. Inace ne koristim tu aplikaciju cesto, ali je bezveze sto u imeniku nestanu slike i kontakti sa fb-a ako se izlogujes...
 
imam 2.3.4 ubacen preko OTU vec nekoliko dana. root-ovan je, ubacen cwm, po meni telefon mnogo brze radi ali mi zato jede bateriju kao lud. :) nisam neki potrosac baterije, ali je na 2.2.2 baterija znala da izgura i cela 2 dana, mada uglavnom je trajala do dan i po. sada ne moze da sastavi ceo dan. ne znam u cemu je problem? razmisljam se, ako je to moguce, da ga downgrade-ujem na 2.2.2.

Isti slučaj, ode baterija za jedan dan minimalnog korišćenja.
 
Zapeo sam na driverima za fastboot. Udjem u fastboot na phonu i kad spojim sa USB kablom u device manageru imam Android sa uzvicnikom. Odakle da skinem fastboot drivere ?
Inace ADB mi radi, nije problem do njega.

Ajde neko????

Ja sam primetio i sad i ranije da ako ostanem ulogovan na facebook-u baterija mi ode neverovatno brzo. Inace ne koristim tu aplikaciju cesto, ali je bezveze sto u imeniku nestanu slike i kontakti sa fb-a ako se izlogujes...

Skini sa playstora aplikaciju Facebook sync I imaces uvek slike u kontaktima.
 
Orange ROM je imao i 2.2 i 2.3, ja sam mesec dana korsito njihov GB mesec dana, pa sam pre nedelju dana (nakon što sam greškom resetovao telefon :smash:) prešao na Telenorov zvanični. Ja ne znam da li umišljam, ali čini mi se da je Orange bio za nijansu brži, malčice stabilniji i da duže drži bateriju (držao mi je duže od 2.2, a sad mi je isto, cca 16-ak sati, mada ga žestoko maltretiram i imam brdo aplikacija). S druge strane, Telenorov ROM ima više slobodne memorije (nakon deinstalacije svih gluposti). U svakom slučaju, root, cwm, pa newker2, pa OC, telefon radi mnogo brže od 2.2.
 
meni je sam w7 nasao sa neta i instalirao drajvere za fastboot kad sam instalirao CWM nakon upgrade-a na zvanicni 2.3
 
Meni je na XP-u sasvim regularno instalirao te drivere cim sam usao u fastboot mode, verovatno dolaze uz onaj SDK Tools instaler, tj. nakon sto se instaliraju drajveri za android.

Inace, pratio sam upustva iz ovog posta sa XDA foruma i sve je proslo kako treba. Kad se rutuje iz CWM-a samo treba sacekati par sekundi da se omoguci back dugme da bi se odradila peta stavka :)
 
Poslednja izmena:
Rootovao sam kolegi OT 990 i sad treba da pobrisemo gluposti ne bi li oslobodili malo memorije. Za sada smo skinuli Layar, Twitter i Facebook. Sta jos moze da se makne? Da li postoji jos neki nacin da se poveca kolicina slobodne memorije?
 
samo pravljenje ext particije i instaliranje link2sd, ja imam instalirane 30 apl. i imam slobodno 90 mb
 
hmm.. koliko je to nezgodno da se izvede (pravljenje ext particije i instaliranje lind2sd? Ima li neki XDA tutorial?
 
Nazad
Vrh Dno