Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

@ Miki D Ok. Hvala puno na odgovoru!
 
Nisam par meseci citao temu tako da ne zamerite ako je vec objasnjen ova problem...

Naime zet ima problem sto ne moze ni da primi poruku, niti mail, stalno mu stoji obavestenje da se memorija telefona puni. Probao sam da premestim neke aplikacije sa memorije telefona na SD karticu, pritom obrisao cache, ali nista se nije promenilo. On planira da ga nosi u telenor da ga srede, a ja sam hteo da pitam jel ima jos nesto sto moze da se uradi kod kuce pre nosenja u servis? Telefon nije root-ovan (niti se planira root), a ima slobodne memorije na telefonu, bar ja juce kad sam to praznio sam oko 15MB ispraznio/premestio na SD.
 
Koje slušalice sa mikrofonom odgovaraju ovom telefonu? U smislu da kad gurnem jack da se čuju obe slušalice + mikrofon.
 
Koje slušalice sa mikrofonom odgovaraju ovom telefonu? U smislu da kad gurnem jack da se čuju obe slušalice + mikrofon.

To ti je lutrija, neke hoće, neke neće :smash:.

Btw, evo jedne lepe vesti sa xda, gulyuk, čovek koji je radio Ewra i Marinu, kreće da radi CM7 za ovaj telefon:

gulyuk.s je napisao(la):
Today I start the port cm7 on our alcatel 990 and first load was good :angel:
But many options and functions not work,because it is not the compile from source code of cm and in future I hope that I'll fix this bugs and cm7 will be work as very good rom,but in it need more time and works :silly:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27796653&postcount=795
 
ne znam kakva je stvar sa resursima za rad,ali mislim da je daleko cm7 za ovaj telefon
 
jel moze neko da mi kaze koliko traje baterija sa ukljucenim gps-om i jel treba net da bi isti radio? i zanima me jel moze da se poveca font za poruke.
hvala
 
Donji desni ćošak kad gledaš u ekran, zabodi nokat u rupu i čupaj :D.
 
Jel moze neko da mi napise u jako kratkim crtama,sa linkovima kako preci na ewra rom,trenutno imam o2,al nesto sam vadio karticu i od tada mi vise ne prikazuje poruke,pozive i nece da ode na google play.ili da opet ostandem na o2?hvala
 
I da, kako da skrljam sve na nulu pre instalacije posto sam i na telenor i na o2 romu imao bug,da nece da mi se pali mobile data,pa moram da ugasim i upalim telefon.
 
Trebas da instaliras recovery (CWM) pa iz njega obrises data, cache i dalwik cache.
 
Da, to je standardna procedura kod menjanja romova koliko sam ja upucen.
 
imam problrm sa mms-om.ne otvara sliku koju salje telenor kada trazis da posalju poruku sa automatskim podesavanjem.
podesio sam manuelno ali moram da resetujem telefon.
gubim sve sa telefona?
da li sljaka back up sa kompijutera?imao sam problem sa prebacivanjem imenika ranije.blokirao je telefon posle.
 
ja sad instalirao ovaj qme 2.3.4 rom, e sad kad sam hteo da instaliram i novi kernel i ics temu, problem je sto mi je nestao recovery mode, jednostavno kad udjem u recovery, sve crno. i ja uzmem onu aplikaciju recovery manager i probam preko nje da instaliram i onaj qltsar-ov recovery file i onaj standardni i koji kod da instaliram kad udjem u njega sve crno, jel ima neku ideju, resenje? hvala
 
Ljudi, treba mi pomoć u vezi kalibracije baterije. Pokušao sam kalibraciju preko android terminal emulatora gde mi kaže da "rm failed for, Read-only file system". Isto tako neće da se kalibriše sa battery calibration programom jer telefon nije rutovan, a root check kaže da jeste. I ako to nešto znači, u bettery calibration programu neće da prikaže da se napunila 100% dok je na punjaču nego 95%, a kada isključim punjač onda prikaže da je puna 100%. O čemu se tu radi?
 
Konačno sam našao vremena da prebacim svoj touch sa O2 2.2 na Telnorov HU 2.3.4, a potom odmah i na QME Rom.
Za sada sve lepo radi...
 
Da odgovorim na svoje pitanje:

Nokijine slušalice sa mikrofonom pasuju na Alcatel, "iphone slušalice" rade oba zvučnika, mikrofon ne. Samsung slušalice takodje ne rade. Jedino što u toku poziva, dugme baca na "hold" a ne prekida vezu - jel postoji neko podešavanje na Alcatelu da se izabere šta dugme na mikrofonu "radi"?

I da, naleteo sam na Handcent SMS aplikaciju pa me zanima da li postoji način da mi bude default SMS aplikacija? Tj. da kad kliknem u donjem desnom uglu na poruke da me vodi direktno na Handcent a ne na stock messaging?
 
Da odgovorim na svoje pitanje:

Nokijine slušalice sa mikrofonom pasuju na Alcatel, "iphone slušalice" rade oba zvučnika, mikrofon ne. Samsung slušalice takodje ne rade. Jedino što u toku poziva, dugme baca na "hold" a ne prekida vezu - jel postoji neko podešavanje na Alcatelu da se izabere šta dugme na mikrofonu "radi"?

https://play.google.com/store/apps/details?id=se.jays.headsetcontrol

I da, naleteo sam na Handcent SMS aplikaciju pa me zanima da li postoji način da mi bude default SMS aplikacija? Tj. da kad kliknem u donjem desnom uglu na poruke da me vodi direktno na Handcent a ne na stock messaging?

Zameni Launcher pa biraj prečice i izgled.

Btw, pređoh danas na Ginger, stavio sam francuski Orange 2.3.4, stavio newkernel sa Marina ROM-a pa clockovao na 729MHz, deinstalirao nepotrebne aplikacije, stavio ICS temu i sad podešavam tj. instaliram aplikacije. Videćemo kako će raditi, za sada primetno brže radi telefon (čak i bez OC radi brže). Za par dana javljam utiske vezane za bateriju...
 
Btw, pređoh danas na Ginger, stavio sam francuski Orange 2.3.4, stavio newkernel sa Marina ROM-a pa clockovao na 729MHz, deinstalirao nepotrebne aplikacije, stavio ICS temu i sad podešavam tj. instaliram aplikacije. Videćemo kako će raditi, za sada primetno brže radi telefon (čak i bez OC radi brže). Za par dana javljam utiske vezane za bateriju...

Utisci o stabilnosti, brzini i bateriji?
 
Utisci o stabilnosti, brzini i bateriji?

Pa rekoh za par dana, rano je još uvek... :) Što se stabilnosti tiče, ništa mi za sada nije crashovalo, sve radi primetno brže... Za sada sam zadovoljan, ali videćemo još.
 
Jesi li postavio negde linkove za sve to?

Nisam se odavno igrao sa njim, još od kako sam ono postavio O2, pa reko ajd malo ....
 
Ако неко хоће да упоредимо батерије, нека скине AnTuTU Tester и покрене тест батерије.
Ја сам на QME, клокован на 787, добио 525 бодова.
Пробајте па да упоредимо.
 
Jesi li postavio negde linkove za sve to?

Nisam, jer su u pitanju tutorijali i sa jednog drugog foruma sa kog sam banovan, pa ne želim javno da ih prenosim...

Ако неко хоће да упоредимо батерије, нека скине AnTuTU Tester и покрене тест батерије.
Ја сам на QME, клокован на 787, добио 525 бодова.
Пробајте па да упоредимо.

Ajd sad ću da probam, mada ja ič ne verujem tim testovima, bitniji mi je lični utisak pri radu...

Edit. Moram prvo da je skroz napunim, pa tek onda da testiram, javiću rezultat...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno