Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

^ Neka ga unrootuje (to ne trazi SIM karticu), pa neka nosi u servis. Njemu sad ne treba samo unlock kod, vec i unblock kod (ako to uopste ima kod Alcatela).
 
Kako da ga UnRootuje ? Šta da radi? Probao je factory reset, da drži istovremeno dugme za paljenje i donje za Volume, i kaže opet traži kod.
 
Пробао сам сад да инсталирам ЕВРА РОМ. И кад уђем у рикавери, изаберем .зип датотеку инсталација крене и онда пише абортед!
Јел може нека помоћ?
Телефон је рутован и има инсталирам CWM рикавери.
 
ewra rom se ne instalira kroz recaveri vec kroz fast boot, raspakuj ewru negde na racunaru , ugasi tel. palis ga drzeci volume down i pover 10 sec. svetlece samo donji tasteri ,ubodi usb u tel. i racunar ,sada u raspakovanoj ewri imas fajl instal klik duli na njega i cekaj dok se zavrsi inst. ne diraj dok se ne pojavi pumjenje baterije. pre svega ovoga moras da imas instalirane drajvere. srecno
 
Jel ubacio neko ovaj Ewra ROM? Kako se ponasa telefon sa njim? Jel ima neke razlike u odnosu na Telenorov ili O2?
 
aj sad vi meni objasnite kako je ovo moguce, i jel moguce da samo ja imam ovakav problem :) shot_000001.png shot_000002.png
to se desi uglavnom kad upalim i ugasim wifi, ali tek posle drugog, treceg puta. A bude i da se desi da npr taj widget u opste nece da se upali samo kao krene da se pali i odmah se ugasi. Probao sam i druge widgete nije do njega, tj probao sam i bez widgeta nego direktno iz settings-a. I posle restarta radi normalno, a nekad proradi i sam od sebe. Ja mislio da to nesto ima veze sa telenorovim romom, i onda sam ubacio O2 i ista stvar :wall: pomagajte, nervira me:mad:
 
Jel ubacio neko ovaj Ewra ROM? Kako se ponasa telefon sa njim? Jel ima neke razlike u odnosu na Telenorov ili O2?
Убацио сам ја.. Сад ми је Х верзија, то је она најновија..
Процесор је на 787, може и на 825, али тад је нестабилан. На 787 ради одлично..
На предходној верзији сам два пута имао проблем да телефон неће да се упали после рестарта. И морао сам да флешујем фон.. Сад немам таквих проблема..
Фон је брз, лепо ради, ништа се не руши. Све је ок.
 
Убацио сам ја.. Сад ми је Х верзија, то је она најновија..
Процесор је на 787, може и на 825, али тад је нестабилан. На 787 ради одлично..
На предходној верзији сам два пута имао проблем да телефон неће да се упали после рестарта. И морао сам да флешујем фон.. Сад немам таквих проблема..
Фон је брз, лепо ради, ништа се не руши. Све је ок.

Jel ima nekog boljitka sto se tice trajanja baterije? Procitao sam da baterija duze traje, ali vise bih verovao nekom ko je to i probao u praksi. :)
 
Ovo u vezi trajanja baterije i mene zanima posto i ovako mi baterija jedva saceka vece.
 
Кад ставим проц. на 600 чини ми се да батерија дуже траје, али ја га држим на 787, па свакако морам да га пуним свако вече. Остане 20-30% са доста сурфа и стандардно неколико минута позива и 10-ак порука. Прекјуче ми је пред спавање остало 54% (процесор на 787) али сам га ипак ставио на пуњач, јер нисам цео дан био кући.

Кажите како да урадим неки тест са батеријом, па ви урадите исти такав па да упоредимо. Могу да урадим и на 600 и на 787. Тако ће сигурно бити меродавније.

П.С. Имао сам проблем пре неки дан да телефон неће да се упали, забоде на Алкател ОТ990 ЕВРА. Опет(на старијој ЕВРИ сам два пута имао проблем) сам флешовао, али преко рикаверија и сад нема више проблем. Гасио сам га и палио неколико пута и ради нормално.
 
Ne znam ni ja kako da obavim test sa baterijom. Normalno mi drzi dan, dan i po, ponekad izgura i dva dana uz neko minimalno koriscenje. Nekad mi se desi da ga skinem sa punjaca pred spavanje i ujutru sa 100% padne na 30-40% bez ikakvog koriscenja. Citao sam da se idrugima ponekad desi ovo ali nisam nasao odgovor.
P.S. Pisao sam vise puta ali 'ajde jos jednom da pitam. Da li neko zna da li i gde se mogu naci maske za ovaj telefon? Pukao mi je onaj poklopac baterije a ni prednja maska mi nije u bas najboljem stanju, pa ako neko zna neka pomogne. :)
 
Ихнталирај нешто да ти гаси интернет док је искључен екран. Ја користим Ђус Дифендер. Има распореде које можеш да намешташ, кад ће да пали интернет иако је екран искључен екран, да може г-мејл, фејсбук итд да се ажурирају..
Са њим не би требала батерија да се празни док је искључен екран.
 
Ja mu tutnuo QME rom i ekstra sljaka...,ipak je on na 2.3.4 i jos je on i bolji i od dobrog Marina roma...,ne vraca mi se na 2.2 ;-)
 
malo sam sad googlao u vezi romova za ovaj nas telefon, vidim da ljudi mole ove iz cm da naprave, rom, a ovi ni da beknu :) aj vi koji ste probali puno romova(koliko god to malo bilo:)) da mi kazete koji vam se pokazao kao najbolji.ja trenutno koristim o2
 
QME 2.3.4 Dobar room. Izasao je kernel za 2.3.4 OT 990 pace se i Marina moci clockovati. Verovatno ce biti i CM7 uskoro.
 
jel ti radi prednja kamera na skype-u, ako si probao?

Prednja kamera ne može da radi na Skype-u zbog ARMv6 procesora, Skype ih ne podržava, nema tog ROM-a koji će ti omogućiti video poziv na njemu.
 
Ovako , ne znam Pagzlyija niti znam koliko ima godina itd, ali se covek i te kako razume u android,a to sto copy/paste pa sta sada......Inace mnogima je pomogao kao i meni i zato sam mu zahvalan.

On ima znanje da potpisuje tudje radove a pakovati ewra rom sa raznim frekvencijama moze svako ko cita ewra blog (objasnio Gulyuk kako).

Ajde odavde neko neka od Ewra2 na 806mhz spakuje na 768mhz i da da se koristi, znaci covek se razume, dao sam samo jedan primer.Mada mozda je negde i ovo nasao pa nam dao,ali ne verujem.

Vidi se da ne citas nista sem (debelo cenzurisanog) android srbija foruma, Gulyuk Sergey je objasnio na svom blogu kako se to radi i dovoljno je da znas engleski da bi to uradio.

Za ono sto Gulyuk radi potrebno je znanje programiranja, a za ovo sto si ti opisao (a i vecinu ostalih dostignuca pomenutog lika) je potrebno samo copy/paste, osnovno poznavanje racunara (copy, rename, zip), i veliki bezobrazluk. Zamisli sad ti da uzmes neciju knjigu prekopiras je i potpises svojim imenom i distribuiras. Neko ko je sposoban da napise sopstvenu (knjigu, pesmu, guide) nikada ne bi potpisao tudji rad.

Pomenuti je obrisao vecinu guide-ova koje su drugi korisnici pisali na njegovom forumu. Uopste ne zeli da pomogne ljudima da nauce da nesto sami urade, vec samo reklamira sam sebe (kradjom i falsifikatima) potpisuje se na tudje romove, radove itd.
 
Poslednja izmena:
Ubacio QME 2.3.4 rom danas. Videcemo kako ce da se pokaze.

Vise mi se svidja ova "black tema" gingerbread-a... Treba vremena dok podesim telefon i instaliram sve aplikacije, ovo je ogoljeno maximalno, nema ni ringtonove... :)

Jel moze neko da okaci touchpal apk, iz stock telenor rom-a, ovaj sa marketa je malo drugaciji...
 
Ubacio QME 2.3.4 rom danas. Videcemo kako ce da se pokaze.

Vise mi se svidja ova "black tema" gingerbread-a... Treba vremena dok podesim telefon i instaliram sve aplikacije, ovo je ogoljeno maximalno, nema ni ringtonove... :)

Jel moze neko da okaci touchpal apk, iz stock telenor rom-a, ovaj sa marketa je malo drugaciji...
aj pa javljaj sto pre kakav je :) e kazi mi jel mozda kojim slucajem ubacen onaj meni sa precicama u notification baru?
 
aj pa javljaj sto pre kakav je :) e kazi mi jel mozda kojim slucajem ubacen onaj meni sa precicama u notification baru?

Ne znam na koje precice mislis, ali kad spustis notification bar ima one opcije za wireless, gps, data on/off... nesto kao stock widget power control
 
A kako se ubacuje QME 2.3.4?!
Jel mora pre toga da se telefon digne sa 2.2 na 2.3, ili može direkt na 2.3?!
Ja imam root-ovan telefon, flash-ovan sa O2 2.2...
 
Miki D, jel ima nekog boljitka sa 2.3 QME? Mislim, sto se tice brzine telefona, trajanja baterije... Sta se konkretno dobija upgrade-om na 2.3.4 sa QME ROM-om? Pozdrav
 
Miki D, jel ima nekog boljitka sa 2.3 QME? Mislim, sto se tice brzine telefona, trajanja baterije... Sta se konkretno dobija upgrade-om na 2.3.4 sa QME ROM-om? Pozdrav

Pa ok radi telefon, na qme default launcher je launcher pro. Lepo, brzo radi. Imao sam launcher pro i na 2.2.2, mislim da je sad malo brzi telefon, ali to je subjektivni osecaj... nisam radio benchmark :)
Baterija mi izgurala 2,5 dana, e sad sigurno ne moze da traje duze nego na 2.2.2... Po meni lepse izgleda ovaj android. Npr sad mi radi sinhronizacija sa FB, ali kad se izlogujes iz aplikacije gube se kontakti iz imenika... Rom je ogoljen sa aplikacijama, tako da posle flesovanja imas 140MB free. Instalirao sam sve ono za sta sam se setio i imam jos 90MB free...

Ubacio sam ICS temu, bas lepo izgleda... ali ima jedan bug, opciju battey use nece da otvori...
 
Nazad
Vrh Dno