Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci


Ondak stvarno ne znam zašto ti se gubi signal. Stavi ga na GSM only pa vidi kako se ponaša, Telenor ima problema sa 3G mrežom, pa moguće da je do toga, a ako i tad nastavi da ti bude nedostupan, reklamiraj.

jel se iskljuci AKTIVIRANI PODACI da sprecis non-stop logovanje sa netom, npr. kad ides u drugu drzavu pa da racun nebude :shock::shock::shock:

Možeš to, i to će ti ugasiti mobilni internet potpuno, a možeš prosto i da odštikliraš 'Roming podataka' opciju, ako samo želiš da sprečiš upotrebu neta u drugim mrežama, a da ti ostane funkcionalan u tvojoj mreži.
 
Ovo sam i ja primetio, pa uvek pritiskam dva puta, za svaki slučaj. Ne znam šta je razlog.
Probaj Full Screen Caller ID ili HD Caller ID i slične programe, ima ih nekoliko na Marketu. Ja koristim drugi.

Odličan je HD Caller ID, zaradovao se da mi rešava i prvi problem (da se pritisne 1 end call a ne 2x za prekid) i stvarno lepo prekida kada se namesti da funkcioniše i na outgoing, ali čim se prisloni na obraz pa se skloni vrati se defaultni ekran i onda mora opet 2x za prekid veze :(
Barem sam ustanovio da je do aplikacije problem a ne do Froya.
 
krenel koji bi omogucio kakav takav overklok za one koji zele,mada meni iskreno to ne treba,potencijalno produzio trajanje baterije,i omogucio custom romove
sam 2.3 koji je izbacio alkatel jeste poboljsanje,ali bi prava stvar ipak bio neki 2.3 funkcionalan rom,pre svih mislim da se CM pokazuje najbolje na slabijim telefonima
ovako,sa ovim 2.3 ce se mozda primetiti razlika u igranju koje igre,a mislim da je brzina telefona i interfejsa,ipak,placebo efekat

Za to nije potreban "poseban kernel" nego source postojeceg (2.3) kernela. Sto se tice placebo efekta tu se 100% slazem. Jedini osecaj koji sam imao koristeci 2.3 jeste jad i beda zbog curenja baterije, ja telefon koristim najvise za razgovore, 2.2 mi traje 3-4 dana a 2.3 je trajao od 7:00 do 17:00 (posle cega sam momentalno vratio 2.2).
 
Ne prekida na dugme za gašenje ako si sam inicijator poziva, prekida samo za dolazne. Barem je kod mene tako. Ali odgovaralo bi mi ako bi nekim tweakom/app moglo da se namesti da i za odlazne može da prekida na dugme, ali sumnjam.
 
Ljudi jel se nekom od vas mozda baguje mobilni internet, meni funkcionise neko vreme, tipa sad vremena i onda moram da ugasim telefon pa da upalim da bi mogao da ga ukljucim.
ps. a telefonu treba 100 godina da se upali, jel tako i kod vas?
 
e ljudi imam problem. otisao sam u recovery mode i uradio wipe dalvic cashe i nece da se upali, dodje do onog sto pise telenor i tako stoji, probao sam da izvadim bateriju i da vratim i isto :wall:
ima neko neku ideju sta da mu radim?
 
Koliko si dugo čekao? Nakon brisanja dalvik cache-a prvo pokretanje je nenormalno dugo jer mora da ponovo napravi isti što, pogotovo ako imaš mnogo instaliranih aplikacija, zna da potraje. Budi strpljiv i sačekaj, ako treba i 10-ak minuta...
 
Kakva su vam iskustva pri putovanju u roming zone? Postoje li neke specificne mere predostroznosti za prevenciju nenormalnih internet racuna?
 
pa cekao sam nekih 10ak minuta, imam oko 70 aplikacija instaliranih...ali sam uzeo i ubacio o2 rom i sad radi :) al sad imam jedno drugo pitanje, posto sam pre flesovanja odradio backup sa CWM-om.e sad tamo ima 7 fajlova. kako da znam koje da vratim, tacnije da li ja to biram sta se vraca ili on sam sve vrati? pitam to da se ne bi nesto pokarabasilo, zato sto je backup radjen na telenorovom romu, a sad je o2 rom. ako me razumete?
 
Imam problem. Od pre 2-3 dana telefon se sam otkljucava u dzepu, i desava mi se da slucajno pozovem nekoga, i popalim neke aplikacije. Jel imao neko slican problem? Da li bi resetovanje pomoglo?
 
Ljudi mene interesuje

Da li je 2.3.4 stavrno bolji od 2.2.2? Video sam da su se neki ljudi zalili da nije odradjen kako treba, a i Telenor je naveo isti razlog zasto ga nece podrzavati.

I da li se meni cini ili boje izgledaju malo bolje/lepse na gingerbread-u?

Unapred hvala
 
Samo jos da dodam...

Mozda su ova pitanja vec odgovorena, tek sam sad poceo citati postove pa me cisto interesuje na brzinu jer planiram kupiti ovaj telefon negde do kraja ove nedelje...
 
Onaj zaglavljen pixel je nestao, valjda mu je trebalo malo akcije na ekranu, sada imam drugi problemcic, nemogu da gledam youtube, samo se vrti ono ucitavanje, iako imam 4mbit down, (telenor prenesi i surfuj), ponekad upali da ocistim kes ali ne uvek???
 
Malacath, mislim da nema razloga gledati ovaj telefon vise pored Telenor Touch Plus-a. Preporucio bih ti da pogledas njega.
 
Koliko vas je instaliralo madjarski 2.3.4 i da li ste zadovoljni? Da li je neko stavio Marina ROM 2.3.4? Ima li nekih problema?
 
Ja sam se bio prebacio na 2.3.4 i stavio O2 rom, ali sam se vratio na froyo posle nedelju dana, jer me je strasno nervirala potrosnja baterije.
 
meni baterija definitivno drzi duze sa 2.3 marina romom i onom nocheck skriptom
nije neki preporod,ali ima napretka.
da li se isplati preci na ovo,ne znam.cini mi se da malo bolje rade igre(worms),ostatak...povremeno zaglupi ovaj rom.da hoce da izadje neki cm7 :(
 
meni baterija definitivno drzi duze sa 2.3 marina romom i onom nocheck skriptom
nije neki preporod,ali ima napretka.
da li se isplati preci na ovo,ne znam.cini mi se da malo bolje rade igre(worms),ostatak...povremeno zaglupi ovaj rom.da hoce da izadje neki cm7 :(


Trenutno najbolji rom za OT 990 je EWRA Rom mozete ga naci na http://x-ewra.blogspot.com/, drzi bateriju 2-3 dana uz normalno koriscenje i trenutno je u razvoju. Verzija 0.1 je trenutno aktuelna a Gulyuk radi i na sledecoj unapredjenoj verziji. Definitivno prvi custom 2.2.2 rom za ovaj telefon, i ujedno i najbolji rom koji mozete instlirati.


Na http://x-ewra.blogspot.com/ se mozete zahvaliti kralju Gulyuk Sergey-u i ostaviti komentar ili sugestiju.
 
Poslednja izmena:
ne znam a li je dozvoljeno kaciti linkove ka drugom forumu, pa se izvinjavam unapred ako nije...
http://www.halohalo.rs/forum/showthread.php/253-TELENOR-HU-2-3-4-na-TELENOR-SR-2-2-2

Cudi me da je taj Pazglup smeo to da objavi na nekom drugom forumu sem svog, banovan je zbog kradje sa xda foruma. Pokusao e da objavi taj "svoj" program 3 posta posle originalne procedure koju je napisao qltsar, inace lik je tezak plagijator i potpisuje se na tudje radove. U toj proceduri koju je ukrao je obrisao qltsar-ovo ime i napisao svoje. Najgore od svega je sto je to njegov drugar to objavio u istom postu a samo 1 stranicu posle original-a.
 
Cudi me da je taj Pazglup smeo to da objavi na nekom drugom forumu sem svog, banovan je zbog kradje sa xda foruma. Pokusao e da objavi taj "svoj" program 3 posta posle originalne procedure koju je napisao qltsar, inace lik je tezak plagijator i potpisuje se na tudje radove. U toj proceduri koju je ukrao je obrisao qltsar-ovo ime i napisao svoje. Najgore od svega je sto je to njegov drugar to objavio u istom postu a samo 1 stranicu posle original-a.

Hahaha kralju, "Pazglup". btw covek na svom forumu edituje tudje poruke brise tekst ljudi sa kojima se ne slaze menja ga, dopisuje svoj tekst a onda banuje. Mene je banovao zbog teksta o EWRA romu (koji je obrisao), izgleda ga iskompleksirao Gulyuk sa svojim romom.

Show to samo u srbiji ima, forum sa plagijator troll moderatorom.
 
Poslednja izmena:
Ovako , ne znam Pagzlyija niti znam koliko ima godina itd, ali se covek i te kako razume u android,a to sto copy/paste pa sta sada......Inace mnogima je pomogao kao i meni i zato sam mu zahvalan.Ajde odavde neko neka od Ewra2 na 806mhz spakuje na 768mhz i da da se koristi, znaci covek se razume, dao sam samo jedan primer.Mada mozda je negde i ovo nasao pa nam dao,ali ne verujem.Nego imam problem sa link2sd,kada skidam app pakuje na sd card umesto na ext2,a kada prebacujem sa sd card na ext2, create link on ext2 ,ono preacuje i na ext2 i opet na sd card?????? ali je tako, i ne oslobadja mi sd card uopste.Zna li neko resenje.
 
Imate i ewru2 na 768mhz -max i ewru2 na 806mhz-max.Pa kome sta odgovara neka instalira.Mada sam ja imao 5puta problem sa ewrom2 na 768mhz, a to je, da sam svih 5 puta radio restartovanje i dolazi do toga da dodje do pocetnog ekrana, alcatel one touch ewra 2 i ni da mrdne odatle.I onda svih 5puta opet flesovanje i podesavanja, i sada sam na gingeru madjarskom i rom marina lite,ali me koci ovo sa aplikacijama-iritira.
 
Jel moze neko uputstvo za instalaciju EWRA2 ROM-a? Pozdrav i hvala!
 
Poslednja izmena:
kada otkucam poruku duzu od 3 poruke konvertuje mi je u multimedijalnu. jel mogu da to iskljucim . meni se cini da je maksimum 6 poruka u komadu. da li sam upravu.
 
Dobio sam mejl

"nekoliko puta sam unosio netačan kod, i sad neće da mi primi ni Telenor kart. a tel. rutovao i izgubio sam garanciju na njega. Pa ti se javljam za pomoć ako znaš kako da ga otključam."

Probao unlock kod više puta.

Ima li neko neku ideju?
 
Nazad
Vrh Dno