Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

NIsam još uzeo fon :d:d:d:d:d

Moći ću za nekoliko dana, zbog ugovorne obaveze, ali eto, dok naručim, dok stigne, taman ....

Ima samo komplet maski u raznim bojama, ali koštaju koliko ću da platim ceo telefon. :D

Za koje krševe sam nalazio silikonske, a za ovog nema ... nije zastupljen valjda ...
 
Jesi li skinuo fabričku foliju? Ako jesi, kakav je ekran bez nje, ima li razlike u brzini odziva?

Jel' moguće da ja nisam ni imao tu foliju ili sam toliko ćorav da je ne vidim, a bojim se da pokušam da nešto odlepim sa ekrana, kakav sam buzdovan odvaliću ekran :D?

Nego, jel neko uspeo ovo:

Jel neko uspeo da doda FB account u "Accounts and Sync"? Ja kad kliknem na Add account->Facebook, on me odvede na glupavu preinstaliranu zvaničnu FB aplikaciju da se ulogujem, ja to uradim i ništa, on ne doda account tamo gde treba... Hoću da povežem kontakte sa FB i zbog toga nikako ne mogu. Ideas?

?

Btw, jel' ovo na njemu android stock OS ili neka custom varijanta, ima par gluposti koje me nerviraju, navikao sam na Sense? Recimo, stock dialer je piece of crap, nema pretraživanje kontakata i T9 i kao takav je neupotrebljiv, srećom, ima dosta alternativa na Marketu. Zatim, nedostaje mi par funkcija Sense People aplikacije, no dobro, preživeću.

I, ne znam da li ja negde grešim ili je takav feature, ali kad stišavam ton volume down dugmetom, mogu samo da ga ugasim do vibracije, ne mogu i vibraciju da ugasim. Na Sense-u može i jedno i drugo. U podešavanjima zvuka, za vibraciju postoje 4 opcije: uvek, nikad, samo kad je silent i samo kad nije silent, meni stoji 'uvek', pa da bih isključio ton, a ostavio vibraciju moram da ulazim u Settings->Sound svaki put, što je poprilično *****no. Jel' ima neki zgodan toggle widget za tu svrhu?
 
Nisi ćorav, nego folija ne ide samo preko ekrana, nego preko cele prednjine. Pogledaj oko kamere, oko rupe za zvučnik .... imaš je sigurno ...
 
Facebook Sync ne radi iz nekog razloga. Citao sam na netu da je Facebook nesto menjao API i sada na nekim telefonima ne radi sync. Valjda ce resiti to kroz neki update. Za audio profile probaj AudioGuru, meni super radi radnju, ima i lep widget.
 
Nisi ćorav, nego folija ne ide samo preko ekrana, nego preko cele prednjine. Pogledaj oko kamere, oko rupe za zvučnik .... imaš je sigurno ...

Jok, nemam. Možda je radnik u prodavnici skinuo, ja nisam sigurno...

Facebook Sync ne radi iz nekog razloga. Citao sam na netu da je Facebook nesto menjao API i sada na nekim telefonima ne radi sync. Valjda ce resiti to kroz neki update. Za audio profile probaj AudioGuru, meni super radi radnju, ima i lep widget.

Thanx, probaću...
 
Ako oćeš, ti prodam :) :) :) :)

Pošto maločas dobio mejl od Telenora, moći ću da ga uzmem 09.11. .....

Samo, ako se ja "oladim" za to vreme, džaba im .... možda im ipak potražim popust 50%, a fon kad i kako nabavim ...
 
A kakva je kamera? Vidim neke snimke u hd, sta je to?
 
magic, gde si nasao masku za ot, aj daj link ako moze, ja ih nigde nisam nasao.

sto se futrole tice jedino sam nasao za htc neku koznu koja je 1k a odgovar, tj nije tesna.
 
Kako isključiti senzor koji gasi ekran kada se telefon prinese uvetu prilikom razgovora?!
Dolazi do problema, jer kada se završi razgovor, potrebno je par sekundi dok se ekran ponovo ne upali, a samim ti i veza ne prekine...
Zar je moguće da je samo meni ovo problem :(
 
To je prisutno kod svih androida.
Tzv. proximity senzor, ne znam da li ga je moguce ugasiti.
 
Ma kako ste vi videli tu foliju? :D

Evo sad bas 5min gledam telefon.... Primetio sam oko zvucnika da se vidi prsten, kod prednje kamere nema taj prsten/kruzic.... Vidi se i na ivicama u gornjem delu.... Jel ja ovo tripujem ili je to stvarno folija? Probao sam da odlepim ali nikako da potkacim (mora da pustim nokte :p ).
 
Ma ja ovo ne mogu da odlepim :D

Vi koji ste skinuli foliju, jel iima neka razlika?
 
I druze sa tim resetom se sta sve gubi i kako se radi? I mene zeza mms,a ovi u telenoru rekli kao nece jer sam potrosio sve mb-e po punoj brzini pa sad net radi sporo i ne moze da ucita sto mi nije logicno...
Evo samo da javim da je onaj nadasve cudni problem sa mms-om resen, i to na jedan tradicionalan :d nacin - pao je reset na factory defaults i sada sve savrseno sljaka :) U cemu je tacno bio problem pojma nemam, buduci da su svi parametri bili namesteni kako treba (provereno vise puta). Mozda gremlini :p a mozda je samo telefon pokazivao svoju samovolju (nije dzaba smart ;) )
 
ovi u telenoru rekli kao nece jer sam potrosio sve mb-e po punoj brzini pa sad net radi sporo i ne moze da ucita sto mi nije logicno...

Savrseno je logicno :D Prodaju nam maglu, taj ograniceno neograniceni net je teska glupost, zato sto je neupotrebljiv ;)
 
Savrseno je logicno :D Prodaju nam maglu, taj ograniceno neograniceni net je teska glupost, zato sto je neupotrebljiv ;)
Ja ipak mislim da to nema veze sa mms-om tj.da je on stavljen na poseban net jer se ne tarifira tj.fiksna je cena...,ne znam kako da pojasnim i da to nema veze sto mi je net spor...,ali provericu u novembru kad mi vrate brzi net i mb-e
 
Jel neko nasao resenja sa kacenjem ovog telefona na win7 komp npr. rad sa PCSuite?
 
Poslednja izmena:
hvala mnml a bas sam mislio da ga uzmem,ima jos telefona a bice ih jos na tone
pozdrav
 
ono sto mene muci je 158mb rom-a. sve sto moze sam instalirao na sd karticu, sto je moralo na rom nije vece od 50mb.sta je sa ostalih 100mb, zar je moguce da je sistem i njegove aplikacije 100mb.da napomenem da je telefon rootovan i da sam obrisam sve sto je moguce iz sistema da bi oslobodio rom, ali i dalje sam na 15mb free roma.
 
to je i meni bio problem sa bladeovih 330mb sad lepo imam 1,2 gb i ne brinem
 
ono sto mene muci je 158mb rom-a. sve sto moze sam instalirao na sd karticu, sto je moralo na rom nije vece od 50mb.sta je sa ostalih 100mb, zar je moguce da je sistem i njegove aplikacije 100mb.da napomenem da je telefon rootovan i da sam obrisam sve sto je moguce iz sistema da bi oslobodio rom, ali i dalje sam na 15mb free roma.
Ako imas 200gb hdd i ubacis win7, dal ces da imas isto ili manje gb-a? ;)


Sent from my GT-S5570 using Tapatalk
 
Mož' da ubaci SD karticu ;)
 
Odradio...Rad sve ko lutka ...samo sam morao da upisem IP za WiFi.Nisam probao USB vezu na ovom na PC ima opcija...

Pa da,moras samo jednom prvi put da upises IP,posle nemoras.Ma sta ce ti USB veza?Samo da se zezas sa kablovima.Ovo lepo i brzo pici,prebacio sam danas neki dokumentarac od 300 MB za 3-4 minuta.Sta ces lepse.
 
Nazad
Vrh Dno