Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Moj je danas imao blizak susret sa betonom.
Ispao mi je telefon kao nikada u životu.
Odrao sam mu sve četri strane ali ekran ima samo dvije tačkice kod prednje kamere ostalo netaknuto.
Za sada da kucnem radi OK, kao i prije, čak se i ne restartuje :D što je prije pada bio slučaj.
Ovim sam izgubio garanciju ,al mi nije žao i onako me smara, pola grada ga ima :D
 
Znam da će da zvuči smešno ....

Kako bre da promenim tastaturu za SMS?

Skinuo sam neku srpsku, i štikliram je u language i keyboards, ali i dalje kada uđem da kucam SMS otvara staru.

I drugo, kako da mi se Skype ne odloguje?

MSN ICQ sve stoji u pozadini, uvek je online, a skype ulogujem, i ako ga neko vreme ne koristim, on se izloguje. Bezveze.
 
Кад куцаш поруку дуго задржи додир у пољу текста, иди на МЕТОД УНОСА и одабери коју хоћеш.
 
Može li preporuka treba da produžim ugovor u Telenoru pa sam u dilemi koji telefon da uzmem "Telenor OneTouch" ili "Samsung GALAXY mini".Nekako mislim da je bolje "Samsung GALAXY mini" jeste da je malo skuplji ali zbog update kojeg još uvek nema za "Telenor OneTouch" možda "Samsung GALAXY mini"???
 
OneTouch je po mom misljenju za klasu bolji. Malo veci ekran a duplo veca rezolucija, prednja kamera, blic na zadnjoj, a jeftiniji. Pritom, nisam siguran ni za Galaxy Mini da ima 2.3 update. Sestra ga ima i korektan je tel, u toj klasi, ali losiji od OneTouch-a.

O2X via TTv2b5
 
Može li preporuka treba da produžim ugovor u Telenoru pa sam u dilemi koji telefon da uzmem "Telenor OneTouch" ili "Samsung GALAXY mini".Nekako mislim da je bolje "Samsung GALAXY mini" jeste da je malo skuplji ali zbog update kojeg još uvek nema za "Telenor OneTouch" možda "Samsung GALAXY mini"???

OT je bez ikakve sumnje bolji telefon, nemoj ni da ih porediš...
 
Pritom, nisam siguran ni za Galaxy Mini da ima 2.3 update.
Ima zvanican 2.3.4(5/6?), ali i unofficial CM7.2 (kog ja vozim), MIUI Beta... portuje se cak i CM9 :d.
Cackao sam ortakov OT, razlika u rezoluciji i velicini displeja je dovoljna da prestanes da se dvoumis. Definitivno treba ici na OneTouch :)
 
Poslednja izmena:
Nakon stavljanja novog 2.3 OS-a imam utisak da mi baterija dosta brzo pada, iako nisam radio nista sem sto sam se javio dva puta. Baterija je za nepuna tri sata pala na 73% Moze li se nekako videti sta jede toliko bateriju i sta da pogasim (i kako) od nepotrebnih servisa?
 
Ginger je zahtevniji od froya, trosi vise memorije, baterije... tako je na svim uredjajima.
 
Ali ja sam procitao da na nekim modelima telefona kao npr. SE Xperia mini, baterija duze traje sa Gingerom nego sa Froyom. Ja nemam zamerki na moj telefon, kao da se povampirio u poslednje vreme, radi kao sat! :) Samo me kolje sto ne mogu nigde da nadjem komplet prednju i zadnju masku, jer mi je onaj poklopac baterije naprso kad mi je tel ispao. A sto se baterije tice, posto mi je ovo prvi android p*zdeo sam u pocetku dok se nisam navikao na kratko trajanje baterije, ali sada ga ne bih menjao, skroz sam zadovoljan! Extra telefon za male pare.
 
na kom forumu ima uputstvo za instalaciju na srpskom?mrzi me da citam sa xda x :p
cuo sam da se i nije bas nesto pokazao novi rom,ali dobro,treba probati. mada ne vidim neku veliku poentu u upgradeu ako nema posebnog kernela za ovaj rom
 
ako neko hoce da ga proda, tu sam. placam 80e. da je nov i da radi ne sve mreze. negde sam procitao da neki telenorovi mogu da rade na svim mrezama. posaljite mi na pm.
 
Pozdrav !!
Imam Telenor Alkatel ot990, root-ovan, sa fabrickim rom-om. Udjoh u neku raspravu veceras, kazu kao ima boljih, al niko da mi konkretno odgovori :(
Pa vas molim da mi kazete koji se rom najbolje pokazao i odakle da sa svucem.
Hvala puno
 
Pozdrav !!
Imam Telenor Alkatel ot990, root-ovan, sa fabrickim rom-om. Udjoh u neku raspravu veceras, kazu kao ima boljih, al niko da mi konkretno odgovori :(
Pa vas molim da mi kazete koji se rom najbolje pokazao i odakle da sa svucem.
Hvala puno

Poslao sam ti sve na PP
 
Pozdrav !!
Imam Telenor Alkatel ot990, root-ovan, sa fabrickim rom-om. Udjoh u neku raspravu veceras, kazu kao ima boljih, al niko da mi konkretno odgovori :(
Pa vas molim da mi kazete koji se rom najbolje pokazao i odakle da sa svucem.
Hvala puno

Boljih nema, a ni losijih. Trenutno ne postoji ni jedan jedini custom rom ni za 2.2 ni za 2.3 verziju. Stanje je moguce da se uskoro promeni ako gulyuk.s uspe da kompajlira kernel. Pomenuti rus (Gulyuk) je jedini koji pokusava (i moze) da nesto napravi i trenutno (ja bih rekao sa uspehom) resava curenje baterije. Njegov "Marina rom" je nesto najblize custom romu sto postoji za ovaj telefon, ali instaliranje 2.3 verzije nije dobro resenje dok se ne sredi curenje baterije.
 
Factory reset ili facotry settings, to će da mi vrati na fabričko, i UnRootovaće ga? Ali će ostati O2 ?

Da li ima neka opcija da sve pobrišem, totalno, a da ostane samo root i O2 ? Malo bi da krenem ispočetka, ali ne baš skroz ispočetka ....
 
Factory reset ti neće unrootovati telefon, tako da ti je to odgovor na poslednje pitanje ;)...
 
da li neko zna gde ima da se kupi folija za ekran

desava se da mi cesto gubi mrezu, pa mi stizu poruke o propustenim pozivima ili kad zovem ispise da je mreza trenutno nedostupna, jel moguce da je do mreze
 
Poslednja izmena:
desava se da mi cesto gubi mrezu, pa mi stizu poruke o propustenim pozivima ili kad zovem ispise da je mreza trenutno nedostupna, jel moguce da je do mreze

Kako ti je podešen režim mreže? GSM only, WCDMA only ili GSM/WCDMA auto?
 
Jel' ovo feature ovog modela Alcatela ili generalno Froya - pozovem nekoga, završim razgovor, kad treba da prekinem moram da precizno stisnem end call u dnu ekrana, ako omašim, ostane veza aktivna. Na dugme sa strane se ne prekida veza. Najviše bi mi odgovaralo da umesto na dnu to dugme bude na sredini i da bude veće?

I kako da mi kod prikaza slike iz imenika kad me taj neko zove, da slika bude preko celog ekrana?
 
Jel' ovo feature ovog modela Alcatela ili generalno Froya - pozovem nekoga, završim razgovor, kad treba da prekinem moram da precizno stisnem end call u dnu ekrana, ako omašim, ostane veza aktivna.

Ovo sam i ja primetio, pa uvek pritiskam dva puta, za svaki slučaj. Ne znam šta je razlog.

Najviše bi mi odgovaralo da umesto na dnu to dugme bude na sredini i da bude veće?

I kako da mi kod prikaza slike iz imenika kad me taj neko zove, da slika bude preko celog ekrana?

Probaj Full Screen Caller ID ili HD Caller ID i slične programe, ima ih nekoliko na Marketu. Ja koristim drugi.
 
Kako ti je podešen režim mreže? GSM only, WCDMA only ili GSM/WCDMA auto?

GSM/WCDMA auto

jel se iskljuci AKTIVIRANI PODACI da sprecis non-stop logovanje sa netom, npr. kad ides u drugu drzavu pa da racun nebude :shock::shock::shock:


jel neko zna gde da nabavim foliju za ekran, moju sam izgulio preko sredine pa mnogo smeta
 
Poslednja izmena:

krenel koji bi omogucio kakav takav overklok za one koji zele,mada meni iskreno to ne treba,potencijalno produzio trajanje baterije,i omogucio custom romove
sam 2.3 koji je izbacio alkatel jeste poboljsanje,ali bi prava stvar ipak bio neki 2.3 funkcionalan rom,pre svih mislim da se CM pokazuje najbolje na slabijim telefonima
ovako,sa ovim 2.3 ce se mozda primetiti razlika u igranju koje igre,a mislim da je brzina telefona i interfejsa,ipak,placebo efekat
 
Nazad
Vrh Dno