Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Mana je sto trenutno ne vidi ext particiju(kako sam shvatio dok ne izadje kernel source nista od toga..), tako da ne moze sve da se prebaci na istu..

Samo ovo je dovoljan razlog da ni ne razmišljam o upgrade-u. Gde da smestim 240 aplikacija :d?
 
Meni izgleda link2sd normalno detektuje ext particiju i sve radi kao i na 2.2 ..
Tj evo prebacio sam vec gomilu aplikacija i sve je ok.. Tamo se pise da ne vidi ext, pa me to sad malo buni, ali evo u mom primeru je odradilo isto kao i na 2.2 .. :)
 
Ok then, ondak da počnem da razmišljam :)...
 
Ne bi bilo lose da nas oni hrabri koji su uradili update sa 2.2 na 2.3.4 obavestavaju kako funkcionise telefon kada se koristi svakodnevno. A isto tako bi bilo vrlo ljubazno kada bi neko napravio tutorijal za ovaj upgrade kao za flash-ovanje i root-ovanje. :) BTW pojavio se ovaj nas tel u slobodnoj prodaji, kao ALCATEL OT-990, za 160 evropskih! :)
 
Poslednja izmena:
Kad se odradi upregrejd nema roota. Iz bootladera se instalira Marina 5.1 lite, ona nije imala recovery. Pa sam nasao recoveri koji se instalira iz fastboota na xda forumu. Onda sam instalirao Marinu 5.1 odexted preko recovery-a. Radi ok. Samo sad da vidimo kako se ponasa baterija.
Marina 5.1 lite flash iz bootladera:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=299039&st=3100#entry12178515

Installing ClockworkMod Recovery
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23403765&postcount=256
Link2sd radi. Slobodne memorije kod mene 147mb.
 
I ja sam u fazi testa baterije, mada deluje da ce biti ok.. Sve ostalo odlicno radi za sad.. Uputstvo u sustini mozete da pratite ono danijelovo sa xda, stim sto ja nisam radio poslednji korak..Odradio sam instalaciju 2.2 R hu roma sa modem patchom, update zipom stavio 2.3.4 verziju, onda instalirao cwm za 2.3.4 preko fastboota i iz cwm-a marina lite rom..

Odexed si odradio sa onom skriptom preko cwm-a ili kako?

edit: Ok vidim sad.. :)) Nisam gledao 4pda, ne videh da ima odexed verzija roma..
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika između odexed i deodexed?
 
Odexed zauzima vise prostora, manje rama (kod mene 3-4 mega), a kod deodexed mozes da modujes sta god ti padne na pamet. I navodno su odexed romovi brzi, medjutim ja nisam primetio razliku.
 
Poslednja izmena:
Odexed zauzima vise prostora, manje rama (kod mene 3-4 mega), a kod deodexed mozes da modujes sta god ti padne na pamet. I navodno su odexed romovi brzi, medjutim ja nisam primetio razliku.

Samo brze podizu sistem (ne mora da se kopira classes.dex u dalvik cache).
 
Ако изаберем "ВРАЋАЊЕ ФАБРИЧКИХ ПОДЕШАВАЊА" из опција->подешавање приватности, јел ће то вратити све као што је било кад сам га купио (све апликације, и оне које сам избрисао) или не?
 
Ako nisi rootovao, hoće. Ako jesi i pritom obrisao nešto od aplikacija koje su došle uz telefon - neće ih vratiti.
 
Pomoć!
Od danas mi ne radi internet na telefonu preko edge ili hsdpa. Preko wifi radi. Kad pritisnem onaj data widget kaže "...is trying to be enabled" ali se ništa ne desi, to jest ne pojavi se ona ikonica gore desno sa E ili H. Pod wireless settings u mobile uključen data mode enabled. Telefon je rootovan inače. Meni liči kao da je neko greškom obrisao aplikaciju koja to omogućava, davao telefon na pola sata nekom da u mraku nađe nešto pomoću blica :).
Kako da vratim mogućnost konektovanja na net bez wifi-a?
 
ja sam imao identican problem sa konekcijom . jednostavno sam nazvao servis da mi posalju podesavanja interneta i sve je opet radilo. iako nisu bila izbrisana jednostavno ih telefon nije prihvatao. probaj nista te ne kosta. pozdrav
 
HELP...vidim da se nikom nije desavalo...imam fon 3 meseca..nikakve zamerke baterija traje kao i vama,znaci prosek..ali zadnja 2-3 dana traje ..malo je reci upola manje uz upola manje koriscenja!Bukvalno vidim kako curi...desavalo mi se i pre jednom..ali samo sam ga ugasio-upalio napunio i drzala normalno...Da napomenem jer mislim da ima veze sa tim..obrisao sam FUCKIN battery.log!
 
Damn..nisam to napomenuo...gledao naravno..Nista..android sistem-pasivni rezim-Prikazi-Telefon u stanju mirovanja..nikakva app.....(Better battery states ovo je app?)
 
Jel imao neko slican problem. digitalni sat ala htc mi stalno bjezi na drugi ekran a ne onaj osnovni. jel moze to da se zakljuca ili je fora u necem drugom?
 
Damn..nisam to napomenuo...gledao naravno..Nista..android sistem-pasivni rezim-Prikazi-Telefon u stanju mirovanja..nikakva app.....(Better battery states ovo je app?)

Da to je aplikacija pomocu koje mozes da vidis sta i koliko drzi wake lock, koristi senzore, cpu i sl.
 
Kako se ponasa 2.3.4 kod onih koji su ga update-ovali? Jel ima neke sanse za izradu tutorijala sa linkovima, kao za flash-ovanje i root-ovanje? Pozdrav
 
Jel imao neko slican problem. digitalni sat ala htc mi stalno bjezi na drugi ekran a ne onaj osnovni. jel moze to da se zakljuca ili je fora u necem drugom?

Promeni broj home ekrana ili stavi drugi launcher.

Kako se ponasa 2.3.4 kod onih koji su ga update-ovali? Jel ima neke sanse za izradu tutorijala sa linkovima, kao za flash-ovanje i root-ovanje? Pozdrav

Kažu da je za sada ok, ja ću još da pričekam malo da vidim da li ima nekih bugova i kako se ponaša. Ima tutorijal na XDA, a mijalkocar ga je preveo, pa bi mogao da ga ostavi i na ovom forumu, da ja ne prenosim njegovih ruku delo :).
 
Koliko sam shvatio, moze da se odradi update na 2.3.4 pa tek onda da se root-uje? Ako sam dobro shvatio :)d), koliko slobodog prostora ima nakon prelaska na 2.3.4?

Ne moze da se odradi zvanican update, ali postoji pomenuta procedura i uputstvo na xda forumu..

Kad se odradi update postoji i procedura za root na xda, ali je bolja varijanta da se odmah instalira odexed marina rom sa 4pda foruma (link je neko vec dao iznad) koji vec ima odradjen root, cwm i dodatno je jako lepo tjunovan..

Sa odexed romom dobija se jos na prostoru, tako da posle instalacije inicijalno ima 151 mb free.. Ja sam instalirao gomilu aplikacija (tj vratio ih titanium backupom) i imam nekih 90 do 100 mb i dalje slobodno, (naravno u kombinaciji - link2sd aplikacija i ext particija)..
Sto se baterije tice utisak je da radi kao i na 2.2 verziji, mada ne mogu da pricam o ponasanju iste u nekom normalnom radu posto mi je mob veci deo vremena od upgradea u upotrebi .. :D
Elem, za sada sve odlicno radi..
 
Nazad
Vrh Dno