Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Jel mozes necim da usmimis i postavis ovde ili nadjes na youtubu mozda?
 
Android Win7

E mislim da sam nasao o cemu se radi. Instaliraosam aplikaciju android win7 i sa home dugmetom menjam koju verziju ocu da vidim na ekranu naci menjam temu win7 ili redovna tema. sad ako posle win7 vratim nazad na redovnu i ne iskljucim win7 android verovatno on to svira. samo neznam kako da iskljucim, sad vec satima nije svirao jer iskljuciosam win7android. Sad bi jos trebalo da nadjem opciu da se to moze nekde iskljuciti.
 
kako se menja ton zvona i poruka. ja jos nista na njemu nisam mjenjao.
 
Instalirao sam CWM, ali ne mogu nikako da restartujem telefon u CWM
 
E ovako, napravio sam jutros update 10tak aplikacija, preko mreže, ne wifija, rekoh što da ne i onako ne uspijem potrošiti mjesečno tih 500gb.
U toku update-a sam ušao u lift i bio van mreže nekih 10tak sekundi.
Update za neke se prekinuo a neke je odradio prije prekida.

Posljedice danas je da je ostao bez memorije, na telefonu, uspio sam kasnije da brišem update za većinu programa i sad imam 35mb slobodno.
Medjutim telefon radi veoma kilavo, naročito opera mini.
Mene interesuje šta sad da radim, da li postoji neki reset da ga vratim na fabričko stanje i da li gubim garanciju.
Možda je malo bezvezno pitanje ali ja se nisam upuštao toliko u ovaj androide iako imam i cha cha i na njemu sam radio update programa i sve je prolazilo bez ikakvih problema.

Kako se pravi backup imenika za ovaj telefon, u kojim opcijama to tražim, jel treba da ga povežem na računa prilikom backupa ili ne.

Unapred se zahvaljujem.
 
Mozes da odradis factory data reset, sto ti vraca sve u prvobitno stanje (bice ti sve kao kad si uzeo telefon)..
Brise ti phonebook, sve naknadno instalirane programe i podesavanja..Ono sto si imao na sd kartici ostaje(slike, media fajlovi i slicno)
Reset radis tako sto ugasis telefon i drzis pritisnut volume up taster i power zajedno dok ukljucujes telefon..Drzis oba tastera neko vreme dok se ne pojavi android logo cini mi se pa pustis i odradice ti reset..

Imenik cuvas u contacts aplikaciji tako sto kad udjes u istu ides na menu key (levi taster sa cetiri kvadratica:), i ides import\export pa recimo export to sd card..
Kad resetujes telefon na isti nacin importujes kontakte sa sd kartice..

Ne gubis garanciju, reset samo vraca podesavanja na fabricka tj kao sto ti vec napisah ..


Poz ;)
 
Poslednja izmena:
poz,
telefon mi nece da uradi factory reset ,rutovan je i dekodiran probao sam i hard reset ,nista se ne desava ,kad ga upalim sve je kako je i bilo .??????
 
Jel ima gdje da se kupi futrola za ovaj telefon silikonska a da nije ona rupičasta iz Telenora.
Djeluje mi krhka a nije ni lijepa.
 
Ja sam sa njima imao problem za druge stvari, prvo 2 nedelje čekaš da pošalju, jer izgleda rade samo kao psrednici, i kada naručiš 2 ili 3 stvari, čekaju sa raznih strana da se to skupi. Dakle, 10-15 dana dok uopšte pošalju ... i još sa tracking number. I nema 2 meseca paketa. Onda se žalim, pa kao oćete pare nazad, ili da pošaljemo ponovo. Ja se odlučim da pošalju ponovo. I sada opetčekam evo već 20 dana. Na kraju ću i ja da tražim pare nazad.
 
Instalirao sam CWM, ali ne mogu nikako da restartujem telefon u CWM

Skini sa marketa recovery manager ili hot reboot, pa tamo imas "soft" opcije za to

poz,
telefon mi nece da uradi factory reset ,rutovan je i dekodiran probao sam i hard reset ,nista se ne desava ,kad ga upalim sve je kako je i bilo .??????

Mozes "rucno" iz RootExplorera da obrises data direktorijum, ili da udjes u CWM pa factory reset.

Ne naručujte sa navedenog sajta ! Ja sam naručio 17.12.2011. i nikada ih nisam dobio jer ih nemaju !!!!
Povraćaj novca je izvršen tek 3.5 meseca kasnije.
Psovao sam im sve po spisku da bi mi vratili novac (prethodno nisu hteli da priznaju da nemaju silikonske obloge).


Toliko.....

Veruj mi to je bila tvoja greska, lepo pise da nemaju na stanju (dugo dugo stoji ta info).
 
Veruj mi to je bila tvoja greska, lepo pise da nemaju na stanju (dugo dugo stoji ta info).

Teško da je bila moja greška:
17.12.2011. (kada sam naručio) je pisalo da ima i u prepisci sa njima su mi to tvrdili (imam transkripte).

Pažljivo pročitaj pre nego što prokomentarišeš.......
 
Teško da je bila moja greška:
17.12.2011. (kada sam naručio) je pisalo da ima i u prepisci sa njima su mi to tvrdili (imam transkripte).

Pažljivo pročitaj pre nego što prokomentarišeš.......

Pazljivo sam procitao na tom sajtu da nema na stanju, i tako je vec par meseci, video sam da ljudi komentarisu i da planiraju da naruce ali mi nije bilo jasno kako ne vide crvenim slovima "out of stock", a upravo sam primetio da toga obavestenja nema vise.
 
Jel' ima neko predlog:

1. kako rešiti ovu nelagodnost: pozovem nekoga, završim razgovor, kad treba da prekinem moram da precizno stisnem end call u dnu ekrana, ako omašim, ostane veza aktivna. Na dugme sa strane se ne prekida veza. Najviše bi mi odgovaralo da umesto na dnu to dugme bude na sredini i da bude veće?

2. kako da mi kod prikaza slike iz imenika kad me taj neko zove, da slika bude preko celog ekrana?
 
Jel postoji neki nacin da se iz telefona pobrise Facebook, Layer i te ostale aplikacije koje dolaze pre-instalirane bez rootovanja? Zauzimaju mi kamara mesta a ne koristim ih. A dosta aplikacija se instalira na phone memory.
 
Da li bi rotovanjem riješio problem sa memorijom na telefonu.
I koliko je to opasno, tj. šanse da nešto krene naopako.
Znam da se gubi garancija, to sam čitao.
Neko ako telefon krene da brljavi npr ne mogu da ga upalim i ja moram da ga nosim na servis, onda ne mogu da vratim sve kako je bilo prije rotvanja.

Da li dobro percipiram stvari ?
 
Ne bi rutovanjem resio. Skini neki od a2sd programa, i prebacuj aplikacije na sd karticu.
 
pozdrav. imam jedan mali problemcic. naime ,imam telenor ot 990 pa sam hteo da uradim backup njegovog roma da ga imam za svaki slucaj.
uradio sam sve prema vasem uputstvu "Kako instalirati ClockWorkMod Recovery console na OT-990". recovery manager se instalira normalno , medjutim kada pokusam "Install Recovery" recovery image fajl se sam pronadje ali nece da zavrsi instalaciju. pise da je instaliran ali preko toga stoji opcija "cancel".posle duze vremena ,posto ne izlazi sam iz tog stanja, restartujem telefon , udjem u recovery manager ,odaberem "Reboot into Recovery" ,telefon se restartuje i stoji samo crn ekran. za izlaz iz tog stanja pomaze samo vadjenje baterije. inace telefon je rootovan. molim vas za pomoc, dali znate zasto se to desava. puno pozdrava i unapred hvala.
 
Ne bi rutovanjem resio. Skini neki od a2sd programa, i prebacuj aplikacije na sd karticu.

Kako ne bi kad bi, šta pričaš?! Rootovanjem omogućuje particionisanje sd kartice i Link2sd skriptu čime praktično "proširuje" internu memoriju. Ja imam instaliranih 212 aplikacija i oko 50MB slobodno na internoj memoriji telefona. App2sd ne rešava problem, već ga samo odlaže jer prebacuje samo deo aplikacija na karticu.

@kefalo Nije ni malo opasno, slobodno rootuj, neće ništa da krene naopako, jedino što moraš da paziš je šta od aplikacija brišeš na telefonu, da ne bi obrisao nešto sistemski važno. Takođe, telefon kroz fastboot uvek možeš vratiti u početno stanje, a ako ne možeš ni tako, onda neće moći ni servis, pa neće ni znati da je rootovan.

Rootuj bez brige i uživaj. Šteta samo što nema custom kernel-a i custom ROM-ova za ovaj telefon, pa da stvarno vidiš šta znači imati rootovan telefon, ali i bez toga su prednosti velike.

@adler Kad instaliraš CWM kroz Recovery Manager, kod ove tačke:

recovery image fajl se sam pronadje ali nece da zavrsi instalaciju.

treba da klikneš na taj pronađeni image fajl, tek tad će zaista krenuti instalacija. Nakon završetka, a traje dve sekunde, restartuješ telefon normalno, pa tek nakon toga ideš na reboot into recovery.
 
uradio sam tako. instalira se recovery, restartujem telefon , odem u recovery manager reboot into recovery . telefon se ugasi ,potom se pojavi logo android i onda nista , kao da je skroz mrtav.opet vadjenje baterije pomaze. kada udjem u recovery manager pise da je trenutno instalirani recovery "unrecognised". kada udjem u stavku firmware - backup current firmware izbaci prozorcic "error you need to install a custom recovery before you can back up your firmware".
 
jeste to je img koji sam skinuo. ko zna zasto ne moze. mozda je bolje da odustanem dok nesto ne s...em. u svakom slucaju hvala puno na trudu. pozzz
 
Konacno je uspesno updateovan rom sa verzije 2.2 na 2.34 bez OTU aplikacije.. Informacije imate na xda forumu u temi za OT 990 root i development, kao i uputstvo koje je sastavio nas lik Danijel (inace prvi koji je uspesno odradio update na ovaj nacin..)
 
A može li povratak na 2.2?
 
Koje su prednosti ? El moze na nase koji nemaju telenor softver.

Pa sve sto nosi 2.3.4 update + opciono ruski ili neki drugi custom rom..Ruski Marina lite je odlican elem, sve mi super radi..
Mana je sto trenutno ne vidi ext particiju(kako sam shvatio dok ne izadje kernel source nista od toga..), tako da ne moze sve da se prebaci na istu..
Jos sa u test fazi, a ima gomila texta na xda pa pogledajte..
 
Nazad
Vrh Dno