Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Sto, kad god ova tema zamre (nema 2.3 update-a, nema nista novo), odmah se udari u pricu o bateriji, ustanovljavano je to jedno 3-4 puta od pocetka teme. Inace ja sam se pozdravio sa mojim telefonom :D

I to koliko sam video za smesne pare... Izgleda da ce i ovaj fon da nastavi tradiciju kod mene, ja/burazer/cale samo presaltamo telefone :D
 
Pa koji to telefoni imaju nesto znacajno jacu bateriju od ovog? Ja sam ga koristio par meseci, sada koristim HTC Desire, a gomila drugova/kolega koja koristi raznorazne touch telefone (SE, HTC, BB...) ih svakako puni svaki dan (mislim na one koji tel. bas koriste, a ne da im stoji na standby-u ;) pa da baterija traje 5 dana :p) A sto se maske tice, pa nije to Telenorova maska, samo je stavljen njihov logo i to je sve (i ako nije tajna, kako se desilo da ti naprsne tj jel ti ispao negde ili?). Kod nas se inace slabo mogu naci bas originalne maske/oklopi za vecinu telefona na trzistu (a i ako nadjes, ispadne te maltene kao takav polovan telefon da kupis...). Steta je sto nema update-a za ot990 jos uvek, ali ja i dalje tvrdim da je za te pare koliko kosta to stvarno jedan veoma pristojan telefoncic :)
imao je blizak susret sa betonom. :D nije toliko bilo strasno, telefoni koje sam imao ranije su imali mnogo gore padove (pogotovo kad sam se vracao iz grada veseo :) ) pa im nije bilo nista toliko ozbiljno. a masku sam nasao original, samo prednji deo, ali bih trebao daje narucim ko zna odakle, i ko zna da li bi to stiglo, a kosta 29,99 USD. :)
 
ja cim kupim fon odmah uzimam silikonsku foliju. to je za sve taceve zakon. padali su mi vise puta i nista. normalno da su pali na neki spic sa ekranom bilo bi belaja. ako bas nema za doticni fon , 90 posto da se moze ukaciti od nekog drugog modela. imate onaj sajt svezamob. sa gazdom mozete da ubodete. na jednom lg nije bila rupa dole za mikrofon i zumba je odradila.
 
tek sam ga uzeo i odmah problem

mogao sam da zovem i da primam pozive samo nekoliko sati posle uzimanja telefona.sada niti mogu da zovem niti da se javim kad me neko zove.izlazi :

''the process com.android.phone has stoped unexpectably.please try again'' pracen sa ''force close''.
poruke idu ali kada stizu vreme nije tacno.

ima problem i sa usb konekcijom.trazim po netu resenje.ako neko zna nesto vise neka postuje.
hvala.
 
Odradi factory reset.
 
Trebala bi mi mala pomoc. Jel postoji mogucnost da izvucem aplikaciju iz telefona (konkretno je u pitanju Traffic Manager koja se nalazi na O2 ROM-u)? Ako jeste, zamolio bih nekog da mi objasni kako, ako nije problem. Hvala! Vratio bih ga na Telenor ROM, nesto treba da ide do servisa :), a ubacio sam mu O2
 
Skini root uninstaler ili Titanium Backup i sa jednim od njih bekapuj tu aplikaciju na sd karticu. Nisam siguran, ali mislim da tako moze. Ne kosta te nista da probas..
 
Odradi factory reset.

odradio.preneo imenik sa starog telefona i odmah posle ponovo ''the process com.android.phone has stoped unexpectably.please try again'' pracen sa ''force close''.

ponovio reset ali sada preneo imenik sa sd kartice.ponovo ''the process com.android.phone has stoped unexpectably.please try again'' pracen sa ''force close''.

i tako 5-6 puta za 3 dana koliko imam telefon.da li je za reklamaciju?

hvala.
 
Kako da stavim custom zvono za alarm? Ne mogu da se setim uopste, imao sam do skoro custom ringtone mi je bio za alarm, ali sam danas premestao neke foldere i sad nije vise a nemam pojma kako da ga vratim. Kad odem u Alarm Options i tamo kliknem da odabere alarm ringtone ono mi daje da biram samo default tonove.
 
Kako da stavim custom zvono za alarm? Ne mogu da se setim uopste, imao sam do skoro custom ringtone mi je bio za alarm, ali sam danas premestao neke foldere i sad nije vise a nemam pojma kako da ga vratim. Kad odem u Alarm Options i tamo kliknem da odabere alarm ringtone ono mi daje da biram samo default tonove.

Moras da odes do te pesme, u nekom od explorera. Potom odaberes opcije i stavis set as ringtone, potom se vratis do podesavanja za alarm i imaces sada tu pesmu u opcijama za postavljanje...
 
treba mi pomoc! imam problem sa instalacijom OneTouch Upgrade 1.9.0. moram da odnesem tel do telenora a imam O2 rom, hteo bih da ga vratim u fabricko stanje ali kad pokrenem program stigne do 38% i kaze READ INFORMATION FAILED, kaze da proverim da li je telefon dobro povezan sa racunarom i tako te gluposti. imam sve drajvere instalirane i ne kapiram sta mu se desava. telefon se ugasi i nece da se upali dok ne izvadim bateriju i vratim je, posle toga sve radi normalno. ako neko zna o cemu se radi, bio bih mu zahvalan na pomoci.
 
I meni se jednom desilo nesto slicno, ostavio sam tel citavu noc da OT upgrade odradi vracanje softvera, jer mi je net bio do bola spor pa je dugo trajalo. Ujutru - zakucan na ne znam kom procentu, skinuo sa usb-a mada stoji upozorenje da se to ne smije raditi, restart, pa opet...uspjelo mi je tek iz drugogo pokusaja.Je li ti puna baterija?
A da probas, ako imas backup, da vratis backup iz CWM?
 
Da li vam radi sinhronizacija sa facebook-om ?

Kad hocu da dodam novi nalog (osim gmail-a) i kliknem na fb, ne desi se nista ili mi pokrene fb aplikaciju, ja se ulogujem i opet nista...
 
I meni se jednom desilo nesto slicno, ostavio sam tel citavu noc da OT upgrade odradi vracanje softvera, jer mi je net bio do bola spor pa je dugo trajalo. Ujutru - zakucan na ne znam kom procentu, skinuo sa usb-a mada stoji upozorenje da se to ne smije raditi, restart, pa opet...uspjelo mi je tek iz drugogo pokusaja.Je li ti puna baterija?
A da probas, ako imas backup, da vratis backup iz CWM?
puna je baterija, tokom procesa mi se cuje onaj zvuk kao kad vadis flesku ili neki uredjaj iz usb, ubrzo se i proces zakoci. a sto se tice backup-a, nemam ga. :)
 
Da li vam radi sinhronizacija sa facebook-om ?

Kad hocu da dodam novi nalog (osim gmail-a) i kliknem na fb, ne desi se nista ili mi pokrene fb aplikaciju, ja se ulogujem i opet nista...

Ne radi sa zvaničnom fb aplikacijom, ne zna se zašto. Friendcaster je pristojna zamena za tu svrhu.

OT-990 via TT2
 
Pozdrav svima!

Nov sam, pa vidim da ste dosta toga napisali, Imam pitanja o aplikacijama koju bi mogao da izbrisem sa telenor one touc-a sa CWM (nemam puno vremena da procitam sve poruke sto je napisano, pa ako su vec postavili ovo pitanje sry)

Koje aplikacije bi mogao da uklonim i kako? da imam vise mesta na telefonu.

Hvala na odgovor.
 
Poslednja izmena:
Jos jedno pitanje, dali zna neko zasto svakih 30 min telefon daje neki ton zvona, ali stalno isti, i u silente modu isto , neznam sta je ovo, ili zasto radi ovo.... Help pls!
 
Jos jedno pitanje, dali zna neko zasto svakih 30 min telefon daje neki ton zvona, ali stalno isti, i u silente modu isto , neznam sta je ovo, ili zasto radi ovo.... Help pls!

Jesi li siguran da je bas na svakih 30 minuta, moguce je da ti je to mail notification...
 
treba mi pomoc! imam problem sa instalacijom OneTouch Upgrade 1.9.0. moram da odnesem tel do telenora a imam O2 rom, hteo bih da ga vratim u fabricko stanje ali kad pokrenem program stigne do 38% i kaze READ INFORMATION FAILED, kaze da proverim da li je telefon dobro povezan sa racunarom i tako te gluposti. imam sve drajvere instalirane i ne kapiram sta mu se desava. telefon se ugasi i nece da se upali dok ne izvadim bateriju i vratim je, posle toga sve radi normalno. ako neko zna o cemu se radi, bio bih mu zahvalan na pomoci.

Imas na A..... Srbija Telenorov ROM, skini ga i iz fastboota instaliraj.
 
Jesi li siguran da je bas na svakih 30 minuta, moguce je da ti je to mail notification...


100% naci pogledaosam sve kalendar sat, i u settingsu soundse, ali neznam sta je to naci tacno skavi 30 min daje kratak ton zvona, nemogu da nadjem sta je to ;S i jako je uznemirljivo jer i u silent modu ist daje zvuk :S

u mailu sam stavio zvono na silent naci neverujem da je to a i drugaciji je bio namesten zvuka maila... a iskljuciosam internet naci nemoze on da mi samo tako gleda maile samo ako ukljucim...
 
Poslednja izmena:
E ljudi nasaosam sta je bilo, iskljuciosam ono auto synkronizacija ili sta-imas widget kde ti pokaze sve konekcije -satelit,bluethoot,wifi,i jos ovu sync i ja mislim nesto u vezi ekrana tamo sam iskljucio sync pa mi vise ne radi to :D ali nisa siguran 100% da je ovo bilo problem mozda nesto u vezi android win7 jel sam i tu aplikaciju instalirao pa neki error mi je pokazao. no sve jedno sad me vise ne uznemiruje :D
 
Pomozite,instalirao sam drajvere za root i sve mi je u device menageru kako je u ovoj temi receno da treba da bude,ali kada hocu da pokrenem superoneclick prijavljuje mi gresku,znaci nemogu startovati program,pokusao sam i kao administrator i nista,operativni sistem mi je win xp sp2,ako neko zna nek pomogne.
 
Pomozite,instalirao sam drajvere za root i sve mi je u device menageru kako je u ovoj temi receno da treba da bude,ali kada hocu da pokrenem superoneclick prijavljuje mi gresku,znaci nemogu startovati program,pokusao sam i kao administrator i nista,operativni sistem mi je win xp sp2,ako neko zna nek pomogne.

Ukljuci USB debugging (settings/application/development/USB debugging).
 
Jesi unmountovao SD karticu? Kad nakacis USB jel prihvatias povezivanje ili ne?
 
Evo ukratko, sustina, posto sve pise u prvom postu :)

Ono sto je bitno da bi uspeo, tj. da uradis pre superoneclick-a je sledece.. nadji na netu, negde, android-sdk ali u zip-u, ne treba instalacija, raspakuj negde i pokreni SDK Manager.exe, instaliraj/apdejtuj iz toolsa tools i platform tools i iz extra usb driver. Sad imas sve sto ti treba, dalje, prvo uradi unmount SD kartice, ukljuci debugging i nakon toga nakaci USB, usb povezivanje ignorisi. To je sve!
 
Poslednja izmena:
Uznemirljiv TON!

:( Ipak nisam uspeo da nadjem sta je ovaj ringtone sto svaki 30 minuta zvoni jedan tone. samo sam primetio da ujutro od polda 9 ili 9 sati pocinje da mi radi to i do uvece pola 10-svakih 30 min odigra isti tone. Ovaj tone nevidim u notifications, a ni u ringtones nevidim nigde. Neznam kako da nadjem sve sounde sam poslusao sto vidim na kartici i sto mogu da nadjem u settingsu ali ni jedan nije taj ton sto telefon daje svakih30 min. Imali mozda neko od vas neku ideju kako da nadjem ili sta moze ovo da bude. U silent modu isto svira tone...
 
Nazad
Vrh Dno