Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

I downloaded the Android 2.3 to my OT 990 via OTU, but I don't like this android cuz my battery discharges very fast; bugs etc. So my phone has Android 2.3, but I want to reinstall Android 2.2. (I have an Android 2.2 Stock ROM zip file)
Could I do it? Could I install 2.2 from recovery or not? Or how I can reinstall Android 2.2?
Please help me!
Thanks: Matepalfi (and all the people who have the same problem in Hungary)

:mad:
 
Pa je moraju da procitaju, provalice i sami ako ne valja... kao sto su navodno i prosli put.
 
Pa realno, da je tako vec bi odavno bio pusten taj update (pre skoro mesec dana), a ne 21. februara. Ne znam, na kraju krajeva ni ne mora doci update sto se mene tice... uvek su tu drugi telefoni.
 
mene nesto i ne interesuje taj update. odgovara mi prilicno ovaj telefon. jedina stvar koju bih menjao je maska. tako da pitam po ko zna koji put, jel zna neko gde se moze naci original alcatel maska za ovaj telefon (ne silikonska obloga, vec komplet maska, i prednja i zadnja) ?
 
mene nesto i ne interesuje taj update. odgovara mi prilicno ovaj telefon. jedina stvar koju bih menjao je maska. tako da pitam po ko zna koji put, jel zna neko gde se moze naci original alcatel maska za ovaj telefon (ne silikonska obloga, vec komplet maska, i prednja i zadnja) ?

Ma izgleda za ovaj telefon nema bukvalno nista...

Iako sam i ja prilicno zadovoljan telefonom (pogotovo za ove pare), sledeci put biram neki "popularan" telefon :)
 
Hvala! Jel treba odraditi neka podesavanja? Predpostavljam da podrzava .srt titlove? I jos nesto, film treba da bude u kom formatu?
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao standardni xvid avi, kao i flash video fajlove (flv i f4v) sve je puštao bez problema. A za titlove, ako su naši, stavi u podešavanjima Character Encoding na Eastern European CP1250.
 
Ja sam probao standardni xvid avi, kao i flash video fajlove (flv i f4v) sve je puštao bez problema. A za titlove, ako su naši, stavi u podešavanjima Character Encoding na Eastern European CP1250.
Hvala puno! Radi k'o podmazano! :)
 
Jutros skinut sa punjača. Ostalo još 60% baterije. 7-8min poziva, 10 - ak poruka, sat vremena interneta. Pola mobilni, pola wifi. Ja prezadovoljan.
Koristim JDbox koji, između ostalih dobrih stvari, ima i task killer, i JuiceDefender.
Ovaj JDbox ima informacije o bateriji, koji program je najviše troši, kontrolu megabajta u mobilnoj mreži, task killer, blokiranje poziva u određeno vreme,
 
поздрав свима,
нов сам, мало се разумем, па ми треба помоћ јер мој тел често губи мрежу па некад испише само ограничена мрежа?????
и јел ради 3ге јер не могу да уклјучим видео позив , и да ли да пребацим на 2 ге и шта тиме добијам-губим
камера је катастрофа кад се праве фотографије (јел постоји неки програм) , инсталирао сам лг који је неко препоручио и видео је ок али фотографије су баш лоше за 5 мп
а и блиц је лош
хвала унапред и не замерите на питања
 
Ne bi trebao da gubi mrezu (pogotovo ne tako cesto, kako si ti naveo)... Sto se tice 2g/3g, sa 3g ti je brzi net (kada uvati signal gore iznad pokazatelja jacine signala ti pise H, a kada je na 2g pise E) ali ce ti i telefon namesten na 3g vise trositi bateriju. A blic je vrlo koristan kao baterijska lampa :D
 
Imam jedan problem. Pre par dana sam instalirao svezu verziju win7 x64, i nakon toga Alcatel android manager i OT upgrade, najnovije verzije, i nikako ne mogu da povezem telefon, tako da vidim sadrzaj memorijske kartice, kad god odem na mount, nista se ne desava, a vidim u device manageru ADB interface, i mogu da povezem telefon preko MyPhoneExplorera, mogu da uradim sinhronizaciju. Na prosloj verziji win7, koja je ista kao ova, prepoznavao je karticu najopustenije, ali tada sam drajvere instlirao na onaj prvi nacin.
 
moras iz device manager-a da unistaliras adb device, onda ce da proradi, i onda posle opet instaliras one touch upgrade....
 
vi ovde pisete o telenorovom alcatelu. ima ga i vip, droid ii. mislim da je malo bolja specifikacija. zna li neko precizniju razliku ?
dvoumim se oko ova dva. sta kazete ?
 
Al su ga momci i devojke iz VIPa obogaljili sto se tice rama i roma, boga pitaj zasto. Pa takav jadan nije dobra kupovina.
 
Da li je moguce da skoro svi android telefoni sa ekranom 3.5'' imaju jacu bateriju od ovog naseg? I da, svi imaju 2.3 a ovaj ne. Takodje za skoro sve je dostupnost rezervnih delova mnogo bolja (konkretno kazem za maske, jer meni treba kompletna maska, jer mi je ova kvalitetna telenorova naprsla na 2 mesta). Kao sto neko rece pre neki post, sledeci put uzimam neku popularniju marku telefona, ne zato sto patim od toga, nego zato sto je podrska mnogo bolja!
 
Pa koji to telefoni imaju nesto znacajno jacu bateriju od ovog? Ja sam ga koristio par meseci, sada koristim HTC Desire, a gomila drugova/kolega koja koristi raznorazne touch telefone (SE, HTC, BB...) ih svakako puni svaki dan (mislim na one koji tel. bas koriste, a ne da im stoji na standby-u ;) pa da baterija traje 5 dana :p) A sto se maske tice, pa nije to Telenorova maska, samo je stavljen njihov logo i to je sve (i ako nije tajna, kako se desilo da ti naprsne tj jel ti ispao negde ili?). Kod nas se inace slabo mogu naci bas originalne maske/oklopi za vecinu telefona na trzistu (a i ako nadjes, ispadne te maltene kao takav polovan telefon da kupis...). Steta je sto nema update-a za ot990 jos uvek, ali ja i dalje tvrdim da je za te pare koliko kosta to stvarno jedan veoma pristojan telefoncic :)
 
Ja sam i cha cha uzeo kod Telenora i baterija nije bog zna kako jača kada sve opcije popalim.
Gdje ima da se kupe maske za njega ?
 
Da li je moguce da skoro svi android telefoni sa ekranom 3.5'' imaju jacu bateriju od ovog naseg?

Nije toliko do baterije koliko do neoptimizovanog ROM-a.

I da, svi imaju 2.3 a ovaj ne.

Tačno, ali za čim to konkretno kukate u 2.3 što će vam drastično promeniti život u odnosu na 2.2? Ovo što je do sada izašlo u Mađarskoj i još nekim zemljama je žali bože, ljudi traže načina da se vrate na froyo. Naravno, to jeste propust Alcatel-a, ali krastavac, koliko para toliko muzike.
 
Sasvim je normalno da baterija traje dan kod intenzivne upotrebe, bzv se zamarate time.

Sent using Tt.
 
Sto, kad god ova tema zamre (nema 2.3 update-a, nema nista novo), odmah se udari u pricu o bateriji, ustanovljavano je to jedno 3-4 puta od pocetka teme. Inace ja sam se pozdravio sa mojim telefonom :D
 
Nazad
Vrh Dno