Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

sada smo u prilici da iskusimo mane kupovine telefona koje pravi ne bas zastupljen proizvodjac na trzistu :D

Istina... Stvarno velika mana... Imam osecaj da je ovo jedini android telefon bez custom rom-ova, strasno :D Sto se tice zvanicnog update-a, mislim da i jaci proizvodjaci nisu bas mnogo brzi, ali nisu ni kao alcatel :D
 
Ako je stvarno madjarski telenor pustio update to moze da bude i dobro i lose :p

Lose je ako su pustili verziju koju je nas telenor odbacio zato sto lose radi. Moze da bude dobro samo ako su i oni odbacili taj update, pa dobili bug free verziju i omogucili update
 
ljudi iskreno ne znam sto ste toliko zapenili za taj update.realno za ove pare imate brutalan telefon, i licno mislim da necete ni primetiti razliku izmedju 2.2 i 2.3.ja licni nisam imao para, a imao sam neku krntiju i sad imam ovaj telefon koji je exttra, i sta sad da se zalim kako ne moze verzija 2.3.ne moze i jare i pare :)
 
Sta ti sve gasi? Koje aplikacije si stavio u ignore listu?

Nisam pravio ignore listu (mislim da on sam izabere, nisam siguran, nista nisam dirao sto se toga tice). Ja sam otvorio advance task killer isao na Settings/Auto Kill Level/Safe, pa posle toga Auto Kill Frequency/Every half hour.
Trenutno stanje baterije (dok ovo pisem) je 43%, posle 2d 3h.
Napravio bih i screen shot i okacio, da znam kako. :D
 
Poslednja izmena:
Nisam pravio ignore listu (mislim da on sam izabere, nisam siguran, nista nisam dirao sto se toga tice). Ja sam otvorio advance task killer isao na Settings/Auto Kill Level/Safe, pa posle toga Auto Kill Frequency/Every half hour.
Trenutno stanje baterije (dok ovo pisem) je 43%, posle 2d 3h.
Napravio bih i screen shot i okacio, da znam kako. :D

Evo, vidite da moze da traje vise. Ja sam samo hteo da pomognem, nisam zeleo nikoga da obmanjujem i izvinjavam se ako mislite da vas zamajavam, nisam to stvarno hteo.
 
Molim te, ne počinji temu: pare koje im dajem mesečno ... za pare koje im daješ mesečno dobijap minute, poruke i megabajte .... ne daješ ih u dobrotvorne svrhe .... ko ima fiksni daje 600 mesečno, i nema apsolutno ništa od toga.... :)
 
Koliko im daješ mesečno i šta dobijaš za uzvrat?
 
Evo ga još jedan Perica i njegovo poimanje kupovine telefona na ugovor. Čuvena računica "24 x mesečna pretplata"... Od****te više sa tom logikom, ako vam se ne sviđa, niko vas ne tera da potpisujute ugovor, imate postpaid bez telefona i prepaid, pa izvol'te... I kao odgovor na tvoje pitanje - da, ja sam sva dosadašnja četiri telefona dobio od Telenora za džabe (imajući u vidu njihovu realnu tržišnu cenu), a pogotovo OneTouch.

A sad, nazad na temu...
 
da citiram sa drugog foruma
Hebi ga, neki ljudi ne mogu da ukapiraju
neke stvari.
Najlepše mi je kada me neko ko je na
prepaidu i troši na prepaidu duplo više
nego ja na postapidu, počne da me
ubedjuje kako je prepaid bolji, a stalno se
nešto stiska, i šalje poruke "e, aj pozovi
me" I onda kupi "nov" telefon
skinut sa mreže.
Ja sam na postpaidu od 2001. Za to vreme
sam mislim 4 puta bio na obavezi.
Uz moj paket od nekih 10 evra mesečno
sam uvek pri kupovini štedeo nekih 110 do
140 evra za telefon u odmosu na MP cenu
regularnu. Prvi sam kupio za 1 dina, posle 2
godine sam ga prodao za 40 evra, i tih 40
evra sam dao da bih sledeći kupio malo
bolji, a ne za 1 dinar, dakle, već za 40 mogu
da kupim neki fon koji je oko 160-200 u
maloprodaji, pa taj posle 2 godine može da
ode za 60-70 evra i tako ..... Dakle, svake 2
godine menjam fon, uvek imam nov sa
garancijom, prodam ga i m alo ispod cene
da bi brzo "otišao", sada već imam i status
starog korisnika, pa dobijem i ovaj koji sada
kupim na 6 ili 12 rata koje plaćam KROZ
RAČUN, dakle ništa kartice, čekovi, kamate i
održavanja ....
A sve to me košta 1 dinar koji sam dao za
prvi telefon.
 
cini im se da je telefon poceo nesto da troluje.najvise osetim recimo kad listam slike, malo secka, cini mi se da secka i kad listam home screen-ove.jel pocinjem da se tripujem, ili mozda moguce da se nesto po***alo?
 
Niko meni apsolutno nista nije poklonio, dao dzabe, itd. Sve se placa. To sam mislio i u prvom postu.

Sto se tice mesecnog izdvajanja to je ~1400 din = (valjda) 450 min i 200 sms

Pa to placas i sa telefonom (ugovorom) i bez.... Ako ti stvarno treba telefon, a ako si bio na pripejdu i trosio 100 din na kredit mesecno onda je pitanje zasto si presao na postpaid?

Ja koristim postpaid vec godinama, uvek neki paket oko 10e, ako mi je to redovan trosak zasto da ne uzmem telefon "dzabe" ako u svakom slucaju placam 10e mesecno?
 
I meni se desava,retko,iskljuci pa ukljuci i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ma razumem ja o cemu vi pricate, samo hocu da naglasim - ok, dinar je telefon, ali nije mi ga niko poklonio, placas 2 godine ugovor, bio taj telefon skoro dzabe ili 1000 din... Razumem logiku - ako isto placam a on je dinar, sto da ne uzmem. Al nebitno, da ne trolujemo temu dalje pa da kaznjavaju, nepotrebno sam ocigledno izneo misljenje nevezano za temu, krastavac :)

Sto se tice teme - da li neko ko ima Angry Birds moze da mi kaze, kasnije kada nivoi postanu komplikovani, vece gradjevine, vise onih svinja itd - pocinje prilicno da secka? Jel to samo kod mene ili ?
 
desava se i meni i mnoooogo me nervira! :mad:
 
kupite bolji telefon :D mozda da probate chainfire ali ne verujem da ce nesto puno da se popravi
 
Hehehe, stvarno smo zadnja rupa na svirali! Upravo sam poslao mail experts@telenor timu sa ovim infom:
21st February 2012, 01:17 PM
The official 2.3.4 for OT990 has been released today in Hungary (Telenor).
Kernel: 2.6.35.7-perf-hzhang@aclgcl-ubnt188 #1

i slikom sa madjarskog telenor sajta na kojem jasno stoji Android 2.3

pa da vidimo ko koga vise zavlaci...
 

Prilozi

  • Telenor.hu.jpg
    Telenor.hu.jpg
    228.2 KB · Pregleda: 154
Ma šta znaju mađarski eksperti, ovi naši su bolji :p...
 
Covece, pa ovi su ljudi neiscrpni u slanju ovih generickih odgovora, pa ja ne mogu da verujem. Kao da bi Madjari pustili defektan update svojim korisnicima, ako je to stvarno toliki problem.

Poštovani,

Trenutno se vrši testiranje nove platforme za Telenor korisnike i ukoliko se ispostavi da nova verzija zadovoljava kriterijume, biće Vam ponuđena kroz meni aparata.

Telefonski aparati se drugačije proizvode za različito tržište. Upravo zbog toga nismo u situaciji da znamo kada će, kao i da li će nadogradnja biti ponudjena našim korisnicima.

Nakon detaljnog testiranja biće utvrđeno da li hardver aparata može da podrži novu verziju operativnog sistema, da kasnije ne bi dolazilo do problema prilikom korišćenja.

Želimo da znate da je cilj ovog iscrpnog testiranja isključivo sigurnosne prirode, jer ne želimo da dovodimo korisnike u situaciju da kasnije greške ispravljaju kod servisera.

Molimo Vas da se ne ustručavate da nas kontaktirate za pomoć ukoliko Vam zatreba.

Srdačan pozdrav
 
Ma ti njih ne razumes, OneTouch za Madjarsku je drugaciji od onog za Srbiju, vidis da su ti napisali da se trzista razlikuju. :d Verovatno misle da u Srbiji imaju FAIL-edition pa nece da potrude da stave 2.3 :)

Prosto, mrzi ih da se trude oko neceg sto radi, bas ih briga za novije verzije... Ali nadajmo se da nisam u pravu.
 
Poslednja izmena:
verovatno imaju listu default odgovora. :) sve nas oni postuju i srdacno pozdravljaju i gistro smo im uvek na prvom mestu, bla, bla, bla... lepo kaze dule: MRZI IH DA SE CIMAJU, ko zna koliko su prodali ovih telefona, zakljucili ugovore, obezbedili se, a nas ko *ebe! EEEEEEE MAJKO SRBIJO!
 
Da podelim iskustvo:

U porodici imamo 4 OT telefona (zena, klinci i ja) i starijem sinu nije hteo da se podigne sistem - kao da ga palimo po prvi put, stigne do velikog zelenog androida i ne mrda dalje, screen reaguje na dodir. Juce sam ga odneo u Mobis (u garanciji pise da je ovl. servis) i nakon manje od 24 sata dobijam poruku da je gotov servis (ako tako mogu nazvati softversku intervenciju). Bio sam prijatno iznenadjen brzinom resavanja problema uzevsi u obzir da je telefon je bio root-ovan i poskidane su mu bile one glupe Telenor aplikacije.

Toliko.....
 
Nazad
Vrh Dno