Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Dobrodosao na Bench, samo, post potpuno nepotreban. Task killer je prva stvar kad pomislis na android. To svi znamo. Trebalo bi ga uvrstiti u sve stock romove. Ipak, ne znam kakvo je to koriscenje, da ne kazem nekoriscenje pa traje preko 4 dana????? Normalno je da se bude na wifi bar 1 sat. na gprs jos pola. cackanje da radi svetlo jos 3 sata na dan. mp3 oko 1,5 sat. price oko 20 min. 5 poruka. Ako se ima smartfon onda je besmisleno ne koristiti sve ovo i mnogo vise. ja dosta koristim gmail, excell, igrice. wifi i po 3 sata dnevno i nekako uspem dan. Ko ima 2 min price i 2 poruke nek kupi Nokiu C3.
 
Task killer je prva stvar kad pomislis na android. To svi znamo. Trebalo bi ga uvrstiti u sve stock romove.

Potpuno netačno. Task kileri su potpuno nepotrebni na 2.2+ sistemima, čak naprotiv, kontraproduktivni su.
 
Potpuno niste u pravu. :p 90% ce pogasiti...npr igram igricu i zazvoni telefon i sl i posle ne nastavim da igram, zaboravim. ona je upaljena ali ako okines killer on ce osloboditi tu memoriju. isto i za office, prognozu, alarm, winamp, market, opera, calculator, facebook, IGO, twiter, youtube. Jel treba jos???? To su enormni potrosaci memorije!
Par njih ce se upaliti posle nekog vremena i zato je killer neophodan. Upravo sam proverio i tako je kako sam opisao.

poz :smoke:
 
Ako app nije aktivna ona ne trosi proc ni bateriju. Najveci potrosaci su 3g, wifi i gps.
 
zasto se onda zagusi telefon kad upalis 15 aplikacija? ako je u listi task killera aktivna je. wifi nije 24 sata upaljen a aplikacije jesu
 
[email protected]

14.28 (пре 18 сата(и))

коме: мени
Poštovani,

Trenutno se vrši testiranje nove platforme za Telenor korisnike i ukoliko se ispostavi da nova verzija zadovoljava kriterijume, biće Vam ponuđena kroz meni aparata.

Nadogradnju platforme može jedino proizvođač telefona da kreira jer ima tehničke mogućnosti za tako nešto. Upravo zbog toga nismo u situaciji da znamo kada će, kao i da li će nadogradnja biti ponudjena korisnicima.

Molimo Vas da se ne ustručavate da nas kontaktirate za pomoć ukoliko Vam zatreba.

Srdačan pozdrav

Experts Team
Advanced Services Support
Customer Care Department
TELENOR d.o.o.
tel: +381 63 9000
e-mail: [email protected]


-------------------------------------------------------------------------
 
Uhh.. experti.. imao sam prepisku sa njima drugim povodom.
Odgovor je savim politicki korektan. I da i ne.
 
moze 4 dana ako je iskljucen net i ako se salje 3 poruke dnevno.vec 5 put da se povlaci ova tema :D
 
i ako instaliras 1-2 app. posto i kad ne koristis fon one rade. tako da 4dana sa tek kupljenim fonom bez dodirivanja :)
 
jel moze neko da da neku preporuku za navigaciju, gde naci kako instalirati kako koristiti i slicno :)
ja danas probao onu navigaciju sto dodje uz telefon, al nisam imao kredita pa nije htela da radi bez mobilnog neta.
 
hvala maxi, ali tamo na onom forumu ne radi vise nijedan link, sve je poskidano, jel ima jos neko mozda?
 
Probajte aplikaciju pa se uverite sami. Kod mene radi savrseno. Inace sam za ovih 5 dana sat i po razgovora, 2-3 sata neta, 60 -70 poruka. Igrice i navigaciju nisam koristio.
 
Rootovan je. Uspeo sam preko Droidtweakera. Oslobodilo 20mb. Ubrzao se telefon. ;-)

Kako da napravim ext particiju na sd kartici? Je l mora da se menja ROM ili može sa ovim Telenorovim?
 
Probajte aplikaciju pa se uverite sami. Kod mene radi savrseno. Inace sam za ovih 5 dana sat i po razgovora, 2-3 sata neta, 60 -70 poruka. Igrice i navigaciju nisam koristio.

Ne znam koliko ima veze ta aplikacija, ja to nemam.
Nadam se da si ukapirao da sam se zezao malo u prethodnom post-u, zato sto sam isprozivan kad sam rekao da mi izgurala baterija 4 dana... :D Eto dokazano je da moze i 4-5, mada meni je prosek najcesce oko 2 dana ;)
 
Znači advance task killer na svakih pola sata da gasi aplikacije(sve ili samo neke, koje tebi gasi?) i baterija traje 4. Ako je tako to je onda bolje nego na "glupom" fonu.
Meni izdrži dan, dan i po.
 
Rootovan je. Uspeo sam preko Droidtweakera. Oslobodilo 20mb. Ubrzao se telefon. ;-)

Kako da napravim ext particiju na sd kartici? Je l mora da se menja ROM ili može sa ovim Telenorovim?

Recovery ili citac kartica pa onda neka aplikacija za particijonisanje. Za koriscenje te particije sa ti romom ne znam, nemam taj telefon.

Sent using Tt.
 
probao sam na htc magic i apsolutno nikakva promena. 1 dan. kao i prekjuce. tako da nema sanse. ja sam za to da se goxy banuje :)
 
probao sam na htc magic i apsolutno nikakva promena. 1 dan. kao i prekjuce. tako da nema sanse. ja sam za to da se goxy banuje :)

Sa tim app killerima mozes samo da skratis trajanje baterije, pisano je negde o tome.

U ovoj temi ima gomila gluposti, trebalo bi neko ciscenje napraviti.

Sent using Tt.
 
1d 19h since unplugged, baterija na 52%, do sad je bilo oko 25-35 % na ovaj vremenski period za isto koriscenje, meni pomaze, sve zavisi ko kako i za sta koristi telefon. ;)
 
2.3.4 update

Kontaktirao sam druga, radi u telenoru kao menadzer (zaduzen za mobilni net). Raspitao se kod kolega i ovo je njegov odgovor

Koliko sam saznao, za sada Alcatel bas i nije mnogo agilan da to sto pre uradi, i da uradi kako treba... Ono sto su dali kao predlog nije proslo nase testove jer se pokazalo da losije radi nego 2.2, tako da je Alcatel na potezu - dok oni ne budu uraduli update kako treba mi ga necemo zvanicno pustati, ipak je u pitanju puno korisnika jer je telefon isao kao da smo ga delili za dzabe (ustvari i jesmo)
A zato sto jeste puno korisnika i gledamo da im izadjemo u susret... kad ce to biti, krastavac, ne zna se... to je stanje trenutno...
 
Nazad
Vrh Dno