Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Samo preskocis stavku 4 posto je ne potrebna i ima placebo efekat.

Sent using Tt.
 
I stavka 6 je besmislena. Zašto bi unrootovao telefon? Automatski ćeš izgubiti sve prednosti koje to nosi sa sobom, a velike su (uključujući i stavku 5). Ako, ne daj bože zatreba zbog servisa, to je vrlo lako vratiti na fabričke vrednosti, ali o tom potom, da ne baksuziramo :)...
 
aha, pa sta znam, negde sam procitao da ne rade sve aplikacije ako je telefon rootovan, a i kontam da mozda nesto mogu da s****n dok je i tom stanju :) jel npr i racunar kad treba nesto da uradim radim kao root i kad zavrsim vracam se nazad.
 
Tako radi i root na telefonu. Dobijes superuser app i ako neka aplikacija zatrazi root privilegije, iskoci superuser i pita za dozvolu. Root je potreban za veoma mali broj aplikacija i koliko je meni poznato ne smeta nijednoj drugoj aplikaciji.
 
aha...znaci onda nista ne smeta da telefon bude rootovan i tako se koristi...samo jos jedno pitanje, koliko moze da bude opasno ako pokusam da ga rootujem sam, posto nikad to dosad nisam radio, jel mogu nesto da s****m, ili da bolje nadjem nekoga ko zna to da uradi?
 
sve ti lepo pise uradi sam nemoj da se cimas citaj 3 put ako treba pa radi..nemozes da pogresis samo prati uputstvo..

@all jel ima nesto od novosti za gingerbread, na jednom forumu citam da je kao treba da bude 12 og..
 
Procedura rootovanja, kao što možeš videti iz tutorijala, podrazumeva jedan klik u jednom prostom programu, tako da, ako nešto uspeš da sje..š, imaš od mene naklon do poda :d!
 
Procedura rootovanja, kao što možeš videti iz tutorijala, podrazumeva jedan klik u jednom prostom programu, tako da, ako nešto uspeš da sje..š, imaš od mene naklon do poda :d!

gari pazi sta si rekao :D na koji nacin mi je bolje da uradim,tj jel mi bolje da idem preko racunara ili preko CWM-a?
 
Prvo moraš da odradiš root, a potom instalaciju CWM, a potom pomoću CWM particioniši karticu. Pre svega toga, instaliraj drajvere, JAVA JDK i Android SDK ako nisi. Imaš sve u prvom postu na temi, prati uputstva i ne možeš da omaneš.
 
e ljudi moze pomoc, uspeo sam da instaliram drivere i Android SDK, e sad ona korak kad treba da update-ujem one 2 stvari, jednu uspe, a jednu nece i javlja gresku can not move folder bla bla zato sto moram da pogasim sve programe koji mi pristupaju C:/program files/android/android-sdk/tools kao najverovatnije je na windowsu to antivirus.ja nemam antivirus i sve sam pogasio.mozda je problem sto je u pitanju virtuelna masina?kad kucam adb devices u cmd-u kaze da komanda nije prepoznata.
 
evo malo napretka...uspeo sam da pokrenem adb devices i izlaz komande je sledeci:
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
List of devices attached
1234567890ABCDEF device

sad kontam da je to ok, al kad instaliram my phone explorer, on nece da se poveze.onaj jedan update nisam uspeo da uradim
 
To je to. Otvori SuperOneClick i root-uj. Što se MPE tiče, jesi instalirao i aplikaciju na telefon?

OT-990 via TT
 
ako ne s****m telefon nisam nista uradio :) i jos jedno mozda glupo pitanje kad rooujem telefon, jel mogu posle da ga unrootujem? :)
dakle procedura ce ici ovako"
1) odnesem nekom servisu da mi otkljuca za 800 dinara
2) rootujem telefon
3) pobrisem ove telenorove gluposti
4) uradim kalibraciju baterije
5) particionisem karticu (kao sto mi je neko predlozio 1giga na ext2 i ostalo fat32)
5) unrutujem ako je moguce i kraj :)

jel se slazete sa ovim koracima :)

Za .apk ti je dovoljno 512MB (velicina .apk je prosecno 10tak MB pa vidi koliko ces nabiti na 512MB) za SWAP sto manje (jer ga ni ne koristi) i FAT32 ostatak...
 
jesam, i pokrenem aplikaciju na telefonu i na racunaru idem na connect i kaze connection to phone could not be established...proverio sam i ukljucen je i onaj usb debbuging.
 
pokrenem super one click i izbacuje mi send/don't send poruku.jao bem ti windows skrnavi...probacu jos jednom odustajem ja od ovoga, odnecu nekom da uradi, ne mogu se ja zezati sa ovim, jos cu nesto sjebati.

uspeo da ga pokrenem, pas mu se mes napotezo...izbaci mi poruku nesto ne moze da uradi automatski, jel mi verzija iznad 2.0 ja rekao yes, i sad stoji u modu not responding
 
Poslednja izmena:
440x330-alcatel99002.jpg

Jel zna neko koja je ovo aplikacija, sa ovim widgetom za merenje potrosnje?
 
Hvala za program, sad cu da ga probam. Nije moj telefon, nasao sam sliku negde na netu :)
 
E, pa ljudi definitivno je, necemo dobiti 2.3 upgrade. Ovo je odgovor koji sam dobio od Telenora danas, nakon sto sam im prosledio onaj mail od Alcatel-a.

Postovani Borise,

U medjuvremenu smo dobili odgovor nase sluzbe koja testira nadogradnje koje nam nudi proizvodjac.
Nazalost, Android 2.3 ne ispunjava zahteve nase mreze jer sam hardver telefona ne moze da podrzi sve njegove funkcije.
Kada bi ovu nadogradnju ponudili nasim korisnicima desavalo bi se, kao i pri testu, da se rusi sistem na samom aparatu.

Iskreno nam je zao sto ste dosli u ovakvu situaciju i molimo Vas da razumete da je razlog za nasu odluku iskljucivo sigurnosne prirode jer ne zelimo da dovodimo korisnike u situaciju da gresku u softveru ispravljaju kod servisera.

Srdacan pozdrav

Experts Team
Advanced Services Support
Customer Care Department
TELENOR d.o.o.
tel: +381 63 9000
e-mail: [email protected]
 
meeee, pas im se mesa napotez'o....
a jel moze neko da mi objasni, jel ne postoji nijedan nacin da se ovaj nas telenor one touch, da mu se nesto uradi, pa da onda on "postane" obican alcatel.neko dekodiranje, flesovanje ili sta vec,nisam upucen?
 
ne mislim na foliju. zamenio bih komplet masku, ova mi se ne svidja, uzeo bih original neku. video sam za sada crvenu i crnu, odgovarala bi mi bilo koja od te dve. :) ima i nekih kineskih na e-bay-u ali nisu kompatibilne sa ovim nasim krsem. :)
 
meeee, pas im se mesa napotez'o....
a jel moze neko da mi objasni, jel ne postoji nijedan nacin da se ovaj nas telenor one touch, da mu se nesto uradi, pa da onda on "postane" obican alcatel.neko dekodiranje, flesovanje ili sta vec,nisam upucen?

Za sada, koliko sam ja ukapirao, nešto najbliže je O2 rom, imaš na početku teme, flešneš njega.
 
E, pa ljudi definitivno je, necemo dobiti 2.3 upgrade. Ovo je odgovor koji sam dobio od Telenora danas, nakon sto sam im prosledio onaj mail od Alcatel-a.

Postovani Borise,

U medjuvremenu smo dobili odgovor nase sluzbe koja testira nadogradnje koje nam nudi proizvodjac.
Nazalost, Android 2.3 ne ispunjava zahteve nase mreze jer sam hardver telefona ne moze da podrzi sve njegove funkcije.
Kada bi ovu nadogradnju ponudili nasim korisnicima desavalo bi se, kao i pri testu, da se rusi sistem na samom aparatu.

Iskreno nam je zao sto ste dosli u ovakvu situaciju i molimo Vas da razumete da je razlog za nasu odluku iskljucivo sigurnosne prirode jer ne zelimo da dovodimo korisnike u situaciju da gresku u softveru ispravljaju kod servisera.

Srdacan pozdrav

Experts Team
Advanced Services Support
Customer Care Department
TELENOR d.o.o.
tel: +381 63 9000
e-mail: [email protected]

Pratio sam onaj Ruski forum i po njihovom iskustvu ne bih rekao da je problem taj koji su tebi naveli(tj neko padane sistema).
Kolko se secam bio je neki bag sa mac adresom koji su oni ispravili u custom romu i jos neki sitan tjuning, ali njima ok funkcionise 2.3.4.. Poslacu ti link na PM pa pogledaj i sam..

meeee, pas im se mesa napotez'o....
a jel moze neko da mi objasni, jel ne postoji nijedan nacin da se ovaj nas telenor one touch, da mu se nesto uradi, pa da onda on "postane" obican alcatel.neko dekodiranje, flesovanje ili sta vec,nisam upucen?

Morao bi nekako da se "prevari" OTU pa da odradi update sa neke druge mreze ili taj Alcatelov, a ne znam kolko je to izvodljivo i da li bi radilo..
 
Pa koliko sam razumeo corvusa, iscitavanje za OTU se vrsi pomocu fajlova koji nisu dostupni korisniku za pregled, a kamoli za editovanje. Ko zna, nesto sam razmisljao da u skorije vreme utopim ovaj moj OT i nadjem neki telefon za koji imaju kuvani romovi i da se zezam kao covek, a ne ovako imam izbor izmedju 2 roma koja su naocigled ista, osim preinstaliranih aplikacija.
 
Pa fakat je jos rano ako postoji i taj jedan bag sa mac adresom, jer bi definitivno Telenor sebi napravio samo posao i neresiv problem za vecinu korisnika ako bi pustio da taj update krene preko OTU-a..

Mene iznenadjuje to sto su ti dali neki odgovor koji ide u pravcu da updatea nece ni biti jer navodno nece moci da radi kako treba.. Sto kako sam ja citao ovamo nije bas istina..
 
Pa vidi ne radi se ocigledno o tome, mene zbunjuje u celoj situaciji da je alcatel rekao da telenor nije ni porucio ROM, dok ovi iz telenora porucuju da su dobili isti i da ne radi kako treba...
 
Nazad
Vrh Dno