Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Uspesno sam root-ovao Alcatel prateci uputstvo sa XDA. 'fala MNML-u na driver-ima ;)
Wohoo! Nema na cemu. :)

Jel neko uspeo da doda FB account u "Accounts and Sync"? Ja kad kliknem na Add account->Facebook, on me odvede na glupavu preinstaliranu zvaničnu FB aplikaciju da se ulogujem, ja to uradim i ništa, on ne doda account tamo gde treba... Hoću da povežem kontakte sa FB i zbog toga nikako ne mogu. Ideas?
Facebook sync ne radi sa novim update-om ne znam zasto, nema ni Facebook Phonebook widget-a. Probaj da uninstalliras novi update za Facebook, onda sve radi.
 
Facebook sync ne radi sa novim update-om ne znam zasto, nema ni Facebook Phonebook widget-a. Probaj da uninstalliras novi update za Facebook, onda sve radi.

Ma ne radi ni onda, probao sam čak i factory reset i prvo što sam nakon reseta uradio je add fb account, ali opet isto.
 
Ako neko prodaje ili zna nekog ko ima da proda ovaj telefon nek mi se javi...Telefoncic po karakteristikama izgleda lepo jeftiniji od HTC wf ali jednako dobar. . .
 
kako nisam uzeo xperiu mini u telekomu,jer mi se ne ide u isti,sada razmisljam da li da uzmem ovaj telefon ili galaxy mini?tj da li je alcatel dovoljno dobar da zaista prodje kao koristan smart telefon
vidim da ste dosta zadovoljni generalno sa telefonom,i zanima me da li postoji neki custom rom za ovaj telefon ili je zaglavljen na def 2.2?nesto ne mogu da nadjem na netu
prva 2 telefona razmatram u paketu prenesi i surfuj 500,a razmisljam i o aceu u pis1000,ali ne znam da li se ispalati..
 
Poslednja izmena:
bices zadovoljan iako trenutno nisu dostupni custom rom-ovi. ace izgleda smesno pored njega.
 
Realno, ACE je po meni) lepši .... ali njegovih 16000 naspram 2000 uz moj paket .... razlika nije mala .... ceo još jedan telefon .... u prodavnici....
 
Realno, ACE je po meni) lepši .... ali njegovih 16000 naspram 2000 uz moj paket .... razlika nije mala .... ceo još jedan telefon .... u prodavnici....

Covek je poredio sa galaxy mini. :) Mini ne moze da pridje.... Ovaj Alcatel je (manje/vise) isto sto i Wildfire S ili galaxy ACE, najveca razlika je u ceni ;)
 
pa i nije zbog proca ali opet, solidan fon za male pare
 
mene zanima jel neko koristio gps na telu i koliko baterija izdrzi sa gps-om.inace malo sam se igrao telom u telenoru i touch radi dobro,ekran je dobar bar unutra,radi dobro i mislim da je ok ponuda,
 
uf,bas me zulja taj 2.2 jos vidim da je sa nekim custom alcatel promenama...telefon mi treba da se pre svega igram sa androidom kada imam vremena i radi android programiranja
mogao bih da placam prenesi i surfuj 1000,mislim da je to malo preko moje potrebe za mesec dana ali ok,mislim da bi mi prenesi i surfuj 500 bilo taman ali...
ali ponuda je dosta losa i svodi se na samsung mini,ace,htc cha cha i one touch
cha cha manje vise odmah ispada zbog orijentacije ekrana,ne znam koliko je horizontalni prikaz problem
one touch mi je ok zbog rezolucije,ali zaglavljen na 2.2...da li ima neke najave za custom romove?
mini je dobar fon,ali mu je mala rezolucija,a ace mi deluje kao ok izbor,ali kosta i 4000 u skupljem paketu,mada mislim da se manje vise isplati,samo zbog 2.3 androida i izbora romova..au,sada vidim da ni ace ne briljira sto se tice podrske...hm
 
FYI, Samsung Galaxy Ace je od juce poskupeo na Telenor prodajnim mestima, uz "prenesi i surfuj 1000" je skoro 9.000 din. Ali na Telenor sajtu jos nisu korigovali cene - ako se odlucis za njega, narucuj sto pre online. Jer najkasnije ujutro ce ukapirati & podici cene i tamo...

uf,bas me zulja taj 2.2 jos vidim da je sa nekim custom alcatel promenama...telefon mi treba da se pre svega igram sa androidom kada imam vremena i radi android programiranja
mogao bih da placam prenesi i surfuj 1000,mislim da je to malo preko moje potrebe za mesec dana ali ok,mislim da bi mi prenesi i surfuj 500 bilo taman ali...
ali ponuda je dosta losa i svodi se na samsung mini,ace,htc cha cha i one touch
cha cha manje vise odmah ispada zbog orijentacije ekrana,ne znam koliko je horizontalni prikaz problem
one touch mi je ok zbog rezolucije,ali zaglavljen na 2.2...da li ima neke najave za custom romove?
mini je dobar fon,ali mu je mala rezolucija,a ace mi deluje kao ok izbor,ali kosta i 4000 u skupljem paketu,mada mislim da se manje vise isplati,samo zbog 2.3 androida i izbora romova..au,sada vidim da ni ace ne briljira sto se tice podrske...hm
 
hahaha,kakvi lopovi,ako je tacno to sto si napisao.mada nista me ne cudi.
na kraju cu izgleda definitivno da dam pare i da kupim neki telefon bez ugovora,ponuda operatera je izuzimajuci najvece pakete bedna
 
Nema tu klasicnih ''tema''.
Izadji na market i kucaj ADW Launcher, GO Launcher EX, LauncherPro ili tako neki i za njega imas teme.
 
Aj neko napise tacno podesavanje za video kameru (da bude najbolji snimak) ono donje podesavanje ide se na custom-prilagodjen-pa kvalitet video snimka WVGA,VGA,CIF,QWGA ili QCIF?-sta je najbolje staviti?Pa video koder?Aj neko ko se dobro razume u to da napise kako bi nam video snimak bio dobar.

Isto tako bi moglo i neko podesavanje za fotoaparat-ja sam provalio da su slike vece(u MB) kad se stavi ono na 100% JPEG nego ono "veoma visok" a verovatno su i boljeg kvaliteta.Mada po meni su mozda samo malo bolje.
 
Moze li neko da mi kaze nesto vise o ekranu? Kakav je kontrast? Kvalitet slike? Posto je rezolucija ok za ekran tu do 3" ali 3.5"?
 
subjektivno 4 incha je vec previse za ovu rezoluciju.
3,5 je ok,to je bio standard ipone-a do 4ke,i fino sljaka,dakle neces videti pixele.od kvaliteta video sam na youtubeu,i nije los.
slede utisci kupaca :D
 
izvinjavam se za double post,ali nisam znao kako da editujem ovaj prethodni post...
dosta sam jos razmisljao i mislim da cu uzeti telenor one touch.da mi je neko do skoro rekao da cu kupiti alcatel telefon rekao bih mu da je luuddd.ali eto... :D
jos hocu da idem da vidim i probam telefon ali odlucuje cena i ekran u poredjenju sa galaxy mini-em.a sto se tice 2.2 androida,nece ovo valjda biti jedini android za koji ne postoji custom room :/
 
Galaxy mini ja imam, pa ono ok je fon, ali ipak bih pre uzeo ot990 da ga je bilo pre mesec dana u telenoru.
Ne kazem da je mini los, ima par romova custom, ja koristim cyanogen mod 7.1, ali rezolucija je dosta mala pa mora da se zumira kad citate neki non-mobile sajt, vecina hd igara radi ali je kamera krsh, slike i nekako ali video...240p :d
 
Kako isključiti senzor koji gasi ekran kada se telefon prinese uvetu prilikom razgovora?!
Dolazi do problema, jer kada se završi razgovor, potrebno je par sekundi dok se ekran ponovo ne upali, a samim ti i veza ne prekine...
 
Galaxy mini ja imam, pa ono ok je fon, ali ipak bih pre uzeo ot990 da ga je bilo pre mesec dana u telenoru.
Ne kazem da je mini los, ima par romova custom, ja koristim cyanogen mod 7.1, ali rezolucija je dosta mala pa mora da se zumira kad citate neki non-mobile sajt, vecina hd igara radi ali je kamera krsh, slike i nekako ali video...240p :d

ma nekako bih prezalio ekran,kameru ni ne koristim,ali da kosta 5000 a ot 2000,ne mogu
 
Moze li neko da mi kaze nesto vise o ekranu? Kakav je kontrast? Kvalitet slike? Posto je rezolucija ok za ekran tu do 3" ali 3.5"?
Pa iPhone je do pre godinu dana imao tu rezoluciju, nisam video da su se ljudi žalili i negodovali oko rezolucije.
 
Ne mogu nigde da nađem oklop, iliti HardCase za njega, ili makar one silikonske "qrtonke" futrole .... foliju za ekran sam našao.
 
Nazad
Vrh Dno