Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Sto se odziva tice, ja recimo nemam nekih velikih zamerki, uglavnom je dobar, a retko kad mi se desi da nesto moram 2 ili vise puta da povucem ili pritisnem. Sto se tice prvog pitanja ne moze to tako sa updateom. Fazon je u tome sto telefon sam po sebi ima IMEI koji korespondira u alkatelovoj bazi podataka telefonu koji je proizveden za telenor i nase podrucje, tako da si u istom kazanu sa svima ostalima ovde...

Edit: nisam video drugu poruku, Skype video nece proraditi ni sa 2.3, jer je problem do skype-a a ne do telefona ili sistema. Sto se tice linuxa, ja sam ga koristio sa Ubuntu 11.10 manje vise bez problema, filesharing i ostalo, ali sam ga rootovao i flashovao preko windowsa. Moraces da pogledas na xda forumu, ima tamo uputstvo za sve vezano za linux.
 
Poslednja izmena:
^Ne funkcionise to preko IMEI-a. Ali poenta je ista - mora da se ceka. :)

I lepo ti je rekla podrska iz Telenora, Alcatel mora da napravi firmware, pa posalje na testiranje, pa kada prodje proveru, onda se pusta OTA update. Valjda ce ovog puta biti ispravljeni bagovi u firmware-u za Telenor.

A sto se Skype-a tice, verovatno ce raditi ona modovana verzija sa "otkljucanim" video pozivom za sve Android telefone. Ali da ne zurimo sa zaključcima, sacekajte prvo da se pojavi 2.3. :)
 
Poslednja izmena:
hvala borgof, znaci u sustini 2.3 nam ne donosi nista revolucionarno :) koliko sam mogao da zakljucim, cini mi se da sam napravio dobru kupovinu :D jedino jos da vidim to za otkljucavanje i flesovanje, otkljucacu ga sigurno, posto koristim mts kartic, a ako moze jos samo da mi kazete sta dobijam flesovanjem, i koji rom je najbolji?
 
Pa imas u prvom postu, nemas neki izbor romova za sada posto je alcatel, kako sam i rekao ranije, tek izbacio kernel, tako da se nadam da i ako ne bude nista od gigera, bar neko napravi neki custom froyo.

@Corvus, Sta onda skeniraju, da znaju odakle je i za kojeg operatera telefon, bas me interesuje. Posto sam ja smatrao da je IMEI u pitanju...
 
Ti podaci koje oni koriste se nalaze u visem nivou softvera kome korisnik ne moze da pristupi.
 
Ajde da probam da pomognem entuzijastima koji se odluče da pokušaju da rootuju ovaj telefon - mali tutorial:

Potrebno:

1. Drajveri za telefon – ako imate bilo koju drugu verziju osim Win 7 x64, verovatno će raditi bilo koji. Ono što je najbitnije jeste da nakon instalacije drajvera u device manager-u dobijete stavku ’Android Phone’-Android ADB Interface (ili Qualcomm Composite ADB Interface - MI01).

Ja sam koristio drajvere otpakovane iz aplikacije koja se može naći na ovom linku, a nalaze se u folderu Alcatel_PC-Suite>Driver>Android>OPAL. Inače, drajvere instalirajte iz device manager-a prema uputstvu koje ćete naći na ovom linku.

Za Windows 7 x64 korisnike: nakon ovoga, instalirajte aplikaciju PdaNet na vaš računar i tek nakon toga će sistem prepoznati telefon (a samim tim i adb što je conditio sine qua non rootovanja).

2. ADB SDK - naći ćete ga na ovom linku. Kad pokrenete aplikaciju, izvršite update Android SDK Tools i Android SDK Platform-tools i (za ovo nisam siguran, možda i ne mora) download stavke Google USB Driver Package. Takođe, za instalaciju SDK ćete morati na računaru prethodno imati i Java JDK (ne samo JRE)

Kako biste verifikovali da vaš adb prepoznaje vaš telefon, pokrenite cmd u folderu u kojem se nalazi adb.exe (obično u %Program Files%\Android\android-sdk\platform-tools) i kucajte "adb devices" (bez navodnika) i trebalo bi da dobijete 1234567890ABCDEF device. A možete i da instalirate MyPhoneExplorer (na računar i na telefon) i vidite da li se povezuje sa telefonom.

3. SuperOneClick verzija 1.9.5. - program možete naći na ovoj temi na xda forumu (morate biti registrovani članovi da biste ga skinuli). Na dnu prvog posta ima nekoliko prikačenih fajlova, skinite "SuperOneClickv1.9.5-ShortFuse.zip", novija verzija 2.1.1 neće raditi.

Važno: pre nego što pokrenete SuperOneClick, idite na telefonu u Settings-SD & Phone Storage i uradite Unmount SD card, obavezno!

Otpakujte negde tu arhivu, uđite u folder i pokrenite program SuperOneClick. Po otvaranju programa, kliknite na dugme 'Root' i pustite program da odradi proces rootovanja. To traje 15-ak sekundi nakon čega će vam program javiti da je uspešno rootovan telefon.

Otkačite ga sa kabla, restartujte i voila, root access! Da biste to verifikovali, skinite sa Marketa aplikaciju Root Checker i proverite da li imate root access.

Napomena: u toku rootovanja, u sistem je instalirana aplikacija SuperUser koja će vas svaki put kad neki program poželi da prčka nešto gde ne treba (tj. da ima root access), pitati da to odobrite, naravno to ćete i da uradite. Taj program, kao i svaki drugi će se redovno update-ovati i slobodno mu to dozvolite. Ali, ubrzo po pokretanju će vam tražiti i da izvršite update 'su binary' (šta god da je to :) ), to nikako nemojte da radite jer ćete izgubiti root access i moraćete sve ispočetka. Idite u podešavanja programa i odštiklirajte ociju 'Outdated binary notification'.

To bi bilo to. Za deinstalaciju sistem protected aplikacija, tj. onog smeća što je došlo sa telefonom, koristite Root Uninstaller ili Titanium Backup. Da biste dobili na prostoru, morate obrisati i dalvik-cache (najbolje uz Titanium backup-a), više o tome ovde.

I iščitajte dobro ovu temu i temu o rootovanju OT-990 na xda forumu, za još poneku informaciju pošto sam nešto verovatno zaboravio :D.

Ne rade linkovi za skidanje :-( jel mozes opet da postavis negde na net da mogu da se preuzmu? hvala unapred :)
 
Ne rade linkovi za skidanje :-( jel mozes opet da postavis negde na net da mogu da se preuzmu? hvala unapred :)

Preradjen je taj post i postavljen je u prvi post ove teme, tamo bi svi linkovi trebalo da rade, osim drivera windows cini mi se, posto sam ih uploadovao na MU a on je oboren. Uploadovacu ja sutra prepodne drivere na RS ili neki drugi share site pa cu postaviti ovde i reci Joylandu da prepravi prvi post...
 
Ma za drajvere više nije potrebno ništa osim instalacije Alcatel Android Manager-a i One Touch Upgrade-a.

OT-990 via TT
 
Evo nam ga na....

Alcatel Customer Service [email protected]

9:16 AM (2 hours ago)

to me
--please do not reply below this line--

Dear Boris,
We sincerely apologize the inconvenience!
Actually it is service provide who make order to us, if they have no such requirement to upgrade one touch 990 from Android 2.2 to 2.3, we will not do the upgrade. Now your service provider has no such requirement, then we will not do the upgrade.

Should you have another request, do not hesitate to contact us.
Thank you for choosing Alcatel!

www.alcatelonetouch.com
 
znaci, ako sam ja dobro shvatio treba NAHPAST telenor da trazi update od alcatela.jel vredi da ih zatrpamo ili nema vajde od toga?
 
Onda svi redom pisite na [email protected] i recite da ste razocarani kvalitetom podrske i cete promeniti operatera cim istekne ugovor, ... itd. Verujem da bi par stotina slicnih mailova pokrenulo stvari.
 
Čekajte, Telenor nije ni tražio 2.3 ?

Pa po recima Alcatela nije. Koliko je sad ovo pouzdano, tj. mozda su me samo skinuli s ***** da ih ne smaram vise, posto je ovo bio 2. ili 3. mail. Videcemo, kontam da nazovem telenor podrsku danas i da razgovaram sa nekom ko nije operater s obzirom da oni nis' ne znaju i da ih obavestim o doticnom mailu od Alcatela pa da vidim ko tu koga zavlaci vise... a ako nastave po starom onda cenim bilo bi dobro da se organizujemo pa da ih spamujemo...

Edit: upravo sam prosledio mail telenoru da vidim sta ce mi oni reci na to...
 
Poslednja izmena:
cek me ubacujete da su tolki indijanci a ovamo po forumima nalazim price tipa za mesec dva i tako to... dal je tolki problem, jao sto nije neki bolji telefon malo da imam kernel i bootloader odradjene pa sami da kuvamo custome kakve ocemo...strasno...
 
upravo ce to biti veliki razlog zbog kojeg cu da menjam telefon :) apsolutni nedostatak ikakve podrske i romova,kao i nemogucnost kupovine dodatne baterije(lol)
mislim da imamo jedini telefon za koji nema bar 2.3 androida :p a po mom misljenju i telenor i o2 romovi su prilican krs
 
aj nemojte ga menjati, ja sam ga taman kupio :( nije valjda da su ona tri roma iz prvog posta jedini romovi koji posoj za ovaj telefon, zar ne moze da se flesuje na njegov fabricki rom?
i opet da pitam, sta nam konkretno donosi verzija 2.3, da mi mozemo da osetimo tu razliku?
 
pogledaj negde 1,6 pa redom na gore i bice ti jasno da je svaki mnooooogo bolji od prethodnog.
 
Android 2.3 (Gingerbread) supports the following features in addition to existing 2.2 features:

New user interface design with new themes (Black themes save power)
Extra Large Screen Size supported
SIP Communication Supported (SIP Video and Audio Calling, In an operator point of view, this is feature will decrease their voice calling revenue where as user can call each other for lower rates or even free if they have good data connection)
Supports for NFC (High Frequency High Speech Data Transfer in short range)
Support for WebM/VP8 video playback, and AAC audio encoding
New audio effects such as reverb, equalization, headphone virtualization, and bass boost
Improved Copy and Paste functionality
Redesigned Multi Touch Software Keyboard
Audio, graphical, and input enhancements for game developers
New sensors support (i.e gyroscope)
Download manager for long running HTTP downloads
Enhanced support for native code
Improved power management and application control
Support for multiple cameras
to je razlika
 
pa dobro, dosta stvari se poboljsava, al prezivecemo nekako bez toga, sto se mora nije tesko :)
aj da pitam jos nesto, da izmerim treci put pre nego sto isecem :)
1) ako dekodiram telefon da li gubim garanciju (cisto informativno, svejedno cu ga dekodirati posto imam mts karticu)
2) kad uradim dekodiranje, da li imam potrebu za flesovanjem? ako imam jel mi mozete ukratko reci koje su prednosti tog drugog roma u odnosu na ovaj telenorov.
3) kupio sam karticu od 8 giga, jel ima potrebe za neko particionisanje (kao npr hard disk na kompu, tj linuxu (swap,root, home)) ili samo stavim i to je to?
 
3)nema potrebe ako neces daprebacujes app na nju. ako hoces, onda treba ext2 da se napravi.
 
3)nema potrebe ako neces daprebacujes app na nju. ako hoces, onda treba ext2 da se napravi.

pa hocu da prebacujem, posto u memoriji bas i nemam nesto mesta :)
jel moze neki predlog kako particionisati karticu od 8 giga...znaci koliko za swap, koliko za root i koliko za home, ako to ide u opste tako kao u linuxu.i ne znam jel ima isto kao u linuxu ext2 ext 3 i ext4, ako ima koju staviti
 
e da jos nesto, jel ima neka fora da se onaj widget na kom stoje precice za wifi,gps,sinhronizaciju,osvetljenje i bluetooth, namesti da bude gore kad se spusti onaj notification bar, kao kod drugih telefona?da ne stoji na desktopu?
 
pravis fat, ext2 i swap. fat bih ja oko 6gb. ext2 za app oko 1.5gb i ostalo swap. imas na youtube tutorial kako se pravi. ja sam sa partition master programom radio kao lik sa youtube-a.
 
Ne treba ti swap uopšte, a dovoljan je 1GB za ext2, ostatak fat32. Najbolje je to uraditi sa CWM, ne preko kompa jer su prijavljivali ljudi probleme. Naravno, root je neophodan.

Što se pitanja oko widgeta tiče - ne može. Ima nekih aplikacija (Widgetsoid) koji to simuliraju, ali nije to to.

Ako otključaš telefon, drugi ROM ne moraš da staviš ako nećeš, to nema veze jedno s drugim... A garanciju da li gubiš, pojma nemam...
 
hvala na odgovorima, al samo jos da te pitam ovo oko roma, posto ste vi ostali koristili i telenorov rom i ove druge romove, pa iz vaseg iskustva da li je ok da ostavim i ovaj, ili je neki drugi koji ste koristili bolji?
ja sam misio da se flesovanjem automatski otkljuca i telefon, al izgleda nije tako.
 
hvala na odgovorima, al samo jos da te pitam ovo oko roma, posto ste vi ostali koristili i telenorov rom i ove druge romove, pa iz vaseg iskustva da li je ok da ostavim i ovaj, ili je neki drugi koji ste koristili bolji?
ja sam misio da se flesovanjem automatski otkljuca i telefon, al izgleda nije tako.

Pa, ako ti je cimanje da menjas ROM, nemas razloga. Posto ces ga ionako rootovati odradi uninstall telenorovog bloatwarea i wipe dalvik cache (imas u prvom postu kako i sta) i otprilike dodjes na isto kao sa O2 romom ovim. Takodje odradis i kalibraciju baterije isto imas tamo na pocetku, sve ti to lepo redom i dobices funkcionalno telefonche :D
 
ako ne s****m telefon nisam nista uradio :) i jos jedno mozda glupo pitanje kad rooujem telefon, jel mogu posle da ga unrootujem? :)
dakle procedura ce ici ovako"
1) odnesem nekom servisu da mi otkljuca za 800 dinara
2) rootujem telefon
3) pobrisem ove telenorove gluposti
4) uradim kalibraciju baterije
5) particionisem karticu (kao sto mi je neko predlozio 1giga na ext2 i ostalo fat32)
5) unrutujem ako je moguce i kraj :)

jel se slazete sa ovim koracima :)
 
Nazad
Vrh Dno