Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Kol'ko para, tol'ko muzike, my friend :(...
 
TapaTalk, aplikacija za forume, automatski potpis na kraju svake poruke.

Btw, zar nije Bench isključio te automatske potpise iz TT?

Uzmi i obrisi aplikaciju i instaliraj je ponovo, znaci bez restore-a u TB i nece biti potpisa...
Izgleda da je ostalo nesto generisano u /data kada restorujes TT iz TB :)


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Uzmi i obrisi aplikaciju i instaliraj je ponovo, znaci bez restore-a u TB i nece biti potpisa...
Izgleda da je ostalo nesto generisano u /data kada restorujes TT iz TB :)

Ma ne smeta meni potpis, uključen mi je u TT, ali znam da je bilo priče da je Bench u samom plugin-u disable-ovao potpise, pa se ljudima nisu pojavljivali.
 
Ne, to je jednostavno update OTU aplikacije, za bolju kompatibilnost sa W7 x64, koliko sam ja upućen.

Inače sam postao još jedan u nizu onih koji su pisali telenoru, u vezi 2.3.4 update-a. Kontam što ih više budemo smarali da će i oni da se proguraju kod alcatela za svoju verziju istog :D
 
Ne, to je jednostavno update OTU aplikacije, za bolju kompatibilnost sa W7 x64, koliko sam ja upućen.

Inače sam postao još jedan u nizu onih koji su pisali telenoru, u vezi 2.3.4 update-a. Kontam što ih više budemo smarali da će i oni da se proguraju kod alcatela za svoju verziju istog :D

pisao sam im i ja jos pre 2 nedelje, ali odgovor nisam dobio. :)
 
Nema veze... ajde koga god ne mrzi neka im napise mail. Da nas (smaraca) bude u sto vecem broju!!! :d
 
Imam problem. Od jutros nece da mi se konektuje ni na jednu wifi mrezu, imam 2 wireless rutera kod kuce, i oba pronadje, ali dok pokusava da dobije ip, mreze nestanu iz liste dostupnih, pa se opet pojave, a tako je i sa komsijinim wifiom. Nije mi ispadao, niti sam ga ja nesto cackao, nije ni rutovan.
 
Isključi ga , uključi, pa probaj opet. Meni se jednom desilo isto pa je restart rešio problem.
 
nesto sam opasno za...ao. formatirao sam karticu u cwm, stavio ext 256 i swap 256, odradio je proces bez problema. upalio sam tel i kada sam ukljucio link2sd pitao me je :Select the file system of your SD card's second partition, ponudjeno mi je bilo ext2, ext3, ext4 i FAT32 / FAT16. izabrao sam ext2, jer mi je za ext3 i ext4 izbacio mount script error : Mount script cannot be created. mount:Invalid argument; ext3(ext4) may not be supported on your device. Try FAT32 on the second partition. uglavnom, problem je taj sto mi on prebacuje stvari i aplikacije iz telefona na SD karticu a ne u taj produzetak sistemske memorije od 256mb koliko sam odredio. ako neko zna nesto o ovome bio bih mu zahvalan na pomoci. mada bi mi vise odgovaralo ako neko zna kako da vratim sve da bude onako kako je i bilo, tj. da mi kartica ne bude particionisana, nego ono, klasika 2 gb.
 
Nema potrebe da pravis swap particiju, samo napravis ext od recimo 512 mb.. Probaj ponovo, mozda ti se nesto zbrljalo.. Kad zavrsis u cwm pravljenje particije posle reboot-a ponovo odradi ono sto vec jesi, samo odma izaberi ext2 ovaj put..Ides na storage info u link2sd i tamo bi trebalo da ti prijavljuje 3 particije gde je ova ext2 treca ... Ako nesto ne radi iskljuci pa ponovo ukljuci telefon pa pogledaj ponovo(ne secam se, al' moguce da treba reboot).. Takodje imas podesavanja u link2sd pa tamo namesti gde hoces da ti instalira ono sto instalira tj da linkuje na ext2..
Nema razloga da ti ne radi, a dosta znaci pa se iscimaj malo ;)
 
Poslednja izmena:
i dalje ne uspevam da aplikacije sa telefona prebacim na ext2, samo na SD. ne mogu da nadjem u podesavanjima kako da podesim.
 
Nista ti tu ne podesavas, kada instaliras app2sd, on sve sam obavlja prilikom instalacije aplikacije. Verovatno nesto nisi dobro uradio pri formatiranju... ili necemu drugom.
 
Čekaj, kad odeš u Link2sd, odabereš neku aplikaciju koju hoćeš da prebaciš i klikneš na "Create Link", štikliraš sve moguće (2 ili 3) opcije - šta se dešava?
 
HOBSTER mi je objasnio. problem resen. :) nisam isao na create link, tu je bila moja greska.
 
Evo da i ja kazem svoje utiske nakon sto sam postao vlasnik otkljucanog OT-990 :)
Mogu da ga uporedim sa Wildfire S jer sam pre alcatela koristio 6 meseci WFS... Izrada kod Ot je fantasticna za taj cenovni rang i po mom misljenju dosta BOLJA od wfs-kod wfs sam imao krckanje plactike od prvog dana. Ono sto me nerviralo kod wfs je sto je mali i sto su kapacitivni tasteri ispod ekrana jako blizu istog i prilikom kucanja mi se bezbroj puta desilo da pritisnem back, home ili search-dovodilo me do ludila! Ekran kod wfs je dosta osetljiviji (mada ovaj ima koliko vidim neku foliju). Memorija za smestanje aplikacija je ista, uz instaliranje link2sd resen problem kod oba uredjaja. Ot ima taman dovoljno veliki ekran za tu rezoluciju i ja do sad nisam imao nikakvih problema. Prednost WFS je, meni bar, Sense i podrska-ima vec gomila romova i kernela sa kojim se moze OC na 800MHz i tu radi bas tecno. Baterija kod WFS je losija i to mnogo-nije mogla da izdrzi vise od 16 sati i to uz sve moguce twikove i cake, nikako duze, dok kod OT-990 meni sa istim koriscenjem izdrzi dan do cak dan i po, pa sam i u tom segmentu prezadovoljan! Jos jedna stvar koju sam primetio je brzi download u korist OT-990 i to ide brze od 20 do cak 30% na istim lokacijama (pricam o 3g, dok je na wi-fi isti). Zvuk na alcatelu je isto dosta bolji-glasniji, ima jaci bas i u isto vreme cistiji. Nadam se da ce izaci 2.3 update za ot-990 i da ce onda jos vise parirati skupljim telefonima!
 
Znači, ne moram da brinem što sam pikirao WF S, aloi se odlučio za ovo zbog cene, jer razlika nije bila mala .... :) :) :)
 
pa pazi definitivno OT-990 daje vise za ulozen novac, svakako da i WFS ima prednosti ali ne opravdava visoku cenu.
 
Definitivno, OT je daleko bolja kupovina...
 
Postovani,

Nadogradnju platforme moze jedino proizvodjac telefona da kreira jer ima tehnicke mogucnosti za tako nesto. Upravo zbog toga nismo u situaciji da znamo kada ce nadogradnja biti ponudjena korisnicima.
Ono sto sa sigurnoscu mozemo reci je da se nadogradnja kreira prvo za "otvorene" telefone a tek nakon toga za telefone sa prilagodjenom platformom za koriscenje odredjenog mobilnog operatora. Buduci da je za "otvorene" One Touch telefone nadogradnja vec ponudjena korisnicima, pitanje je vremena samo kada ce biti zavrsena i za Telenor korisnike.
Kada bude spremna nadogradnja ce Vam biti ponudjena kroz meni aparata.

Molimo Vas da se ne ustrucavate da nas kontaktirate za pomoc ukoliko Vam zatreba.

Srdacan pozdrav

A koliko li im treba vise da prilagode za telenor?!
 
Koja je to pa nadogradnja za otvorene telefone već ponuđena korisnicima?! Lupaju sve u šesnajs'...
 
Aloha ljudi :)! Evo konacno sam se video sa bratom od tetke i uzeo sam telefon da vidim sta sam u stvari radio :D. Naravno bili ste u pravu, a ja sam izgresio posto sam taj dan rootovao i sredjivao 4 fona tako da sam zaboravio sta sam radio na kom :S... Rootovao sam ga preko one procedure koju sam opisao ali je na njemu naravno i dalje 2.2.2 na kom sasvim lepo radi GoLauncher EX tako da mu je time zamenjen stock "look 'n' feel". Eto... Sorry za iznosenje pogresnih informacija nije bilo namerno :).
 
Koja je to pa nadogradnja za otvorene telefone već ponuđena korisnicima?! Lupaju sve u šesnajs'...

Pa koliko znam postoji 2.3.4 za Ot 990 koji nisu preko operatera neke mreze vec ih kupis kao Alcatel-ov proizvod u nekoj prodavnici, mislim da ima info i na xda o tome..

Takodje Rusi imaju 2.3.4 za ot 990 tj. vec imaju i custom rom sa rootom cwm itd ..
Trenutno ne postoji mogucnost da se pokusa sa tom Ruskom verzijom zbog nekompatibilnosti sa bootloaderom stare i nove verzije androida pa nam ostaje da i dalje cekamo Telenor update..
Tako da mislim da je ovaj info validan ;)
 
Nasla sam je na marketu, ali kaze da ne podrzava ot, kao i gomila drugih aplikacija koje sam gledala , ... Znaci nema to veze?? Onda i one druge mogu da skinem, radice ?? ( nebitno jesu li free ili ne ?) fuufff, sad opet "search" :type:

Hvala.
 
Radiće 99,9% tih aplikacija za koje Market kaže da neće, samo nađi apk...
 
Nazad
Vrh Dno