Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Pozz svakome imam jedno pitanje ako neko moze da mi pomogne, ja bi da kupim telenor one touch (alcatel ot 990) koji je zaklucan na telenorov mrezu, ako ja njemu instaliram drugi rom (flasovati) ajde da kazemo o2 rom jeli ce mi onda raditi na sve mreze ili ce jos uvek biti zaklucen na telenor?
 
Bice zakljucan tj. nevezano za fleshovanje mora da se otkljuca. Meni svojevremeno u jednom servisu blizi picerije Orao na Bulevaru (kod Depoa) rekose da je otkljucavanje 1600 din.
 
Poslednja izmena:

Pa.... ne baš

Ja na ovim ss vidim telefon koji je nakon 2 dana pao na 52% baterije i trenutno je na USB punjenju, što znači da je pao i na ispod 52% jer ko zna kad si ga stavio na kabl. A što se potrošnje priče, samo dokazuje da ti telefon ni ne koristiš, ma ni umereno. Evo ti ss korišćenog telefona (na 39% baterije):

20120123205044.jpeg

Uporedi samo Phone idle, cell standby i android system stavke i sve je je jasno. Ti bre nemaš ni poziva toliko da potroši bar 1% baterije, o čemu dalje da pričamo. Ajd samo proširi (mada je sad kasno) stavku phone idle, pa da vidimo koliko vremenski si zaista koristio telefon.
 
Poslednja izmena:
A kako da napravim screenshoot ako ne povezem tel sa kompom? :)

Kao sto rekoh, napunim telefon i ostavim ga u fioci 4 dana. Posle samo proverim da li drzi jos uvek baterija...

Ne znam zasto nije bila stavka za pozive u battery use, bas sam imao poziv 5min pre nego sto sam nakacio tel i napravio ss...

Uostalom bas me briga da li neko misli da je ovo fake i da palim masu. Trazili ste ss, dobili ste... Ja znam koliko traje baterija i koliko koristim telefon i to mi je dovoljno. Ima bitnijih stvari u zivotu od dokazivanja neke gluposti na forumu... Osecam da ako napravim screenshoot-ove po zelji pojedinih, kad budu shvatili da grese, optuzili bi me da je radio photoshop...
 
A kako da napravim screenshoot ako ne povezem tel sa kompom? :)

Root.

Uostalom, ja sam već odavno na temi rekao da se ne opterećujem trajanjem baterije uopšte i da ga punim svaki dan, pa ne znam što se mešam. Ali da tvoja priča zvuči neverovatno, sorry but ****ga...
 
Ne znam kako drugacije da pokazem trajanje baterije pa sam slikao telefon :sceptic:

Napominjem da nisam zahtevan korisnik.......
 

Prilozi

  • 23012012195.jpg
    23012012195.jpg
    305.4 KB · Pregleda: 171
  • 23012012196.jpg
    23012012196.jpg
    253.9 KB · Pregleda: 154
Šta treba odraditi da mogu da pošaljem i primim MMS ? Treba li da bude enable data i 3 G ? Pozovem 063 9000 i "naručim" onu konfiguracionu , i ništa .... na O2 mi je flešnut ....
 
3G ne mora, ali data mora. Meni malo pravi probleme sa MMS-om, čas 'oće, čas neće da pošalje, a ne provaljujem zašto...
 
Mene je isto mucilo sa originalnim ROM-om pa sam rucno uneo parametre, restartovao telefon i proradio je.

Upravo sam opet probao i uspeo sam da posaljem sliku.....
 
Poslednja izmena:
vala ste smorili sa pricom o bateriji.
onaj ko koristi telefon,morace da ga puni svakog dana.ja se pomalo igram,proverim net,slusam muziku nekih sat,zovem pisem poruke,i uvece mi ostane 20-50 posto baterije(uz napomenu da mi se bas od nekih 50 do 20 brze prazni,tj dosta brze spadne)
i koja bi bila poenta da ne punim telefon,i sutra da se isprazni u toku dana?
ovo je realnost za SVAKI android,uz imalo ozbiljniju upotrebu,i mozda da se promeni jedino kada bi uredjaj imao bateriju od 3000mah.
 
Od sada SIM Unlock moguć i samo preko podataka od telefona, ne mora da se šalje u servis .... :) :)

KOnačno ....

990.jpg
 
Imas neki detalje?
 
Ko, gde, sta? :) Cijena? :D
 
Ma i da je Merry Poppins 2 uzecu ga, to mi je totalno nebitno...
 
opet ja sa baterijom :), ali necu da se zalim nego da pitam. da li je normalno da za 10 minuta od skidanja telefona sa punjaca bez ikakvog koriscenja nivo napunjenosti baterije spadne sa 100% na 89%? ako neko zna o cemu se radi neka da neki predlog, bio bih mu zahvalan na informaciji. da li je do softvera ili do baterije, ne znam, ali bih voleo da znam. :) do prekjuce mi je drzala baterija 1.5-2 dana, zavisno od koriscenja. koristio sam ga, a ovo mi ne deluje bas normalno. 10 min-11%. 100min-100%? :)
 
vec je pisano i o ovome...
jednostavno nemoj gledati bateriju i koristi telefon.androidu ne odgovara kada je baterija 100%,pa tezi da skine taj broj,a ni merac u postotcima ne prikazuje totalno realno stanje :)
laicki receno
 
MOLBA!

Zamolio bih nekog od clanova foruma da sa OTa nekako izvuce Light (ili tako nekako) aplikaciju koja pokrece baterijsku lampu i da je okaci na neki dl sajt da mogu da je dl-ujem!

hvala svima koji pokusaju ;)

p.s. Link za DL neka okace ovde ili moze na PM (PP).
 
Jeste da se ne nadovezujem na trnutnu pricu, ali mi je zanimljiv prvi post pa moram priznati da je uputstvo za rootovanje i install cwm-a iz njega dosta "strasno" za nekoga ko se prvi put srece sa ovim pa bih samo da napisem i jedno sturo uputstvo za root/custom rom ( krastavac ako ima interesenata izdetaljisacu, ali ovog casa nemam vremena za detaljnije ).

Elem... moj brat ima doticni telefon i rootovao sam ga za nepunih 15min, a procedura je bila sledeca :)

Downloadowao sam "OneSuperClick", pokrenuo ga, otisao na drugi tab ( program kad se pokrene ima 2 taba, prvi je za akcije tipa root/unroot a drugi za dload drajvera za fon, ne znam kako se zovu tabovi posto nisam na Windowsu pa ne mogu da proverim :D ) i tamo odradio proveru za ADB drajver i sam program me obavestio koji mi drajveri fale i ponudio mi da ih instalira sto sam naravno i odradio :).

Posle toga sam jednostavno kliknuo "Root" na prvom tabu programa i sve je bilo gotovo za 30-ak sekundi.

Sad kad sam imao rootovan fon instalirao sam RomManager, pokrenuo ga, instalirao preko njega ClockWork Mod i to je to :)... Skinuo sam Cyanogen 7.1.0 takodje preko Rom Managera, instalirao ga i telefon je sav srecan nastavio da radi na androidu 2.3.7 :).

U sustini vrlo jednostavna procedura u danasnje vreme, tako da to danas u sustini moze svako da uradi bez bojazni da ce nesto da zezne ( kada se tek pojavio Magic uspesno sam ga brickovao i 2 meseca bio bez fona koji je srecom bio popravljen u okviru garancije -zamenjena maticna plica- posto u servisu nisu imali nacina da vide da li sam ga ja zeznuo ili se sam zeznuo posto je bio u loop modu prilikom boot-a ali bez mogucnosti da se ubaci u bilo koji recovery mod :D )
 
Poslednja izmena:
Titanium backup za programe sa OT-990

U attachmentu su backup fajlovi za programe torch i audio recorder (lampa i snimač govora) za OneTouch telefon. Fajl kačim na zahtev korisnika neogeo i mislim još par njih iz teme.
Nadam se da će pomoći.
 

Prilozi

  • neogeo.rar
    44.4 KB · Pregleda: 42
@bkopanja Da nisi promasio temu? Ja jesam pio danas ali nisam toliko pijan pa da neznam da alcatel ot_990 nema CM podrsku :)
 
@mobilx nisam pogresio temu... telenor onetouch koristi CM bez problema i to sam licno probao na fonu brata od tetke :) ( taj dan sam stavio CM na Galaxy S, Galaxy S2, Desire i OneTouch tako da sam prilicno siguran da je tako ;) )
 
Wtf? Kao prvo, kako si preko ROM Manager-a instalirao CWM, kad nije podržan? A drugo, dokaz na sunce za taj CM7 :D! Nešto si ti gadno pobrkao...
 
Nazad
Vrh Dno