Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Meni zaista nije jasno zasto ste toliko optereceni sa baterijom? Ja ga koristim ceo dan i to pozivi, manje sms, net i wifi solidno, osvetljenje mi je na automatic i ukljucen mi je push za sluzbeni mail-uvece ga stavim na punjac i to je to :) Sto neko pametno rece u ovoj temi, pa necu valjda biti rob telefona, valjda je on tu da mene sluzi :)
 
Meni (root-ovan aparat) sa minimalnim koriscenjem izgura vise od 3 dana. Instaliran je juice defender i pobrisano puno nepotrebnih programa. Mreza je stalno ukljucena na GSM/WCDMA auto. 3-4 puta dnevno se radi sinhronizacija preko wlan-a ili telenor interneta. Jutros u 6:50 skinuta sa punjaca (100%) i 12,5 sati kasnije je stanje baterije 95%.
 
Meni (root-ovan aparat) sa minimalnim koriscenjem izgura vise od 3 dana. Instaliran je juice defender i pobrisano puno nepotrebnih programa. Mreza je stalno ukljucena na GSM/WCDMA auto. 3-4 puta dnevno se radi sinhronizacija preko wlan-a ili telenor interneta. Jutros u 6:50 skinuta sa punjaca (100%) i 12,5 sati kasnije je stanje baterije 95%.
KAKO??? I moj je root-ovan i flash-ovan(O2) i nece da traje duze baterija ne znam sta da mu radis. Jednostavno je jedno veliko G! A sto se tice toga da treba tel mene da sluzi a ne ja njega, slazem se u potpunosti, ali kako on mene da sluzi kad ja moram stalno da se cimam oko baterije, jer mu procenat napunjenosti stalno opada i opada kao da sam ubacio bateriju Nokie 3310 u laptop!
 
Meni (root-ovan aparat) sa minimalnim koriscenjem izgura vise od 3 dana. Instaliran je juice defender i pobrisano puno nepotrebnih programa. Mreza je stalno ukljucena na GSM/WCDMA auto. 3-4 puta dnevno se radi sinhronizacija preko wlan-a ili telenor interneta. Jutros u 6:50 skinuta sa punjaca (100%) i 12,5 sati kasnije je stanje baterije 95%.

Jel moze ss od displeja i battery stats posle 3 dana?


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Ma i moj je rootovan, samo nisam nesto brisao aplikacije (napravicu veliko spremanje ovih dana :D ). Sa mojim koriscenjem sanse nema da skrpi 2 dana, tako da sam se ja pomirio sa tim, svako vece pravac punjac :D i cao zdravo :D
 
I meni se to desavalo a onda za 6 sati spadne na 15%. Nije proporcionalno iskazano stanje (opadanje) baterije.
 
17h, baterija 9%!!!:crash::crash::wall:
 
Ma sta se opterecujete, ja ovo sad cisto testiram, koristim mob manje nego uobicajeno... Nije uvek ovako, arcim i ja bateriju ali nikad me nije izdao da ne izgura jedan ceo dan (tj jeste, nekoliko puta kad sam kupio fon i dusu mu vadio po ceo dan :D)
 
Memoj Miki vise, evo maxa samo sto nije dobio inFrakt :D ;)
 
Memoj Miki vise, evo maxa samo sto nije dobio inFrakt :D ;)

necu, necu, smirio sam se malo. :D tj. pomirio sam se sa cinjenicom da imam slabu bateriju, od sad ga punim 2X dnevno, bas me briga, istopicu je! :) nego sada imam drugi problem, kad pokusam da otvorim market prijavi mi No Connection - Retry, nece ni yt da otvori. a sto se baterije tice citao sam po forumima da su mnogi resili taj problem na drugim telefonima ubacivanjem poslednje verzije softvera, pa se nadam i ja da cu bar delimicno tako da resim problem. :) valjda ce neko da objavi i kad izadje 2.3 i za O2 rom, ako ne vracam ga na stock telenor. u svakom slucaju stvarno ga preterase. dajte nam 2.3!!!
 
necu, necu, smirio sam se malo. :D tj. pomirio sam se sa cinjenicom da imam slabu bateriju, od sad ga punim 2X dnevno, bas me briga, istopicu je! :) nego sada imam drugi problem, kad pokusam da otvorim market prijavi mi No Connection - Retry, nece ni yt da otvori. a sto se baterije tice citao sam po forumima da su mnogi resili taj problem na drugim telefonima ubacivanjem poslednje verzije softvera, pa se nadam i ja da cu bar delimicno tako da resim problem. :) valjda ce neko da objavi i kad izadje 2.3 i za O2 rom, ako ne vracam ga na stock telenor. u svakom slucaju stvarno ga preterase. dajte nam 2.3!!!

Da nisi mozda na MTS-u?


Ss-screenshot, kao sto je i Walter rekao...

Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Pa neki na MTS-u imaju problema oko APN podesavanja, pa sam zato pitao...

Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Imam ozbiljan problem sa telefonom...

Sistem ne može da se podigne - kada ga držim na punjaču loopuje mi telenor animaciju a kada probam da ga upalim, resetuje se par sekundi nakon Android loga.

Probao sam One Touch Upgrade ali već treći put mi na 56% downloada javlja da je failed i da proverim internet konekciju... Kada udjem u downloaded folder vidim brdo .bin fajlova od po 65kb s tim da je jedan medju poslednjima 0kb težine i kapiram da on pravi problem...

Možda bi najjednostavnije rešenje da mi neko pošalje da neko spakuje ceo svoj downloaded folder u jedan .rar i okači ga negde pošto nikako ne mogu da nateram ovaj telefon da proradi... :(

Sreća u nesreći je da download nastavlja tamo gde je stao, tako da ukoliko već imam downloaded folder sa svim fajlovima, kapiram da će odmah skočiti na 100% downloada pa da vidimo šta se dešava dalje...

Ako neko ima još neku ideju, slušam. Telefon nije rootovan, telenorov ROM je unutra i koristim Windows XP (32bit) SP3.

Hvala unapred!

dopuna: probao sam ručno da obrišem deo fajlova pa da pokrenem download ponovo da vidim hoće li pogurati preko 56% ali svaki put napiše failed.

dopuna2: nekako sam uspeo da pokrenem factory reset funkciju posle 50tog pokušaja... koliko je posle ovoga one touch upgrade bitna stavka?
 
Poslednja izmena:
Imam ozbiljan problem sa telefonom...

Sistem ne može da se podigne - kada ga držim na punjaču loopuje mi telenor animaciju a kada probam da ga upalim, resetuje se par sekundi nakon Android loga.

Probao sam One Touch Upgrade ali već treći put mi na 56% downloada javlja da je failed i da proverim internet konekciju... Kada udjem u downloaded folder vidim brdo .bin fajlova od po 65kb s tim da je jedan medju poslednjima 0kb težine i kapiram da on pravi problem...

Možda bi najjednostavnije rešenje da mi neko pošalje da neko spakuje ceo svoj downloaded folder u jedan .rar i okači ga negde pošto nikako ne mogu da nateram ovaj telefon da proradi... :(

Sreća u nesreći je da download nastavlja tamo gde je stao, tako da ukoliko već imam downloaded folder sa svim fajlovima, kapiram da će odmah skočiti na 100% downloada pa da vidimo šta se dešava dalje...

Ako neko ima još neku ideju, slušam. Telefon nije rootovan, telenorov ROM je unutra i koristim Windows XP (32bit) SP3.

Hvala unapred!

dopuna: probao sam ručno da obrišem deo fajlova pa da pokrenem download ponovo da vidim hoće li pogurati preko 56% ali svaki put napiše failed.

Nađi onaj O2 ROM, ubaci ga na mSD, pokreni fon u Recovery i odatle ga preflešuj (ako može da dođe do Recoveri moda).
Ako nemere ta verzija, onda u WIN isključi Antivirus i Firewall pa onda apdejtuj.
Ako ništa od toga neće, odnesi ga u neki servis na BOX punjenje...
 
Ovo prvo sam pokušavao jedno 20 puta i tek sad (singing frog sindrom) kada sam napisao post, rekoh, ajd da probam još jednom i odradio je factory reset konačno.

Držaću telefon nedelju dana na defaultu da vidim jel je sve u redu sa njim, pa ću onda da krenem dalje... Za sad sve deluje OK...
 
потребна помоћ
не могу да нађем рар шифру за мапе 2011 07 gay ili update
или барем линк где могу да скинем а да није потребна шифра
и недаје ми опцију броја куће или улице, већ само улицу па ме често одведе на супротан крај у односу где идем

иначе фон није лош (за 1 дин) у ствари је одличан

поздрав и хвала унапред
 
ljudi jel ima jos neko problem sa internetom? nece da mi otvori nista sem b92 i blic aplikacije.problem je prisutan od sinoc. paket je P&S 500.
 
мало пре сам написао да није лош то да је одличан
ево скинуо сам га пре 1 сат са пуњача јер ми је требао, показао да је напуњен 2/3 али, пази ово, али лилилили

евоо 1 сат се рестартује сам, ја сам га само упалио и он тако 10-20 секунди па се сам угаси и упали тј. рестартује
чекам сат времена да дође себи и ништа
ако неко има рар шифру коју сам тражио горе нек ми пошаље, а ја ћу да чекам да се одрестартује (ал сам га назвао):crash::crash::crash::crash::crash::crash::crash::crash:
 
Od tih 100 sati koliko je running time, tj. koliko je displej bio ukljucen, player, wifi, brightnes, koliko razgovora si napravio...? Svaki moze da izdrzi par dan ako ga dnevno koristis sat vremena. Aj ss iz battery statesa, da vidimo.

Sent using Tt.
 
Zato sam mu i trazio SS, jer tu kao prosipa nesto, a ni ne koristi telefon, pa to svako moze...Trol.


Sent from my Samsung Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno