Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Veliki pozdrav od mene na ovom forumu.Ima li nade da se otkljuca ovaj telefon da radi i na druge mreze.Unapred hvala.
 
Naravno ..... bez zezanja .... to nije normalno ....
Brate ne znam da li se to racuna u mehanicko ostecenje? A na to ne vazi garancija? :S Ali garant nije ispao i nista slicno, nema tackicu na njemu, koristio sam ga 3-4 dana samo!
I fora je sto sam ja dobio taj telefon, ali imam racun i garanciju, uzet je preko nekog paketa ali ne na mom broju? Hoce to da smeta mozda?
 
Imaš račun i garanciju, to je dovoljno.
 
Unroot obavezno. A ako si nešto deinstalirao od preinstaliranih aplikacija, moraš to da vratiš. Imaš u prvom postu na temi dva postupka za vraćanje telefona u fabričko stanje.

OT-990 via TT
 
Odneo sam ga i prihvatili su :)
Samo sam ga vratio na fabricki rom bez root-a...
Javice mi za "10" dana, daj boze da bude tako...Javljam sta je bilo!
 
K800/810 ima samo prednost u kameri, ostalo je sve na strani OT-990... Velik ekran, surf, toliko aplikacija, wifi... Jel ti stvarno nisi znao da baterija traje 1-2 dana? Meni nekad ode baterija za 10-12 sati, sva sreca pa dodjem kuci, pa ga napunim, inace bi morao jos jednu bateriju da imam...

Sent from my Samsung Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Bolje kad bi napravili debelu. Plašim se da se ledja ne razakaju ako se često otvara i zatvara .....
 
Kad kupis bateriju kupis i 2-3 ledja cisto eto za svaki slucaj :)

Sent from my Samsung Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Gde mogu da se kupe ledja? Ja sam narucio zastitne silikonske obloge preko dealextreme ali jos nisu stigle a ledja nisam mogao da nadjem u ponudi.
 
Ako nadjete nedje na netu bateriju, javite!
Ja nijesam mogao da je nadjem a da je cijena normalna i da rade isporuku u Crnu Goru/Srbiju...
Ima ona fora sa uredjajem koji ti puni bateriju i mozes da ga nosis sa sobom, ali nije bas prekticno...
 
Nije prakticno ni nosanje dodatne baterije i stalno menjanje, meni je prakticnija varijanta dodatnog uredjaja za punjenje. Ionako mi to zatreba 1 godisnje kad putujem negde busem, nije strasno da ponesem drugi ne-android za potrebe telefoniranja :)
Mada gomila vozaca buseva je uvek cool tako da sam do sada za sve telefone poneo punjac iz auta i normalno mi napune ljudi telefon :)

Inace moze i 3 dana da traje baterija na ovom fonu, mom zetu tako traje :D Naravno, njegovo koriscenje telefona je vise nekoriscenje, ali krastavac sad :d
 
Pošto mi je microSD (default) kartica na kome je Telenorov ROM u drugom gradu, zanima me da li mogu ikako da osposobim telefon koji pre toga nikad nije bio rootovan bez nje i bez SD čitača za kartice?

Telefon bez kartice (logično valjda, ovo mi je prvi android, pa nisam 100% siguran) neće da digne sistem i kada ga stavim na punjač stalno pokazuje Telenor animaciju.

Instalirao sam drivere iz usb_host_driver (device manager pokazuje pod Ports Qualcomm HS-USB Diagnostic 9002 - JRD (COM5), imam Windows XP 32-bit) i pokušavam da pokrenem Alcatel One Touch Upgrade, medjutim u čitanju telefona oko 44-47% javlja error i kaže da proverim konekciju sa kompjuterom...

I za kraj, pitanje, ukoliko ne nadjem dotičnu karticu, da li bi neka druga kartica na kojoj je instaliran ROM za OT-990 mogla da posluži da napravim svoj ROM na drugoj kartici?
 
2d 11h 23m 38s since unplugged

Battery status 54%

:D

Videcemo koliko ce da izdrzi... Ja odavno ne vodim evidenciju koliko traje baterija, nego vidim ovde par njih se zale pa da proverim kakvo je stanje sad kod mene.
Jedino me nervira kad ostane na 10%, ako radis nesto na telefonu, tesko da moze da izdrzi vise od 10-15min
 
2d 11h 23m 38s since unplugged

Battery status 54%

:D

Videcemo koliko ce da izdrzi... Ja odavno ne vodim evidenciju koliko traje baterija, nego vidim ovde par njih se zale pa da proverim kakvo je stanje sad kod mene.
Jedino me nervira kad ostane na 10%, ako radis nesto na telefonu, tesko da moze da izdrzi vise od 10-15min

Blago tebi! Meni za 10 poruka i 5 min razgovora 25% baterije otislo!5h 40min 50s since unplugged
Battery status 73%?
W T F ???
 
2d 11h 23m 38s since unplugged

Battery status 54%

:D

Videcemo koliko ce da izdrzi... Ja odavno ne vodim evidenciju koliko traje baterija, nego vidim ovde par njih se zale pa da proverim kakvo je stanje sad kod mene.
Jedino me nervira kad ostane na 10%, ako radis nesto na telefonu, tesko da moze da izdrzi vise od 10-15min

Ovo je sa dopunjavanjem?
Jel ti uopste radis nesto na tom telefonu?


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Ovo je sa dopunjavanjem?
Jel ti uopste radis nesto na tom telefonu?


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination

Kakvo dopunjavanje? :D Ovaj brojac se resetuje kad stavis fon na punjac ili na usb od kompa...

E sad, ova 2-3 dana sam malo manje koristio fon, ali standardno par poziva, sms-a, malo surfa i to preko mob net-a posto nemam wireless kuci...
 
sc20120119-021949.png


sc20120119-021958.png


Evo malo ekstremnije, jeste da nije isti telefon, al opet, ja kad ga ne diram (jednom pokusavao) skoro 3 dana mi je izdrzao... 2G, bez data protoka, mozda je sat vremena bio upaljen displej... 2-3 poruke, jedan poziv od minut...


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Pozdrav, moze li mi neko reci kako da iskljucim totalno neke programe ili kad udjem u neki program i izadjem da ga ne prebacuje u Running nego da ga iskljuci omah. Neke programe nalazim u Running a nisam ih ni pokrenuo, i ugasim ih sve,ali ponovo se oni ukljuce. Ima neko neku ideju?
 
Nema potrebe sam da isključuješ te programe, pusti Android sistem da sam to reguliše, on na takav način radi. Ubijanjem tih programa ćeš samo više trošiti bateriju. Mrzi me sad detaljno da ti objašnjavam, ali veruj mi na reč :d.
 
Evo npr sad imam ukljucen 111 meni, go sms pro, video-snimci, podesavanja, facebook, easy battery, maps, ogranicavanje podataka. Ajd ok za go sms i battery da je ukljuceno, a zasto bi mi ukljucivao ovo drugo kad nisam ni ulazio danas tamo, a prethodno sam ih sve zatvorio??? To mi nije jasno, pa zar time ne uzimaju memoroiju i usporavaju telefon??
 
Ajd da ti ja objasnim... Android funkcionise tako normalno, nikad nece doci do usporavanja, jer ako on oseti da je pri kraju sa memorijom on gasi sam programe koji su u background-u koji mu zauzimaju memoriju da bi pokrenuo neki drugi program... Uvek imas tacno toliko slobodne memorije koliko ti treba da bi funkcionisao telefon...

Zasto NE VALJA gasiti programe nekim task managerom/killerom?

Kad se program ugasi, oslobadja se memorija... Kad taj isti program hoces da pokrenes procesor se dize na maximalni takt da bi tebi izvrsio sto brze operaciju i onda naravno gasenjem - paljenjem aplikacija ti drzis procesor na najvisem taktu i trosis mnogo vise baterije... A evo na primeru da ti objasnim... Kada pokrenes My computer na kompu i minimizujes ga... Da li ti brze upali program ako ga maximizujes ili ako izadjes iz njega i opet ga pokrenes posle nekog vremena?
Eto toliko ukratko...


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Nisi skroz u pravu, od pokrenutih aplikacija postoji razlika izmedju servisa i kesiranih. Kesirani su upravo to sto si napisao, aplikacije koje sistem vise ne koristi, al ih ostavlja u pozadini kako bi se brze startovale. Njih sistem ubija kad zafali rama i oni ne trose resurse. Sa servisima je drugacije, oni su stalno aktivni, stalno trose resurse, sistem ih skoro nikad ne ubija i vecina ih se dize sa sistemom.

Prvo trebas da vidis koji servisi se vrte u pozadini, pa onda da ih iskljucis ako ti nisu potrebni.

Sent using Tt.
 
Nisam mislio na servisne i sistemske aplikacije, njih nisam ubrajao, pa se nisam ni dotakao njih...


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
15h 44m 6s since unplugged. Battery status 17%! CPU master mi je pokazao 99% napunjenosti baterije kad sam ga skinuo sa punjaca. Nisam koristio internet uopste, niti bilo koju aplikaciju, znaci koristio sam samo mobilni telefon! 15-20 minuta razgovora i oko 20 poruka. Pa mi vi recite da li je ovo normalno, bez obzira na velicinu ekrana (smanjio sam osvetljenje za polovinu). Razocaran sam samo tako. Ocekivao sam bar 2 cela dana da traje samo uz pozive i poruke, ali ocigledno da ne moze ni to! Mislim da cu baciti djubre! :)
 
Nesto, ti tu ne valja...

Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
probaj da nadjes easy battery saver + task killer (ali samo battery saver je aplikacija) i namestis sam sta da ti gasi od aplikacija koje trosee bateriju...moja je poboljsana (stedi) za 1.7 puta odnosno (npr. ako je inace trajala 20 sati sada traje 34 :) )...trazim sad po marketu ali ne vidim aplikaciju,a neverujem da su je skinuli
 
Nazad
Vrh Dno