Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

uzeo sam da rootujem fon. Krenuo sam po uputstvu sa foruma,medjutim vec na prvom koraku mi se javlja problem,kod instalacije drajvera instaliram sve sem onog predzadnjeg Qualcomm HSUSB divajsa u divajs menadzeru,njega nikako nece,a sve ostale sam normalno instalirao iz onog Drivers\USB_drivers_OT_990_V2.0.6.8\Win32 foldera. Sistem na kompu mi je inace Win 7 32bit. Kad udjem u device manager i idem update driver,pa Browse.. izaberem taj folder i izbaci mi Windows could not find driver software for your device....

sta da radim?

EDIT:uspeo sam nekako..
 
Poslednja izmena:
Taj ti ni nije bitan za root, bitno je da imaš Android ADB Device uspešno instaliran.
 
e da,umalo da zaboravim,imam problem sa wifi ruterom u stanu, nece nikako da ga pronadje, dok cimeru normalno radi i na kompu i na telefonu. Da sve bude jos cudnije, moj telefon pronalazi jos milion drugih rutera,ali ne i moj! Probao sam i da manuelno dodam ruter tako sto sam ukucao njegov SSID i sifru,medjutim i dalje ga ne pronalazi..
probao sam onaj wifi manager sa marketa, i ista je situacija..
Da napomenem,ovako je bilo i pre roota i sa rootom!
 
Jel mozes da mi izbacis detaljno linkove sta sve treba da poskidam i da uradim da bih rutovao telefon...ili ako link od neke stranice gde je to lepo objasnjeno,vidim da se dobro snalazis sa tim stvarima za razliku od mene,hvala unapred... :)
 
Resen problem sa WiFi-jem,na routeru sam promenio Channel na 6,prethodno je bio stavljen na All,i sad radi ,)
 
jel je upoznat neko da li se moze namestiti original alcatelova maska, i napred i pozadi? i gde bih mogao da ih nadjem (kupim)? hvala

Ja sam uzeo masku u telenoru i odlicna je, tri bocna dugmeta su napravljena od pojacane gume i savrseno nalezu na dugmice telefona.
 
Rekao bih da je covek mislio bas na masku, a ne na silikonsku navlaku koja se moze uzeti u Telenoru (i koja zaista jeste ok :) ). Sto se maski tice, a pogotovo originalnih, kod nas mrka kapa trenutno (jedino nesto preko neta da se naruci)
 
Odradio sam root,sta dalje da radim da bih mogao da instaliram aplikacije na SD karticu,kontam da treba da napravim onu particiju,pa ako moze malo detaljnije o tome,i interesuje me koji ROM da stavim da bih to mogao da radim?
 
Odradio sam root,sta dalje da radim da bih mogao da instaliram aplikacije na SD karticu,kontam da treba da napravim onu particiju,pa ako moze malo detaljnije o tome,i interesuje me koji ROM da stavim da bih to mogao da radim?

Citajte ljudi temu od pocetka....

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?268011-Telenor-OneTouch-%28Alcatel-OT-990%29&p=2739834#post2739834 Particionisanje pomocu CWM-a
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?268011-Telenor-OneTouch-%28Alcatel-OT-990%29&p=2744188#post2744188 ROM(ovi) + flash!

Ako moze neko od modova da postavi nvukeliceve postove kao prvi post da ih veze (u jedan uputstvo "like" post)?
 
Odradio sam root,sta dalje da radim da bih mogao da instaliram aplikacije na SD karticu,kontam da treba da napravim onu particiju,pa ako moze malo detaljnije o tome,i interesuje me koji ROM da stavim da bih to mogao da radim?

Ako ne želiš, ROM ne moraš da menjaš (ja još nisam), ali CWM moraš zbog particionisanja sd kartice i Link2SD (teoretski, ne moraš ni to, ako možeš i znaš da particionišeš karticu na računaru).

Ako moze neko od modova da postavi nvukeliceve postove kao prvi post da ih veze (u jedan uputstvo "like" post)?

Treba i par stvarčica da se edituje, pa ako može... Doduše, ne znam koliko bi pomoglo jer je očigledno da ljudi samo bapnu na zadnju stranu pitanje bez da se potrude i prelistaju temu... no dobro...
 
Pa, recimo da se izmeni i naslov, da pise:"Telenor OT-990 (Root i Flash uputstva u prvom postu)". Cenim da bi onda islo kako valja, a tek posle ako im nesto ne ide da se bace na diskusiju...
 
ROOT stranica br. 12, FLASH stranica br 24! za sve one koje mrzi da citaju. :)
 
ja sam citao temu pre par dana celu,ali nezgodno je posle se snaci,pretraga ne radi posao bas najbolje,tako da bi bilo dobro dase stavi u prvi post sve redom od rootovanja do prebacivanja aplikacija na SD.

@nvukelic
znaci ja mogu da namestim da se aplikacije instaliraju na sd karticu automatski i sa obicnim telenor ROMom?
Ali kako,kad udjem u ROM Manager i idem na Particionisanje SDa on mi trazi onaj Clockwork da skinem,i kad to odaberem on me pita za model telefona,i OneToucha nema medju ponudjenim?
 
Heh, očigledno nisi dobro pročitao post o instalaciji CWM. Ko ti rekao da uopšte koristiš ROM Manager :)? U pitanju je Recovery Manager, imaš sve linkove u tutorijalu. I da, naravno da možeš sve to i sa Telenor ROM-om.
 
Poslednja izmena:
Evo instalirao sam Recovery Manager,prebacio onaj img file na sd karticu,i kad udjem u Recovery pa Install Recovery stoji mi prozorcic Recovery Install i dole putanja do tog fajla na kartici i samo tako stoji nista se ne desava,ima samo dugme Cancel. Koliko dugo treba da stoji tako?
 
Dok se ne završi :d...
 
Pa "klikni" na tu putanju, tj. ime fajla...
 
Ahahah ne verujem koliko sam ispao glup xD

evo zavrsio je to za sekund,i izbacio currently installed recovery : unrecognised,restartovao sam fon i isto mi to izbaci kad udjem u Recovery. Jel znaci da je ok proslo sve ili da ne valja?
 
Niko se nije naučen rodio ;). Sve je ok, tako piše svima. Sad odaberi "Reboot into Recovery" i piči dalje. Samo prvo bekapuj sadržaj sa sd kartice jer particionisanje formatira karticu.
 
Ma nova je kartica tako da na njoj nema nista sem onog img fajla i instalacije recoveryja :)
Uspeo sam na kraju sve da zavrsim,pobrisao sa Root Uninstalerom telenorovo smece,sad se bacam na instaliranje aplikacija na SD karticu :)
Hvala puno svima,nadam se da ce pomoci jos nekome ove moje nedoumice :)
 
Obriši Dalvik Cache sa Link2sd, da bi oslobodio prostor.
 
Izbrisao,sad imam preko 60mb slobodno na fonu :)
hvala jos jednom!
 
telefon mi je rootovan i imam gomilu aplikacija na sd kartici ali nisam na kartici radio particije i skinuo sam room menager e sada sve mi je jasno dalje ali interesuje me da li iako prekopiram sa sd kartice na komp i posle podele na particije vratim sve na sd da li cu morati ponovo sve da instaliram ili ima neki drugi nacin....pozz
 
Ajde neka neko napravi sveze uputstvo za root i cwm, sa sve download linkovima, pa da to preselim na prvu stranu. Posle toga me obavestite kada dodje do neke izmene pa da ispravljam.
 
Mozda je maalkice van teme al ajde...Evo i ja da se javim sa svojim Telenor One Touch-om..Iz 2 razloga:
1.Baterija mi se normalno puni na 100% i to za mozda 2-3 sata...
2.Interna memorija mi je 100 mb sa sve Telenorovim smecem sto vi kazete...(da li je to normalno ne znam ali meni je dosta to memorije),jer trenutno ne rokam aplikacije,pogotovo ne igrice.
E sad jedno pitanje i ako neka zna resenje..danas sam imao oko 420 mb interneta...i posle pola sata sam proveravao kad ono na 0,a net radi normalno full speed..da li je moguce da sam utabao (iskljucio) neki proces za prikazivanje preostalih megabajta (verovatno da jesam) i kako to da se vrati?
P.S-nije mi frka,ali ako neko zna nek se javi na PM
 
moguce da je telenor aplikacija zabagovala.za promenu.
skini sa neta neki brojac potrosnje
 
Ili kucaj *311#, on pokazuje pravo stanje, a aplikacija malo baguje poslednjih dana.

Glede uputstva, treba izmeniti sledeće:

1 Kod root-a, vezano za instalaciju drajvera, treba, za Win 7 x64 korisnike (a radiće i za ostale) ubaciti ovo:

Alcatel je konačno sredio drajvere za Win 7 x64 i instalacijom novih verzija Android Manager-a i One Touch Upgrade-a napokon svi drajveri rade bez problema, bez potrebe za akrobacijama...

2. Kod instalacije ROM-a, stavi numerisanu listu za trenutno dostupne ROM-ove, čisto radi preglednosti.

3. U istoj listi, lucketov ROM (stavka 4) nije izgleda baš dobar, ali zato imamo ovo:

http://forum.benchmark.rs/showthrea...eTouch-(Alcatel-OT-990)&p=2775121#post2775121
http://forum.benchmark.rs/showthrea...eTouch-(Alcatel-OT-990)&p=2775935#post2775935

pa treba to staviti umesto stavke 4 u toj listi, kao i stavke 5 u uputstvu za flešovanje.

4. U istom uputstvu, izmeniti One Touch Upgrade 1.8.2 za 1.8.3, kao i komentar da ne radi na Win 7 x64, sada radi.

5. U uputstvu za kalibraciju, dodati i najlakšu moguću opciju, a to je uz pomoć aplikacije Battery Calibration
 
Nazad
Vrh Dno