Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Evo samo da javim da je onaj nadasve cudni problem sa mms-om resen, i to na jedan tradicionalan :d nacin - pao je reset na factory defaults i sada sve savrseno sljaka :) U cemu je tacno bio problem pojma nemam, buduci da su svi parametri bili namesteni kako treba (provereno vise puta). Mozda gremlini :p a mozda je samo telefon pokazivao svoju samovolju (nije dzaba smart ;) )
 
Dvoumim se između ovog modela i HTC Wildfire. Paralelno pratim teme na nekoliko foruma i uglavnom su komentari ljudi pozitivni za sada.
 
wfS jeste bolji, ali cenovno gotovo duplo jaci....telefoncic je veoma dobar za ovu cenu
 
molim te pomagaj oko root-a :d
Samo pratis redom sta pise, installirash sve sto treba, copy/paste redom komande i to je to. Tako sam i ja radio. :D
Ona 4 file-a (psneuter, busybox, Superuser.apk i su-v2) sam kopirao u platform-tools folder gde je adb.exe kako ne bi morao da pisem putanje do istih. Za proveru da li je telefon uspesno root-ovan nisam mogao da skinem Root Checker sa marketa zbog onih "This item cannot be installed in your device's country." tripova pa sam skinuo Android Terminal Emulator. Nakon finalnog reboot-a pokreni taj Terminal Emulator i upishi
Superuser ce te pitati da dozvolis pristup tom programu i ako ti se pojavi simbol # znaci da si uspeo. :)

To je neki moj edit tog guide-a. Kao sto to obicno ide, sve ovo radis na svoju odgovornost. :)
 
Samo pratis redom sta pise, installirash sve sto treba, copy/paste redom komande i to je to. Tako sam i ja radio. :D
Ona 4 file-a (psneuter, busybox, Superuser.apk i su-v2) sam kopirao u platform-tools folder gde je adb.exe kako ne bi morao da pisem putanje do istih. Za proveru da li je telefon uspesno root-ovan nisam mogao da skinem Root Checker sa marketa zbog onih "This item cannot be installed in your device's country." tripova pa sam skinuo Android Terminal Emulator. Nakon finalnog reboot-a pokreni taj Terminal Emulator i upishi

Superuser ce te pitati da dozvolis pristup tom programu i ako ti se pojavi simbol # znaci da si uspeo. :)

To je neki moj edit tog guide-a. Kao sto to obicno ide, sve ovo radis na svoju odgovornost. :)

A sta je sa onim, sto je onaj lik ispravio broj u jednoj od komandi ?

btw...odakle ti driver...?
 
A sta je sa onim, sto je onaj lik ispravio broj u jednoj od komandi ?

btw...odakle ti driver...?
Update-ovan je guide sa tim ispravljenim brojem. Driver sam isto našao u toj temi, neko je attachovao 2 fajla. Vazno je da ti nadje onaj Android ADB Interface, ostali device-ovi mislim da nisu bitni za rootovanje posto mi ni jedan drugi ne radi samo taj.
 
Update-ovan je guide sa tim ispravljenim brojem. Driver sam isto našao u toj temi, neko je attachovao 2 fajla. Vazno je da ti nadje onaj Android ADB Interface, ostali device-ovi mislim da nisu bitni za rootovanje posto mi ni jedan drugi ne radi samo taj.

Probao sam taj driver ali ne radi...mozda je do OS-a win7 64. Aj probacu na XP-u. Kako si ga instalirao. Divece Manager pa update driver pa onda izaberes folder sa tim fajlovima ili drugacije?
 
Probao sam taj driver ali ne radi...mozda je do OS-a win7 64. Aj probacu na XP-u. Kako si ga instalirao. Divece Manager pa update driver pa onda izaberes folder sa tim fajlovima ili drugacije?
Mislim da sam ipak ove drajvere installirao preko Device Managera: http://dl.dropbox.com/u/10854911/ot990.zip
Toliko sam ih poskidao i update-ovao u krug da ne znam tacno koji su. :D Inace i ja sam rootovao iz Win7 x64.
 
Da li je neko poterao Igo na ovom telefonu? Meni nikako da pronadje satelit...

Meni radi, ali hoce da zeza. Npr kad kliknes na mapu na home screen-u trazi satelit dugo (tj ne nadje), ali kad zadas rutu pokaze ti gde si i radi normalno...

Inace telefon je odlican, pogotovo za ove pare :)

E jedino me nervira kad udjem u meni (ili browser) nije bas smooth skrol gore/dole. Ne znam kako da objasnim, ikonice i text postaju nekako krzavi, inace touch extra radi dobar odziv i nema usporenja :) U igricama isto nema problema sa tim...
 
I ja sam imao par puta problem sa gps-om, citao sam na netu da problem moze biti u tome sto u memoriji telefona ostane vise programa koji inace mogu koriste navigaciju (facebook, foursquare...) pa se nesto zbrlja. Tako da sam skinuo Android Assistant i sa njime pre pokretanja gMaps-a uradim quick boost da izbaci nepotreban software iz memorije, tada telefon lockuje satelite za 10ak sekundi.
 
E super, probacu to. Da li se meni cini ili se zastitna folija nalazi na prednjoj strani maske, preko displeja?
Dobro ti se cini, samo mali deo gde je kamera nije prekriven folijom. Da tamo ne fali folije ne bi ni skontao da je ima. :D
 
Uspesno sam root-ovao Alcatel prateci uputstvo sa XDA. 'fala MNML-u na driver-ima ;)
 
Da li se vama dešava da ikone nestaju i menjaju mesto na home screen-u? Čudna pojava.
 
Jel neko uspeo da doda FB account u "Accounts and Sync"? Ja kad kliknem na Add account->Facebook, on me odvede na glupavu preinstaliranu zvaničnu FB aplikaciju da se ulogujem, ja to uradim i ništa, on ne doda account tamo gde treba... Hoću da povežem kontakte sa FB i zbog toga nikako ne mogu. Ideas?
 
Da li se vama dešava da ikone nestaju i menjaju mesto na home screen-u? Čudna pojava.

Vrati broj Home screenova na 5.
http://www.thetechnoclast.com/2011/08/04/alcatel-onetouch-blaze-ot-990-review/
"Speaking of the homescreens, in most phones you have space for about 5 or 7, and for most cases is unchangeable. The Blaze 990 has an option for 3, 5, and 7 in its menus – which would have been a good thing. However, we noticed a little bit of jank in its treatment of widgets if you change the amount from the default five. We don’t know what’s causing it, but when we switched to a 7 screen interface the placement of widgets would sometimes get lost between screen 1-2 and 6-7. We think the software defaults to 5 screens and finds difficulty in remembering placements if you change to a 7 screen system. We opted to stick to five homescreens instead and never had a problem with it afterwards."
 
Ima puno aplikacija i na kartici, za instaliranje (neke trial igre i glupe aplikacije).

Btw, nabacio sam "fruit ninja", mislio sam da cu da koristim telefon za nesto pametno, a samo se igram :p
 
Ne, ako ga pre nošenja u servis ne vratiš u fabričko stanje. :)
 
Ako ga brikuješ ne daj Bože, ili gekne, ionake će da ga flešuju svojim originalnim softverom ....
 
Nazad
Vrh Dno