Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Piiih pa gde je onda poenta root-a ako nisam zahtevan sa telefonom,i necu da imam 100 app od kojih su (lupam) 20 aktivne u pozadini u isto vreme..

Kad klasičnom metodom (app2sd) koja ne zahteva root, pomeraš aplikacije na sd karticu, uvek na memoriji telefona ostaju neki delovi (dex i lib), jedino se apk pomera. Sa root-om dobijaš mogućnost da na sd kartici napraviš ext particiju koju će Android prepoznavati kao deo interne memorije telefona i onda ćeš moći da i te delove prebaciš na karticu (link2sd), što je ogroman dobitak u prostoru. Da ne govorim o drugim prednostima root-ovanog telefona...

Sto znaci ako update-ujemo na 2.3.4 (kada izbace dobrostojeci :) )= nema povratka na 2.2.2= nema root-a...ali ako 2.3.4 bude radio dobar posao u vezi interne memorije ili sta vec zahtevate-nema potrebe za root-om

Verujem da će i root za 2.3 brzo izaći, ali dok ne izađe, ja ne menjam Froyo, baš zbog prostora.
 
Kazu kao jos je mlad update, pa ga nisu provalili. Ali ne brini se razbice oni i to :D
 
Korisnik PAGZLY sa drugog foruma je uspeo da napravi kompletan Telenorov ROM (ovi dosadašnji ili nisu bili Telenorovi ili nisu imali custpack folder jer CWM ga iz nekog razloga nije pravio, pa je to pravilo probleme) koji se instalira jednim klikom. Ovo je sjajna stvar i najlakše vraćanje u prvobitno stanje koje smo imali do sada. Videćemo vremenom kako radi, ali evo uputstva:

Novi link, nova verzija: http://www.4shared.com/rar/sjPD2k9D/Telenor_OneTouch_990_original.html
 
Sa root-om dobijaš mogućnost da na sd kartici napraviš ext particiju koju će Android prepoznavati kao deo interne memorije telefona i onda ćeš moći da i te delove prebaciš na karticu (link2sd), što je ogroman dobitak u prostoru.

Može neki linkić ka nekom uputstvu za ovo? :D Rootovao sam i root uninstallerom kao deinstalirao youtube, facebook i sl. aplikacije koje dolaze sa telefonom ali i dalje mi je low storage.


edit: našao, sad se bacam na pos'o
 
Poslednja izmena:
U opcijama Link2SD aplikacije imaš "Clear Dalvik Cache", zvekni to, porašće ti storage momentalno ;).
 
Jel do nasumičnog resetovanja telefona dolazi zbog Telenorovog ROMa ili nešto nije u redu sa telefonom koji sam uzeo danas? S vremena na vreme mi se par puta danas desilo da mi se iz čista mira ponovo aktivira ona crno-plava telenor animacija

Inače, prvo kad sam ga uzeo, Touch Pal je javljao neki error svakih 5 sekundi da izvrši force stop sve dok input mod za SMS nisam prebacio na Android keyboard.

A sad vidim, ubodem punjač u telefon, gubi kontakt - iskreno se nadam da je u pitanju kabl iako do kontakta dolazi kada pomeram vrh kabla koji ulazi u telefon... ko će sačekati sutra ujutru da se proveri... :)

Sve u svemu, telefon mi se jako dopada, još samo da počne da radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Nije to do roma, ne bi smelo to da se desava..
Probaj odradi factory data reset, pa ako se i naknadno isto ponasa reklamiraj ..

Factory data reset radis tako sto ugasis telefon i palis ga tako sto drzis pritisnuto power i volume up u isto vreme dok se ne upali ekran..

Podesavanja ce se vratiti na fabricka i sve naknadno snimano ce se obrisati(imenik, poruke, doinstalirani programi)..
Slike i sadrzaj sd kartice se ne brisu..
 
Bio u servisu - rekoše da je konektor za USB prekida i da to treba da zamenim...

Da sve bude još veselije dotični broj je od jutros nedostupan a serviser mi kaže da je telefon definitivno bio otvaran već. Izgleda da je došlo dotle da prevaranti poturaju sopstvenu žensku decu da prodaju - valja ih učiti od malena.

Pošto čekam do 17h da se baterija napuni, da razbijem dosadu - ako se telefon povremeno sam od sebe resetuje, da li je to isključivo softverski problem (koji se rešava instaliranjem drugog ROMa ili fabričkim resetom) ili može biti i hardverski?
 
Poslednja izmena:
Jeste Telenorov One Touch ali polovan.
 
I mene interesuje ovo sa reseotvanjem, i meni se dešava u po rada.
Ja sam instalirao task manager pa ću gasiti s vremena na vrijeme upaljene aplikacije koje rade u pozadini.
Da li da nosim telefon na servis ili da pričekam još malo da vidim šta se dešava.
Inače cha cha koji isto imam se ne resetuje nego samo uspori kada se prepuni ram memorija.
 
Dobro ukapirao sam da je telenorov, ali nisi prvi vlasnik? U koji servis si ga nosio? Još je pod garancijom, neka ga nosi taj od koga si uzeo/kupio ....
 
Taj koji je vlasnik je nedostupan od danas. Može da bude slučajnost ali mi više miriše da je podvala u pitanju pa ću da probam softverski to da rešim pošto je mala šansa da će odjednom postati em dostupan em raspoložen da vrati novac.

A pošto je otvaran, mogu se kladiti da nije otvaran u Telenoru već u nekom servisu tako da verujem da ništa ni od garancije čak i da je ima.

Nego pratim sada upustvo:

1. Drajveri za telefon – ako imate bilo koju drugu verziju osim Win 7 x64, verovatno će raditi bilo koji. Ono što je najbitnije jeste da nakon instalacije drajvera u device manager-u dobijete stavku ’Android Phone’-Android ADB Interface (ili Qualcomm Composite ADB Interface - MI01).

Ja sam koristio drajvere otpakovane iz aplikacije koja se može naći na ovom linku, a nalaze se u folderu Alcatel_PC-Suite>Driver>Android>OPAL. Inače, drajvere instalirajte iz device manager-a prema uputstvu koje ćete naći na ovom linku.


Pošto ovi linkovi ne rade izvukao sam iz teme neke druge linkove:

Ne znam stvarno sta bi moglo da bude. Ali kod mene nije stojalo to com21, 22... vec qualcomm[oznaka], pre instalacije. A posle izgleda kao u attachment-u.
Mozda nesto nije do drivera dobro. Evo ti ovi skini oba i raspakuj ih u jedan folder, pa kad budes isao na update samo markiraj isti za skeniranja, znas vec...

USB host driver- http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=698934&d=1314183042

OT-990 driver - http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=698935&d=1314183042

Jel to to?

Može onda neko da pomogne oko upustva?
 
Poslednja izmena:
Za drajvere, instaliraj ovo:

Mogu da potvrdim ovo oko drajvera, Alcatel je konačno sredio drajvere za Win 7 x64 i instalacijom novih verzija Android Manager-a i One Touch Upgrade-a napokon svi drajveri rade bez problema, bez potrebe za akrobacijama...

@kefalo
Ja sam instalirao task manager pa ću gasiti s vremena na vrijeme upaljene aplikacije koje rade u pozadini.

Ovo ti nije pametno, nema potrebe za tim, čak je i kontraproduktivno.
 
Poslednja izmena:
nvukelic ,nego da radim šta.
Ne poteže mi se puno sa garancijama naročito ako će dugo trajati.
 
Dakle umesto ovog koraka:

1. Drajveri za telefon – ako imate bilo koju drugu verziju osim Win 7 x64, verovatno će raditi bilo koji. Ono što je najbitnije jeste da nakon instalacije drajvera u device manager-u dobijete stavku ’Android Phone’-Android ADB Interface (ili Qualcomm Composite ADB Interface - MI01).

Ja sam koristio drajvere otpakovane iz aplikacije koja se može naći na ovom linku, a nalaze se u folderu Alcatel_PC-Suite>Driver>Android>OPAL. Inače, drajvere instalirajte iz device manager-a prema uputstvu koje ćete naći na ovom linku.

Za Windows 7 x64 korisnike: nakon ovoga, instalirajte aplikaciju PdaNet na vaš računar i tek nakon toga će sistem prepoznati telefon (a samim tim i adb što je conditio sine qua non rootovanja).

Ide ovaj:

Mogu da potvrdim ovo oko drajvera, Alcatel je konačno sredio drajvere za Win 7 x64 i instalacijom novih verzija Android Manager-a i One Touch Upgrade-a napokon svi drajveri rade bez problema, bez potrebe za akrobacijama...

Pretpostavljam da rade i za XP?

Nakon toga dalje normalno - korak 2. (ADB SDK) i 3. (SuperOneClick)?
 
nvukelic ,nego da radim šta.
Ne poteže mi se puno sa garancijama naročito ako će dugo trajati.

Probaj factory reset, pa ako se bude ponavljalo, reklamiraj. Meni se restartuje jednom u nekoliko dana kad se preoptereti, ali ne pridajem veliki značaj tome. Ali, ako ti se restartuje po par puta dnevno, to je za reklamaciju.

Dakle umesto ovog koraka:

Ide ovaj:

Pretpostavljam da rade i za XP?

Nakon toga dalje normalno - korak 2. (ADB SDK) i 3. (SuperOneClick)?

Tako je, mada možeš i ovako i onako, radiće :).
 
Jel do nasumičnog resetovanja telefona dolazi zbog Telenorovog ROMa ili nešto nije u redu sa telefonom koji sam uzeo danas? S vremena na vreme mi se par puta danas desilo da mi se iz čista mira ponovo aktivira ona crno-plava telenor animacija

Inače, prvo kad sam ga uzeo, Touch Pal je javljao neki error svakih 5 sekundi da izvrši force stop sve dok input mod za SMS nisam prebacio na Android keyboard.

A sad vidim, ubodem punjač u telefon, gubi kontakt - iskreno se nadam da je u pitanju kabl iako do kontakta dolazi kada pomeram vrh kabla koji ulazi u telefon... ko će sačekati sutra ujutru da se proveri... :)

Sve u svemu, telefon mi se jako dopada, još samo da počne da radi kako treba.

To sa resetm se i meni desavalo na telenor rom-u ali ne tako cesto.. a kako vidim desava se i mojoj sestri na njenm ot990
 
Kupio sam ovaj telefon krajem Oktobra, cim se pojavio i to zato sto su brat i jedan njegov prijatelj vec imali i radi im savrseno... Instalirao sam ove aplikacije na preporuku prijatelja koji ima Android vec dve godine:

Ringdroid, Dolphin Browser HD, ES File Explorer, Fast Uninstall, App 2 SD Free, Advanced Task Killer i jos par tipa merenje brzine neta (speedtest.net) nakon cega je telefon radio bez problema uz par reseta... rekoh, da sacekam malo i posle dve nedelje rada bez problema, krenuli su reseti... Odnesen je na reklamaciju, u servisu ubacili novi softver i navodno posle nedelju dana provere vratili proveren telefon (kazem navodno zato sto na njihovom reversu stoji da je 1. Decembra primeljen, zamenjen softver i vracen u prodavnicu 2. Decembra a oni cekali tamo i posle nedelju dana me zvali da uzmem).

Nije proslo dva dana, poceo da se resetuje, pozvao Telenor sluzbu za podrsku i tokom razgovora opet reset... kazu, odnesite na servis ponovo, ne moze zamena ako servis to ne kaze... sacekao sam malo, radio je opet oko dve nedelje i tada vise nije moglo nista, resetovao se i svaki put nakon unosa PIN koda posle par sekundi ponovo reset. Vracen je pre pet dana, od tada nisam nista instalirao, samo stoji kao ukras i cekam sta ce biti...

Izvinjavam se zbog opsirnosti, nemam nikakva iskustva sa Android telefonima, da li vam se ovo desavalo i imate li vi neki savet sta ubaciti od aplikacija? Ne zanimaju me igre, treba mi osim kao svaki drugi moblini telefon i da ima pristup internetu (kuci preko wi fi) kako bih preko njega mogao pristupati sajtovima... sta vi imate od apllikacija, imate li neki antivirus? Sta ubaciti a da ne krene opet sa resetovanjem?

Hvala unapred na svim savetima a ako neko ima vremena moze i na priv pa da me posavetuje detaljnije? :)
 
Mali OFF:

Nikada reset, nikakv bug ili zaglavjen pixel ili murtav :d pixel. Sve najbolje šljaka što se h/w dela tiče. Softverske bagove ne računam!
 
Mali OFF:

Nikada reset, nikakv bug ili zaglavjen pixel ili murtav :d pixel. Sve najbolje šljaka što se h/w dela tiče. Softverske bagove ne računam!
Dace Bog da i moj bude takav,sutra ga uzimam...btw..ako si iz Bg-a,na kom mestu si ga uzeo?Mozda je do toga :p
 
Takodje bez reset bugova, s tim sto ja iskljucujem ljudski faktor :smoke: u mom slucaju...
 
Nije proslo dva dana, poceo da se resetuje, pozvao Telenor sluzbu za podrsku i tokom razgovora opet reset... kazu, odnesite na servis ponovo, ne moze zamena ako servis to ne kaze... sacekao sam malo, radio je opet oko dve nedelje i tada vise nije moglo nista, resetovao se i svaki put nakon unosa PIN koda posle par sekundi ponovo reset. Vracen je pre pet dana, od tada nisam nista instalirao, samo stoji kao ukras i cekam sta ce biti...

Pazi, ja nisam serviser, ali ovoliki broj reseta meni govori da nešto hardverski nije u redu. Npr, neprirodno pregrevanje neispravnog procesora bi mogao biti razlog, što je dovoljan osnov za zamenu telefona. Slobodno instaliraj, koristi ga onako kako bi želeo da ga koristiš, pa ako opet krene sa resetovanjem, nosi u Telenor ili direktno u servis i insistiraj da ti ga zamene, preti, diži frku, budi dosadan i uspećeš.

Izvinjavam se zbog opsirnosti, nemam nikakva iskustva sa Android telefonima, da li vam se ovo desavalo i imate li vi neki savet sta ubaciti od aplikacija? Ne zanimaju me igre, treba mi osim kao svaki drugi moblini telefon i da ima pristup internetu (kuci preko wi fi) kako bih preko njega mogao pristupati sajtovima... sta vi imate od apllikacija, imate li neki antivirus? Sta ubaciti a da ne krene opet sa resetovanjem?

Da ne bismo temu o ovom telefonu trolovali sa nečim tako uopštenim kao što su aplikacije, imaš u jednom podforumu iznad teme "Aplikacije - Android OS" i "Must have Android aplikacije" pa ih iščitaj, naći ćeš mnogo korisnih stvari.
 
jel je upoznat neko da li se moze namestiti original alcatelova maska, i napred i pozadi? i gde bih mogao da ih nadjem (kupim)? hvala
 
Koju memorijsku karticu mi preporucujete? Ja se razmisljam o 16GB,mozete li mi preporuciti odredjenu karticu,tj proizvodjaca i klasu koji su se dobro pokazali,da se ne usporava telefon kad je napunim,a da nije preskupa(do 2k dinara recimo)? I pozeljno da je mogu naci u Novom Sadu..

Takodje,interesuje me da li postoji neka aplikacija preko koje mogu da namestim proxy server preko kojeg radi wifi konekcija,posto na fakultetu moramo to da unesemo da bi radio wifi? Na starom SE W705 sam imao tu opciju kad dodam mrezu u Favorites,medjutim sada ne mogu to nigde da nadjem?

I imam problem sa Zynga Texas Holdem igricom, skinuo sam je i instalirao ali kad udjem u igru i ulogujem se sa fejsbuk nalogom izbaci mi Cannot process facebook user.Please try later. i tako danima...
 
mozes u opera mobile(ne mini) da kucas opera:config i nadjes proxy
a mozes i da skines neki od programa kao sto je auto proxy
 
Pazi, ja nisam serviser, ali ovoliki broj reseta meni govori da nešto hardverski nije u redu. Npr, neprirodno pregrevanje neispravnog procesora bi mogao biti razlog, što je dovoljan osnov za zamenu telefona. Slobodno instaliraj, koristi ga onako kako bi želeo da ga koristiš, pa ako opet krene sa resetovanjem, nosi u Telenor ili direktno u servis i insistiraj da ti ga zamene, preti, diži frku, budi dosadan i uspećeš.

Hvala na odgovoru i savetu. Vec sam zvao Telenor i kazu mi da samo servis moze da napise kako je telefon za zamenu inace nista... instaliracu sada sve sto i inace imam, videcu kako ce se ponasati, ako i treci put krene isto onda cu stvarno da im trazim zamenu, vec sam kod druge reklamacije poslao i za Telenor pismo gde trazim zamenu i nista. Mozes li mi reci koristis li neki antivirus za ovaj telefon? Da li ubaciti to ili nema potrebe?



Da ne bismo temu o ovom telefonu trolovali sa nečim tako uopštenim kao što su aplikacije, imaš u jednom podforumu iznad teme "Aplikacije - Android OS" i "Must have Android aplikacije" pa ih iščitaj, naći ćeš mnogo korisnih stvari.

Hvala, pogledacu to kada imam vremena, ima tamo dosta pa da prelistam sve.
 
Nazad
Vrh Dno