Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Kako da zamenim onu VIP-ovu sliku koja se pojavljuje kad se telefon uključuje? Možda sam malo off, ali unapred hvala na odgovoru.
 
Da li moze da se iskljuci shutter sound na kameri,i kako da brisem aplikacije sa telefona koje nisu skinute sa marketa ?
 
Da bi briso te aplikacije moras da rutujes telefon (imas ovde na temi sva potrebna uputstva) a zarim koristis Titanium Backup ili Root Uninstaller
 
jel moze neko da mi pomogne? hteo bih da flesujem telefon, ali mi nije jasno gde da nadjem root folder na sd kartici da bi instalirao CWM. hvala
 
jel moze neko da mi pomogne? hteo bih da flesujem telefon, ali mi nije jasno gde da nadjem root folder na sd kartici da bi instalirao CWM. hvala

nema root foldera.
root je sama kartica tj. iskopiraj CWM direktno i čisto na karticu ;).
 
Pojavio se 1.8.3 update, i kazu ljudi na fejsbuku da su updateovali na 2.3.4.
 
hvala, uspeo sam nekako. :) sad se puni, cekam ga da odradim kalibraciju baterije. jel je bolje da to odradim preko CWM-a ili sa battery calibration, kao sto si ti napisao?
 
Ja još nisam kalibrisao bateriju, probao sam na sve ovde opisane načine ....
 
Budži, bre ... ja imam O2, el može na njega? Možda mi to pomogne i sa baterijom ?
 
Budži, bre ... ja imam O2, el može na njega? Možda mi to pomogne i sa baterijom ?
ja cu da probam sa battery calibration, skinuo sam sa marketa, neogeo je napisao da taj program sasvim pristojno odradi ceo proces. jedino sto mi je trenutno zakucao na 95 % :), a danas sam mu ubacio o2, na telenorovom romu mi je punio uredno do 100 %. :)
 
Korisnik PAGZLY sa drugog foruma je uspeo da napravi kompletan Telenorov ROM (ovi dosadašnji ili nisu bili Telenorovi ili nisu imali custpack folder jer CWM ga iz nekog razloga nije pravio, pa je to pravilo probleme) koji se instalira jednim klikom. Ovo je sjajna stvar i najlakše vraćanje u prvobitno stanje koje smo imali do sada. Videćemo vremenom kako radi, ali evo uputstva:

Instalacija Teleronovog Rom-a na jedan klik,
Rom je originalan i bez root-a. Nadam se da će mnogima koristiti!

1. Izvaditi sim i sd karticu iz telefona.
2. Instalirati potrebne drivere koje imate na forumu.
3. Telefon paliti na dugme (Volume down + Power).
4. Kada zasvetle samo tasteri držati ga 10 sekundi i zatim ga spojiti sa računarom.
5. Kliknuti na install-firmware i sačekati da se telefon restartuje.
6. Kada se na ekranu pojavi punjenje baterije onda ga otkačiti.
7. Čestitamo, imate nov originalni Telenorov ROM u telefonu.

http://www.4shared.com/rar/XVOp6z7o/Telenor_OneTouch_990.html

Mada sam ja proveravao na desetine puta ali...
Sve što radite, radite na svoju odgovornost!

Moram samo da dodam, ne bih savetovao da radite ovo na Win 7 x64 zbog nekompletnih drajvera.
 
UPGRADE!!!

Samo da javim da sam deinstalirao prethodnu verziju AAM i OTUQ1.8.2, restartovao komp i instalirao najnovije verzije AAM i OTUQ1.8.3. Odmah nakon ubadanja telefona Device manager je prepoznao i instalirao sve, ama baš sve, drajvere na win7x64 (što je prethodno bilo apsolutno nemoguće) ;) i uspešno sam pokrenuo OTUQ aplikaciju koja mi je nedvosmisleno rekla da postoji upgrade za moj OT i da download i upgrade može otpočeti klikom na Yes ako i samo ako mi je baterija 100% Charged. Nisam to odradio jer je svega 54% puna ali će ga čiča ujutro svirnuti samo tako pa javljam šta se dešava :D.

:wave:
 
UPDATE/UPGRADE protekao perfektno...

Ova Alcatelova aplikacija mi vratila na telefon originalan Telenorov ROM :wall::wall::wall:

Sada treba da se hebavam iz početka...

:bottle::bottle::bottle:
 
Telenorov 2.2 ili 2.3?
 
Mogu da potvrdim ovo oko drajvera, Alcatel je konačno sredio drajvere za Win 7 x64 i instalacijom novih verzija Android Manager-a i One Touch Upgrade-a napokon svi drajveri rade bez problema, bez potrebe za akrobacijama...
 
UPDATE/UPGRADE protekao perfektno...

Ova Alcatelova aplikacija mi vratila na telefon originalan Telenorov ROM :wall::wall::wall:

Naravno da ti je vratila. Kod telefona se vodi na Telenor mrezu. Samo steta sto jos uvek nema 2.3 za Telenor, ali bice.
 
Mogu da potvrdim ovo oko drajvera, Alcatel je konačno sredio drajvere za Win 7 x64 i instalacijom novih verzija Android Manager-a i One Touch Upgrade-a napokon svi drajveri rade bez problema, bez potrebe za akrobacijama...

Evo i ja da potvrdim, sve OK .... konačno da sve izadje zeleno štiklirano i da piše OK ... :) :)

Uradio sam kao NeoGeo, deinstal, restart, instal ... da ne rizikujem, nedelja danas, imam vremena .... :) :)

Samo ja neću da radim update ... :)
 
ni ne moze upgrade,jer preko one touch upgrade-a se ne dobija 2.3
ali izgleda da je 2.3 definitivno izasao,pa nam ostaje da se telenor smisli,ili da neko napravi rom kao zip fajl
 
i to sve AKO hoće to da urade .... :) :) javitte kad bude za O2 zip fajl ... ili čisti alkatelov ....
 
instalirao sam iGO navigaciju i radi perfektno, nadje satelit preko gps-a za desetak sekundi. probao sam i pored prozora u kuci i jednako brzo nadje satelit. cisto ako nekog zanima. :) a da, mozete da skinete na warez serbia, samo morate biti registrovani. ako nekog mrzi da trazi neka se javi, poslacu mu link u PM.
 
Evo posto je poceo hype za 2.3.4, saznao sam na nekom drugom forumu (nasem) da je lik sa XDA uspeo da upgrade-uje na 2.3.4. Medjutim problemi postoje... ne radi Market i jos nesto, zaboravio sam sta. U svakom slucaju jos nije 100% spreman ROM.
 
Ko ceka taj doceka :) sva sreca nisam jos uzeo telefon,ove nedelje cu...pa dok ga provalim malo izacice 2.3.4 (nadajmo se)...pitanjce malo...na 2.3.4 (pod uslovom da nema tih navedenih bagova) mocicu bez rootovanja da pomeram aplikacije na sd (app2sd)? ili to moze i na 2.2.2 posto to ne shvatam...
 
Može i na 2.2.
 
Eeee, da sad sam se setio 2.3.4 ne moze da se rootuje!
 
Eeee, da sad sam se setio 2.3.4 ne moze da se rootuje!
Sto znaci ako update-ujemo na 2.3.4 (kada izbace dobrostojeci :) )= nema povratka na 2.2.2= nema root-a...ali ako 2.3.4 bude radio dobar posao u vezi interne memorije ili sta vec zahtevate-nema potrebe za root-om
 
Nazad
Vrh Dno