Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

I da instaliras app koje ne mozes ukoliko nije root-ovan (CPU master i tako to.....)
 
I da "linkuješ" gomilu programa na SD, što opet nemože ako nije rootovan ...
 
Pozdrav svima!

Imam problem, ne mogu da instaliram Google Earth. Pokazuje gresku application not installed. Telefon je rootovan, instalirana aplikacija Market Access i emulirana americka t mobile mreza. Instaliran move2sd enabler. u cemu je problem?
 
imam ovaj tel skoro 2 nedelje, sve u svemu sam zadovoljan, koliko para toliko i muzike. jedina stvar koja me nervira, verovatno kao i vecinu vas je baterija koja ne moze da sastavi ni 24h. nemam problema sa punjenjem, uvek se napuni do 100%. cini mi se da ga brze isprazni nego sto ga napuni. :)

Potrudi se malo, procesljaj temu nekoliko stranica unazad, pa ces videti kako ces resiti problem sa baterijom... Root + SetCPU (ukratko).
 
Potrudi se malo, procesljaj temu nekoliko stranica unazad, pa ces videti kako ces resiti problem sa baterijom... Root + SetCPU (ukratko).

temu sam procesljao vise puta uzduz i popreko. :) instalirao sam CPU Master Free v2.3 i podesio procesor min 122.88 MHz max 600 MHz. telefon je root-ovan, probacu i sa kalibracijom baterije, ako ne uspe instaliracu o2 rom, a ako ni to ne pomogne imace bliski susret sa zidom ili patosom. :) jel ima neko linkove za iGO navigaciju, bio bih mu zahvalan.
 
Nemoj u zid ili patos, gadjaj mene a ja cu se truditi da ga uhvatim :D

imas PP.

Inace, ajd i ja nesto da pitam. Zet ima ovaj fon i nista ne instalira/cacka... Posle par nedelja koriscenja mu je prijavio nedostatak memorije u telefonu. Prebacio sam dve igrice koje je imao instalirane fabricki (angry birds i jos neku) na SD karticu, oslobodio oko 40MB i mislim da mu nece skoro opet izaci obavestenje.
Nego me zanima sto mu je to iskocilo? Cache od web browsera ili oni fajlovi koje android pravi, sad ne mogu da se setim kako se zovu :S: , ili nesto trece?
 
Verovatno cache, update Google Maps-a i Marketa...
 
E, ljudovi, uzeo i zet ovaj telefon.

Naravno, odradiću i njemu sve ono ....
E , sad, pošto već imam priliku, ja bih mu radio factory reset, pa da backupujem taj telenor rom, da znam da je čist. Kako to da uradim ?
 
Pozdrav ljudi, juce sam uzeo OT990 i da ne bi sad prelistavao svih 40 strana jer je puno, ako moze neko da mi okaci koji program treba za PC Suite, mozda neko uputstvo i sad samo to? :)
 
Pozdrav ljudi, juce sam uzeo OT990 i da ne bi sad prelistavao svih 40 strana jer je puno, ako moze neko da mi okaci koji program treba za PC Suite, mozda neko uputstvo i sad samo to? :)

NIje problem u kacenju nego u ucenju :(

Prelistavanjem svih strana naucices podosta o ovom modelu i bices spremniji za finalni okrsaj :D
 
Nemam toliko vremena za prelistavanjem sad sam u mogucnosti i odvojio sam neko vreme za to, ako mozes pomozi ako ne opet hvala.
 
NeoGeo, kako da uradi backup Telenor roma? Ima li negde ?

Da li može ovako
napravio ga je pomoću opcije 'backup' iz CWM Recovery.

I to će da ga smesti na SD karticu ?
 
Poslednja izmena:
NeoGeo, kako da uradi backup Telenor roma? Ima li negde ?

Da li može ovako

I to će da ga smesti na SD karticu ?

Smestice ga, ali prvo mora da se rootuje fon.
Skini sa Alcatel strane ona 2 programa pa odradi preko njih. Preko jednog od ta 2 programa sigurno moze bez rutovanja (citao sam negde o tome).
 
Smestice ga, ali prvo mora da se rootuje fon.
Skini sa Alcatel strane ona 2 programa pa odradi preko njih. Preko jednog od ta 2 programa sigurno moze bez rutovanja (citao sam negde o tome).

Dobro, ja bih ga rootovao, pa backup-ovao .... a probaću i ovako, baš da vidim ... da bude baš clean varijanta, za ne daj Bože reklamacije i to ....
 
E, ljudovi, uzeo i zet ovaj telefon.

Naravno, odradiću i njemu sve ono ....
E , sad, pošto već imam priliku, ja bih mu radio factory reset, pa da backupujem taj telenor rom, da znam da je čist. Kako to da uradim ?

Root->Instalacija CWM-> Boot u CWM->Backup

:D
 
Ljudi, jel neko uspeo da se snadje u podesavanjima kamere? Koji kvalitet i koje kodere videa i zvuka da namestim?

I sta znaci ono antibanding?? Fabricki stoji na 50 herca, ja sam prebacio na automatski.
 
ima na facebook alcatel ot990 fan stranici,a pocela je da kruzi po netu informacija.
kazem izgleda ali ne vidim da je iko uspeo da updatuje,jer je ovo samo napravljen update od strane alcatela,ali svi telefoni imaju modifikovane romove(o2,telenor...)
evo da ne bude da pricam...
Dear Aleksandr, Now We Have Been Developed Software to upgrade one touch 990 from Android 2.2 to android 2.3, and plan to make one touch upgrade to do such upgrade at the end of November this year. But not all one touch 990 CAN be Upgraded; depends on IT Service provider from Requirement. You CAN try to use one touch upgrade at That moment. If IT Can not help to upgrade, then your IT Means Phone doesn't Support.
samo javljam ono sto sam ja video,ali pitanje je....
takodje i ima nekih reci od alcatela da ce negde februara izbaciti source za kernel i 2.3 verziju
i jos jedna napomena,nemam na laptopu drivere koji rade pa ne mogu da probam one touch upgrade 1.8.2 da povezem,neka neko proba pa neka javi(razocara nas :))
 
Poslednja izmena:
To si i meni identicno rekli pre mesec dana za 2.3 update. Mislim da sam okacio u ovoj temi...
 
ok izvinjavam se ako sam rekao nesto sto nije istima,ali juce sam se setio da pogledam za update,i vidim na par sajtova poruke pisane bas tog dana o tome da je pusten update,i da zavisi od operatera da li ce ga pustiti :x
a pre toga nisam gledao uopste
 
jel moze neko da proba da instalira flash za arm v6 i da javi da li radi?
evo,kod mene ne radi :D
 
Nazad
Vrh Dno