Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Evo da podelim svoje iskustvo u vezi rootovanja ovog telefona: Potrebno je PdaNet302x64, Root_for_2.2[Alcatel_OT-990]V3.rar i SuperOneClick 1.9.5. Prvo raspakovati Root_for_2.2[Alcatel_OT-990]V3.rar negde na komp, zatim zameniti SuperOneClick 1.9.1 koji je u rar fajlu sa SuperOneClick 1.9.5. Instalirati PdaNet na komp, naravno, pratiti uputstva prilikom instalacije (povezivanje OT sa kompom itd.) Nakon instalacije pokrenuti SuperOneClick kao administrator i kliknuti na karticu Root. Sve je gotovo za nekoliko sekundi. Nakon toga restartovati OT i uraditi root check. Sve ovo je odradjeno na Win7 x64. Naveo sam tačna imena fajlova zbog lakše pretrage na googleu.
 
nvukelic je napravio i postavio extra pregledan i potpun tutorijal tako da je sve dalje suvišno ;).
 
nvukelic je napravio i postavio extra pregledan i potpun tutorijal tako da je sve dalje suvišno ;).

Napisao sam to samo zato što ljudi imaju problema sa rootovanjem iz Win7 x64 ne da bih se pravio pametan i nipodaštavao tuđi trud. To je rootovano bez ikakve prethodne instalacije drajvera. Pozz
 
Poslednja izmena:
Evo ja dobih upravo na poklon onu silikonsku navlaku koja se prodaje u Telenoru (1000din). Pise da je proizvodjac Alcatel na specifikaciji i mogu reci da je sasvim cool i da naravno savrseno prianja :) Ja vrlo zadovoljan :) A evo i petar pan ne mora da struze logo telenora sa poklopca :D tj. mislim da je ovo daleko elegantnije resenje ,)
 
Na dosta mesta je bilo rasprodato kada sam ja trazio pre neki dan, ali je, na moje zaprepascenje :D, nadjena u onom velikom Telenoru u Knez Mihajlovoj ulici :) I da, probao sam ja da okrenem i 063 9000 da pitam imaju li eventualno podatke gde ima na stanju tj. u kojoj poslovnici, ali za dodatnu opremu nemaju takve info vec samo za telefone.
 
Poslednja izmena:
Pa pravo da ti kazem ja je dobih na poklon :D pa kakva god da je - dobra je ;) ,) Salim se, zaista je sasvim ok i meni se svidja. Evo i fotki - nije neki kvalitet posto sam uslikao sa drugim mobilnim na brzinu, ali mislim da je dovoljno vidljivo da steknete utisak o cemu je rec :) Bocni tasteri ne vire tj nema proreza, vec na njih prianjanju gumeni tasteri navlake takoreci (naravno odlicno prianjaju :) ), a ostali prorezi su odlicno centrirani. Takodje, boja se uklapa sa bojom telefona :)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    174.6 KB · Pregleda: 260
  • 2.jpg
    2.jpg
    172.9 KB · Pregleda: 260
  • 3.jpg
    3.jpg
    158.2 KB · Pregleda: 234
  • 4.jpg
    4.jpg
    173.7 KB · Pregleda: 209
Poslednja izmena:
Nikako a da ne ostetis poklopac.

Sto ti smeta?

Ne volim kad mi pise logo operatera na tel. ali ova silikonska navlaka bi mogla da resi problem. Telefon sam uzeo mami njoj to ne smeta ali cu se i ja povremeno igrati sa njim pa reko ako moze nekako da se skine sto da ne,meni je lepsi bez telenor natpisa ;)
 
Jel merio neko brzinu telenorovog interneta preko ovog telefona? Meni download ide maks oko 3.5 Mbps, testirao sam na par mesta na Novom Beogradu, a ortak je testirao pored mene na SE Xperia pro i dobijao vece brzine, oko 5-6 Mbps, na istoj mrezi.
 
Jel merio neko brzinu telenorovog interneta preko ovog telefona? Meni download ide maks oko 3.5 Mbps, testirao sam na par mesta na Novom Beogradu, a ortak je testirao pored mene na SE Xperia pro i dobijao vece brzine, oko 5-6 Mbps, na istoj mrezi.

Ja nisam na Telenoru, izmerih na VIPu pod WCDMA i DL je oko 5,6Mbps/384Kbps UL. Jednom rečju razvaljuje :).
Na primer sa Spicom sam imao extra problema jer nikako nije htela da predje 1Mbps (jedva i dotle dogura...
 
Pa pravo da ti kazem ja je dobih na poklon :D pa kakva god da je - dobra je ;) ,) Salim se, zaista je sasvim ok i meni se svidja. Evo i fotki - nije neki kvalitet posto sam uslikao sa drugim mobilnim na brzinu, ali mislim da je dovoljno vidljivo da steknete utisak o cemu je rec :) Bocni tasteri ne vire tj nema proreza, vec na njih prianjanju gumeni tasteri navlake takoreci (naravno odlicno prianjaju :) ), a ostali prorezi su odlicno centrirani. Takodje, boja se uklapa sa bojom telefona :)


Odlična je. Jeste malo skuplja ali pasuje perfektno.
 
Uzeo sam ovaj telefon u Telenoru pre malo manje od nedelju dana. I juce sam video da imam jedan mrtav pixel (ili zaglavljen kako sam negde procitao).. NE vidi se na crnoj, beloj, sivoj i zutoj pozadini. Vidi se na crvenoj zelenoj i nekoj ljubicastoj.. Sta da radim? Da ga rekliamiram ili ne? Jel piznaju to?
 
Imam i ja jedan po sred srede :D. Retko se primećuje i iskreno me mrzi da se cimam zbog toga.
 
Uzeo sam ovaj telefon u Telenoru pre malo manje od nedelju dana. I juce sam video da imam jedan mrtav pixel (ili zaglavljen kako sam negde procitao).. NE vidi se na crnoj, beloj, sivoj i zutoj pozadini. Vidi se na crvenoj zelenoj i nekoj ljubicastoj.. Sta da radim? Da ga rekliamiram ili ne? Jel piznaju to?

Mislim da priznaju samo ako imas vise od 3...
 
Ako sarmiras onu tetu, promenice i sa jednim :D

Mom drugaru sa 2 nisu hteli da zamene Galaxy je telefon bio u pitanju, tako da, mislio sam da je za sve telefone tako...
 
Aha, znaci zavisi od toga da li sam spreman do ponesem Milku od 250 (mislim da vise nisu 300) grama sa telefonom... ,)
Razmislicu jos da l da se cimam, jer se pixel ne vidi stalno, ali opet bolje da reklamiram sad odmah nego posle mesec dana, pa da mi natovare da sam ga ja negde cuknuo ili tako nesto..
Jos jedno pitanje. Kako da instaliram IGO ili neki drugi program koji ce koristiti samo satelite a da moze da pamti MAX brzinu.? P.S. Navigacija mi nije sad potrebna, ali ovo drugo da..
 
imam ovaj tel skoro 2 nedelje, sve u svemu sam zadovoljan, koliko para toliko i muzike. jedina stvar koja me nervira, verovatno kao i vecinu vas je baterija koja ne moze da sastavi ni 24h. nemam problema sa punjenjem, uvek se napuni do 100%. cini mi se da ga brze isprazni nego sto ga napuni. :)
 
Da jos jedan info za vlasnike ovog telefona (mozda je vec i bilo) - izgleda da telefon podrzava HD zvuk ;)
 
Preciznije, sledeće glasovne kodeke: HR/FR/EFR/AMR/NB/AMR-WB

Ovaj poslednji (AMR-WB) se odnosi na HD zvuk. Potrebno je i da Telenor implementira u svojoj mreži korišćenje ovog kodeka.
;)
 
Meni se restartovao nekoliko puta, tačnije 2 puta u 7 dana.
NIsam ništa instalirao, možda se prepunio ram.
Utisak je da je cha cha kompletniji telefon, tastatura puno funkcionalnija, wifi jedno 40% jači, kamera bolja, ekran bolje boje , staklo nekako finije.
Ali dobro, za ove pare se zaista ne može izvoljevati.
 
Kod mene sa 3-4 sata neta (uglavnom wifi, manje 3g), malo pozivi, nekoliko poruka, malo muzike, izdrzi ceo dan bez problema.. Kad bi ga koristio bez toliko neta izdrzao bi 2 dana sigurno..
Proverite sta vam najvise jede bateriju i to iskljucita ako vam nije potrebno.. Ja sam skinuo Easy battery saver, preko njega mozete da kontrolisete svasta..

A imam i jedno pitanje.. Da li se rootovanjem dobija samo da mogu da se instaliraju aplikacije i sa drugih mesta osim Marketa? Posto postoji opcija u podesavanjima da se instaliraju aplikacije iz nepoznatih izvora, pa zasto rootovati, ako moze i ovako.??
 
Da li se rootovanjem dobija samo da mogu da se instaliraju aplikacije i sa drugih mesta osim Marketa? Posto postoji opcija u podesavanjima da se instaliraju aplikacije iz nepoznatih izvora, pa zasto rootovati, ako moze i ovako.??

Zato sto dobijas mogucnost da obrises (zasticene) aplikacije koje su dosle uz telefon
 
Nazad
Vrh Dno