Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

pozdrav, uzeo sam sestri ovaj telefon i instalirao skype i poprilcno se razocarao, preko moje kucne wifi mreze 7mbs i zvuk em secka em kasni poprlicno . Ne mogu da ukljucim telenor internet i ako sam u podesavanjima podesio da ukljuci prenos podataka preko mreze a i postoje podesavanja za telenor. imam galaxy s2 tako da imam iskustva sa android telefonima ali ocigledno nesto radim pogresno jer mi je cudno da ovo ne radi

Ako mislis na onu telenor aplikaciju, ona radi samo preko telenor neta i to je do samog telenora tj tako su napravili aplikaciju..Mozes da se logujes na sajt preko browsera, ako ti to treba..
Skype ce valjda raditi bolje kad izbace novu verziju androida sa video call podrskom.
 
sto se tice telenor interneta to nema sanse da namestim da radi, ali pricam da je najveci problem sto skype extremno lose radi preko mog kucnog wifi znaci zvuk kasni po 3 sekunde. Kako vama radi skype?!
 
sto se tice telenor interneta to nema sanse da namestim da radi, ali pricam da je najveci problem sto skype extremno lose radi preko mog kucnog wifi znaci zvuk kasni po 3 sekunde. Kako vama radi skype?!

Meni sasvim pristojno radi skype i preko wifi-ja i preko telenor interneta. Koristio sam i voice chat i text chat bez problema sa sestrom koja se nalazi u bosni... Inace mi je net 2 MB
 
Meni sasvim pristojno radi skype i preko wifi-ja i preko telenor interneta. Koristio sam i voice chat i text chat bez problema sa sestrom koja se nalazi u bosni... Inace mi je net 2 MB

pa sta ja onda radim pogresno??!!! probao sam i factory resset ali nista
 
Dovoljno je i 2mb za skype... Jesi probao da smanjis video quality na low?
 
I ja sam ga uzeo u paketu od 600 din jer već imam jedan od 1000 din.
Kasnije ću pisati opsirnije.
Utisak mi je da je htc cha cha ipak bolji donekle aparat ali i skuplji.
Za ove pare nema boljeg aparata a telenor je sa ovom novogodišnjom ponudom definitivno najpovoljniji operater.
Ovaj alcatel prodaju na kilograme :)
 
zvao sam telenor mrezu i ladno su joj bili iskljucili mogucnost neta za njen broj, e sad skype na njihovom netu radi ok ali na mom wifi radi ocaj. Na istom tom wifi radi moj samsung odlicno. Na alcatelu sam skinuo internet speed test i super je protok. Znaci sad mi je problem taj sto na mom wifi skype radi poprilcno lose da li neko mozda zna do cega je problem. HValaaaaaa!!
 
E sad imam i ja jedno onako entuziajasticko pitanje, da li je iko probao emulatore za PSOne? Ako jeste, koji ste koristili i koji bios je koriscen uz njih, posto meni uz psx4droid (SCPH 1001 bios) crash bandicoot radi kao time warp na discovery-u. Takodje osim biosa bilo bi lepo da navedete koja podesavanja koristite...

BTW. sega emulator radi odlicno (ocekivano)...
 
da li je iko probao emulatore za PSOne? Ako jeste, koji ste koristili i koji bios je koriscen uz njih, posto meni uz psx4droid (SCPH 1001 bios) crash bandicoot radi kao time warp na discovery-u.

off

U jbt, meni treba prevod za ovo... :S:

/off
 
pozdrav, uzeo sam sestri ovaj telefon i instalirao skype i poprilcno se razocarao, preko moje kucne wifi mreze 7mbs i zvuk em secka em kasni poprlicno . Ne mogu da ukljucim telenor internet i ako sam u podesavanjima podesio da ukljuci prenos podataka preko mreze a i postoje podesavanja za telenor. imam galaxy s2 tako da imam iskustva sa android telefonima ali ocigledno nesto radim pogresno jer mi je cudno da ovo ne radi

Meni Skype radi extra na OTu, kako na VIP GPRSu, tako i na WiFiju.

Na VIP GPRSu pod 3G sam izvuko 5,6Mbps Download i 384Kbps Upload ;).
Tako nešto i na WiFi samo što je 3.6Mbps DL i 512Kbps UL jer je ADSL 4/512 :D
 
off

U jbt, meni treba prevod za ovo... :S:

/off

Hehe, znas ona emisija na discovery channel-u time warp kada usporavaju clipove... pa meni tako radi crash sa play station keca. Hocu da probam i rezident evil ali mali mi je sd, ne mogu od muzike...
 
e ljudovi uspeo sam nekako da resim ovaj problem sa skypom, izbrisao sam novu i instalirao sam staru verziju i sve radi super ali bas. Tako da sad sam miran barem sto se tice smaranja sestre . Hvala vam u svakom slucaju
 
citao sam citao i citao... i na kraju odlucio da uradim root pa flash, neam blage veze kako, praticu uputstva pa sta mi bog da.:) ovo mi je prvi android phone, imam ga od ponedeljka, sve u svemu sam zadovoljan ali me baterija izuva iz cipela! zbog toga sam se najvise i odlucio za sve. upravo se spremam da uradim root pa se javljam.:) i da, jel bi mogao neko da mi kaze koji model telefona da izaberem prilikom instaliranja pc suita. hvala
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Imam pitanje u vezi sa LG Camera free 6.1, kad snimam ima tona ali nema slike. Kako to da rešim? Unapred hvala.
 
E sad imam i ja jedno onako entuziajasticko pitanje, da li je iko probao emulatore za PSOne? Ako jeste, koji ste koristili i koji bios je koriscen uz njih, posto meni uz psx4droid (SCPH 1001 bios) crash bandicoot radi kao time warp na discovery-u. Takodje osim biosa bilo bi lepo da navedete koja podesavanja koristite...

BTW. sega emulator radi odlicno (ocekivano)...

Bas taj SCPH 1001 bios i ja imam i crash mi sasvim normalno radi, eto barem da ti kazem da nije do njega :) A telefon je SGS2.

A emulator je FPse, ako se secam. Ako ti treba bacicu ga na dropbox.
 
Poslednja izmena:
Bas taj SCPH 1001 bios i ja imam i crash mi sasvim normalno radi, eto barem da ti kazem da nije do njega :) A telefon je SGS2.

A emulator je FPse, ako se secam. Ako ti treba bacicu ga na dropbox.

E, to mi je trebalo... ja sam skinuo onaj drugi. Nista probacu i sa tim tvojim pa cu videti ima li problema.
 
meni je 990 din 150 min u svim mrezama, +500 u mojoj+500 por, ali kad to istrosim dobijem jos 1000 min,


opet PITANJE, kako d anamestim da mi se sve aplikacije instaliraju na memorijsku a ne na fon?
ovako mi je stalno pretrpano sv ei nervira me
 
pozdrav, uzeo sam sestri ovaj telefon i instalirao skype i poprilcno se razocarao, preko moje kucne wifi mreze 7mbs i zvuk em secka em kasni poprlicno . Ne mogu da ukljucim telenor internet i ako sam u podesavanjima podesio da ukljuci prenos podataka preko mreze a i postoje podesavanja za telenor. imam galaxy s2 tako da imam iskustva sa android telefonima ali ocigledno nesto radim pogresno jer mi je cudno da ovo ne radi

Skini najnoviji skype...jednostavno nemoj da ocekujes da ce skype raditi isto na Galaxy-u S2 i na OT 990:)
 
Meni skype od prethodne verzije odlično radi, i na 3G i na WiFi.
 
Ajde da probam da pomognem entuzijastima koji se odluče da pokušaju da rootuju ovaj telefon - mali tutorial:

Potrebno:

1. Drajveri za telefon – ako imate bilo koju drugu verziju osim Win 7 x64, verovatno će raditi bilo koji. Ono što je najbitnije jeste da nakon instalacije drajvera u device manager-u dobijete stavku ’Android Phone’-Android ADB Interface (ili Qualcomm Composite ADB Interface - MI01).

Ja sam koristio drajvere otpakovane iz aplikacije koja se može naći na ovom linku, a nalaze se u folderu Alcatel_PC-Suite>Driver>Android>OPAL. Inače, drajvere instalirajte iz device manager-a prema uputstvu koje ćete naći na ovom linku.

Za Windows 7 x64 korisnike: nakon ovoga, instalirajte aplikaciju PdaNet na vaš računar i tek nakon toga će sistem prepoznati telefon (a samim tim i adb što je conditio sine qua non rootovanja).

2. ADB SDK - naći ćete ga na ovom linku. Kad pokrenete aplikaciju, izvršite update Android SDK Tools i Android SDK Platform-tools i (za ovo nisam siguran, možda i ne mora) download stavke Google USB Driver Package. Takođe, za instalaciju SDK ćete morati na računaru prethodno imati i Java JDK (ne samo JRE)

Kako biste verifikovali da vaš adb prepoznaje vaš telefon, pokrenite cmd u folderu u kojem se nalazi adb.exe (obično u %Program Files%\Android\android-sdk\platform-tools) i kucajte "adb devices" (bez navodnika) i trebalo bi da dobijete 1234567890ABCDEF device. A možete i da instalirate MyPhoneExplorer (na računar i na telefon) i vidite da li se povezuje sa telefonom.

3. SuperOneClick verzija 1.9.5. - program možete naći na ovoj temi na xda forumu (morate biti registrovani članovi da biste ga skinuli). Na dnu prvog posta ima nekoliko prikačenih fajlova, skinite "SuperOneClickv1.9.5-ShortFuse.zip", novija verzija 2.1.1 neće raditi.

Važno: pre nego što pokrenete SuperOneClick, idite na telefonu u Settings-SD & Phone Storage i uradite Unmount SD card, obavezno!

Otpakujte negde tu arhivu, uđite u folder i pokrenite program SuperOneClick. Po otvaranju programa, kliknite na dugme 'Root' i pustite program da odradi proces rootovanja. To traje 15-ak sekundi nakon čega će vam program javiti da je uspešno rootovan telefon.

Otkačite ga sa kabla, restartujte i voila, root access! Da biste to verifikovali, skinite sa Marketa aplikaciju Root Checker i proverite da li imate root access.

Napomena: u toku rootovanja, u sistem je instalirana aplikacija SuperUser koja će vas svaki put kad neki program poželi da prčka nešto gde ne treba (tj. da ima root access), pitati da to odobrite, naravno to ćete i da uradite. Taj program, kao i svaki drugi će se redovno update-ovati i slobodno mu to dozvolite. Ali, ubrzo po pokretanju će vam tražiti i da izvršite update 'su binary' (šta god da je to :) ), to nikako nemojte da radite jer ćete izgubiti root access i moraćete sve ispočetka. Idite u podešavanja programa i odštiklirajte ociju 'Outdated binary notification'.

To bi bilo to. Za deinstalaciju sistem protected aplikacija, tj. onog smeća što je došlo sa telefonom, koristite Root Uninstaller ili Titanium Backup. Da biste dobili na prostoru, morate obrisati i dalvik-cache (najbolje uz Titanium backup-a), više o tome ovde.

I iščitajte dobro ovu temu i temu o rootovanju OT-990 na xda forumu, za još poneku informaciju pošto sam nešto verovatno zaboravio :D.
Link za uputstvo za instalaciju drivera ne radi. Moze neka pomoc? Hvala
 
Uf, ja ga više nemam... Ajd ako neko ima to uputstvo, neka ga uploaduje i baci link, a nekog od moderatora bih zamolio da (ako se to desi) ispravi link u tutorialu jer ja više ne mogu da editujem post.
 
U vezi sa skype-om, da li ima nekih modovanih verzija da radi video call, pretpostavljam da se u prethodnim porukama u vezi sa skype-om misli samo na audio call.
Je li radi nekome video call na ovom telefonu sa Tango aplikacijom?
 
Radi meni sa Tangom i sa Fring-om, mada je Tango bolji, ali za mene potpuno beskoristan jer ga niko od mojih kontakata ne koristi, jedino što ima i desktop aplikaciju, pa može sa kompjutera da se koristi... Što se modovanih verzija skype-a tiče, to bih i ja voleo da znam...
 
Iščitah, al' ovo ne videh...

1. Posle root-ovanja koje aplikacije ne treba nikako deinstalirati ?
2. Da li treba praviti swap particiju (pored ext2/3) na sd kartici ili nema potrebe?
 
Nazad
Vrh Dno