Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

nasao, hvala samo kada bi jos naveo kako si podesio :banana:
da li neko moze da mi objasni zasto se baterija zakuca na 95% i posle kalibracije



da dodam forum vam je super zahvaljujem se svima na korisnim savetima

Kada pokrenes setCPU, stikliraj mu Set on Boot i pod opcijom Salling: namesti Conservative i to je to (apk ce sama podesiti max 600HMz a min 122MHz).
ROM koji dolazi sa Telenora je bagovit extra i zato ne puni do 100% a pravo objasnjenje ne znam ni ja :(.
 
Fuck me, Link2SD rulez :banana:!!!

Napokon sam kupio novu (8GB) microSD karticu i particionisao je preko CWM, napravio ext2 particiju od 1GB i linkovao aplikacije. Sa 18MB slobodnog prostora, došao sam na 55MB and counting! A najbolje od svega je što i vidžete, teme i aplikacije koje moraju da budu u telefonu sve lepo prebaci na karticu bez gubitka funkcionalnosti.

Takođe, da odgovorim sam sebi na nedavno postavljeno pitanje, nisam morao ništa ponovo da instaliram, samo sam ubacio novu karticu u telefon, odradio particionisanje, nakon toga prosto iskopirao sve sa stare kartice (sa hidden fajlovima) na preostalu FAT32 particiju, a onda pokrenuo Link2SD koji je linkovao i one aplikacije koje su bile na sd kartici, bez problema. App2SD mi sad prijavljuje da su te aplikacije vraćene u memoriju telefona, ali su one u stvari na ext2 particiji, a prostora koliko ti volja :).

I sve radi kao podmazano...
 
Imam problem!
Pokušao sam da particionišem karticu kako bih instalirao link2sd, medjutim nakon sto sam napravio ext2 particiju, a fat particiju smanjio vise sa telefona ne mogu da pridjem sd kartici.
Kada odem u podesavanja kartice kod ukupno mi stoji Nedostupan, kod raspolozivi prostor Nedostupan. Nakon toga sam karticu vratio u prethodno stanje, ali ni tada ne mogu da pridjem kartici. Ima li neko ideju sta bi trebalo uraditi??? Ima li neka specijalna procedura???

P.S. Inace se kartici normalno prilazi kada se ubaci u citac.
 
ubacio sam go luncher,setcpu i justdeffender pro i telefon se preporodio da ne verujes pa duplirao sam trajanje bat.:type: e sada imam problem :primio sam neke mms poruke ali ne mogu da ih dawnlodujem u mob,podesenja su se instalirala preko poruke i uporedio sam sa onim linkom sa foruma i poklapa se ali i dalje nece pa interesujeme koja jos podesenja teba da omogucim u podesavanju mob mreze itd da bi skinuo mms ili gde je greska?
 
Za MMS imaš par strana unazad, čovek je postavio kako da se ručno setuju telefoni za sve mreže ... (za one koji su radili unlock)
 
to sam i uradeo ali ona podesenja u vezi mobilne mreze sta tu da omogucim ,podesim????
 
to sam i uradeo ali ona podesenja u vezi mobilne mreze sta tu da omogucim ,podesim????

Nešto nisi lepo uradio.
Svaki put kada postaviš MMS setovanja, od tvog operatera dobićeš pozdravnu MMS poruku dobrodošlice i tako ćeš znati da je sve OK.
 
POTREBNA POMOC DA SE ODLUCIM!!!

Koji model izabrati od ova 2: LINK.

U pitanju su HTC Explorer ili Motorola Fire XT modeli.
htc.jpg i moto.jpg.

Molim Vase cenjeno za i protiv. Razlika u ceni mi je 5e (jeftinija Motorola).

???

thx
 
Imam problem!
Pokušao sam da particionišem karticu kako bih instalirao link2sd, medjutim nakon sto sam napravio ext2 particiju, a fat particiju smanjio vise sa telefona ne mogu da pridjem sd kartici.
Kada odem u podesavanja kartice kod ukupno mi stoji Nedostupan, kod raspolozivi prostor Nedostupan. Nakon toga sam karticu vratio u prethodno stanje, ali ni tada ne mogu da pridjem kartici. Ima li neko ideju sta bi trebalo uraditi??? Ima li neka specijalna procedura???

P.S. Inace se kartici normalno prilazi kada se ubaci u citac.
Kako si pravio particiju? Nadam se da si backup-ovao podatke sa kartice koji su ti vazni...Ako jesi, ubaci karticu u citac i formatiraj je. Na taj nacin ces pobrisati sve sa nje, i pristupi ponovnom particionisanju. Mislim da je pravilan nacin da je particionises ulaskom u recovery, tamo imas opcije za particionisanje, mada sam ja to uradio sa compa, al ne sa wina (ne radi sa ext particijama), vec sa ubuntua.
 
Fuck me, Link2SD rulez :banana:!!!

Napokon sam kupio novu (8GB) microSD karticu i particionisao je preko CWM, napravio ext2 particiju od 1GB i linkovao aplikacije. Sa 18MB slobodnog prostora, došao sam na 55MB and counting! A najbolje od svega je što i vidžete, teme i aplikacije koje moraju da budu u telefonu sve lepo prebaci na karticu bez gubitka funkcionalnosti.

Ovo nemojte raditi jer telefon tada trosi bateriju kao lud. Nisu bezveze, tek tako neke aplikacije i pogotovu vidzeti u telefonu. Dakle vidzete nemojte nikako prebacivati na sd karticu
 
Odakle ti to? Ja nisam baš primetio bilo kakvu razliku u trajanju baterije.

OT-990 via TT
 
Ce neko pomoci da se odlucim?
:D
 
Jok .... saće još da te banujemo jer razdiresš Toch temu sa tamo neke motorole i HTCovi .... :) :) :) :) :)
 
Odakle ti to? Ja nisam baš primetio bilo kakvu razliku u trajanju baterije.

OT-990 via TT

Iz vrlo loseg iskustva sa ZTE Blade. Promenio sam 5 romova dok nisam provalio do cega je batery drain. Procitao sam negde na xda, ako je vidzet na sd kartici onda telefon mora stalno pristupati istoj i tako mnogo vise trosi bateriju. HD2 je bio poznat po tome, naravno ako mu se instalira android na sd karticu, ode baterija cas posla. Cak je imao neki lik na xda koji je to lepo testirao i dosao do zanimljivog zakljucka da npr. sd kartice class4 ili 2 trose primetno manje bateriju nego 6 ili 10. Nemam sacuvan neki link da ostavim da procitate, al eto moj savet je da vidzete obavezno ostavite u telefonu.
 
Koji model izabrati od ova 2: LINK.

U pitanju su HTC Explorer ili Motorola Fire XT modeli.
Pogledajte prilog 81963 i Pogledajte prilog 81964.

Molim Vase cenjeno za i protiv. Razlika u ceni mi je 5e (jeftinija Motorola).

???

thx

U pravu su kada kazu da pitanju nije mesto na ovoj temi.
Medjutim, dosadasnje angazovanje zasluzuje da ti se izadje u susret.

Gledajuci poredjenje, nisam siguran da shvatam koji segment te buni - svi argumenti su na strani Motorole.

Da smo se (ovde prisutni) vodili renomeom proizvodjaca, niko ne bi imao Telenor OneTouch.
 
Da nije mesto, zaista nije ali hvala na odgovoru.

Neka moderatori premeste pitanje!
 
pocetni ekran

da li moze nekakao da se promeni onaj pocetni ekran od telenora˝dobre....˝i njihova start aplikacija pri ucitavanju.Strasno me :wall: a i nisam na telenoru
 
MOže ... flešuj ga ...

Ja mogu da kažem: još jedan rootovan, flešovan, i sređen za normalan rad .... O2 in action ... :) :) :) Drugaru sam sredio ....
 
Ja sam sve odradio, takodje nisam mogao particiju u ext3, nego 2. Sto se tice baterije i bez setCPU-a sam osetio blago poboljsanje (uz naravno uklanjanje svog bloatware-a... AcuWeather prvenstveno :d). sad me interesuje jel to ima neki free setcpu ili ste download-ovali neku alternativu kao i ja? Kad se isprazni baterija pa napunim nanovo, javim koliko traje!
 
Nego jel hoce neko da pokusa da stavi ORANGE rom.

Meni ovaj o2 nije doneo nista sem drugog boot screen-a...moja baterija traje potpuno isto kao na telenoru a evo vec 2 nedelje koristim o2.
 
Koje su sve prednosti i mane O2 u odnosu na Telenor rom? Da li mob. postaje sim free, koliko ima vise slobodne memorije, kako se ubacuje srpski jezik i tastatura, ima li nekih bagova....
 
Nego, da ponovim pitanje:

Jel' neko provalio neku od video chat aplikacija koja radi na ovom telefonu? Ili možda neku modovanu verziju skype-a?

Probao sam Tango, on hoće, ali ima li još nešto?
 
Poslednja izmena:
Telefon napunjen u sredu u 17:30 h na 100%, evo sada je na 52% :shock:. Neverovatno koliko sam dobio na bateriji underclockovanjem u idle rezimu :D
 
Telefon napunjen u sredu u 17:30 h na 100%, evo sada je na 52% :shock:. Neverovatno koliko sam dobio na bateriji underclockovanjem u idle rezimu :D

Ma telefon radi zaista extra.
Ja ga samaram od prekjuce i sada je 60% a sinoc sam surfovao po netu jer mi kod kuce ne radi komp...

Ma strava je!
 
neogeo, misli da si nedje vec napisao kako si podesio setCPU, ali bi li mogao da objasnis jos jednom, kao i da mi kazes sta si sve uninstalirao sa tela? Mislim - ako instaliram goSMS, da li mogu da uninstaliram andridovu defoltnu aplikaciju za msg? Koji rezim si stavio u setCPU, da li si koristio nesto od onih profila, ono - screen off -> cpu na neku nisku vrijednost?
Kako si podesio osvetljenje display-a, ima li neka fora da se podesi da bude automatic, ali stedljivo, npr max 80%?
Pretpostavljam da si 3g isklucio, da ti tel radi samo na 2g?
Pitam tebe jer ti bat stvarno dugo traje, traje i meni dan i po, dva, (kad ga stedim) ali imam utisak da to moze i bolje, nekad vidim da je previse stvari u memoriji (koristim onaj widget koji go ima, nesto kao task menager - widget), mada nikad nijesam imao problema sa malom kolicinom memorije - link2sd je vrhunski zavrsio stvar.
Jedno pitanje - imam istovremeno instaliran link2sd i app2sd, prvi linkuje aplikacije na ext2 particiju na sd, drugi na fat particiju, i bio sam dosao u situaciju da mi app2sd prebaca aplikacije na fat particiju a da ext2 ostaje prazna (govorim o fat i ext2 particiji na sd kartici, da ne bude zabune). Onda sam skontao da treba da sa link2sd prebacim (create link) sve aplikacije, i na taj nacin sam poceo da koristim ext2 particiju za aplikacije, sto je i njena namjena.Ostalo mi je par aplikacija koje app2sd drzi na sd kartici, i to na fat particiji.
Retoricko pitanje: Sta bi se desilo ako uninstaliram neku od ovih aplikacija? Da li bih izgubio sve aplikacije koje su mi prebacene na karticu?
 
Nazad
Vrh Dno