Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Na pocetku teme sam video da se neko žalio na problem sa OT i nemanjem zvuka na različitim slušalicama i zvučnim sistemima.Ja zvuk imam na telefonu samo koristeci bubice ,probao sam i slusalice od svog starog N95 i od svog ZEN X-Fi 2 i tu takodje ima zvuka,no problem mi je jer na poslu koristim 2.1 zvučnike(Jazz speekers) tu se čuje samo jedan kanal dok na 5.1 Logitechu X 530 i na Sonijevim sluskama koje imam kod kuce se apsolutno necuje nista.Da mozda nije problem u ulazu za audio jack u samom telefonu jer vidim da je različitog dizajna u odnosno na standardni 3.5mm.Jedan od razloga(možda i najveci) što sam uzeo Android telefon je bilo da nemoram da nosim i telefon i mp3 plajer sa sobom da bi mogao da puštam muziku u flacu.
 
PITANJE ZA SVE!?

Dali vam radi GPS nakon apdejta na O2 ROM???

Ja zbudžio NDrive i pola sata traži GPS i ne znam da li ga nađe jer me mrzi da čekam toliko ili ja grešim negde u uključenju GPSa?

Da li treba još neto da se uključi pored samog GPSa u podešavanjima telefona???
 
Probaj sa programom GPS Status & Toolbox, ima ga na Android Marketu. I ja sam imao isti problem i ovaj programcic ga je resio.
Pre nego sto startujes navigaciju (NDrive, IGO,...) ukljucis ovaj program i on fiksira (lock-uje) satelite, cim to zavrsi odmah ce i tvoja navigacija
da uhvati signal!
Nije bas elegantno resenje ali to je jedino sto sam nasao na netu. Mada neki ljudi kazu da su uspeli sa nekim task menager-om da pogase neke programe tipa
AccuWeather koji isto koriste gps i da im je to resilo problem. Ja sam probao i to ali nije uspelo!

Javi sta si uradio...
 
Probaj sa programom GPS Status & Toolbox, ima ga na Android Marketu. I ja sam imao isti problem i ovaj programcic ga je resio.
Pre nego sto startujes navigaciju (NDrive, IGO,...) ukljucis ovaj program i on fiksira (lock-uje) satelite, cim to zavrsi odmah ce i tvoja navigacija
da uhvati signal!
Nije bas elegantno resenje ali to je jedino sto sam nasao na netu. Mada neki ljudi kazu da su uspeli sa nekim task menager-om da pogase neke programe tipa
AccuWeather koji isto koriste gps i da im je to resilo problem. Ja sam probao i to ali nije uspelo!

Javi sta si uradio...

Uradio sam :)

Cim sam izao napolje u roku od ~1min pronaso je satelite sasvim normalno i bez teskobe proradio.
Sada NDrive radi kao DOXA ;).
 
Poslednja izmena:
Čekaj bre, nisi valjda pokušavao u stanu da uhvatiš gps? Btw, i meni gps ne hvata signal tako lako, ali mi je procedura koju je opisao vlado pomogla.

OT-990 via TT
 
Čekaj bre, nisi valjda pokušavao u stanu da uhvatiš gps? Btw, i meni gps ne hvata signal tako lako, ali mi je procedura koju je opisao vlado pomogla.

OT-990 via TT

Ja bas u stanu :d.
Pa ocu da me iz stana odvede daleeeekooooo, daleeekooo :d a inace radi bez ikakve pomoci dodatnih programa!
 
da li je neko pre instalacije custom roma uradio backup svih aplikacija sa telefona,i kako?
 
ima li ko iskustava sa otkljucavanjem ovog fona za druge mreze u kucnoj radinosti???
 
Uf, vec dva dana sve namjestam, teeesko da upgrade da radim!A cini mi se da jeste, 2.3.4,, koliko ufatih sa klipa :)
 
Izvinite mozda sam ja glup (ili samo lenj da nadjem) jel moguce da se kada se razgovor zavrsi preskoci ono da ti prikazuje listu poziva pa moras da izlazis korak po korak do osnovnog ekrana?
 
Izgleda da ne može, osim sa nekim drugim dialer-om, a mene nervira što ne izlazi i broj pored osobe koja poziva, pogotovo kada neko ima više brojeva telefona, pa ne znate sa kog vas zove...
 
nemam pojma,a najgore je da ja ovo sve do sada nisam primetio :D
inace,polako ali sigurno pocinje da me nervira nedostatak romova :/
 
Mene jedino nervira (ali mnogo) manjak memorije... evo opet imam samo 18mb free (ako ne brisem kes, bice i manje od 10mb), sad ce onaj fles da ne mogu da primim sms... izgleda mora da padne root... ali ako obrisem razno djubre a umesto toga instaliram ono sto meni treba opet ce da fali prostora :D
 
Neko moguće rešenje???
Pa poslao ti je covek link ka aplikaciji :D
Ako mislis na to da ne prikazuje call log posle razgovora..


Mene jedino nervira (ali mnogo) manjak memorije... evo opet imam samo 18mb free (ako ne brisem kes, bice i manje od 10mb), sad ce onaj fles da ne mogu da primim sms... izgleda mora da padne root... ali ako obrisem razno djubre a umesto toga instaliram ono sto meni treba opet ce da fali prostora :D

Rutuj, napravi particije i instaliraj link2sd i nece ti faliti jer sve ide na sd karticu..Tj zavisi koliku karticu kupis :D
 
da li je neko pre instalacije custom roma uradio backup svih aplikacija sa telefona,i kako?

Pretpostavljam da mislis na naknadno instalirane aplikacije?
Nisam jos dirao rom jer me trenutno aktuelni nesto i ne privlace, al' mozes da bekapujes aplikacije sa titanium backup-om..
 
Lepo se vidi da je verzija 2.3.4. Najbolje se vidi na 1.01 u klipu.

Nema od toga nista za sada.
Ja sam pustio juce regularni apdejt koji je preko WiFia pretrazivao par minuta i obavestio me da za sada nema zvanicnog apdejta za OT-990.
 
Cek sta je sad ovo?? :) Odradio sam root (uspesno), i dalje ne mogu da obrisem neke aplikacije... wtf?? Probao sam da obrisem layar i ubersocial...
 
Nazad
Vrh Dno