Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Najveća mana je interna memorija od 200mb (dostupno 158mb). Brzo se to napuni. Kamera je dobra za fotografije. Video samo 352x288. Zvučnik glasan, izrada solidna. Te pare vredi bez razmišljanja.
 
^ ono sto sam ja imao prilike da vidim i probam - veoma dobar odziv na dodir. ono sto mi je zasmetalo je sto ekran prilicno brzo postaje "musav", otisci prstiju su dosta uocljivi.

dobro, mogu se sad tu traziti neke folije i slicno, ali default stanje je takvo.

+1 za odziv ekrana

koji god da pipas bice musav (iphone ili alcatel :d )

Samo neka izadje 2.3 za Alcatel ot-990 mislim da nece biti problema sa tim sto je ovo Telenor ot 990...u sustini to je isti telefon samo je napisano drugo ime.


Da interna memorija zna da bude problem ali kao sto neko vec rece i onako velika vecina aplikacija ide na SD
 
Izace i za ovaj model odn. Telenor OneTouch update na 2.3.4.
 
Moze li da se otkljuca?
 
Ajd pogledaj mi dv stvari, kada ga već imaš u vlasništvu:

Da li ima MENI i na srpskoj ćirilici, jer sam video na naslovnim skrinu ono datum, mesto na ćirlici, ali MENI bio latinični.

I kada kucaš SMS, da li ima rečnik T0 na srpskom i da li je, kao ima, samo latinica ili ima i ćirilica?

U zdravlju da te služi, pa za 2 godine ga prodao i uzeo opet nov ....

Uz koji paket, i pošto si nov, el ti dali na rate, ili si morao da ga iskeširaš ?

U pravu si, naziv jezika, datum i sl sitnice jesu cirilicne, ali je meni telefona na latinici. E sad, sto se recnika tice, radi kada kuckas na cirilici, ali kada izaberes latinicu onda ne (ili ja negde gresim, ali jednostavno nece da ukljuci tu opciju kada je izabran serbian latin).

Sto se kupovine tice, uzeo sam tarifu prenesi i surfuj 500 (990 din mesecne pretplate u okviru koje imas 150 min ka svim domacim mrezama, 500 sms poruka 500mb net-a i kada potrosis minute dobijes 500min u okviru telenor mreze koji se ne prenose tj vaze samo u toku meseca). Uz ovu tarifu platio sam telefon 1990 dinara, a ugovorna obaveza je 24 meseca. Meni je ovo sasvim ok posto mi je ovo dugo godina bio pre-paid broj, a pored njega imam i sluzbeni telefon. Da budem iskren, nije mi bila neka nuzda da uzimam post-paid, ali mi se telefoncic bas svideo pa reko` sto da ne :)

A inace, bas gledam malopre na http://www.alcatelonetouch.com/ i bas ima dosta zanimljivih modela, a kod nas nazalost ne videh neki izbor istih...Eh a kad se setim davnih vremena i Alcatela DB i Easy :))) Sareni, robusni a signal extra :) (doduse, kapiram da je i zracenje bilo na nivou :D;) al` bolje sada da ne proveravam :p )

Pozdrav :wave:
 
Hvala .... ako je to istina, onda je stvarno glupo što ne može rečnik i na latnici. Taj paklet i ja koristim, već godinama, (odnosno od kako postoji, ali uvek u toj cenovnoj klasi, oko 1000 dinara) i zato mi se mnogo i svidja cena uz njega. NPR, zet koristi prenesi 200, a uz njega 4990, a plaća 814 mesečno .... ali za ovaj fon ne ide paket bez neta ....

Mobilx
Video samo 352x288
jesi li ti siguran u ovo? Pročitaj celu temu ....
 
Trebalo bi da to može da se promeni sa more locale.
 
I ja sam isto presao sa pre-paida na post-paid uz tarifu Prenesi i Surfuj 500. Za 2 crvene dobijes zaista dobar android fon. Samo da ima malo vise interne memorije i telefon bi bio odlican! Mada i ovako zaista nije losh, prepunio sam ga kojekakvim igricama i software-om, sve sto sam mogao prebacio sam na SD karticu i imam jos 35-40MB free. Danas sam malo slusao muziku sa njega dok sam bio do grada, sluske koje idu uz njega su veoma loshe, nizih frekvencija maltene ni nema. Cim sam ub'o slushke sa starog iRiver-a telefon je propevao, lep je zvuk i dovoljno glasan. Juce sam pokusao na vise nacina da ga root-ujem ali nisam uspeo, probao sam sve moguce fore sa SuperOneClick-om i uvek puca na 4. tachki root-ovanja. Na XDA Dev. forumu je neko uspeo da ga root-uje manualno ali na to se jos ne usudjujem. :)

Video samo 352x288.
800x480 provereno
 
800x480 sa koliko frejmova u sekundi? Otkud 720p pa čak 1080p na YT?
 
I ja sam isto presao sa pre-paida na post-paid uz tarifu Prenesi i Surfuj 500. Za 2 crvene dobijes zaista dobar android fon. Samo da ima malo vise interne memorije i telefon bi bio odlican! Mada i ovako zaista nije losh, prepunio sam ga kojekakvim igricama i software-om, sve sto sam mogao prebacio sam na SD karticu i imam jos 35-40MB free. Danas sam malo slusao muziku sa njega dok sam bio do grada, sluske koje idu uz njega su veoma loshe, nizih frekvencija maltene ni nema. Cim sam ub'o slushke sa starog iRiver-a telefon je propevao, lep je zvuk i dovoljno glasan. Juce sam pokusao na vise nacina da ga root-ujem ali nisam uspeo, probao sam sve moguce fore sa SuperOneClick-om i uvek puca na 4. tachki root-ovanja. Na XDA Dev. forumu je neko uspeo da ga root-uje manualno ali na to se jos ne usudjujem. :)


800x480 provereno

Možeš li da nam objasniš kako si uspeo da promeniš rezoluciju video zapisa?
Kada sam ušao u podešavanja vrednost je bila ,,zaključana'' na CIF nešto... (u svakom slučaju nije bio zadovoljavajući kvalitet)

Hvala
 
Inace, ja ne uspeh da nateram onaj PC suite koji ima da se skine na Alcatelovom sajtu (http://www.alcatelonetouch.com/products/smartphones/ot-990.html) da radi - probao na 64-bitnoj i 32-bitnoj 7-ici i dzaba, prijavljuje da mu neki drajveri fale i sl... Mozda radi na XP-u ili Visti npr (ako je neko pobao). Inace u uputstvu telefona pise da ima da se skine odgovarajuci PC Suite na telenorovom sajtu, ali ja to zaista nigde ne nadjoh. Ako je neko naterao ovo cudo da radi i/ili nasao odgovarajuce drivere neka vice :D
 
Poslednja izmena:
Dobro je, odlučuju se ljudi ..... Telenor je izgleda povukao dobar potez .... ja čekam neki odgovor od njih, ako mi dozvole da ranije uzmem, pre isteka UO, naravno, da ova počne od datume kraja prethodne, onda ću ga uzeti ....
 
800x480 sa koliko frejmova u sekundi? Otkud 720p pa čak 1080p na YT?
Kada se snima na dnevnom svetlu onda pichi na 30fps, sto je mracnije opada frame rate. Kada sam probao u sobi da snimam nesto onda je variralo izmenju 14-15fps. Za YT su verovatno video provukli kroz neki software i podigli rezoluciju.

Možeš li da nam objasniš kako si uspeo da promeniš rezoluciju video zapisa?
Kada sam ušao u podešavanja vrednost je bila ,,zaključana'' na CIF nešto... (u svakom slučaju nije bio zadovoljavajući kvalitet)

Hvala
Kada pokrenes kameru klikni na ekran da ti se otvore podesavanja, idi na skroz donju ikonicu kako bi odabrao kvalitet snimanja i odaberi Custom. Tako ce ti se otljucati sve opcije na prvoj ikonici.
 
Skinu sam LGcamera sa Marketa,sa njim kamera snima 800x480 bitrate 3mbs, 60fps. Formati 3gp i MPEG4. Snimio sam jedan snimak i sasvim je ok :D

A sto se root-a tice, slaba vajda, nasao sam jedno uputstvo na xda ali za mene komplikovano ne usudjujem se za sada da probam.Ujedno je i driver veliki problem, nasao sam neke drivere ali to ne radi.
 
Poslednja izmena:
Inace, ja ne uspeh da nateram onaj PC suite koji ima da se skine na Alcatelovom sajtu (http://www.alcatelonetouch.com/products/smartphones/ot-990.html) da radi - probao na 64-bitnoj i 32-bitnoj 7-ici i dzaba, prijavljuje da mu neki drajveri fale i sl... Mozda radi na XP-u ili Visti npr (ako je neko pobao). Inace u uputstvu telefona pise da ima da se skine odgovarajuci PC Suite na telenorovom sajtu, ali ja to zaista nigde ne nadjoh. Ako je neko naterao ovo cudo da radi i/ili nasao odgovarajuce drivere neka vice :D
Isti problem i kod mene, probao sam vise drajvera, skidao sam i neke sa XDA Dev. foruma ali nista. Ni jedan ne sljaka pod Win7 x64. Digao sam XP pod Virtualbox-om u Linuxu i tamo je sve proradilo kako valja. Pre par dana sam poslao mail Telenoru da ih pitam gde su sakrili drajvere i PC Suite ali mi jos nisu odgovorili. :D Na jednom madjarskom forumu sam citao da je isto stanje i kod njih. Jos uvek nema oficijalnih drajvera i softvera od Telenora.
 
Inace, ja ne uspeh da nateram onaj PC suite koji ima da se skine na Alcatelovom sajtu (http://www.alcatelonetouch.com/products/smartphones/ot-990.html) da radi - probao na 64-bitnoj i 32-bitnoj 7-ici i dzaba, prijavljuje da mu neki drajveri fale i sl... Mozda radi na XP-u ili Visti npr (ako je neko pobao). Inace u uputstvu telefona pise da ima da se skine odgovarajuci PC Suite na telenorovom sajtu, ali ja to zaista nigde ne nadjoh. Ako je neko naterao ovo cudo da radi i/ili nasao odgovarajuce drivere neka vice :D

a šta će ti drajveri, fon se vidi kao mass storage u winu bez ikakvih drajvera
 
Pa da, vidi ga kao mass storage, ali nikako ne moze da se poveze kako treba sa njegovim PC Suitom, to je ono sto je problematicno (bar na win 7 32/64)... Jedino da i ja dignem jedan xp na VMware-u npr, pa da tako koristim

Inace, zeza me nesto MMS - sve ostalo sljaka kako treba. Probao sam da posaljem automatsku konfiguracionu poruku sa telenorovog sajta, ali mi ona nikada ne stigne tj dobijem samo mms test i onu poruku tipa - ako ste sacuvali konf. poruku trebalo bi da sve sljaka ok :D Probao sam da podesim rucno i to u Settings/Wireless & networks/Mobile networks/2g-3g options/Access Point Names... Napravio 2 konf AP-a ( 1 za net i 1 za mms) ali mms nece pa nece (mozda negde gresim tj mozda se sve stavlja u okviru jedne konfiguracije ili mozda neka opcija treba da je iskljucena/ukljucena?. Ne znam u cemu je fora? Ako neko ima ideju bio bih zahvalan (inace zvao sam i telenorov korisnicki servis pa su zapisali sta je problem i rekose da ce se javiti kada dodjem na red, jel :D ).

Bilo kako bilo, zaista fin telefoncic. Mozda bi baterija mogla da bude malo jaca, al sta da se radi :)
 
rekose da ce se javiti kada dodjem na red

Ovo mi se ne sviđa nikako .... na red za rešavanje problema za OVAJ telefon ???? :) :) :)

Nego, pošto ja do sada nikada nisam uzimao na obavezu 3G teleofn, da nemju neku skrivenu pretplatu i oni kao MTS ono, 100ikusur dinara mesečno, koristio/ne koristio? El pitao neko ?
 
Dosao sam brzo na red :) Upravo razgovaram sa teh. podrskom pa javljam sta i kako :)

* Elem, probali smo sve zivo `vako preko telefona i sve drugo najnormalnije radi osim MMS-a (kada stigne i kliknem dugme za download samo bljesne ona ikonica koja pokazuje aktivnost prenosa podataka takoreci :) i to je to :S A net radi sasvim ok... Rece devojka da odem sutra do prodajnog mesta gde sam uzeo telefon pa da to kolege pogledaju live na licu mesta.
Mozda jedino mogu da ga resetujem na factory defaults, ali ne znam koliko ce to da bude od pomoci...Cudno, zaista...
 
Poslednja izmena:
Ovo mi se ne sviđa nikako .... na red za rešavanje problema za OVAJ telefon ???? :) :) :)

Nego, pošto ja do sada nikada nisam uzimao na obavezu 3G teleofn, da nemju neku skrivenu pretplatu i oni kao MTS ono, 100ikusur dinara mesečno, koristio/ne koristio? El pitao neko ?

Ne brini o tome - nema tih (MTS) fazona.
 
nema toga, što piše n asajtu to se i plaća
kaa potrošiš protok koji je plaćen dobije š poruku ako hoćeš da dopaltiš da možeš, inače se sve nastavlja besplatno manjom brzinom
 
Nazad
Vrh Dno