Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

To je moje pitanje, kako ce saznati da je tel bio rootovan, bas gledaju spisak aplikacija?
 
Znam da bi se kartica prebrisala, ali bih ja pre toga sadržaj kartice prebacio na komp, pa ga vratio na presotali deo fat particije nakon particionisanja. Moje pitanje se pre svega ticalo toga na koji način bih ja aplikacije koje su već instalirane na telefonu i čiji deo se nalazi na fat delu kartice, prebacio na ext3 particiju? Da li link2sd to može da odradi automatski ili moram svaku pojedinačno da vrćam na memoriju telefona, pa onda pomeram na ext3 ili možda moram svaku ponovo da instaliram?



Ne vraćaju se aplikacije, moraš sam da ih vratiš ili da flešneš Telenorov ROM pre eventualnog odlaska na servis.

Morao bi sve da radiš od nule tj. sve da pojedinačno vraćaš odnosno da ih ponovo instaliraš :(.
 
Morao bi sve da radiš od nule tj. sve da pojedinačno vraćaš odnosno da ih ponovo instaliraš :(.

E ****m li ga, a taman sam ga ispodešavao onako kako sam želeo, sad fckin' sve ispočetka... fali mi prostora, videću da i ja ubacim O2 rom...
 
Jel neko probao da gleda filmove i sl. na ovom telefonu, a ako jeste u kom formatu, kojim plejerom?
 
Napisao ja par strana pre

noćas sam putovao celu noć, a nisam ja vozio, što mi mnogo lepo, i pozajmio sam od druga njegovu bateriju i karticu od 2 GB ...

Nabacio sam 4 epizode na moju karticu Sons Of anarchy, 4 na njegovu, odgledao SVE na teelfonu od sinoć do jutros,

Neki MX video plejer, ima dobre titlove .... :) :)
 
Poslednja izmena:
Nisam video sorry and hvala :). Nego, pretpostavljam da si puštao avi fajlove, bez ikakve konverzije?
 
avi .... 350 MB, 624x352 ..... 40ak minuta epizoda .... baterija izgura 4 epizode, a mislim da bi izgurala i petu, ali kada sam već otvarao da menjam memorijsku, onda sam zamenio i bateriju .....
 
Probao sam, gura Simpsonove samo tako :d, prevod bez problema, odličan plejer, a nije ni tako mali ekran, pa je gledanje sasvim ok. Pravo osveženje u odnosu na Wildfire koji nije mogao ništa da pusti... Samo još veća kartica...
 
ja odgledao celu sezonu how i met your mother :D
 
Ljudi ja cu da poludim, ne uspevam nikako da podesim da sljaka MMS na ovom O2 rom-u.
Hoce da posalje mms, ali da primi nikako. Pokusavao sam sve, od rucnih podesavanja preko automatskih preko telenorovog govornog automata i na kraju sam kontaktirao
sa Telenorovim osobljem iz kontakt centra i nista.
Ako je neko uspeo da podesi da prima mms, ali na ovom O2 rom-u bio bih mu zahvalan da postavi ovde podesavanja.
I da li uopšte ovaj rom to podrzava, mada mislim da podrzava posto samo nece da prima mms????
 
Ljudi ja cu da poludim, ne uspevam nikako da podesim da sljaka MMS na ovom O2 rom-u.
Hoce da posalje mms, ali da primi nikako. Pokusavao sam sve, od rucnih podesavanja preko automatskih preko telenorovog govornog automata i na kraju sam kontaktirao
sa Telenorovim osobljem iz kontakt centra i nista.
Ako je neko uspeo da podesi da prima mms, ali na ovom O2 rom-u bio bih mu zahvalan da postavi ovde podesavanja.
I da li uopšte ovaj rom to podrzava, mada mislim da podrzava posto samo nece da prima mms????

Okačio sam LINK za ručna podešavanja (par postova iznad ili na prethodnoj strani) za sve aktuelne operatere u Srbiji (VIP, TELENOR i MTS).
Ja sam svoj OT posle apdejta na O2 rom ručno podesio na VIP GPRS/MMS i sve funkcioniše besprekorno!
 
Poslednja izmena:
Pih ja se ponadao da se negde prodaju....Trebala bi mi jedna ka rezerva za putovanja....
 
Okačio sam LINK za ručna podešavanja (par postova iznad ili na prethodnoj strani) za sve aktuelne operatere u Srbiji (VIP, TELENOR i MTS).
Ja sam svoj OT posle apdejta na O2 rom ručno podesio na VIP GPRS/MMS i sve funkcioniše besprekorno!

Pokušao sam baš sa tim podešavanjima ali neće da radi.
Napominjem da sam na Telenor mreži, pa ako je neko uspeo da podesi neka javi!!!
 
Konacno sam uspeo da podesim sve parametre i sada MMS sljaka kao lud:banana::banana::banana:
U pitanju su bila dva polja. Naime, koristio sam parametre sa sajta koji je ostavio Neogeo, ali sam na kraju promenio
tj. ostavio prazna polja Username i Password i to je pomoglo!!!
 
Kakvih bre likova ima .... pogledajte ovo: http://www.youtube.com/all_comments?v=xIsN0ExaB5Q a koji si kod uneo? A daj i meni kod? A NAPISAO SAM kako sam došao do koda, i još ostavio i broj, ako još neko hoće, već sam mu slao više komada, i ljudi uopšte ne čitaju ...

A najjači ovaj što mi traži kako sam flešovao, pošto linkovi nemogu u komentare, ja napisao lepo da ide na benchmar.rs , pa na forum, i da nađe temu, a on meni: to je sajt o kompjuterima .... nije se potrudio ni da potraži .... c c c c
 
ja sam uzela Telenor one touch,pre skoro mesec dana,i pola stvari ne mogu da pohvatam za sta sluzi...malo je komplikovan,ili su meni ostale posledice od plave kose :) ako ima neki strucnjak za ovaj mob,neka pomogne malo :)
 
Ima ovde stručnjaka koliko hoćeš, ali .... moraš da ostaviš svoju fotku, ne verujem da ovaj forum posećuju osobe ženskog pola. ... :) :)

OnTopic, hebo mater ako mi sada baterija ne traje duplo duže ... dal moguće?

Još par sitnica i detalja da dodam, i "skrojio" sam ga po meri ....

Ovako sređen, stvarno vredi svaku paru, pa da je plaćena i puna cena za njega ....
 
Ima ovde stručnjaka koliko hoćeš, ali .... moraš da ostaviš svoju fotku, ne verujem da ovaj forum posećuju osobe ženskog pola. ... :) :)

OnTopic, hebo mater ako mi sada baterija ne traje duplo duže ... dal moguće?

Još par sitnica i detalja da dodam, i "skrojio" sam ga po meri ....


Ovako sređen, stvarno vredi svaku paru, pa da je plaćena i puna cena za njega ....


Od kada to traje duplo duze?
 
Pa od kada je O2 u njemu .... a ne Telenor ....


To sam cekao da cujem!!!
Meni baterija fercera 4 dana takodje od flesovanja i puni se 100% uvek!!!

Medjutim djavo mi ne da mira.
Dadoh oglas da ga pr.....m.
Hocu da probam HTC ChaCha. Mislim da bih se odusevio s' nijme!
Ili gresim?
 
:) :) :) :)

Pa najozbiljnije .... ne znam, a pazi, ja moju još nisam ni kalibrisao .... :) :)

Što sad prodaješ kad si napravio sve kako treba ....

Pa sd mi OT i CC dosli na istu cenu :d a bas me zanima kakav je CC i to u Black varijanti.
Nezgodan je za nosenje ali mislim da je picirajka telefon ;) i da bi mi se svideo :).
 
ja sam uzela Telenor one touch,pre skoro mesec dana,i pola stvari ne mogu da pohvatam za sta sluzi...malo je komplikovan,ili su meni ostale posledice od plave kose :) ako ima neki strucnjak za ovaj mob,neka pomogne malo :)

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/ot-990.html

Posto nemas konkretno pitanje imas ovde u download delu user manual pa polako.. :D Imas i na sd kartici telefona user manual na Srpskom pa ako se snadjes mozes i tako..
 
Hocu da probam HTC ChaCha. Mislim da bih se odusevio s' nijme!
Ili gresim?

Ja koristim ovaj ot990 2 meseca i bas je moj matori pre neki dan uzeo ChaCha - simpatican, deluje robusno i ne krcka /ne pucka, ali da budem iskren ekran mi deluje nekako mali sada (valjda sam se navikao na ovaj enormnmo veliki ;) ekran ot-a :D). Uzeo je beli posto su samo taj imali u Telenoru, i ne izgleda lose uopste (crni sam video samo na fotkama tj nisam ga video uzivo, al` kapiram da je cool :) ). Htedoh malo da zaplenim ChaCha, ali ne da se cale :D Vidis, nije ti ni ideja toliko losa, mozda bi i ja mogao u neko dogledno vreme da uzmem CC - kapiram da bi mi lakse bilo da kuckam mailove/sms...
 
Ja koristim ovaj ot990 2 meseca i bas je moj matori pre neki dan uzeo ChaCha - simpatican, deluje robusno i ne krcka /ne pucka, ali da budem iskren ekran mi deluje nekako mali sada (valjda sam se navikao na ovaj enormnmo veliki ;) ekran ot-a :D). Uzeo je beli posto su samo taj imali u Telenoru, i ne izgleda lose uopste (crni sam video samo na fotkama tj nisam ga video uzivo, al` kapiram da je cool :) ). Htedoh malo da zaplenim ChaCha, ali ne da se cale :D Vidis, nije ti ni ideja toliko losa, mozda bi i ja mogao u neko dogledno vreme da uzmem CC - kapiram da bi mi lakse bilo da kuckam mailove/sms...

Mala je to razlika od 0.3" ali je CC zasiceniji bojama (sve prsti od kolorita), brz je extra i meni generalno najvise odgovara QWERY tastatura ali sa tasterima kao na CC koji su krupni i razmaknuti (ne zbog vida vec zbog osecaja).
 
Da, tastatura je skroz ok :) Pogotovo sto ja imam veliku sapu :D E sad si i mene zaintrigirao, proklet bio :D ;) :) Nema druge-ili da otimam ocu CC ;) ili i ja neku trampu ili sl :D
 
Nazad
Vrh Dno