Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Ne znam šta se dešava sa Vašim mobilajama ali moj, da ga ne ureknem, od samog početka fercera besprekorno a naročito od kada sam zbudžio O2 OT-990 ROM. Evo, danas je drugi dan i sa arčenjem baterijske lampe od nekih 60min ukupno baterija je spala na 76% WOW!!!
 
vrh! je li moguce da je tolika razlika? obavezno javi kad se isprazni, i javi koliko si imao razgovora/3g/wlana u to vrijeme, moze?
 
Meni baterija traje 1 dan... Isključio sam automatsku sinhorizaciju pa sad očekujem malo više.
Ali dešava mi se onaj bug sa prikazivanjem 95% napunjenosti iako imam fabrička podešavanja :mad:
neogeo, jel koristiš samo 2g mrežu ili wcdma?
 
El postavlljano kako ubaciti taj drugi ROM, ja se izvinjavam ....

Nije još uvek.
Ja nisam u mogućnosti da to odradim ali se nvukelic sprema da napraši to extra kako je i odradio (samo će sada objediniti sve).
Strpljen, spašen - keže narodna izreka ;)
 
Meni baterija traje 1 dan... Isključio sam automatsku sinhorizaciju pa sad očekujem malo više.
Ali dešava mi se onaj bug sa prikazivanjem 95% napunjenosti iako imam fabrička podešavanja :mad:
neogeo, jel koristiš samo 2g mrežu ili wcdma?

Uglavnom 2G ali po potrebi WCDMA. Celog dana, na poslu, sam izložen intrenetu što kroz LAN a što kroz WiFi tako da mi WCDMA nije potreban ich.

Inače sam na VIP/WCDMA ostvario 5,4Mb/s download i 384Kb/s upload ;) izmereno SpeedTest.NETom ali ne znam kako da okačim to ?
 
@nvukelic

jel imas mozda stock telenor rom , posto ne radi link koji si ostavio?

Nisam ga ja ostavio, ali ako ne valja link, uploadovaću ga ja, ali tek sutra. Jel zna neko neki filesharing servis na kom ne ističu linkovi u free varijanti?

El postavlljano kako ubaciti taj drugi ROM, ja se izvinjavam ....

Sutra... obećavam :)


Meni baterija traje 1 dan... Isključio sam automatsku sinhorizaciju pa sad očekujem malo više.
Ali dešava mi se onaj bug sa prikazivanjem 95% napunjenosti iako imam fabrička podešavanja :mad:
neogeo, jel koristiš samo 2g mrežu ili wcdma?

Najveću potrošnju baterije pravi 3G, to je upravo i neogeo potvrdio prethodnim postom, mada verujem da ima veze i sa verzijom rom-a. Kad je na 2G only, baterija i meni sa Telenorovim ROM-om traje ~48h.

Što se tiče 95% bug-a, napisaću uputstvo i za brisanje battery stats-a, to bi trebalo da reši problem...

OT-990 via TT
 
Moj brat je uzeo ovaj telefon.
Greska koju sam napravio prilikom instaliranja ovog telefona je ta sto nisam isao preko device managera koju sam ispravio tako sto sam na silu uninstalirao stavku po stavku iz DM-a pa onda jovo nanovo. Dobio sam 5(4+1) novih stavki, dakle kako je kod mene, XP, kompletan spisak :)

Android Phone
Android Composite ADB Interface
matching device id:
usb\vid_05c6&pid_9018&mi_01
driver files:
WinUSB.sys
WdfCoInstaller01009.dll
WdfUSBCoInstaller2.dll


Modems
Qualcomm Android Modem 9018
matching device id:
usb\vid_05c6&pid_9018&mi_02
driver files:
qcusb.inf
Modem.sys
qcusbser.sys


Ports
Qualcomm HS-USB Android DIAG 9018
matching device id:
usb\vid_05c6&pid_9018&mi_00
driver files:
qcusbser.sys

Qualcomm HS-USB GPS 9018
matching device id:
usb\vid_05c6&pid_9018&mi_03
driver files:
qcusbser.sys


Disk Drives
GOOGLE Mass Storage USB Device
matching device id:
gendisk iliti VEN_GOOGLE&PROD_MASS_STORAGE&REV_FFFF
driver files:
disk.sys
PartMgr.sys

Driveri mnml-a sa 4te strane su pomogli :)

Jedino sam imao problema sa driver-ima za modem jer win nije hteo da kaze koji je u pitanju, pa je "vid" morao da pomogne :) nasao sam ga na ovoj adresi http://devid.drp.su/?dev=USB\VID_05C6&PID_9018&l=ru, "119338.devid.info" nije prepoznao nista al' "5950_drivers" jeste :)
E sad, jen neko zna kako preko usb-a da se nakacim na net, kao sto to moze HTC sa "internet pass though", dakle, treba mi net sa PC-a, a ne sa OT-ea :)
 
Poslednja izmena:
Isprobao sam lgcamera 6.1 free verziju, telefon moze da se prebaci u svaku rezoluciju ali odbija da snima u 720p/1080p/1088p, znaci moze max. 840x480.
Moguce je izabrati do 20mbita/60fps prilikom snimanja, video 3gpp/mp4, a zvuk moze aac/mpeg4.
Sto se tice prednje kamere, moze u 640x480 ali cim prebacim u vecu rezoluciju ekran ode dodjavola, otprilike jedna cetvrtina ekrana (po duzini) treperi zeleno, dok je ostatak isparcan otprilike kao kad u winu postavite tile opciju pozadine. Recimo morao sam da deinstalirao ovu aplikaciju, jer kako sam primenio solarize opciju vise nisam mogao da je promenim vec svaki put kad god bi to pokusao telefon bi se restartovao.
Primetio sam da odabir kamere prednja/zadnja je moguce vrsiti samo sa default aplikacijom ali ne i sa lgcamera-om.
 
Poslednja izmena:
Kako rešiti problem sa baterijom na OT-990 (obrisati battery stats)

Dosta ljudi se žali na bug prilikom punjenja ovog telefona, pri kojem punjenje staje na 95% i nikako da se napuni skroz to kraja ili to čini tek nakon sati i sati stajanja na punjaču.

Da bi se ovo rešilo, potrebno je obrisati battery stats i rekalibrisati bateriju.

Za početak:
- Ispraznite telefon do kraja, pa ga napunite do kraja.
- Ne skidajte telefon sa punjača
- Isključite telefon

Telefon mora biti rootovan.

Metod 1:
Potrebno: Android Terminal Emulator aplikacija instalirana:
- Uključite telefon
- Startujte aplikaciju Terminal Emulator
- Unesite komandu su, pa pritisnite enter
- Znak # će biti prikazan
- Unesite komandu rm /data/system/batterystats.bin pa enter
- Napustite program
- Restartujte telefon

Metod 2:
Potrebno: instalirana CWM Recovery konzola
- Pokrenite telefon u CWM Recovery režimu.
- Odaberite opciju "advanced" i potvrdite
- Odaberite opciju "wipe battery stats" i potvrdite
- Restartujte telefon

Za kraj:
- Skinite telefon sa punjača
- Ispraznite ga do kraja, da se sam ugasi
- Ponovo napunite do kraja, do pojavljivanja poruke "battery charged"

Voila...

Ovo nisam još uvek probao jer nikako da pustim telefon da se isprazni do kraja, ali trebalo bi da radi. Neogeo je odradio drugi postupak i kaže da je ok.

Flešovanje u nastavku...
 
Instalacija ROM-a na OT-990 (flešovanje)

Potrebno:

A) rootovan telefon
B) Instaliran CWM Recovery
C) ROM - trenutno su nam dostupni:

  1. O2 ROM - skinut sa telefona britanske mreže O2, za sada najprovereniji i najpouzdaniji, a i sličniji je stock ROM-u od ovog našeg Telenorovog (znači sa najmanje raznoraznog đubreta od aplikacija koje je operater ubacio), možete ga skinuti ovde.
  2. Orange ROM - sa francuske mreže Orange, kažu da ima "software overlay", šta god to značilo, ali možete ga skinuti ovde (link meni već danima ne radi, probaću da nađem drugi).
  3. Debranded O2 ROM - više detalja i download možete naći ovde, ali još uvek je work in progress i ima nekih bagova, tako da, dok se ne sredi skroz, ne bih vam njega preporučio, osim ako ne želite malo da se igrate :).
  4. Telenorov originalni ROM - to je ovaj naš, za vraćanje telefona u fabričko stanje, inače je delo korisnika lucke10 sa drugog foruma, napravio ga je pomoću opcije 'backup' iz CWM Recovery. Link za download. Isto možete i sami da napravite ako niste ništa menjali u telefonu nakon root-a da biste imali svoj ROM ako zatreba.

    Postoji još jedan, jednostavniji način za vraćanje telefona u fabričko stanje, opisaću ga kasnije.

Instalacija ROM-a

1) Iz CWM particionišite microSD karticu, tj. napravite ext particiju. Ovo nije neophodan korak, ali je vrlo koristan jer posle tu ext particiju koju napravite možete koristiti kao "produžetak" sistemske memorije i time dobiti puno na prostoru.

Uđite u CWM Recovery, odaberite 'advanced', pa 'partition sd card', odaberite veličinu koju želite u zavisnosti od vaše kartice, 'max allowed' za SWAP i potvrdite.

Upozorenje: ovaj postupak briše SVE podatke sa kartice, pa pre njega odradite backup.

2) ROM koji ste skinuli (u ovom slučaju O2 ROM - br. 1 preiumenujte u update.zip i iskopirajte fajl (znači bez raspakivanja) na root sd kartice.

3) Odradite brisanje sadržaja celokupnog telefona (wipe).

  • U CWM idite na 'wipe/data factory reset' i potvrdite, sačekajte par sekundi da odradi proces.
  • U CWM idite na 'wipe cache partition' i potvrdite, sačekajte par sekundi da odradi proces.
  • U CWM idite na 'advanced' , pa 'wipe dalvik cache' i potvrdite, sačekajte par sekundi da odradi proces.
  • Pritiskom na 'back' se vratite u glavni meni CWM.

4) Instalacija ROM-a - procedura koju mi je neogeo poslao, on je i odradio uspešno.

U glavnom meniju CWM idite na 'apply sdcard:update.zip' i potvrdite, sačekajte da se proces završi i restartujte telefon. Nakon toga opet odradite wipe (3. korak) i kalibraciju baterije i gotovo.

Možete i ovako - iz glavnog menija odaberite 'install update from sdcard', pa tu postoje dve opcije, jedna je ista kao i prethodna 'apply sdcard:update.zip', a druga je 'choose zip from sdcard' - pretpostavljam da u tom slučaju ne morate da preimenujete arhivu u update.zip, već jednostavno je pronađete i odaberete.

5) Instalacija Telenorovog ROM-a - obzirom da je napravljen pomoću opcije backup, mora na malo drugačiji način da se instalira. Ovo sam pokupio sa drugog foruma, ne znam da li radi, to ostavljam vama da probate :).

  • Otpakujte ROM u folder clockworkmod\backup na sd kartici.
  • U CWM odaberite opciju 'backup and restore', pa 'restore' i iz liste odaberite folder koji ste otpakovali.
  • Sačekajte da se proces završi, restartujte telefon i odradite wipe i kalibraciju baterije.

Vraćanje telefona u fabričko stanje - obzirom da se ovim zahvatima gubi garancija, a i ako nešto krene naopako, zlu ne trebalo, vrlo prosta procedura kojom se telefon, po rečima onih koji su to isprobali, telefon vraća u stanje prilikom kupovine.

  • Instalirajte program One Touch Upgrade Q 1.8.2
  • Povežite telefon sa računarom
  • Pokrenite program i izaberite opciju 'one touch ot990' i potvrdite, sačekajte da se proces završi.

    Napomena: Ovaj program ne radi na Windows 7 x64 zbog loših drajvera. Za ovaj proces nije potreban root, niti CWM, ali jesu ispravno instalirani drajveri.

Eto, nadam se da nisam nešto zaboravio. Ja proces nisam još odradio, sva pitanja upućujte neogeo-u :d...
 
Poslednja izmena:
Dosta ljudi se žali na bug prilikom punjenja ovog telefona, pri kojem punjenje staje na 95% i nikako da se napuni skroz to kraja ili to čini tek nakon sati i sati stajanja na punjaču.

Da bi se ovo rešilo, potrebno je obrisati battery stats i rekalibrisati bateriju.

Za početak:
- Ispraznite telefon do kraja, pa ga napunite do kraja.
- Ne skidajte telefon sa punjača
- Isključite telefon

Telefon mora biti rootovan.

Metod 1:
Potrebno: Android Terminal Emulator aplikacija instalirana:
- Uključite telefon
- Startujte aplikaciju Terminal Emulator
- Unesite komandu su, pa pritisnite enter
- Znak # će biti prikazan
- Unesite komandu rm /data/system/batterystats.bin pa enter
- Napustite program
- Restartujte telefon

Metod 2:
Potrebno: instalirana CWM Recovery konzola
- Pokrenite telefon u CWM Recovery režimu.
- Odaberite opciju "advanced" i potvrdite
- Odaberite opciju "wipe battery stats" i potvrdite
- Restartujte telefon

Za kraj:
- Skinite telefon sa punjača
- Ispraznite ga do kraja, da se sam ugasi
- Ponovo napunite do kraja, do pojavljivanja poruke "battery charged"

Voila...

Ovo nisam još uvek probao jer nikako da pustim telefon da se isprazni do kraja, ali trebalo bi da radi. Neogeo je odradio drugi postupak i kaže da je ok.

Flešovanje u nastavku...

Naravno da je OK.
Odradio sam postupak 2 mada sve to fino odradi program Battery Calibration koji beepne kada se napuni 100%, zatim se odradi Battery Calibration dok je mob na punjaču i posle 10tak sec. se skine sa punjača i nastavi sa normalnim korišćenjem.
Meni sada baterija traje 2-4 dana u zavisnosti od korišćenja WCDMA ili klasične upotrebe telefona.
Do 100% se puni za cirka 4h ?!?!?
 
@nvukelic & neogeo - svaka cas` momci :)
 
E, pa momci zasluzujete po pice (da ne kazem cheers :D). Javljam update o uspehu ili "fail"-u cim budem imao vremena da odradim flash.

Pitanje samo, ako flashujem telefon, on ostaje rootovan i mogu da stavljam opet titanium bckp i ostale app koje zahtevaju root?
 
Poslednja izmena:
Svaka čast @nvukelic koji je praktično i teorijski sve odradio ;)

+10 (akademski :))
 
Momci, svaka cast! Zbog ovako dobrog tutoriala odlucujem da kupim telefon, i praticu vasa uputstva, uz fotografisanje ekrana, i onda da se i slicice dodaju ovome, i da se ovo fino sastavi u jedan pdf, moze?
Skidam kapu!
 
@neo ^ nvukelic

U CWM recovery-u sam ...nakon particionisanja sd kartice, ne mogu da je otvorim u windowsu da kopiram ZIP....trazi windows da se formatira. Formatirao sam na fat32 i kopirao zip ali ali mi CWM kaze no such file?

aj pomagajte sto pre?
 
Uspeo sam da instaliram O2 sa karticom koja je fat32 ali nece da prepozna update.zip vec sam kopirao original file bez rename-a u update.

Nekako uspeh da ga probudim u stock alcatel:d Ruzan je kao .....da ne kazem sta :-devil-:

btw...i dalje ima masu onih shit aplikacija tipa twiter itd..

Elem formatirao sam karticu iz androida posto kaze da nije propisno formatirana ali kapiram di nista od onog particionisanja i cwm-a.

Nije sve proslo glatko......priznajem zvakalo mi je d..e gace neko vreme ali je proradio :D

Malo me buni particionisanje.

Da li ste vi posle particionisanja bez problema moun-ovali karticu i na nju kopirali update.zip ili je i vama win trazio format prvo ?

koja je svrha particionisanja i formatiranja ako sam ja formatirao u win-u opet?
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da instaliram O2 sa karticom koja je fat32 ali nece da prepozna update.zip vec sam kopirao original file bez rename-a u update.

Nekako uspeh da ga probudim u stock alcatel:d Ruzan je kao .....da ne kazem sta :-devil-:

btw...i dalje ima masu onih shit aplikacija tipa twiter itd..

Elem formatirao sam karticu iz androida posto kaze da nije propisno formatirana ali kapiram di nista od onog particionisanja i cwm-a.

Nije sve proslo glatko......priznajem zvakalo mi je d..e gace neko vreme ali je proradio :D

Malo me buni particionisanje.

Da li ste vi posle particionisanja bez problema moun-ovali karticu i na nju kopirali update.zip ili je i vama win trazio format prvo ?

koja je svrha particionisanja i formatiranja ako sam ja formatirao u win-u opet?

Pogresio si u koracima...
Iz CWRa se particionise kompletna kartica. Prvo te pita za EXT pa za SWAP i ostatak se formatira u FAT ;) i nema problema.
Kod mene radi extra. Jos samo da nadjem gde ALCATEL krije boot.img i da mu promenim sekvence ima samo da seva custom boot ;) i da se skine ona bela drecava bojca ...
 
Poslednja izmena:
@Ateluv

Particionisanje vrsis iz CWM-a. Tako ce moci da se koristi i na telefonu i lepo ce je mountovati na komp.

Edit: Pretece me neogeo za malo.
 
Uspeo sam da instaliram O2 sa karticom koja je fat32 ali nece da prepozna update.zip vec sam kopirao original file bez rename-a u update.

Nekako uspeh da ga probudim u stock alcatel:d Ruzan je kao .....da ne kazem sta :-devil-:

btw...i dalje ima masu onih shit aplikacija tipa twiter itd..

Elem formatirao sam karticu iz androida posto kaze da nije propisno formatirana ali kapiram di nista od onog particionisanja i cwm-a.

Nije sve proslo glatko......priznajem zvakalo mi je d..e gace neko vreme ali je proradio :D

Malo me buni particionisanje.

Da li ste vi posle particionisanja bez problema moun-ovali karticu i na nju kopirali update.zip ili je i vama win trazio format prvo ?

koja je svrha particionisanja i formatiranja ako sam ja formatirao u win-u opet?



ja i jesam particionisao iz cwm-a ....stavio ext na 256 swap na 256 i posle togao mount-ovao karticu. Ali ne mogu da je otvorim posle bez formata u win-u


jel mogu sada da particionisem u cwm bez ponovne instalacije roma i restartujem fon u cwm-u?

cek, cek mozda sam ja i uspeo...kako da vidim tu ext particiju?
 
Poslednja izmena:
ext -256, swap - 256, ostatak kartice fat. Win ne moze da vidi ni ext ni swap (ne podrzava te particije), ali moze fat. Na fat particiju kopiras update. Neka neko iskusniji prosudi grijesim li...
 
1) Iz CWM particionišite microSD karticu, tj. napravite ext particiju. Ovo nije neophodan korak, ali je vrlo koristan jer posle tu ext particiju koju napravite možete koristiti kao "produžetak" sistemske memorije i time dobiti puno na prostoru.

Uđite u CWM Recovery, odaberite 'advanced', pa 'partition sd card', odaberite veličinu koju želite u zavisnosti od vaše kartice, 'max allowed' za SWAP i potvrdite.

Upozorenje: ovaj postupak briše SVE podatke sa kartice, pa pre njega odradite backup.

ja i jesam particionisao iz cwm-a ....stavio ext na 256 swap na 256 i posle togao mount-ovao karticu. Ali ne mogu da je otvorim posle bez formata u win-u


jel mogu sada da particionisem u cwm bez ponovne instalacije roma i restartujem fon u cwm-u?

cek, cek mozda sam ja i uspeo...kako da vidim tu ext particiju?


Evo par linkova vezano za particije pa pogledajte..
Na brzinu sam ovo citao jer nemam sad vremena, ali koga interesuje nek cekira..


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1338708

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1031734

https://market.android.com/details?...251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lbGd1YmJvLmEyc2RHVUkiXQ..

Kako sam ja shvatio nema nikakvog efekta da te particije postoje(samo gubite na prostoru) dok se ne instalira neka od skripti koja omogucava da se one koriste umesto memorije telefona..
Ako neko ima iskustva sa ovime neka napise, tj ako je probao to na Ot990..

@Ateluv
Ako "zeza" prvo formatiras u win-u celu karticu kao fat32, onda u clockwork-u ides na format i tamo odredis koliko ce ti biti ext i swap.
Moci ces da vidis samo ono sto je fat32 (tj umanjeno za 2x256 u tvom slucaju) sto se tice ostalih particija pogledaj ove linkove iznad..
 
Evo par linkova vezano za particije pa pogledajte..
Na brzinu sam ovo citao jer nemam sad vremena, ali koga interesuje nek cekira..


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1338708

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1031734

https://market.android.com/details?...251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lbGd1YmJvLmEyc2RHVUkiXQ..

Kako sam ja shvatio nema nikakvog efekta da te particije postoje(samo gubite na prostoru) dok se ne instalira neka od skripti koja omogucava da se one koriste umesto memorije telefona..
Ako neko ima iskustva sa ovime neka napise, tj ako je probao to na Ot990..

@Ateluv
Ako "zeza" prvo formatiras u win-u celu karticu kao fat32, onda u clockwork-u ides na format i tamo odredis koliko ce ti biti ext i swap.
Moci ces da vidis samo ono sto je fat32 (tj umanjeno za 2x256 u tvom slucaju) sto se tice ostalih particija pogledaj ove linkove iznad..

Kako nema?
Svi programi se prebacuju na EXT particiju jer je (za sada je tako) u pozadini non stop aktivna App2SD aplikacija koja odmak obavesti da li ima sta za prebac na EXT i tako se oslobadja memorija telefona jer Kernel zasigurno barata sa "spoljnom" EXT particijom.
Posto je Android nativno UNIXoliki os sa odlicnom Java implementacijom onda mozes zamisliti koliko mu i kako znaci EXT i SWAP...
 
Kako nema?
Svi programi se prebacuju na EXT particiju jer je (za sada je tako) u pozadini non stop aktivna App2SD aplikacija koja odmak obavesti da li ima sta za prebac na EXT i tako se oslobadja memorija telefona jer Kernel zasigurno barata sa "spoljnom" EXT particijom.
Posto je Android nativno UNIXoliki os sa odlicnom Java implementacijom onda mozes zamisliti koliko mu i kako znaci EXT i SWAP...

Imam app2SD kao i enabler da neke programe koji inace ne mogu na sd isforsira da ipak mogu..
app2SD prebacuje aplikacije na fat32 (u .android_secure folder) i ne prebacuje sve data fajlove vezanje za njih, cache, dalvik cache i sve ostalo o cemu se ovde prica.. Za to ne treba ext particija koliko ja kontam..

Ja pricam o ovome:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1338708

- Unless the ROM supports it or you enable it through a script or mod just having an sd-ext partition on your SD card will do nothing. The OS will not utilize it unless instructed to.

Postavih link gore, ne znam da li si gledao?

poz
 
Link2sd i particija exe3,4 i ne razbijaj glavu. Odredis tacno sta ostaje u telefonu a sta na karticu a sta u exe particiju na kartici i to davlink, file, data...
 
Devojci sam namestio pre desetak dana i odusevljena je, dakle samo root, brisanje smeca, particija exe3 i link2sd. Slobodne memorije na telefonu 100mb. Samo google servise i widgete i samu linktosd ostavi u telefonu i data files mozes da zarzis na telefonu ostalo sve u exe particiju.

Sd booster instaliraj i telefon leti, nema FC, kocenja i zaglupljivanja.

Takodje launcher obavezno zameni za adw ili launcher pro. Milina od telefona naravno za novac za koji je placen.
 
Ajd sad za nas neuke, šta je ext, a šta exe3 particija?
 
Nazad
Vrh Dno