Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

lgcamera odradila posao

Sada nesto prebiram po secanju.
Pa prednja kamerica se aktivira iz originalne OT aplikacije Camera. Sta ce ti LGCamera?
Meni je bitno da je skajp potera da radi video call ali u Sakjpu ne postoji podrska za OT model sto se prednje cam tice.
 
To je "feature" Androida, da biste videli izveštaj, long tap na poslatu poruku, pa view report.

Sta,uopste nema izvestaja?A kad bi koristio neki drugi program za sms,dali bi onda bilo izvestaja o primljenoj poruci?I jel moze preporuka neka za program.

EDIT:Instalirao GO SMS i ima izvestaja o primljenoj poruci.
 
Poslednja izmena:
Pa ima izveštaj, samo je teže doći do njega: d. GOSMS je dobra alternativa i ima bolji izveštaj :).
 
Poslednja izmena:
Da li može MSN da se koristi, a da mi ne izloguje sakompa? SKYPE mi lepo radi za chat, ostaje ulogovan i na kompu, pa imam pregled celokupne prepiske. MSN čim ulogujem na telefonu, izloguje se sa kompa ...

Kako to da rešim ? Podešavao sam u kompu, namestim da može sa više mesta da se uloguje, ali opet isto ....

Šta i kako?

Ima li više mSNa ?
 
Da li može MSN da se koristi, a da mi ne izloguje sakompa? SKYPE mi lepo radi za chat, ostaje ulogovan i na kompu, pa imam pregled celokupne prepiske. MSN čim ulogujem na telefonu, izloguje se sa kompa ...

Kako to da rešim ? Podešavao sam u kompu, namestim da može sa više mesta da se uloguje, ali opet isto ....

Šta i kako?

Ima li više mSNa ?

Nema.
Cudi me da ti se tako ponasa?
Jedina opcija je da u glavnim podesavanjima accounta namestis da moze da se loguje na vise mesta istovremeno sa jednog accounta sto si ti u principu i uradio...
 
To je "feature" Androida, da biste videli izveštaj, long tap na poslatu poruku, pa view report.

E mozda je i ovo sto sam primetio:Dok je izvestaj "na cekanju" stoji ona koverta sa crvenim satom u gornjem desnom uglu koverte, kad je izvestaj "OK" onda je plava strelica koja pokazuje desno....
 
jel svima globalno gps radi lose,i da li ima nekoga resenja za ovo(mislim da pre svega sporo hvata signal)
 
Sporo hvata signal, ali instaliraj Gps Fix, on ga brže nađe i onda uključiš Maps ili iGo ili šta već koristiš...
 
Može mi li neko pomoći. Nakon što sam instalirao nekoliko aplikacija u gornjem delu ekrana pojavile su mi se dve ikonice, na prvoj je prikazan disk sa uzvičnikom i piše Low on space, a na drugoj ikonici piše Text message memory full. Kako da to rešim ?
 
Prebaci sve što može od aplikacija na sd karticu.
 
To sam i uradio, međutim ima dosta aplikacija koje su sivkaste boje-neaktivne i njih ne mogu prebaciti.
 
Grga, kaže da ne može .... na ovaj fon ....

Pazi redolsed:

Logovan sam na komp, ulogujem se na fon, izloguje komp.

SAda, dok je logovan fon, ponovo logujem komp, sve OK, piše da sam na 2 mesta.

Kucam poruku sa fona, čovek vidi, odogvara, ali se ne pojavljuje na ekranu kompa.

Otkucam poruku na kompu, pojavi se na trenutak i na ekranu fona, i onda izleti iz programa na fonu,.... ono, iznenadni kreš programa ...

Bem li ga šta je ....
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje - kada iskljucim telefon i onda ga ukljucim, cesto se desva da mi se sve ikonice sa sredisnjeg desktopa prebace na levi (koristim 3 desktopa), poneka ikonica sa levog desktopa pomeri negde, a sve ikonice sa onov levog (na koji se "preslio" :D sredisnji) nestanu...Jel se desava ovo jos nekome posto mi nikako nije jasno u cemu je fora? Namestim ja ikonice ocas posla, ali smara malo...
I da, ne stigoh da probam ovih dana pa me zanima kako sljaka skype na ovom telefonu?
 
Koristi 5 desktopa,jedino tako ce da sve stoji tamo gde si namestio.
 
To je već peti put valjda rečeno na ovoj temi, korisitite 5 ekrana, i nema zime ... Skype još nisam probao za voice, za chat radi, što je i normalno ....
 
Secam se da je neko ovde imao problem kada je koristio 7, al nisam znao da to vazi i za 3 :s
 
Skype od poslednjeg update-a radi odlično, samo još kad bi dobio podršku za prednju kameru, bilo bi ekstra.

A za problem sa ekranima i ikonicama, koristite neki od alternativnih launcher-a i neće se više javljati, bez obzira na broj ekrana ;).
 
Instalirao Skype i cini se da sljaka ok - probao malo chat i nesto malo voice.
Stavio sam 5 desktopova :D i nadam se da ikonice vise nece bezati i nestajati :D ali me izrazito nervira posto mi 5 desktopova ne treba u zivotu... Hteo sam da se malo igram i ja sa telefonom i da ga rutujem i sl, al' nikako da nadjem vremena da se bavim time :S
 
Uzeo sam juce ovaj fon u telenoru...i sve lepo radi,extra fon...samo jedan mali problem,desava se da se aplikacije same upale,iako ugasim sve,zakljucam fon,posle kada ga pogledam i otvorim task menadzer neke aplikacije su ukljucene iako ih ja nisam ukljucio.

Recimo ono sto se uvek pali je sledece: Maps,Data limiter,Settings,TouchPad Input.

Da li se to jos nekom desava i sta moze da bude problem i resenje.
 
Sm da objavim da preflesovan fon sa original OT Firmwareom radi extra (bolje nego sa Telenor OT).
Baterija mi traje 4 dana uz obicnu upotrebu (razgovori i poruke only) sto sa Telenor firmwareom nije bio slucaj.
Drzala je otprilike 24h.
 
Zar je moguce da je bas tolika razlika :O
 
Sm da objavim da preflesovan fon sa original OT Firmwareom radi extra (bolje nego sa Telenor OT).
Baterija mi traje 4 dana uz obicnu upotrebu (razgovori i poruke only) sto sa Telenor firmwareom nije bio slucaj.
Drzala je otprilike 24h.
Bravo, odlično!

Bilo bi lepo ako bi opisao proces kao što je nvukelic opisao proces root-ovanja.
 
Sm da objavim da preflesovan fon sa original OT Firmwareom radi extra (bolje nego sa Telenor OT).
Baterija mi traje 4 dana uz obicnu upotrebu (razgovori i poruke only) sto sa Telenor firmwareom nije bio slucaj.
Drzala je otprilike 24h.

Aj stvarno objasni (detaljno) kako se to radi.
 
Nazad
Vrh Dno