Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Googlaj ili potrazi na xda verziju kernela koju imas, obicno onaj ko je kompajliro kernel navede dal i za sta sve ima podrsku.

Sent using Tt.

Googlao sam i trazio po XDA ali kernel je genericki i nije modovan tako da mislim da ga tamo nema bas iz tog razloga?
 
Onda 99% nema, mada ako te ne mrzi ti particionisi karticu i vidi dal je mountuje. To je 5 min posla. :)

Sent using Tt.
 
Da li ce neko okaciti telenorov ROM? hvala

Hoću ja, ali ne znam kako da izvučem ROM iz fona.
Kada sam otišao u Recovery odradio sam Fully BAckup ali ne znam da li je to to?
Može pojašnjenje...

P.S. Posle slave sam bio preumoran :)bottle:):d pa niam odradio format mSDa a li odradiću ovih dana sisgurno pa javljam.
Međutim, misam mogao da verujem. Moj OT se juče napunio do vrha i ona zelena masa je prestala da kaplje s' natpis' 100% Charged ili tako nekako ...!!!
 
Procitah svih 19 strana ali ne nadjoh ono sto me zanima...

Naime zet oce da kupi telefon, i jedina stavka koja mu je bitna (pored razgovora) jeste da mu radi internet na laptopu preko telefona.
Da li ste probali, sa kojom aplikacijom, na kom OSu, sa kojim drajverima...?
Ovo sve sa stock Telenor ROMom, posto mu svakako nije potrebno da radi root jer nije uopste zahtevan korisnik, kupuje ga samo da ga koristi za razgovore/net i zato sto je jeftin :)

Znaci samo da radi stabilno (stabilno u smislu komunikacije mobilni-laptop i mobilni-mreza).
 
Poslednja izmena:
Video sam da ima settings .... da služi kao modem preko bežičnog ..... nisma probao ...
 
I sa njim sada kada krenem da prčkam, ako nešto zabrljam, vraćam ga na fabrički?
 
Procitah svih 19 strana ali ne nadjoh ono sto me zanima...

Naime zet oce da kupi telefon, i jedina stavka koja mu je bitna (pored razgovora) jeste da mu radi internet na laptopu preko telefona.
Da li ste probali, sa kojom aplikacijom, na kom OSu, sa kojim drajverima...?
Naravno da može, bez problema, ako meni radi na Win 7 x64, radiće na svakom sistemu, a imaš dve opcije:

1. USB tethering preko usb kabla
2. WiFi tethering - telefon "emituje" internet kao wireless hotspot, pa se nakačiš laptopom na njega.


Alal vera :)!

@gorgilije Ovo što si ti okačio je Alcatelov ROM, ne Telenorov, pretpostavljam?
 
Aj neko da polako objasni u slucaju nekog zeza,kako da se ponovo instalira ovaj telenorov rom?Kako se to radi?
 
@nvukelic
E super hvala!
Reci mi samo to je podesavanje u samom telefonu (za preko USBa, kapiram da preko wifi svakako ima podesavanje u telefonu), ili se koristi neki PC Suite koji dodje sa telefonom (ili koji skinem sa neta, nebitno)?
Treba mi samo info preko kog programa na PCu to da se radi a da bude sto lakse tj user-friendly za tehnicki losije potkovane :)
Ukoliko je uopste potreban program na PCu, mozda kad se podesi da radi kao modem sistem ga automatski prepozna kao modem?
 
Nikakvi programi ni za telefon, ni za pc ti ne trebaju, sve se radi iz telefona. Jednostavnija opcija ti je WiFi tethering jer mislim da za usb tethering trebaju drajveri, ali nisam siguran, mada je i to prosto k'o pasulj :d. Na telefonu idi u: Settings->Bežične i mreže->Tetering i prenosiva aktivna tačka-> imaš opcije:

1. "Povezivanje USB-a" - to štikliraš nakon što povežeš kabl (ako se odlučiš za ovaj tip veze)
2. "Prenosiva WiFi aktivna tačka" - to štikliraš ako hoćeš da ti telefon bude Wifi hotspot tj. router. Kad to štikliraš omogućičeš stavku "Podešavanja prenosive WiFi aktivne tačke"->Konfiguriši-> obavezno stavi WPA2 PSK pod bezbednost i kucaj neku šifru. Nakon toga se na ovaj hotspot laptopom povezuješ kao i na bilo koju drugu WiFi mrežu.

off
glupa srpska lokalizacija, hebo je onaj ko je prevodio...
/off
 
Pazite da te ufleshujete tudji IMEI code.
 
A kako to da sprečimo :)? Bilo bi lepo kad bi neko napisao mali tutorial za ClockWorkMode, flešovanje i ostalo, da imamo na jednom mestu sve... Ja bih, ali nisam probao proceduru, niti planiram u skorije vreme...
 
Koja aplikacija moze da pokrene video kameru na fonu posto sam ovu koja je postojala slucajno obrisao. Ona sa Marketa mi prijavljuje gresku.
 
Jel' neko provalio neku od video chat aplikacija koja radi na ovom telefonu? Ili možda neku modovanu verziju skype-a?

edit. @ogneo Evo ti fabrička, pa je instaliraj (ne znam da li moraš da je vratiš u system/app folder)... http://db.tt/dMiWe8zw
 
Poslednja izmena:
Upravo se pripremam da uflešujem stok ROM u Telenor OTa,
Flešovanje se radi iz Recovery-a preko Install .zip-a...
Javiću kako se odvijaju stvari ali tek posle 22h...
 
Stock ROMs za OT 908 i OT 990

http://files.podtwo.com/roms/stock/alcatel/

Clockwork recovery za Alcatel tel. i jos poneki android tel.

http://android.podtwo.com/recovery/

Ovo uopšte nije stok rom već rom skinut sa telefona sa O2 mreže.
Nebitno.
Bitna je druga stvar, tj., nakon odlaska u rikaveri i pokušaja instalacije .zip fajla sa O2 mreže, rikaveri prijavi grešku sa obrazloženjem da je protected mode uključen i da ne može da se odradi install dotičnog .zip fajla tj. ROMa.
Kako to da prevaziđem???
 
Flešovanje O2 Firmware-a proteklo u najboljem redu posle sitnijih intervencija (prepravio sam trtmrtoxxxxxx.zip u update.zip) i uflešovao ga iz Recoverya. Očistio keš pa uradio user reset i fon se posle par minuta probudio u ALVATEL OT-990 izdanju (samo da vam kažem da je Telenorovo darkersko izdanje firmvera kud i kamo lepše). Još 1na napomena. Nakon odrađenog fleša i reboot opcije fon se "za navek" uspava i da bi se probudio jedino pomaže: vađenje baterije/stiskanje power dugmeta par puta/vraćanje baterije+power.

Bitno je da radi i da je žiiiiiv :d

Javiću utiske a vi krenite sa pitanjima (ko ih ima, naravno)...

Naime. Ovaj O2 fimver je u stvari originalan Alcatelov bez modifikacija.
Izvinjavam se članu gorgilije za ono što sam napisao da ROM nije stock!
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da particionisanje mSDa iz Recoverya radi odlično.
Particionisao sam 512MB - EXT (mislim da mi je dovoljno za instalirane odnosno premeštene apps), 256MB - SWAP (to je max. koji nudi Recovery) i ostatak je ostao kao FAT.
Za sada sve funkcioniše odlično!
 
Jel vi dobijate izvestaj o primljenoj poruci?Kad posaljem nekom sms meni uopste ne stize izvestaj dali je taj primio poruku ili ne.U opcijama mi je stiklirano sve ono o dospecu izvestaja,ima tri neke opcije,ali sam izvestaj mi ne stize.Kako je kod vas?

Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk
 
Jel vi dobijate izvestaj o primljenoj poruci?Kad posaljem nekom sms meni uopste ne stize izvestaj dali je taj primio poruku ili ne.U opcijama mi je stiklirano sve ono o dospecu izvestaja,ima tri neke opcije,ali sam izvestaj mi ne stize.Kako je kod vas?

Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk

Ne stiže ni kod mene a uredno je čekirano u SMS opcijama!
 
Nazad
Vrh Dno